Jak přetvořit váš balkon na zelenou oázu

Jak udělat z vašeho balkonu oázu zeleně

 

Ať už vašemu útulnému balkonku říkáte městská oáza, střešní zahrada, zelený ráj nebo prostě jenom balkon, který se pyšní drobnou džunglí plnou květin, rostlin v květináčích, truhlících a to všechno doladěno krásným venkovním nábytkem. A nebo tomu tak není a touha po zelené venkovní oáze uprostřed města je stále více spíše sen, než realita? V obou případech je dnešní článek jako stvořený pro vás! Ať už si přejete kompletně předělat váš balkon, nebo byste do něj rádi přidali ještě trochu zeleně, v každém případě váš dnešní článek nakopne k tomu na vašem balkonu něco změnit. Obzvlášť v situaci, pokud se jedná o balkon v městském bytě, kde jakákoliv příležitost přidat kousek zeleně, by se neměla nechat promarnit.

 

Proč proměnit váš balkon na zelenou oázu?

Většina lidí žije ve městech a konkrétněji ještě v bytových komplexech, kde je často příroda omezena na drobný park před bytem. V tomto případě jsou balkony často jedinou formou soukromého venkovního prostoru, na které mají lidé přístup. Už z kvůli tomuto důvodu je opravdu důležité a vhodné si tento vzácný kousek udělat co nejhezčí a nejpříjemnější, abyste zde mohli trávit dlouhé letní večery, odpolední kafíčka nebo si jít jen tak během rušného dne užít chvilku v klidu v obklopení přírody. Navíc balkon uprostřed města vám umožňuje si užít to nejlepší z obou světů - pulzující a rychlý životní styl ulice měst, ale také chvilku klidu. Ať už jste rozený zahradník, nebo spíše zahradník pozorovatel, přinášíme vám hned několik tipů, jak si přidat trochu barev, života a hlavně funkčnosti a praktické využitelnosti na váš balkon nebo terasu.

 

Vytvořte si zelenější prostor

Většina moderních balkonů má betonové nebo dlážděné podlahy. Ty jsou rozhodně praktickou volbou, ovšem často mohou být na sezení nepohodlné a nevkusné. Jednou z možností jak přepnout z šedivé na zelenou je volba koberce s imitací trávníku, které snadno seženete online nebo v zahradním centru, kde je můžete zkrátit přesně na velikost vašeho balkonu. Přidání umělé trávy je tak skvělý způsob, jak si velmi snadno a rychle přidat trochu uklidňující zelené na váš balkon a vytvořit alespoň trochu iluzi živé zahrady. Pokud to navíc spojíte s živými rostlinami a nábytkem podle vašich preferencí, nemůžete šlápnout vedle!

 

Nábytek volte rozumně

Pokud nedisponujete střešním prostorem a nejste šťastným majitelem podkrovního apartmánu, pravděpodobně váš balkon nebude zrovna neprostornější. Aby jste si tak zbytečně váš drobný balkon ještě nezmenšili, zkuste se s venkovní nábytkem držet na uzdě a omezte ho na nejpotřebnější minimum. Tento uvědomělý krok vám pomůže vytvořit krásný vzhled vzdušné a minimalistické zahrady. Pro dosažení co nejlepšího efektu volte menší židle i stůl, který nejlépe umístěte do rohu, nikoli do centra balkonu. Tento trik vám poskytne prostor pro další dekorace a hlavně květiny, které udělají celý prostor zelenější, hravější a vzdušnější.

 

Nezapomínejte na zábradlí

Jakmile se začnete soustředit na využití prostoru a podlahy na vašem balkonu, může být velmi snadné zanedbat zábradlí a samotné stěny na balkonu. Přičemž i tato netradiční místa se dají velmi kreativně a hezky využít! Od závěsných dekorací na vaše prázdné stěny až po světýlka na zábradlí, které vykouzlí kouzelnou atmosféru existuje spousta dalších způsobů, jak využít veškerý potenciál, který váš mini balkon nabízí. I samotné květiny můžete zavěsit pomocí závěsných květináčů nebo pořídit truhlíky a květináče s úchytkami na zábradlí. Díky tomu dostanete velmi snadno a efektivně květiny na váš balkon a zároveň ušetříte spoustu drahocenného prostoru.

 

Vyberte ty nejvhodnější rostliny pro vaše prostředí

Balkonové rostliny mají take své specifické potřeby, proto je důležté zvolit rostliny a keře, kterým se daří v menších květináčích a vyvarovat se těm, které mají velké kořeny a tedy potřebují dostatek prostoru a hodně půdy. Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu je také množství dopadajícího světla. Pravděpodobně na váš balkon bude v určitou denní dobu dopadat stín, proto je dobré vybrat rostliny, kterým nevadí částečný stín. Chcete-li přinést trochu barev, pořiďte pro vaše nové květiny veselé a hravé květináče, které vám krásně doladí prostor.

 

Zvažte bylinky

Bylinky jsou skvělou volbou pro balkonovou zahradu. Nejen že se jim v tomto prostředí daří, ale navíc je můžete využít i ve vaší kuchyni. A uznejte, není nic lepšího, než si natrhat čerstvou bazalku přímo ze zdroje. Navíc vám bylinky do vaší balkonové oázy přinesou krásnou vůni a jsou skvělou alternativou k tradičním rostlinám a keřům.

 

Vytvořte si více místa

Pokud opravdu bojujete s prostorem, vytvořte si nový! Můžete přidat nové police, které vám vytvoří nové místo na květiny a další drobné dekorace. Pokud se vám klasická police nezamlouvá, můžete se pokusit o vetrikální zahradu. Existuje už spoustu rámů a speciálních úchytek na květiny, které vám umožní vrstvit květináče a závěsné květiny, díky čemuž můžete váš prostor využít naplno. Na police umístěte pouze věci, se kterými jste si jistí, že vám nikam neuletí.

 

Přidejte tlumené osvětlení

Poslední, neméně důležitou součástí, kterou byste neměli opomenout je rozhodně osvětlení, které vám pomůže dodat tu správnou, nezaměnitelnou atmosféru. Jemná světýlka omotané okolo zábradlí, magické lampióny visící ze stropu nebo jemné plápolající svíčky na venkovním stolku, všechny tyto drobné zdroje světla dokážou povznést atmosféru vašeho balkonu na úplně jinou úroveň. Využijte síly světla a pohrajte si s různými zdroji.

 

Léto je za rohem, neexistuje snad ideálnější čas na to, vrhnout se na zútulnění vašeho balkonu! Využijte našich jedinečných tipů, díky kterým si z obyčejného balkonu, vytvoříte doslova oázu klidu a odpočinku. Věřte nebo ne, od této chvíle nebudete chtít trávit léto jinde.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RONDA

RONDA

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

ILIANA

ILIANA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

ELISE

ELISE

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

BELINDA

BELINDA

GISEL

GISEL

KELLY

KELLY

KRISTINA

KRISTINA

KARMEN

KARMEN

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

VINSY

VINSY

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET VANDA

SET VANDA

SET KARIN

SET KARIN

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Nápadité dárky pro milovníky květin - 1. díl

Nápadité dárky pro milovníky květin - 1. díl

Originální dárky pro milovníky květin - 1. díl

 

Hledáte zábavné nápady na dárky pro milovníky květin? To jste tu dneska správně.

V dnešním článku najdete hned několik zajímavých nápadů na dárky pro květinové milovníky a zahradníky, které si budou moct užít v průběhu dalšího roku dosyta. A pokud hledáte nápady na dárky pro zahrádkáře nebo pro sebe, určitě zde bude plno inspirace i pro vás. Navíc můžete nenápadně poslat tento článek vašim nejbližším a dát jim drobnou nápovědu. Každý z nás v tomto období přemýšlí, jak letos potěšit své blízké a inspirace není nikdy dost, tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé