Květinové aranžmá na královské svatbě

Květiny na královské svatbě Harryho a Meghan

Pouze několik málo událostí v historii si vyžádají tak obrovskou pozornost, jako je tomu například královská svatba prince Harryho s Meghan Markle, kteří si řekli své ano 19. května 2018. Svatbu sledoval doslova celý svět a bylo o ní hodně slyšet. Všechny samozřejmě v první řadě zajímali nevěstiny hedvábné šaty, které byly od známé britské návrhářky Clare Waight Keller. Svatební šaty ale nebyly pouze jediným zajímavým objektem celé svatby, pozornost upoutala také královská svatební kytice, která nás upřímně zajímala ze všeho nejvíce! Jednalo se o jednoduchou a elegantní kytici, stejně jako u výběru svatebních šatů byla kytice dokonalým spojením modernosti a zároveň tradice. Nesměla chybět samozřejmě také královská symbolika a dokonalá kytice byla hned na světě!

 

Mnoho lidí, poté co Meghan sdílela pivoňky jako její oblíbené květy na svém instagramu, že to budou právě ony, které budou zdobit nádhernou královskou kytici. Místo majestátních pivoněk však Meghan zvolila elegantní, ručně vázané sezónní květiny, které byly speciálně vybrány pro královský pár, pro jejich jedinečný a nezaměnitelný význam.

 

Jaké květiny již byly v historii použity do svatebních královských kytic?

●     Konvalinky se svým významem, který značí návrat ke štěstí. Jedná se o opravdu voňavý a známý jarní květ, který nechyběl v královské svatební kytici.

●     Hrachor vonný, v našich končinách nepříliš známý, ovšem ve Velké Británii se jedná o typickou zahradní a velmi oblíbenou květinu, která nese význam blaženého potěšení.

●     Jasmín s nádherně voňavými květy, které představují lásku a pokoru.

●     Čechrava, další ne úplně známá rostlina, která byla součástí královských květin. Hlavní symbolika nese zprávu “budu na tebe čekat”. Je také symbolem trpělivosti a odhodlání.

●     Jarmanka větší jsou doslova květy připomínající anglickou venkovskou zahradu, proto není divu, že se objevili v tradiční svatební královské kytici.

●     Myrta znamená hodně štěstí a lásky v manželství, tento jemný druh květiny je téměř základem všech královských svatebních kytic.

●     Pomněnky byly údajně oblíbené květiny princezny Diany. Není divu, že se právě tyto jemné krásky objevily v královských svatebních kyticích.

 

Svatební kytice Meghan

Hlavní květinou v kytici byla konvalinka. Vysoce voňavý jarní květ, který byl upřednostňován královskými nevěstami včetně vévodkyně z Cambridge a vévodkyně z Cornwallu. Konvalinky byly navíc doplněny dalšími celobílými jarními květinami, včetně hrachoru vonného, jasmínu, čechravy, jarmanky. Všechny tyto druhy byly svázány hedvábím v módním ručně vázaném stylu. Díky kombinaci druhů s opravdu výraznými vůněmi byla kytice Meghan opravdovým parfémem, což je navíc nádherný doprovod každé nevěsty kráčející uličkou.

 

 V souladu s tradicemi zahrnovala kytice Meghan také myrtu, která nechyběla v žádné královské svatební kytici od roku 1800. Ve skutečnosti většina květin, které byly použity k výrobě královské svatební kytice byly pořízeny ze zahrad královny Viktorie na ostrově Wight. Dokonce samotná myrta byla ze stejného keře, ze kterého pocházely všechny myrty do královské svatební kytice už od svatby samotné královny Alžběty a mnoho dalších královských nevěst před ní. Zahrnutí pomněnek přímo do svatební kytice, tedy oblíbené květiny princezny Diany, bylo obzvlášť dojemným činem, při kterém princ Harry vzdal hold své matce v tento speciální den a díky pomněnkám jakoby princezna Diana byla přítomna.

 

Dalším zamýšleným gestem byl speciální výběr některých květin právě samotným princem Harrym. Princ tak sesbíral několik druhů květin přímo ze soukromých zahrad v Kensingtonském paláci a požádal floristku Philippu Craddock, aby právě tyto květiny zahrnula do jejich svatební kytice pro Meghan. Jak romantické gesto, nemyslíte?

 

Neutrální odstíny svatební kytice byly zahrnuty i v místě konání samotné svatby. Vstup do kaple svatého Jiřího zdobil nádherný květinový oblouk, který zároveň poskytoval dokonalou kulisu na fotografie. Právě na oblouku jsme mohli všichni spozorovat milované pivoňky, které byly v kombinaci společně s bílými zahradními růžemi, doplněné o zeleň, která pocházela  panství Windsor.

 

Ačkoliv to bude zanedlouho tři roky po svatbě Harryho a Meghan, jejich svatba nebude jen tak zapomenuta a bude nadále velkou inspirací pro budoucí nevěsty, které mají rády jednoduchý, ale přitom elegantní styl. Inspirujete se výběrem Meghan a prince Harryho, nebo máte raději výraznější svatební kytice?

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé