Jaká bude barva roku 2022?

Trendová barva letošního roku

 

Barevné trendy mohou ovlivnit celou řadu našich nákupů a rozhodování, od toho, jak si designujeme náš interiér, až po to, co pěstujeme na zahradě. Naštěstí existuje mnoho značek a společností, které nám poskytnou náhled do budoucnosti a odhalí designové trendy pro následující rok. Mezi nejčastější barevné tipy pro rok 2022 patří odstíny zelené. Od mátově zelené až po odstíny šalvějové. Každý si pro svůj vkus najde ten správný odstín.

 

Ať už těmito barvami obléknete stěny svého domova, pořídíte si doplňky pyšnící se zelenými odstíny nebo tuto barvu dodáte místnosti výběrem kytic se spoustou sytě zelených listů, existuje spousta způsobů, jak kreativně dodat zelenou barvu svému domovu, zahradě nebo dokonce šatníku!

 

Výrazný odstín

Zelená barva v sobě skrývá sofistikovaný, výrazný odstín, zejména pokud použijete jemnější tóny, jako je olivová nebo šalvějová. Jedná se o mimořádně oblíbený odstín, který lze použít na nejrůznější předměty a povrchy. Je decentní, ale zároveň může působit jako výrazná designová barva, takže je převažující volbou pro moderní interiéry a exteriéry.

 

Symbolický význam zelené barvy

Zelená je nesmírně uklidňující barva, která symbolizuje mnohem víc než jen barvu pro vaše stěny. Tento odstín je představitelem organických a udržitelných přístupů, které se v posledních několika letech rozšířily a v nichž je udržitelnost upřednostňována před naleštěným moderním vzhledem. S ohledem na to stále více lidí směřuje svůj vkus k organickým textiliím, ergonomickým tvarům a přírodním materiálům.

Zelená barva je navíc často spojována s růstem a uzdravováním. Pokud je cílem vaší hry vytvořit klidný a bezpečný obytný prostor, jemné odstíny zemité zelené vám k tomu mohou pomoci a zároveň vám umožní cítit se blíže přírodě. Je to také odstín, který je symbolem růstu, znovuzrození a nových začátků.

 

Vzestup zelené barvy

Řada značek po celém světě se již nějakou dobu hlásí k odstínům zelené barvy. Rodina zelené barvy je stylově nesmírně rozmanitá a sahá od hlubokých, jemných sytých šalvějí přes zemitější tóny až po velmi dramatické smaragdové odstíny. To z ní činí mimořádně univerzální odstín a právě díky této univerzálnosti je oblíbenou volbou barvy roku 2022.

 

S čím zelenou kombinovat?

Ať už malujete protilehlou stěnu nebo přidáváte květy na pozadí sytě zeleného listí, je důležité vědět, s jakými barvami odstín zelené kombinovat. Naštěstí se jedná o velmi snadno kombinovatelnou barvu, která dokáže zjemnit a zároveň osvěžit jakýkoli prostor v domácnosti. Přidejte do směsi výrazné barvy nebo kovové odstíny, aby zelené odstíny opravdu vynikly.

 

Kde použít zelenou barvu

Jak jsme již zmínili, zelená je oblíbenou volbou pro interiérový i exteriérový design. Existuje mnoho způsobů, jak tento odstín zakomponovat do svého domova - od natření parapetů nebo dveří olivově zeleným odstínem až po přidání několika zelených přehozů, polštářů nebo obrazu se zelenými odstíny.

 

Na zahradě

Kromě interiéru vašeho domova je zelená skvělou barvou i pro zahradu, terasu nebo balkon. Svůj zahradní prostor můžete obohatit o nejrůznější odstíny zelené, od svěží zelené trávy až po stromy a rostliny v květináčích. Pokud žijete v malém bytě bez venkovního prostoru, můžete i tak dodat svému domovu zelenou barvu tím, že investujete do rostlin v květináčích a umístíte je na okenní parapety, konferenční stolky nebo jen tak na podlahu.

 

Kromě toho, že rostliny mají mnoho zdravotních přínosů, například zlepšují kvalitu vzduchu ve vašem domě a úroveň motivace, okamžitě oživí jinak minimalistický prostor a v případě, že bydlíte v garsonce, mohou fungovat jako přirozené dělicí prvky a to se počítá!

 

Mezi nejoblíbenější zelené pokojové rostliny patří rostlina ZZ (zamioculcus zamiifolia), dále oblíbená nenáročná hadí rostlina (dracaena trifasciata) - často známá jako tchýnin jazyk nebo pothos, tropická liána často známá jako ďáblův břečťan. Na zmíněných pokojových rostlinách je skvělé, že vyžadují minimální péči, pokud mají správné světelné podmínky, což znamená, že je často můžete ponechat několik dní nebo dokonce týdnů v kuse.

 

To z nich dělá ideální volbu, pokud si chcete užívat výhod přidání zeleně do vašeho domova, aniž byste se museli starat o to, jestli jste je nezapomněli zalít! A co vy a zelená barva? Bude to vaše barva roku 2022 nebo dáte přednost jiným barevným kombinacím?

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ SUNNYS

KVĚTINOVÝ KOŠ SUNNYS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ NATALI

KVĚTINOVÝ KOŠ NATALI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Sedm tipů pro ekologičtější svatební květiny

Sedm tipů pro ekologičtější svatební květiny

Jak více ekologicky využít svatební květiny

 

Svatební květinový průmysl je po celém světě velkým byznysem. Jenom v USA se běžně za jeden rok jedná o částku kolem 7 miliard dolarů, což znamená, že svatební květiny jsou neodmyslitelným svatebním prvkem. Bohužel, samotný ekonomický rozsah tohoto odvětví znamená, že ne všechny svatební květiny lze pěstovat, získávat a sbírat udržitelným způsobem. Pro ty, kteří se více zajímají o životní prostředí, však stále existuje spousta ekologicky šetrných možností.

Kdykoliv je to alespoň trochu možné, vždy hledáme ekologičtější řešení, zejména pokud jde o květiny pro události, jako jsou svatby. Pokud tedy chcete snížit svou ekologickou stopu při výběru a nákupu svatebních květin, zde je našich sedm tipů pro udržitelnější svatební květiny.

 

Číst celé
Ochrana rostlin před mrazem: Jak bezpečně chránit rostliny před mrazem

Ochrana rostlin před mrazem: Jak bezpečně chránit rostliny před mrazem

Jak ochránit rostliny v zimě

Většina zahradníků volí na svou zahradu květiny, keře a stromy, které na jejich zahradě můžou bez problémů přežít v běžném počasí. Ovšem s globálním oteplování a neustále většími teplotními extrémy, se může zdát výběr jednotlivých rostlin složitější, než kdy býval. Co však proto může zahradník udělat, když je počasí jiné než typické? Nečekané mrazy mohou krajinu a zahradu zdevastovat. Zároveň ale můžou zahrádkáře přimět k zamyšlení, jak rostliny ochránit před mrazem, ještě předtím než udeří. To se dostáváme k zásadní otázce, a to jaký je nejlepší způsob jak ochránit rostliny před mrazem? Na tuto otázku a mnohem víc si odpovíme právě v dnešním článku. Tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Co dělat s pohřebními květinami po pohřbu?

Co dělat s pohřebními květinami po pohřbu?

Jak využít pohřební květiny

V dnešním článku vám přinášíme několik smysluplných nápadů, jak znovu použít, darovat a zvěčnit pohřební květiny Květiny nás doprovázejí téměř u všech slavnostních okamžiků života – a to ať už při narození, na svatbě, výročí, narozeninách, promoci, nástupu do nového zaměstnání nebo odchodu ze starého. Samozřejmě se také objevují i na poslední oslavě konce života, tedy na pohřbu, kde jsou doslova nepostradatelnou součástí.

 

Číst celé