Květinové nápady pro letní nevěsty

Nápady na květiny pro letní svatby

Léto patří mezi oblíbené období nejen zahradníků a floristů zejména díky tomu, že právě v tomto ročním období mají k dispozici největší počet květinových druhů, které hrají všemi barvami a tvary. Léto je ideálním obdobím také pro svatby, na kterých rozhodně květinové dekorace nesmí chybět. Pokud tedy plánujete letní svatební obřad, náš sezónní průvodce letními svatbami vám rozhodně pomůže objevit nejnovější trendy, které pochází od uznávaných floristů. Léto je ideální dobou, kdy si můžete s květinovým aranžmá skvěle vyhrát a využít jeho potenciál opravdu na maximum

 

Které květiny mají svou sezónu v létě?

●     Pivoňky

●   Růže

●     Hortenzie

●     Jiřiny

●     Hrachor vonný

●     Frézie

●     Fiala šedivá a mnoho dalších..

 

Letní svatební květinové tipy a nápady

Letos v létě si budeme moci užívat doslova explozi barev, které se odrazí nejen na celkové svatební výzdobě, ale také na nevěstině kytici! Po dlouhé době, kdy byly svatební obřady omezeny různými restrikcemi si je budeme chtít užít o to více a celá situace se odrazí také na krásných květinových dekoracích! Odvážné barvy a aranžmá doslova ovládnou svatební dekorace. Hravý vzhled kytice, který je plný optimismu funguje obzvláště dobře v momentě, kdy je oživen sezónními květinami jako jsou napřiklad bohaté pivoňky, voňavé hortenzie, jiřiny nebo jemnější frézie.

 

Co se týče interiérových dekorací, vyzdobte obřadní síň tak, aby se hosté cítili jako na čerstvě rozkvetlé louce. Tento tip platí pouze pro ty, kteří se rozhodli pro tradiční svatbu v kostele, na úřadě nebo jiném uzavřeném prostoru, kde vám květiny pomohou vnést pocit, že jste na nádherné rozkvetlé louce! Využijte květinových oblouků, nebo květinových stěn, které se poslední době stávají více a více oblíbenější. Pokud nemáte úplně rozpočet na vybudování květinové stěny nebo oblouku, nevadí, květiny si do interiéru můžete přinést také pomocí dekorativních opěradel. Nazdobte vašim hostům židle a lavice a přineste tak dovnitř nádech léta, které vládne venku. Uvidíte že nejen vy, ale hlavně vaši hosté se budou cítit mnohem příjemněji a budou mnohem více uvolněnější. Navíc se jedná o opravdu fotogenickou rekvizitu!

 

Trend květů ve vlasech stále pokračuje a proto se nebojte zvolit například jemnou květinovou korunku nebo alespoň drobný kvítek do vašeho svatebního účesu. Požádejte vašeho svatebního floristu, aby vám poradil, které druhy květin jsou pro tento účel nejvhodnější a nezapomeňte si objednat vzorek na zkoušku, abyste zjistili, že vám kvítí ve vlasech opravdu nevadí.

Milovníci pivoněk budou mít pravděpodobně svoji volbu jasnou. Není se vůbec čemu divit, že tyto bohaté květy jsou u letních nevěst tolik oblíbené. Sezóna pivoněk patří mezi jedny z nejkratších, proto jsou brzké letní svatby ideální příležitostí, kdy toho využít. Pivoňky mají navíc svou symboliku spojenou se šťastným manželstvím, což jejich svatební oblíbenost jenom více umocňuje.

 

Tropická svatba

Ať už se vdáváte doma nebo v zahraničí, netradiční tropické svatební téma je ideální pro každou nevěstu, která si přeje do své svatby přidat trochu exotického nádechu a chce se alespoň trochu odklonit od romantické klasiky! Tropické květiny jsou již ze své podstaty v našich končinách odvážné a okázalé, proto se krásně hodí k mírně netradičním, nebo extravagantnějším svatbám.

 

Chcete-li vnést exotický nádech do vaší svatby, důvěřujte vašemu floristovi o to více! Existuje nespočet exotických rostlin, s největší pravděpodobností ale do květinové výzdoby zařadíte druhy jako je nádherná, oranžové zářící strelície, exotický zázvor nebo helikónie. Jemnější lilie gloriosa nebo calla jsou také dobrou volbou hlavně do kytic, jelikož dodají aranžmá potřebnou strukturu. Nebojte se také zahrnout další tropické rekvizity jako jsou například mušle, písek, koktejlové deštníky nebo slámové dekorace, které vám dokonale umocní vaši tropickou tématiku.

 

Nesmrtelný glamour

Pro co nejhonosnější a nejsofistikovanější letní svatební výzdobu si vyberte květiny v nádherné, královské fialové barvě! Toto svatební barevné schéma bylo velkým trendem v roce 2018, kdy společnost Pantone označila barvu ultraviolet za barvu roku. Díky tomu nevěsty doslova šílely po tmavě fialových květech!

 

Odvážná a výrazná fialová je barvou vysoké hodnosti, která zejména ve spojení se svatební obřadem si zaslouží alespoň trochu zjemnit. Tím docílíte přidáním jemnějších tónů růžové nebo krémové barvy a vytvoříte tak doslova dokonalou paletu, kterou nelze nemilovat! Při využití rostlin s velkými květinovými hlavami jako jsou například hortenzie nebo pivoňky vytvoříte velké přepychové aranžmá, které budou dominovat celému prostoru a rozhodně je nikdo nepřehlédne! Pokud navíc kytici doladíte špetkou třpytivých doplňků a zeleně, snížite mírně jejich dominanci.

 

Skvělým nápadem jak vyznat úctu a vděk vašim družičkám jsou rozhodně personalizované kytice, které nádherně odrazí individualitu každé z nich. Neznamená to nutně, že každá družička bude mít diametrálně odlišnou kytici, naopak, drobnými detaily můžete docílit nádherné kytice přímo na míru.

 

Jemná pastelová klasika

Růžová a modrá barva, vyvážená kovovými tóny růžového zlata a mědi budou rozhodně silnou (nejen) svatební kombinací pro toto léto! Jemné pastelové odstíny ke svatbám zkrátka patří a nesmíme je opomenout. Vy je však můžete udělat o něco zajímavější a nepřehlédnutelnější přidáním jemných kovových tónů.

 

Chcete-li klasiku v podobě jemných růžových květin v kombinaci s nebeskou modrou, nebojte se do vaší svatební kytice přihodit také trochu lesku v podobně růžového kovu. Drobné třpytivé dekorace tak povznesou celkový vzhled kytice na úplně jinou ligu. Zachováte klasický jemný vzhled díky barevné kombinaci a navíc přihodíte trochu šmrncovního lesku díky měděným nebo zlatým doplňkům.

 

Tipy a triky!

 

●     Nezapomeňte na hydrataci vašich květů. Zejména v letním období je důležité dát si pozor na to, aby vaše květiny měly stále dostatek vody. Nejlepší variantou je nechat si letní svatební kytice doručit až v den konání svatby a do té doby je střežit na chladném, stinném místě. Během dne mít po ruce vázu s vodou, do které můžete vaši kytici alespoň na chvíli odložit a předejít tomu, aby se povalovala na stole a smutně uvadala.

●     Pokud plánujete květiny do vlasů, mějte po ruce láhev s rozprašovačem, a každých pár hodin jim dopřejte trochu osvěžení.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Nápadité dárky pro milovníky květin - 1. díl

Nápadité dárky pro milovníky květin - 1. díl

Originální dárky pro milovníky květin - 1. díl

 

Hledáte zábavné nápady na dárky pro milovníky květin? To jste tu dneska správně.

V dnešním článku najdete hned několik zajímavých nápadů na dárky pro květinové milovníky a zahradníky, které si budou moct užít v průběhu dalšího roku dosyta. A pokud hledáte nápady na dárky pro zahrádkáře nebo pro sebe, určitě zde bude plno inspirace i pro vás. Navíc můžete nenápadně poslat tento článek vašim nejbližším a dát jim drobnou nápovědu. Každý z nás v tomto období přemýšlí, jak letos potěšit své blízké a inspirace není nikdy dost, tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé