Jaká bude barva roku 2022?

Trendová barva letošního roku

 

Barevné trendy mohou ovlivnit celou řadu našich nákupů a rozhodování, od toho, jak si designujeme náš interiér, až po to, co pěstujeme na zahradě. Naštěstí existuje mnoho značek a společností, které nám poskytnou náhled do budoucnosti a odhalí designové trendy pro následující rok. Mezi nejčastější barevné tipy pro rok 2022 patří odstíny zelené. Od mátově zelené až po odstíny šalvějové. Každý si pro svůj vkus najde ten správný odstín.

 

Ať už těmito barvami obléknete stěny svého domova, pořídíte si doplňky pyšnící se zelenými odstíny nebo tuto barvu dodáte místnosti výběrem kytic se spoustou sytě zelených listů, existuje spousta způsobů, jak kreativně dodat zelenou barvu svému domovu, zahradě nebo dokonce šatníku!

 

Výrazný odstín

Zelená barva v sobě skrývá sofistikovaný, výrazný odstín, zejména pokud použijete jemnější tóny, jako je olivová nebo šalvějová. Jedná se o mimořádně oblíbený odstín, který lze použít na nejrůznější předměty a povrchy. Je decentní, ale zároveň může působit jako výrazná designová barva, takže je převažující volbou pro moderní interiéry a exteriéry.

 

Symbolický význam zelené barvy

Zelená je nesmírně uklidňující barva, která symbolizuje mnohem víc než jen barvu pro vaše stěny. Tento odstín je představitelem organických a udržitelných přístupů, které se v posledních několika letech rozšířily a v nichž je udržitelnost upřednostňována před naleštěným moderním vzhledem. S ohledem na to stále více lidí směřuje svůj vkus k organickým textiliím, ergonomickým tvarům a přírodním materiálům.

Zelená barva je navíc často spojována s růstem a uzdravováním. Pokud je cílem vaší hry vytvořit klidný a bezpečný obytný prostor, jemné odstíny zemité zelené vám k tomu mohou pomoci a zároveň vám umožní cítit se blíže přírodě. Je to také odstín, který je symbolem růstu, znovuzrození a nových začátků.

 

Vzestup zelené barvy

Řada značek po celém světě se již nějakou dobu hlásí k odstínům zelené barvy. Rodina zelené barvy je stylově nesmírně rozmanitá a sahá od hlubokých, jemných sytých šalvějí přes zemitější tóny až po velmi dramatické smaragdové odstíny. To z ní činí mimořádně univerzální odstín a právě díky této univerzálnosti je oblíbenou volbou barvy roku 2022.

 

S čím zelenou kombinovat?

Ať už malujete protilehlou stěnu nebo přidáváte květy na pozadí sytě zeleného listí, je důležité vědět, s jakými barvami odstín zelené kombinovat. Naštěstí se jedná o velmi snadno kombinovatelnou barvu, která dokáže zjemnit a zároveň osvěžit jakýkoli prostor v domácnosti. Přidejte do směsi výrazné barvy nebo kovové odstíny, aby zelené odstíny opravdu vynikly.

 

Kde použít zelenou barvu

Jak jsme již zmínili, zelená je oblíbenou volbou pro interiérový i exteriérový design. Existuje mnoho způsobů, jak tento odstín zakomponovat do svého domova - od natření parapetů nebo dveří olivově zeleným odstínem až po přidání několika zelených přehozů, polštářů nebo obrazu se zelenými odstíny.

 

Na zahradě

Kromě interiéru vašeho domova je zelená skvělou barvou i pro zahradu, terasu nebo balkon. Svůj zahradní prostor můžete obohatit o nejrůznější odstíny zelené, od svěží zelené trávy až po stromy a rostliny v květináčích. Pokud žijete v malém bytě bez venkovního prostoru, můžete i tak dodat svému domovu zelenou barvu tím, že investujete do rostlin v květináčích a umístíte je na okenní parapety, konferenční stolky nebo jen tak na podlahu.

 

Kromě toho, že rostliny mají mnoho zdravotních přínosů, například zlepšují kvalitu vzduchu ve vašem domě a úroveň motivace, okamžitě oživí jinak minimalistický prostor a v případě, že bydlíte v garsonce, mohou fungovat jako přirozené dělicí prvky a to se počítá!

 

Mezi nejoblíbenější zelené pokojové rostliny patří rostlina ZZ (zamioculcus zamiifolia), dále oblíbená nenáročná hadí rostlina (dracaena trifasciata) - často známá jako tchýnin jazyk nebo pothos, tropická liána často známá jako ďáblův břečťan. Na zmíněných pokojových rostlinách je skvělé, že vyžadují minimální péči, pokud mají správné světelné podmínky, což znamená, že je často můžete ponechat několik dní nebo dokonce týdnů v kuse.

 

To z nich dělá ideální volbu, pokud si chcete užívat výhod přidání zeleně do vašeho domova, aniž byste se museli starat o to, jestli jste je nezapomněli zalít! A co vy a zelená barva? Bude to vaše barva roku 2022 nebo dáte přednost jiným barevným kombinacím?

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ SUNNYS

KVĚTINOVÝ KOŠ SUNNYS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ NATALI

KVĚTINOVÝ KOŠ NATALI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé