Jak pomoci květinami v osamělosti

Květiny vám pomohou překonat osamělost

V roce 2020 mnoho z nás pocítilo samotu mnohem intenzivněji, než kdykoliv předtím. Aktuální situace nás odloučila od našich blízkých a my se doslova ze dne na den museli naučit být sami a komunikovat s našimi nejbližšími pouze pomocí internetu. Díky novým technologiích naštěstí můžeme být v kontaktu i s lidmi, kteří jsou od nás tisíce kilometrů daleko, avšak žádný videohovor nenahradí opravdový lidský kontakt. Volání přes Zoom, Google nebo Facebook nikdy nenahradí city a emoce, které člověk dokáže sdělit tváří v tvář, mnoho lidí kolikrát proneslo větu, že by chtěli pracovat z domu a to se jim letošní rok splnilo. Nyní se setkáváme s druhou stranou, kdy se lidé nemohou dočkat svých kolegů z kanceláře a normálního režimu. Člověk nezjistí, jak moc je důležitý opravdový lidský kontakt důležitý, dokud mu není odebrán.

 

Magazín zabývající se ženským zdravím ke konci letošního roku provedl výzkum s otázkou, kolik lidí zažívá vyšší a znatelnější pocity osamělosti, než tomu než tomu bylo před pandemií. Až rekordních 79 procent respondentů odpovědělo, že se cítí být mnohem osamělejší, než v předešlých letech. Není divu, všechny společenské akce od narozeninových oslav, spontánních plánů, společných návštěv divadel a kin nám byly z velké části tento rok odepřeny, proto mnoho lidí pociťuje nedostatek sociální interakce, což může hrát významnou roli na naše psychické zdraví.

 

A co my můžeme udělat proto, abychom to alespoň trochu napravili? Určitě neexistuje jedna univerzální odpověď, která by jako kouzelným proutkem udělala všechny naše blízké šťastnými. Ale stále tu existuje jedna věc, která dokáže potěšit v každé situaci a to i v těch nejosamělejších chvílích. Nejde o nic jiného, než o naše oblíbené a jedinečné květiny, které dokážou udělat každý den veselejší, kouzelnější a hlavně, každý kdo obdrží květinu získá pocit, že existuje někdo, komu na něm opravdu záleží a cení si ho. A to jsou přesně ty pocity, které v momentální situaci potřebujeme s ostatními sdílet.

 

Květiny pro lepší náladu

Květiny jsou jednoznačně skvělým způsobem, jak poslat zprávu bez nutnosti, abyste cokoliv řekli. Každý květ nese svůj jedinečný význam a dokáže za vás vyjádřit emoce beze slov. Ještě zajímavější a překvapivější bude v moment, kdy využijete služby květinového kurýra, který vám zazvoní s krásnou kyticí jen a jen pro vás u vchodových dveří. Co myslíte, nejedná se o mnohem příjemnější a opravdovější vyznání vděku, lásky, radosti nebo třeba i povzbuzení, než duchaprostá konverzace přes videohovor? Ať už si přejete sdělit jakoukoliv zprávu vašim blízkým, při výběru správné květiny a promyšleného vzkazu bude rozhodně úspěch zajištěn.

 

Slunečnice

I když se jedná o sezónní květy, které seženete nejčastěji na pomezí léta a podzimu, slunečnice jsou pravděpodobně nejveselejší květinou, kterou můžete vůbec věnovat. Tyto ikonické žluté květy s obrovskými hlavami dokážou pozvednout náladu naprosto každému. Pokud tedy hledáte květy na zlepšení nálady, slunečnice jsou rozhodně skvělou volbou, jak potěšit vaše blízké.

 

Růže

Existuje vůbec nějaká situace, kdy by bylo nevhodné poslat kytici krásných růží? Nemyslíme sI! Na co je u růží důležité pamatovat, je rozhodně jejich barva, která za sebou skrývá různé významy. Proto vždy promyslete konkrétní situaci a zprávu, kterou chcete vašim blízkým předat. Pokud je chcete potěšit v této nemilé době, můžete poslat kytici růžových růží, které jsou symbolem radosti a obdivu.

 

Mečíky

Tyto odvážné květy jsou oblíbené zejména v letních měsících a jejich symbolika je jasná už od prvního pohledu. Nejen že jejich vzhled až nápadně připomíná meč, ale samotný název je odvozen od tohoto slova. Proto jsou mečíky považovány za symbol síly a odvahy. Pokud někomu přejete sílu, odvahu a vytrvalost, mečíky jsou ideální volbou! Nádherná je kombinace například žlutých a fialových mečíků, které vytvoří veselou kombinaci do každé vázy.

 

Narcisy

Přidejte paprsek slunečního světla do dlouhých chladných dnů pomocí nádherných, zářivých narcisů. Tyto veselé květy nejčastěji pořídíte rovnou v květináči a jsou symbolem nových začátků, které často mohou symbolizovat naději v lepší zítřky, pokud vám není zrovna nejlépe.

 

Hyacinty

Pokud máte pocit, že jste za poslední týdny nebo měsíce vaše blízké zanedbávali a rádi byste to napravili drobným květinovým překvapením, právě hyacint bude tou správnou volbou. Hyacinty jsou symbolem omluvy a zároveň dotyčnému dáváte najevo, že vám na něm opravdu záleží. Hyacinty se stejným sdělením skvěle zastoupí také bílé tulipány, které jsou další vhodnou možností jak vyjádřit, že vám na vašich blízkých záleží.

 

Květiny jsou nedílnou součástí lidských životů a doprovázejí výjimečné chvíle v našich životech. A to jak ty nejkrásnější, tak i ty smutnější, kterým květiny dovedou přinést alespoň trochu příjemnější atmosféru. Vzpomeňte si na vaše blízké v dnešní nemilé době a vykouzlete jim úsměv na tváři květinou. Ukažte jim, že vám na nich opravdu záleží!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Péče o květiny utržené na zahradě

Péče o květiny utržené na zahradě

Ze zahrady přímo k vám domů

Hlavní otázka dnešního článku bude jednoznačná - které zahradní květiny jsou ideální volbou jako řezané květy do vázy. Existuje opravdu mnoho možností, ze kterých si můžete vybírat a pokud se o ně budete starat správně, budou vám dělat velkou radost! Váš domov se navíc díky květinám stane mnohem příjemnějším a jasnějším místem a to ihned jakmile umístíte první řezané květy do vaší vázy. V dnešním článku si prozradíme hned několik druhů květin, které jsou nejen okrasou pro vaši zahradu, ale také například pro váš jídelní stůl, proto z nich můžete vytěžit opravdu maximum. V dnešním článku vám poradíme, jak zajistit, aby květiny z vaší zahrady vydržely ve váze co nejdéle svěží a krásné.

Číst celé
Rostliny a květiny roku 2021

Rostliny a květiny roku 2021

Květiny a rostliny pro rok 2021

Nejspíš každý dá za pravdu že rok 2020 byl opravdu náročným a doslova nezapomenutelným rokem, který byl v mnoha směrech opravdu jedinečným. Mnoho lidí se tak těšilo až bude u konce a dává velkou naději v rok 2021. S novým rokem tak nějak všichni čekáme mnohem pozitivnější start, snažíme se začít co nejlépe to jen jde a využít onen nový rok na maximum. Aby nás pozitivní energie nepřešla hned ze začátku roku, ale udrželi jsme si ji co nejdéle to jen jde, květiny nám s tím rozhodně pomůžou! Každý rok se nese v duchu určitých květin a proto nastává dlouho očekávaná otázka, která květina a rostlina je vyvolenou právě pro rok 2021? V duchu pozitivity a optimismu na následující rok, to nemůže být nikdo jiný než vždy veselá a radostná slunečnice. Co se týče rostlin, pro tento rok byla vyvolenou zvolena Maranta běložilnatá, neboli Modlivka. Obě květiny byly vybrány zejména pro svou pozitivní symboliku a mírumilovnou povahu, proto by právě zmíněné kousky neměly chybět v letošním roce právě u vás doma!

Číst celé
Jaké vybrat květiny pro společenský večer

Jaké vybrat květiny pro společenský večer

Elegantní barvy květin pro společenský večer

Pokud jste fanouškem opravdové elegance a moc vás neužije na módní výstřelky, rozhodně oceníte inspiraci na jemné barevné tóny, které vašim květinovým dekoracím dodají ten správný a potřebný tón. V dnešním článku se zaměříme na barvy, které jsou vhodnou volbou, pokud potřebujete zvolit jemné květiny na večeři při svíčkách, kterou si chcete užít se svou polovičkou nebo také na rodinnou hostinu v elegantním stylu. Ačkoliv se to nemusí zdát, správná barva květin pomůže udat ten správný tón celkového večera, aby se u vás hosté cítili co nejpříjemněji. Pojďme se tedy společně podívat na to, jakých barev je dobré se držet.

 

Číst celé