Historie smutečních květin

O historii smutečních květin

Už jste se u nás mohli inspirovat několika články, které byly věnovány tomu, jak správně vybrat smuteční kytici, aby jste nejen vyjádřili vaše emoce a city, ale zároveň jste měli pocit, že jste se ze zesnulým rozloučili s největší úctou. Dneska se na smuteční květiny podíváme zase z trochu jiného úhlu, konkrétně na jejich historii. Dále si představíme pár tipů, jak se se ztrátou blízkého vyrovnat a najít sílu k prolomení neskutečné bolesti, kterou s sebou ztráta blízkého člověka nese. Budeme s vámi sdílet zaručené rady odborníků a terapeutů, kteří vám krok za krokem pomohou v procesu zpracování smutku. Ať už hledáte tipy pro péči o sebe nebo způsoby, jak potěšit milovanou osobu, která si prochází stejnou situací jako vy.

 

Květiny pro nás byly vždy způsobem, jak vyjádřit své nejhlubší city a to ve všech případech. Ať už těch radostných a šťastných, tak i těch smutných a náročnějších, které bohužel k životu taktéž patří. Pokud chceme vyjádřit soustrast a vyjádření podpory v této těžké chvíli, poslání smutečních a pohřebních květin je upřímným způsobem a skutečnou podporou jak vyjádřit truchlícím, že nám na nich skutečně záleží a že jsme tu pro ně v jakékoliv životní situaci. Zatímco tradice zakomponovat květiny na pohřby a všechny druhy smutečních rozloučení existuje již tisíce let. Věděli jste ale, že květiny měly v dávných dobách úplně jiné využití než dnes. Pojďte se společně s námi podívat na význam a symboliku pohřebních květin v historii.

 

Původ pohřebních květin

Aranžování a dekorování květin kolem zesnulého je a byl jeden z nejstarších projevů smutku a víceméně v upravené verzi přetrvává dodnes. Tuto prastarou tradici dobře zdokumentoval doktor Ralph Solecki v roce 1951 během svého slavného výkopu v jeskyni Shanidar v severním Iráku. Doktor Solecki zde objevil několik pohřebišť a odkryl úlomky pylu a květů hned z několika druhů divokých květin. Později bylo zjištěno, že zde tyto květy leží už skutečně významnou řádku let, konkrétně zde byly květiny umístěny už 62 000 let před naším letopočtem. Vzorky půdy následně určily, že tyto květiny byly umístěny na pohřebiště a byly označeny za první květiny, které byly použity během pohřební ceremonie. Tento objev byl dokonce zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší forma lidského rituálu na světě.

 

Starověké využití květin na pohřeb

Zatímco dodávání květin na pohřeb je tradicí, která existuje již dlouhou dobu, dnes plní zcela jinou roli než v minulosti. Stejně jak se mění celý proces pohřbu spolu s ním se mění i význam a zastoupení smutečních květin. Například i samotné umění balzamování těl zesnulých se vyvíjelo společně s dobou, tak i významnost květin pro tyto situace se měnily společně s časem. Tradičně byly květiny používány k zakrytí nepříjemných pachů při pomalém rozkladu těla zesnulého. V závislostech na různých faktorech jako je prostředí, stav těla a doba, kdy bylo pohřbeno byly květiny používány v různém množství, aby dokonale splnily všechny potřeby a zakryly nechtěný zápach. Květiny tak dělaly všechny ceremonie mnohem příjemnější a zároveň byly uctívány pro vznešené poslední rozloučení se zesnulým.

 

Moderní využití květin na pohřbech

Dnes se květiny posílají na pohřby z řady různých důvodů. V první řadě jsou to nepostradatelné dekorace, které dělají nejen celou ceremonii, ale i samotné místo příjemnějším. Dále jsou skvělou formou pro všechny truchlící a je pro ně skutečně obtížné vyjádřit jejich pocity slovy. Právě v tento moment dokážou květiny promluvit za vás. Květiny mohou vyjadřovat pocity lásky, pohodlí, soucitu a respektu. Květiny také vytvářejí pozadí tepla a krásy, což zvyšuje důstojnost a útěchu pohřebních vypjatých momentů. Vytvářejí tak jemnější a měkčí prostředí, které pomůže ztrátu blízkého zpracovat alespoň trochu snadněji.

 

Symbolika květin na pohřbu

Květiny mají duchovní význam a vždy byly používány k symbolizaci životního cyklu od narození až po smrt. Představují nejen lásku a vyjádření úcty, ale také věčnost a nesmrtelnost. Lidský život je symbolizován křehkostí květiny, stačí stejně jako u lidského těla stačí málo a květina může zahynout stejně rychle jako lidské tělo.

 

Ztráta milované osoby je obtížnou a složitou situací, pokud si přejete poskytnout útěchu těm, kteří truchlí, zasláním květiny rozhodně nic nezkazíte, naopak dokonale vyjádříte vaši úctu a zájem. Posláním květů můžete naopak pomoci rozzářit toto ponuré období a dát vašim blízkým najevo, že na to nejsou sami.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 8

SMUTEČNÍ KYTICE 8

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 19

SMUTEČNÍ KYTICE 19

SMUTEČNÍ KYTICE 20

SMUTEČNÍ KYTICE 20

SMUTEČNÍ KYTICE 22

SMUTEČNÍ KYTICE 22

SMUTEČNÍ KYTICE 24

SMUTEČNÍ KYTICE 24

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé