Jaký je význam počtu květů v kytici

Význam počtu květů v kytici

O symbolice jednotlivých druhů květin a jejich barevném významu jsme se v našich článcích zmiňovali již několikrát. Další důležitou roli ve spojitosti s významem květin hraje také jejich počet v kytici. V dnešním článku se tedy podíváme blíže, co konkrétní počty květin znamenají a jakou zprávu jimi obdarovanému sdělujete. Pokud si tedy myslíte, že nejromantičtějším dárkem bude obrovská kytice složená ze 101 červených růží, budete možná překvapení! Díky našemu průvodci věnovanému počtu květin v kytici si už vždy budete jistí vaší květinovou volbou a budete vědět po jakém ideálním počtu sáhnout. Zároveň se vyhnete případným faux paix a nechtěným skrytým zprávam, které můžete pomocí květin sdělit snadněji, než si myslíte. Květinová etiketa myslí na všechno a proto se významy skrývají opravdu i tam, kde by to málokdo čekal.

 

Jak často jste se již setkali s lidmi, kteří vám nebo někomu dalšímu darovali pouze jednu květinu? Určitě se vám to minimálně jednou v životě stalo. Říká se, že pokud chcete ukázat opravdu skutečnou lásku, jeden květ je tím nejlepším důkazem vašeho pocitu. Kromě této skutečnosti je jeden květ symbolem také zvláštní pozornosti. To je hlavní důvod, proč je opravdu dobrým tahem věnovat jednu růži na vašem prvním rande. Číslo tři, nebo tři květiny jsou naopak známkou respektu. Tři růže, nebo jiné květy věnujte lidem, kteří si tento zvláštní a jedinečný přístup opravdu zaslouží a ukažte jim pomocí tří květů vaši úctu k nim.

 

Číslo pět je číslem pro akci! Je například ideálním způsobem jak říct vaší milované osobě „miluji tě“. Pokud patříte mezi osoby, které nerady sdílí své pocity nahlas, může pro vás být řeč květin skvělá alternativa, jak mluvit o svých citech. Kytice složená z pěti květů vám může snadno a lehce sdělit vaše pocity. Naopak pokud chcete věnovat kytici z čistě kamarádských vztahů a vylepšit si tak vaše přátelské vztahy, bez jakýchkoliv romantických nebo vášnivých vztahových podtextů, váš ideální počet květů v kytici bude číslo 9! Kytice s devíti květy potěší vaše kamarády a kamarádky, navíc má mnohem pozitivnější a optimističtější zprávu než kytice složená ze 13 květů, která nese naprosto opačné významy. Kytice 15 růží je zase naopak významem hluboké a oddnané lásky. Proto si u zmíněných počtů dávejte opravdu pozor, komu kytici věnujete.

 

Další otázkou může být, kolik základních velkých květin je ideálních pro základ do svatební kytice. Ne každý totiž ví, že právě 7 květin je ideálních pro tuto příležitost. Kytice složená ze 7 květů se zároveň také nachází v opravdu luxusních květinových aranžmá.

 

Číslo 25 sebou nese slova gratulace a blahopřání, proto pokud vaše blízké potkala v životě radostná událost, kterou je třeba pořádně oslavit a zároveň byste jim rádi pogratulovali k úspěchu, kytice složená z 25 květů bude ideální volbou pro tuto příležitost.

 

Kytice sčítajíc 50 a více květů může mít různorodé významy. Jedno mají ale společné, všechny jsou velké a bouřlivé! A to ať už chcete sdělit vaše hluboké laskavé city nebo jen dodat pořádnou dávku odvahy, počet květin v jedné kytici zahrnující více než 50 kusů květin vám pomůže oboje!

 

Ne každému je po chuti význam numerologie a astrologie, či dalších, pro někoho spíše pavěd, než uznávaných věd. Nicméně na to se v tento moment opravdu nezaměřujte. Samozřejmě že počet jednotlivých květin v kytici není nejzásadnější věcí, na které by byl založen váš vztah s obdarovaným. Nejdůležitější jsou samozřejmně vaše emoce a opravdová hluboká láska a péče, kterou vašemu vzájemnému vztahu věnujete a sdílíte s nejcennějšími lidmi ve vašem životě. Zkuste si také dát malé předsevzetí a darovat více květin bez zvláštních důvodů, které k tomu vyzývají. Uvidíte, že se tento drobný čin náležite odrazí ve vašem vztahu s těmi, na kterých vám nejvíce záleží.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

ESTERKA

ESTERKA

KRISTINA

KRISTINA

MAGDALENA

MAGDALENA

VINSY

VINSY

BONDY

BONDY
Neprodejné

RINDA

RINDA

LINSY

LINSY

PINK

PINK

ALEXA

ALEXA

HERMIONA

HERMIONA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé