Důležitost zeleně v kyticích

Proč je důležitá zeleň v kytici

Ekologizace je termín, který se ve floristice používá k vysvětlení procesu, kdy floristé přidávají různou zeleň v podobě listů, tráv a dalších zelených prvků do květinových aranžmá. Obvykle se jedná o první krok při navrhování kytice. Většina květinářství využívá tento trend jako svůj signature při tvorbě kytic, proto stálí zákazníci dokážou velmi snadno poznat, odkud která kytice pochází. Zeleň je u mnohých floristů považována za základ, strukturu nebo základní stavební kámen při tvorbě kytice. Navíc je skutečně důležitá pro samotnou kytici, které dodává potřebnou oporu a dodají tak pevný základ kytici, aby mohla pevně stát ve váze. Při použití květinové pěny se navíc listy a zeleň používají k tomu, aby zakryly viditelná pěnová místa v dekoraci.

 

Jaké druhy zeleně použít do vašich květinových aranžmá?

Ačkoliv v květinářském průmyslu existuje několik zelených držáků a jističů, které udržují tvar kytice pohromadě. Například kožené provázky, nebo citronové listy. V dnešní době máme ovšem tolik různých variant a druhů zeleně, že leckdy nevíme z čeho si dříve vybrat a neexistuje správná odpověď na to, která z nich je nejlepší. Jako vždy, záleží na celkovém vzhledu aranžmá a na vašich preferencích. Využití zeleně jako pojiva je také skvělý způsob, jak snížit náklady na kytici a vyhnout se tak nechtěným plastům. Vybírejte pečlivě, zajímavé listy dokážou dodat vašemu uspořádání velmi zajímavou strukturu a vzhled, využití dvou až tří různých typů zelných odstínu s různými texturami a zelenými tóny skvěle dodají vašemu květinovému designu na zajímavosti a hloubce.

 

Jak efektivně ozelenit kytici?

Prvním a skutečně důležitým krokem je určení délky každého stonku, který umístíte do vázy. Standardní pravidlo je, že je vaše kytice jedenkrát, až 1,5x vyšší než výška vaší vázy. To stejné platí i u šířky. Vyberte 3 různé zelené stonky, které si přejete umístit jako zeleň. Jako první seřízněte ten, který chcete mít jako nejdelší, druhý stonek poté zkraťte o 2/3 délky nejdelšího stonku, a nakonec odřízněte třetí stonek taktéž na 2/3 délky nejdelšího stonku. Nemusíte to mít samozřejmě na centimetry přesně, je dobré mít ale v hlavě toto základní pravidlo. Hlavní myšlenkou tohoto vrstvení je fakt, že i drobná změna ve výšce dodá vašemu designu nový rozměr.

 

Stejné pravidlo platí i u květů, ovšem dnes začínáme kytici tvořit právě zmiňovanou zelení. Středový list s nejdelším stonkem umístěte doprostřed kytice a ostatní zeleň s kratšími stonky postupně kolem nejdelšího stonku. Tři základní středové kusy použijte jako kostru pro vaši kytici. Poté postupně přidávejte zbytek dalších květů, zeleně a dalších dekorací. Vystřídejte různé druhy zeleně, můžete postupovat v pořadí, které si určíte na začátku nebo tomu necháte volný průběh a necháte se překvapit finálním vzhledem a budete možná velmi příjemně překvapeni s výsledkem. Zde záleží na vás, zda si přejete, aby vaše kytice měla aspoň nějakou strukturu, nebo preferujete libovolné uspořádání.

 

Ačkoliv se to zdá jako netradiční způsob, jak postupovat při tvorbě kytice, má to své kouzlo. Velmi snadno si můžete určit požadovaný tvar kytice i pomocí zeleně. Většina floristů začíná tradičnějším způsobem, jako je jeden hlavní středový květ, kolem kterého se postupně nabalují další a další květy. Ekologizace se ale nadále stává oblíbenější formou, kterou floristé používají k výrobě kytic. Zeleň v kyticích je skutečně důležitou součástí. Poskytuje nejen oporu pro kytici, udává také její tvar a zakrývá nechtěné volné plochy. Zeleň a listy zkrátka do kytice a květinových aranžmá bez váhání patří a daří se jí zaujímat stále větší důležitost u tvorby kytic a květinových aranžmá. Ovšem i na první pohled snadná ekologizace vyžaduje nějakou praxi a není to umění, které se naučíte jen tak přes noc. Naopak praxe vás v tomto případě naučí nejvíce. Postupně si začnete zvykat na různé druhy a typy listů, jak pracují s ostatními druhy. Také zjistíte, které druhy poskytují nejlepší oporu, a naopak které jsou ideální na zakrytí nechtěných mezer. Nebojte se trochu zaexperimentovat při tvorbě květin a zkuste svou další kytici začít netradičně zelení.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ SUNNYS

KVĚTINOVÝ KOŠ SUNNYS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ NATALI

KVĚTINOVÝ KOŠ NATALI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé