Ekologie a floristika

Jak se stát ekologičtějším floristou?

Každý kdo miluje květiny, přírodu a zajímá se alespoň trochu o okolní svět rozhodně spozoroval trendy posledních let. Začínáme se zajímat stále více a více o ekologii a svět ve kterém žijeme. Je to prosté, pokud chceme předat našim dětem stejný svět, ve kterém žijeme, nebo alespoň podobný, musíme proto něco udělat. Ekologie se dotýká snad všech sfér od gastronomie, módy, potravin tak i naší oblíbené floristiky.

 

Cílem každého floristy je odvést co nejkvalitnější a nejpreciznější službu, aby uspokojil svého zákazníka a předal mu radost v podobě kvalitního a krásného květinového aranžmá. Ovšem při tomto všem je důležité myslet taky na naši planetu a ekologii. To se nám může podařit pomocí drobných, ale viditelných krůčků, které ocení nejen naše planeta, ale taky nás tyto činy krásně pohladí po duši.

 

Malé změny pro zelenější budoucnost

Obrovské množství plastů končí každoročně v lepším případě na skládkách, v těch horších případech v oceánech nebo jinde v divoké přírodě. To přispívá k poškozování naší přírodě a našich ekosystémů. Všichni pozornější floristé nyní hledají co nejefektivnější kroky, které by mohli podniknout aby pomohli snížit množství odpadu, tím odlehčit našim ekosystémům, ale při všech změnách neztratit kvalitu, která je pro ně klíčová. Floristé a květinářské společnosti se nyní drobnými krůčky snaží přispět k více šetrnějšímu způsobu prodeje a přispět k ochraně naší planety a vytvořit tak zelenejší a udržitelnější místo k žití.

 

Jak se tedy stát ekologištějším?

Předpokládáme že hlavní vizí floristů by mělo být zanechání kvality, jedinečného floristického stylu, který zákazníci mají spojený a milují. Po menším výzkumu se nám podařilo zjistit jaké ekologické alternativy nám pomohou udělat floristický business ekologičtějším a zelenějším místem. Největší výzva, ale zároveň i změna se rozhodně týká nahrazením všech plastických výrobků a obalů, ve kterých se květiny nejčastěji přepravují.

 

Tipy pro udržitelnější květinářství:

●       Základem je nedělat razantní a velké změny jako první, ale naopak začít s menšími krůčky, které ve finále udělají velké změny.

●       Nahraďte klasické plastické obaly biologicky rozložitelnými. Jedná se o obaly ve kterých jsou květiny nejčastěji přepravovány a následně baleny pro zákazníky. Ekologické obaly navíc často vypadají mnohem přirozeněji a reprezentativněji, než tradiční plastické.

●       Přidejte kartičky! Ke každé květině můžete navíc přidat drobné kartičky, které zákazníkům radí, jak následně co nejekologičtější cestou naložit s obalem.

●       Nahraďte ozdobné stuhy přírodními materiály. Například biologicky rozložitelný provázek nebo raffiou, které splní tuto úlohu s přehledem.

●       Podpořte místní zahradníky a pěstitele. Odebírejte alespoň část květin právě od nich. Podpoříte nejen místní prodejce, ale také místní ekonomiku.

●       Zkuste nahradit plastové dekorace za přírodnější dřevěné.

Jakmile zařadíte tyto drobné změny do vašeho každodenního prodeje, najednou vás to pohltí a budete chtít víc. Jednou se rozhodnete pro ekologičtější variantu a už nebudete chtít nic jiného. Začněte pomalu, zlehka a přemýšlejte nad jednotlivými kroky, možná vás při jednotlivých změnách napadne i něco nového, neotřelého a budete ještě více inovativní, než kdo jiný.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

SUNNY

SUNNY

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

ADINA

ADINA

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

ESTERKA

ESTERKA

KRISTINA

KRISTINA

MAGDALENA

MAGDALENA

VINSY

VINSY

SET ŽANETA

SET ŽANETA

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Počet růží význam

Počet růží význam

Význam počtu růží

Už pro vás asi není žádnou novinkou, že jednotlivé druhy květin mohou mít různé významy. Také jednotlivé barvy květů, dokážou naprosto změnit význam a zprávu, kterou chcete vašemu příjemci sdělit.  Zejména u růží hraje barva velmi významnou roli! Již od středověku si lidé zvykli věnovat květiny jako dar a proto květiny zpravidla nechybí na žádné oslavě nebo jiné významnější události. V dnešním článku si představíme, jak počet růží dokáže naprosto změnit a zdůraznit význam, který chcete příjemci sdělit, věříme že vám tento článek pomůže při následném rozhodování se, kolik růží je vhodné věnovat.

Číst celé
Květinové koktejly

Květinové koktejly

Osvěžující květinové koktejly

Horké letní dny jsou doslova za dveřmi, večery se nám neúprosně prodlužují, sluneční paprsky zesilují a všem roste chuť trávit letní pohodové večery ve společnosti, nejlépe s drinkem v ruce. Proto na řadu přicházejí oblíbené osvěžující nápoje, které nám ovšem nemusí potěšit pouze vaše chuťové pohárky, ale také oči! Dnešní trochu netradiční článek bude věnovaný pouze letním koktejlům, které nebudou jen tak obyčejné! Naopak budou ozvláštněné krásnými květinami, které jim nejenže pomohou spestřit finální vzhled, ale také doladit poslední chuťovou tečku! Navíc jsou velmi snadné na přípravu, proto můžete překvapit vaše hosty a připravit jim spolu s letní grilovačkou i skvělé osvěžující koktejly plné barev a chutí!

Číst celé
Mečíky

Mečíky

Mečíky, symbol síly a vytrvalosti

Není žádným tajemstvím, že různé druhy květin mají také různý význam. Už před mnoha stovkami let, lidé používali květiny k vzájemnému posílání tajných zpráv spoléhajíc na květomluvu a její symboliku. Květy mečíku patří mezi ty, které je velmi snadné si vyložit. Hlavní symbol, který sebou mečíky nesou je síla a odvaha. Ovšem nejen tento symbol je spjat s květy mečíků, v dnešním článku si prozradíme, co dalšího se skrývá za těmito půvabnými květy.

Číst celé