Jarní zahradní květiny

7 jarních květin, které by neměly chybět na vaší zahrádce

Na jaře neexistuje snad lepší zlepšovač nálady, než je pohled na nádherně rozkvetlé květiny všude kolem nás. Ať už jsou to brzké narcisy, které oznamují konec dlouhých, temných zimních dnů a přináší opět do světa trochu barev, nebo například voňavé frézie, či tulipány, které pokračují v jarní krasojízdě barevných zahrádek. Pro zahradní inspiraci si dnes představíme několik jarních květin a jejich sazeniček, které by rozhodně neměly chybět ve vaší jarní zahrádce!

 

Kdy je zasadit?

Začneme asi nejběžnější otázkou, spojenou s jarními sazenicemi, aneb kdy je vlastně zasadit? Ideálním obdobím, kdy zasadit jarní cibulky je těsně před tím, než začnou první zimní mrazíky. V našem mírném pásu tedy v období od října do konce listopadu, předtím, než napadne první sníh. Ovšem každá konkrétní rostlina má svou ideální dobu výsadby odlišnou než jiné druhy. Dalším důležitým faktorem při výsadbě jarních květin je rozhodně jejich hloubka. Správná hloubka by měla být dvojnásobkem až trojnásobkem jejich výšky, ale i zde existují určité výjimky. Například u tulipánů musíme počítat až s trojnásobkem jejich výšky. Dalším důležitým faktorem je taktéž vzdálenost mezi jednotlivými sazeničkami. Zde byste se měli držet pravidla o dvojnásobku až trojnásobku jejich šířky cibulky.

Krokusy

Známé také pod názvem šafrán se nejčastěji vyskytují v bílé, žluté nebo fialové barvě. Jsou opravdu jarními prvňáčky, kteří se začnou objevovat hned jakmile sleze poslední sníh. Často se vyskytují v bohatých trsech a hodí se jak do skalek, květináčů tak i na zahrádky. Jsou také významným zdrojem nektaru pro hmyz a dobře odolné proti povětrnostním podmínkám.

Narcisy

Jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších jarních květin. Patří mezi ty nejveselejší jarní květiny, které můžete do své zahrádky zařadit. Jejich výrazné trumpetové tvary nezůstanou bez povšimnutí a jasně žlutá barva rozzáří každý záhon. Pokud se vám ale tradiční žluté narcisy z nějakého důvodu už okoukaly, můžete zkusit jiné barevné variace například v netradiční růžové barvě.

Talovín zimní

Navzdory svému jménu, Talovín zimní je jarní rostlina, která je velkým lákadlem pro včely a další opylovače. Tento člen, patřící do rodiny blatouchů se dokáže velmi rychle rozmnožit a vytvořit tak nekonečný zlatý koberec. Mohou být například skvělou volbou, jak výrazně ohraničit kraj vaší skalky.

Puškinie

Zajímavé květy Puškinie, připomínající tvar hvězdy, jsou známé také pod názvem ruská sněženka. Podíl na tom nesou zejména bílé okvětní lístky s neobvyklým odstínem modré. Puškinie potřebuje k životu dostatek slunečního záření, aby kvetla dokázala vyprodukovat co nejvíce květů.

Tulipány

U tulipánů nastává ten opravdový problém – jakou si jen vybrat barvu, když jich je k dispozici tolik! Možná pro vás máme řešení. Pokud opravdu váháte nad barvou tulipánů, co takhle zkusit Everlasting Mix, který byl speciálně vyšlechtěn pro odolnost vůči povětrnostním vlivům a nabízí pestrobarevný mix všech barev. Pro jedinečný tropický nádech můžete naopak zvolit druh Caribbean parrot, neboli Karibský papoušek, který patří mezi méně tradiční druhy tulipánů. Navíc když je vysadíte ve větší míře, je skutečným pohlazením pro oko!

Hyacinty

Hyacinty se staly oblíbenými hlavně při výsadbě jarních květináčů, kterým dodávají ten správný elegantní vzhled. Hyacinty jsou opravdu snadné pro pěstování a jsou typické zejména pro svou výraznou vůni. Nejlepší cestou, jak pěstovat hyacinty je právě v květináčích či truhlících, nicméně vydrží také na zahradě, kde mají dostatek sluníčka. Pokud chcete zkusit něco méně tradičního, vyzkoušejte vzácný Hyacint „Midnight Mystique“ který je specifický svými černými květy.

Okrasný česnek

Existuje hned několik odrůd okrasných česneků. Nižší druhy se hodí spíše do skalek, naopak vyšší odrůdy jsou ideální do záhonu, ve kterém krásně vyniknou. Začínají růst až v době pozdějšího jara, nejčastěji od května až do léta. K životu potřebují sluníčko a nepotrpí si na náročnou péči, což je ideální pro začínající zahradníky a zahradnice!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

TEDIN

DOMINIKA

KLAUDIE

FRESIE

VINSY

HERMIONA

ESTER

DOLY

RUZY

FREZIE + SANTINY

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

FREZIE + EUSTOMA

KLERENS

FLORENTINA

FREZI

TAMA

HANDI

BABY

SMILE

KYTICE EUSTOMY

KVĚTINOVÝ KOŠ EUSTOM

KVĚTINOVÝ KOŠ VANDA

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ ALICE

KVĚTINOVÝ KOŠ ELISE

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ GISEL

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ FRESIE

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

REBECA

TERESA

SABRINA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé
Kytice 100 růží

Kytice 100 růží

Sto růží

Jedním ze snů každé ženy je rozhodně dostat kytici 100 růží.. Toto gesto jen tak neztratí na své hodnotě a hřát u srdce nás bude vždycky. Stovka růží je už odjakživa symbolem hluboké lásky, a romantiky. Zatímco různě barevné růže mají tendencí mít mírně odlišné významy, například žluté růže symbolizují přátelství, bílé růže jsou spojovány s nevinností a soucitem, tak spojení červených růží a nezaměnitelné romantiky rozhodně stále platí a dlouho platit bude.

Číst celé