Jaké bylinky do kytice

Jak do kytice zakomponovat bylinky?

Kytice složené z běžných řezaných květin zná každý a nejedná se o tak velké překvapení. Mnoho z nás určitě už několikrát přemýšlelo o tom, jak udělat běžnou kytici zajímavější. Možná trochu voňavější.. a zkrátka něčím trochu jinou. Napadlo vás někdy do kytce zakomponovat také bylinky? Tyto voňavé rostliny mohou přinést příjemný aromatický nádech do celé kytice a navíc přinést taktéž trochu elegance a jemnosti, zejména v případě pokud jsou použity do svatebních kytic a květinových aranžmá. Nejlepší na tom vše je, že opravdu nepotřebujete žádné speciální zkušenosti nebo dovednosti k tomu, abyste byli schopni kytici s bylinkami vytvořit. V dnešním článku si představíme jednotlivé druhy bylinek, které jsou vhodné pro využití do kytic. Navíc si také povíme, pro jaké příležitosti je vhodné bylinky zakomponovat do kytice.

 

Jak vyrobit ideální bylinkovou kytici?


Při výběru bylinek do kytice je poměrně důležité vzít v potaz více faktorů. U květin se často soustředíme pouze na barvu nebo tvar, případně v dobách viktoriánských se dbal opravdový důraz na řeč květin, tedy na zprávy, které sdělují obdarovaným. U bylinek bude hrát významnou roli také jejich vůně, která k nim neodmyslitelně patří a často právě na jejím základě je snadno rozpoznáme nebo si je spojíme. Kytice složená společně s bylinkami je často určena pro konkrétní příležitosti a právě příležitost může výrazně ovlivnit výběr bylinek do kytice, proto vám přinášíme hned několik příkladů tematických kytic, kterými se můžete inspirovat.

 

Kytice na stůl

Plánujete vaše blízké nebo rodinu pozvat k vám domů na výbornou tématickou večeři či oběd? Právě pro tuto jedinečnou společenskou příležitost je vhodné do kytice zakomponovat některou z bylinek, kterou například používáte přímo v kuchyni. Pokud vás tedy čeká italské menu, nebojte se do kytice přidat čerstvou bazalku nebo oregano. Pro venkovní párty a grilovačky naopak můžete do kytice zakomponovat rozmarýn nebo tymián. Nejen že tyto bylinky přidají trochu zelené barvy do celkového aranžmá, ale navíc získají nádech finálního menu!

 

Kytice s uklidňujícím účinkem

Máte ve vašem okolí někoho, komu není zrovna hej? A to ať už fyzicky nebo psychicky? V této nemilé době začínají na povrch vykukovat strašáci v podobě deprese, smutku a pocitu méněcennosti více než kdy jindy. Pokud máte pocit, že ve vašem okolí je někdo, kdo potřebuje povzbudit a dodat alespoň trochu optimismu a pozitivní energie, zkuste mu darovat kytici s bylinkami, které mají skvělé uklidňující a léčivé účinky. Mezi také patří například nesmrtelná levandule, která oslní nejen svou nezaměnitelnou vůní, ale také nádherně fialovou barvou. Dalším vhodným kandidátem je také heřmánek, který naopak vnese jemnost  a nevinnost do každé kytice.

 

Bylinná svatební kytice

Nebojte se na svůj den D libovolně nakombinovat kytici pivoněk doplněné o rozmarýn a šalvěj. Pokud nejste fanoušky pivoněk, a naopak milujete klasiku v podobě růží, právě ty si skvěle rozumí s levandulí nebo se stonky pšenice, které sice nejsou bylinou, nicméně dodá krásný vesnický nádech.

 

Sezónní bylinné kytice

Ať už je jaro, podzim nebo zima, v každém období určitě najdete tradiční bylinku. Pro jarní kytice to bude rozhodně heřmánek, který vnese jemnost do každé kytice. V létě to bude naopak kontryhel nebo nedoceněné bodláky, které vám do kytice přinesou i netradiční tvar! V podzimních a zimních měsících můžete naopak zakomponovat skořici nebo třeba tymián, obě výrazné kořeněné vůně vám nastolí příjemnou a hlavně teplou atmosféru domova, po které v chladných měsících všichni prahneme.

 

Jak sami vidíte, zakomponovat bylinky do tradičních řezaných kytic není opravdu nic složitého. Bylinky vám pomohou přidat příjemnou vůni a dodat také netradiční vzhled k celkovému květinovému aranžmá. Nebojte se trochu zaexperimentovat a přidat do vaší další kytice trochu bylinek, výsledek vás rozhodně mile překvapí! A příjemce taktéž.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ SUNNYS

KVĚTINOVÝ KOŠ SUNNYS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ NATALI

KVĚTINOVÝ KOŠ NATALI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Květiny odpuzující nechtěný hmyz

Květiny odpuzující nechtěný hmyz

Které květiny pomohou proti hmyzu

Představte si ideální letní odpoledne, kdy relaxujete na vaší terase nebo zahradě a v ten moment kolem vás začne létat otravná včela nebo jiný hmyz, který ne a ne dát pokoj. Určitě mnoho z nás zažilo tento nepříjemný pocit, kdy musíte neustále hlídat sebe nebo vaše děti a chránit je tak před nechtěným bodnutím. Nepříjemný a nebezpečný hmyz dokáže doslova zruinovat pohodovou odpočinkovou atmosféru ve vaší květinové oáze. Pro milovníky květin, kteří si přejí mít zahradu plných voňavých květin je neustále poletující hmyz opravdovou výzvou se kterou se musí popasovat. My se vás ale dnešním článkem pokusíme přesvědčit, že existuje ideální řešení! Existují totiž nádherné rostliny, které doslova odpuzují hmyz a vy si tak budete moci užívat relaxační chvilky ve vaší květinové oáze bez otravných bzučících kamarádů. Jste napnutí, jaké rostliny to jsou? Pojďte se na ně společně s námi podívat v dnešním článku.

 

Číst celé
Jak může vyhynutí včel ovlivnit náš život

Jak může vyhynutí včel ovlivnit náš život

 

Negativní dopady vyhynutí včel

Asi nikdo z nás netouží slyšet záplavu dalších negativních zpráv, které se na nás bohužel hrnou mnohem častěji, než ty pozitivní. Ve zprávách sledujeme počty nakažených, dopravní nehody, problémy v politice a zaměřujeme se na aktuality, které médiím přijdou důležitá. Právě díky tomu často zapomínáme na opravdové problémy, které jsou spojeny s přírodou a mohou nás mnohdy ovlivnit mnohem více než zprávy, které se na nás valí z hlavního televizního vysílání.

Číst celé
Výdrž jednotlivých květin ve váze

Výdrž jednotlivých květin ve váze

Jak dlouho vydrží řezané květy ve váze?

Jedna z častých otázek spojována s řezanými květy se rozhodně týká jejich výdrže ve váze. Jedná se poměrně o obecnou otázku, jelikož každá řezaná květina je jiná má jiné vlastnosti a schopnosti adaptace. Některá květina vám může vydržet až dva týdny, kdežto jiná začne po pár dnech uvadat a to i tehdy, když jí poskytujete tu nejlepší péči. Existuje nějaká garantovaná doba, po kterou by měly vaše květiny ve váze vydržet svěží? Každý samozřejmě touží po tom, aby jeho kytice zůstala neomezeně svěží a plná nádherných květů jako po zakoupení. Ovšem jako většina dobrých věcí, ani květiny nevydrží věčně a možná i díky tomu, si jich dokážeme mnohonásobně víc vážit. Připravili jsme si pro vás tedy několik užitečných tipů, jak zajistit a zejména podpořit vaše květiny, aby vydržely co nejdéle před tím, než začně působit Matka příroda.

 

Číst celé