Jakou květinu na pohřeb

Osm oblíbených druhů smutečních květin

Výběr smutečních květin může představovat opravdovou výzvu, pokud se nezajímáte například o symboliku květin nebo jediný druh, který znáte jsou růže. V tomto případě vybrat ideální druh květiny pro smuteční aranžmá může znamenat opravdovou výzvu. V dnešním článku vám představíme seznam květin, který může posloužit jako ideální průvodce v případě, kdy si opravdu nevíte rady, jaký druh květin na pohřeb zvolit. Nejen barva smutečních květin, ale také samotný druh je při výběru důležitým aspektem. Můžete si vybrat jeden druh, například ten, který byl jeho oblíbeným, nebo kombinovat více druhů květin dohromady.

 

Pohřební květinová výzdoba často zahrnuje několik druhů populárních smutečních květin v kombinaci se zelení. V dnešním článku si představíme některé z méně tradičních druhů, než jste možná doposud měli možnost na pohřbech potkat.

 

Lilie

Za naprostou klasiku, co se týká smutečních květin by se daly považovat právě bílé lilie. Jedná se o nejoblíbenější druh pohřebních květin, které představují mír, milost a důstojnost. Bílé lilie jsou elegantní volbou pro jakýkoliv typ pohřebního aranžmá a jejich symbolika dokonale vynikne v této neveselé situaci. V kombinaci s tmavě zelenou barvou budou lilie vysílat do okolí opravdu klidnou a uvolněnou energii, které je v těžkých chvílích opravdu třeba. V případě, že si nejste jistí jaké květiny zvolit, lilie budou vždy správnou volbou.

 

Kopretiny

Kopretiny ať už tradiční bílé nebo v jiných barevných kombinacích jsou oblíbenou volbou pro hromadná pohřební uspořádání a to i v kombinaci s ostatními druhy květin. Kopretiny se často využívají také v případě smutečních obřadů pro mladé lidi a děti. Jejich nevinnost z nich doslova srší a proto jejich symbolika je spojena s čistou duší zesnulého.

 

Růže

Růže mají téměř univerzální význam lásky a úcty. Díky tomu jsou dokonalou součástí pohřební aranžmá. Navíc růže přicházejí v mnoha barevných kombinacích, proto je výběr u růží opravdu široký. Žluté růže zvolte při poslední rozloučení s vámi blízkým přítelem, růžové naopak využijte k uctění milosti a památky. Červené růže jsou známkou hluboké a trvalé lásky, a to v případě úmrtí. Pokud chcete vytvořit barevnou pohřební kytici, je dobré zvážit právě růže pro přidání co nejlepšího barevného efektu.

 

Karafiáty

Karafiáty se taktéž velmi často používají při aranžování pohřebních květin, hlavně z důvodu jejich barevné škály a díky jejich ne zcela velkým květům nádherně doplňují větší květiny jako jsou například růže nebo lilie. Ale i samotné karafiáty mohou být hvězdou květinového aranžmá, jsou často považovány za ekonomičtější variantu růží nebo lilií. Díky jejich výdrži a odolnosti jsou vhodnou volbou i do nepříznivých podmínek.

 

Mečíky

Mečíky pocházející z rodu kosatcovitých jsou nádhernými květinami, kterým se často nazývá také jako mečová lilie. Díky tomu, že mečíky rostou ve svazích na opravdu vysokých stoncích, představují tak sílu a integritu. Přicházejí zároveň také v různých barvách, což z nich dělá dokonalý doplněk k pohřebním květinovým aranžmá. Mečíky věnujte osobě, která pro vás byla silnou oporou a opravdu jedinečným člověkem.

 

Chryzantémy

Oblíbené podzimní květy, známé také pod názvem listopadky můžete najít v různých tvarech i barevných kombinacích. Některé druhy mohou připomínat drobné sedmikrásky, zatímco jiné vypadají jako rozkošné bambulky. Můžete najít také bonsai chryzantémy. V některých evropských kulturách navíc chryzantémy představují smrt. Chryzantémy mohou samy o sobě vytvořit smuteční kytici, nebo je můžete využít i do smutečních věnců či dalších květinových aranžmá.

 

Orchideje

Pokud si přejete vybrat jedinečnou pohřební květinu, můžete zvážit orchidej. V moderní pohřební kultuře jsou živé, kvetoucí rostliny jako jsou právě orchideje stále populárnější. Růžové a bílé orchideje patří mezi nejčastější volby pokud jde o pohřební květiny. Orchideje se využívají nejen do smutečních kytic, ale také jako výzdoba prostor, kde probíhá poslední rozloučení. Čistota a jemnost orchidejí nádherně

 

Hortenzie

Hortenzie přicházejí ve tvarech velkých bambulí, které jsou nadále složeny z menších květů, proto jsou ideální volbou pro květinová aranžmá. Jejich objemný tvar je ideální pro tvorbu smutečních věnců nebo jiných stojatých aranžmá. Hortenzie můžete najít také v mnoha různých barvách, což vám dává možnost vytvořit aranžmá přesně v barvě, jaké si přejete.

 

Do smutečních květin je zejména důležité vložit kus sebe a promítnou vzájemný vztah, mezi vámi a zesnulým. Rozlučte se pomocí květin s osobou, pro vás blízkou a vyznejte pozůstalým úctu a pomocnou ruku v této těžké chvíli. U nás v Kytice Expres nabízíme v sekci smuteční květiny širokou nabídku smutečních květin přímo na míru. Můžete vybírat z několika různých variant i velikostí, přesně podle vašich preferencí. Zároveň máme také širokou nabídku smutečních věnců, které nejsou jen tak ledajaké, ale opravdu nápadité a vkusné. Můžete vybírat hned z několika různých provedení, barev i velikostí. Navíc ke každému smutečnímu věnci můžete navíc přiložit i stuhu s vámi zvoleným textem, který jednoduše přiložíte k objednávce.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 8

SMUTEČNÍ KYTICE 8

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 19

SMUTEČNÍ KYTICE 19

SMUTEČNÍ KYTICE 20

SMUTEČNÍ KYTICE 20

SMUTEČNÍ KYTICE 22

SMUTEČNÍ KYTICE 22

SMUTEČNÍ KYTICE 24

SMUTEČNÍ KYTICE 24

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé