Jak vyjádřit své city

Kterými květinami vyjádřit, že na ni myslíte?

Mnoho z nás kupuje květiny na základě oblíbené barvy nebo oblíbené květiny příjemce, aniž bychom brali v úvahu faktory, jako je například význam a symbolika. Občas nám ale tato neznalost dokáže pěkně zavařit, zvláště pokud příjemce zná význam jednotlivých květiny a ví, co které květiny znamenají. Největší riziko nastává ve chvíli, kdy posíláme květiny milované osobě, když jí chcete ukázat, jak moc vám na ní záleží a místo květin, které to snadno řeknou za vás zvolíte naopak květiny, které nesou symboliku lítosti, omluvy nebo smutku. Pokud toho dotyčný nebo dotyčná ví o květinách trochu více, může být vašim květinovým gestem ne zcela příjemně překvakvapen. Právě květiny jsou jedny z darů, které jsou plné symboliky. Například růže vám může pomoci vylíčit silné poselství vaší lásky, což všichni tušíme, ale existuje i spoustu dalších květů, které jsou symbolem lásky, vášně a často můžete být až překvapeni, co některé druhy květů v jazyce květin znamenají. Některé z nejběžnějších květin ve skutečnosti symbolizují negativitu, ztrátu blízkého nebo hněv. S ohledem na tuto skutečnost je vždy dobré udělat si alespoň menší průzkum předtím, než vyberete konkrétní květinu a věnujete ji někomu, ke komu cítíte něco více a rádi byste mu připomněli, že vám na něm záleží. V dnešním článku si tedy představíme květiny, které jsou ideální volbou pro vyjádření vašich vášnivých tužeb a citů.

 

Šalvěj

V závislosti na různých odstínech může mít šalvěj odlišné významy. Například modrá barva u šalvěje za vás řekne, že na někoho myslíte a chybí vám, zatímco červená barva znamená že cítíte, že vaše láska bude trvat už navždycky. Pokud se tedy rozhodnete pro trochu netradiční kytici v podobě šalvěje, zvolte barvu, která přesně vystihne vaše pocity.

 

Karafiát

Tyto zajímavé drobné květy, jsou skvělou volbou pokud chcete někomu sdělit, že na něj myslíte. Jsou ideální pro někoho, kdo je vašemu srdci blízký a navíc potěší i vaši peněženku, jelikož se jedná o opravdu cenově přijatelnou variantu. Abyste zajistili, že váš květinový dárek ponese opravdu silnou a jednoznačnou zprávu zvolte bílou barvu, jelikož ty jsou spojovány s pocity krásy a lásky. Další vhodnou volbou jsou také růžové karafiáty, které nesou zprávu, že nikdy nezapomenete. Raději se vyhněte tmavým odstínům a dvoubarevným kombinacím, které by naopak vystihly opačné pocity, kterými byste dali příjemci najevo “nemůžu s tebou být”. Žluté odstíny karafiátů naopak znamenají symbol pohrdání a to není rozhodně zpráva, co chcete sdělit! Proto u karafiátů vybírejte opravdu s rozvahou a opatrností.

 

Jiřina

Tyto zajímavé květy, které mají netradiční, mírně rozcuchaný ale opravdu roztomilý vzhled, nesou pocity krásy a důstojnosti, což z nich dělá ideální dárek pro ty, na které myslíte a nemůžete je vyhnat z hlavy. Jsou také ideální pro příležitosti oslav! Máte v okolí někoho blízkého, komu se právě podařilo odstátnicovat, uspět v nové práci nebo získat povýšení? Právě jiřiny jsou skvělou volbou jak vyjádřit vaši podporu!

 

Amarylka

Silný a důstojný květ, který už na první pohled v sobě skrývá silné pocity je jasným symbolem hrdosti. Stejně jako jiřiny jsou skvělou volbou pro kohokoliv, kdo právě zdolal důležitý milník v životě nebo se mu podařilo něco, na čem tvrdě pracoval. Může to být hotová zkouška ve škole, dosáhl svého životního nebo pracovního cíle, či dosáhl povýšení v práci. Proto volte amarylku na oslavu úspěchů u lidí, na kterým vám záleží.

 

Červené tulipány

Červené růže nejsou jedinou rostlinou, která je spojována s romantikou a vášnivými pocity, jsou zde další květinové možnosti jak můžete dát najevo vaše city plné lásky. Červené tulipány jsou považovány za symbol odhodlání a romantiky a také za silné vyznání lásky. Jsou skvělou volbou jak dát najevo těm, kteří potřebují trochu povzbudit vaši péči a starost. Červený odstín tulipánů v sobě skrývá hloubku vašich citů a navíc sluší jakékoliv domácnosti a interiéru, proto se nebojte a vykouzlete vašemu milovanému člověku úsměv právě pomocí červených tulipánů.

 

Myrta

Pokud hledáte dokonalý květ, který můžete poslat novomanželům, co si právě řekli své ano a oslavují svůj svatební den, myrta bude ideální květinou, jak jim sdělit, že na ně myslíte a přejete jim jen to nejlepší do nového společného života! Květy myrty znamenají štěstí a lásku v manželství, což z nich dělá ideální květinu pro novomanžele.

 

Ať už zvolíte klasiku v podobě červených růží, o něco méně tradiční červené tulipány, exoticky vypadající amarylku nebo netradiční myrtu, rozhodně tím vykouzlíte obdarovanému úsměv na tváři a dáte mu najevo, že je opravdu důležitou součástí ve vašem životě. Květy volte podle jejich symboliky a pokud je zde někdo, komu se už delší dobu snažíte dát najevo, že jej máte opravdu rádi, možná dokonce trochu více, než se může zdát, zabojujte a využijte sílu květin. Možná zjistíte, že síla květin je mnohem mocnější, než se možná na první pohled může zdát. A třeba právě díky květinám získáte srdce vaší vyvolené!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE TULIPÁNŮ

KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

TULIPA

TULIPA
Neprodejné

SPRING

SPRING
jarní
Neprodejné

MIX BAREVNÝCH TULIPÁNŮ

MIX BAREVNÝCH TULIPÁNŮ
Neprodejné

KARLA

KARLA
Neprodejné

TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE
Neprodejné

SVĚŽÍ MIX

SVĚŽÍ MIX
jarní
Neprodejné

TUTA

TUTA
Neprodejné

ELIN

ELIN
Neprodejné

BARBIE

BARBIE
Neprodejné

TULIP

TULIP
Neprodejné

ATILA

ATILA
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé