Květinové trendy pro zimu 2021

Zimní trendy květin pro rok 2021

Jak asi ví každý milovník květin, květiny mají svůj vlastní jazyk. Květy vyjadřují ve speciálních situacích a podobě pokaždé trochu jiný pocit a symboliku. Studie ukazují, že studium cizího jazyka může nejen zvýšit výkon vašeho mozku, ale také vám poskytne vhled do myšlení světa. Bohužel, ne každý má schopnost naučit se jazyk stejnou rychlostí. Existuje však jeden jazyk, kterým všichni umíme plynule mluvit, i když s drobnými nedostatky. Barevný jazyk plný vůně s velkým emotivním podtónem a schopností sdělit věci, které se často neříkají lehce a je k nim třeba i trocha odvahy. Říká se mu jazyk květin, jedinečný jazyk, kterému rozumí lidé na celém světě a to bez rozdílu!

 

I z tohoto důvodu se vánoční květinové trendy pro rok 2021 do značné míry shodují s pocity každého z nás. Míříme tím na téma, o kterém už bychom nejraději neslyšeli, ale s velkou pravděpodobností tu s námi bude ještě dlouho. Celosvětová pandemie, která se propsala do naší mysli a my hledáme způsoby jak nepodlehnout tlaku, který se na nás poslední dobou znovu valí. Poselství naděje, míru a lásky může být inspirováno barvami a zejména květinami!

I když se tradice po celém světě mohou lišit, jedno zůstává jisté pro každý typ vánoční oslavy. A to nutnost sváteční výzdoby, bez které se nejen finální oslava, ale celkově váš domov rozhodně neobejde. Klíčem k úspěchu je, aby byla příjemná, hřejivá a personalizovaná s kouskem vaší kreativity. Zkrátka abyste se v jejím obklopení cítili příjemně.

 

V dnešním článku jsme se chtěli podělit o trendy, které nás inspirovaly a které kombinují tradiční vánoční paletu barev červené, zelené a bílé. Ale také další možnosti, které vás mohou inspirovat k využití vaší kreativity.

 

Zde jsou nejžhavější trendy zimní pro rok 2021
 

Bílá, krémová a zelená!

Trend zelené, krémové a bílé barvy nadále roste a razí si cestu do kytic zimního stylu. Klíčem k tomu, aby tento trend nevypadal nudně je rozhodně přidání zajímavých textur. Přidáním špetky třpytu nebo lesku se tento styl promění ve skutečně kouzelný a vánoční radost. Tato barevná paleta je svěží, neutrální a hodí se téměř k jakémukoli interiéru. Důraz je kladen na mnoho přírodních odstínů, tónů a odstínů zelené, přičemž se krásně snoubí s krémovými a bílými akcenty. Trend přírodních barev je ideální volbou pokud si přejete navodit sváteční, ale stále klidnou a pohodovou atmosféru u vás doma.

 

Nestárnoucí pohádková atmosféra

Udělejte si tuto zimu ještě více pohádkovou, než obvykle a vneste trochu fantazie do aranžování! Elegantní, čistý vzhled s použitím barev šampaňského nebo zlatavě růžové, vytvoří půvabný a zároveň okouzlující vzhled. Tento styl vyžaduje vrstvení barev, textur a vzorů, abyste vytvořili dokonalou kombinaci, která si neprotiřečí. Pomocí různých výšek a tvarů květinových aranžmá, by to neměl být však žádný problém. Skvělým způsobem, jak si tyto netradiční a sváteční barvy přinést do interiéru je použití kovových váz, které oživí barvy, jako je broskvová a levandulová.

 

Vánoční růžová

V letošní sváteční sezóně můžete zvolit trochu netradiční růžovou, která vám pomůže dokonale naladit vánoční atmosféru, jako ostatní tradičnější vánoční barvy. Od stromečků inspirovaných cukrovou vatou až po všechny odstíny růžových růží, které můžete zvolit do vázy na štědrovečerní večeři. Existuje spousta způsobů, jak tuto barvu začlenit do každého stylu sváteční výzdoby. Ačkoli se nejedná o úplně tradiční barvu pro zimu, nic nemění na tom, že právě růžová barva bude skutečným hitem vánoc.

 

Klasika v podobě červené

Červené růže patří v zimních měsících mezi oblíbené. Syté odstíny červené a fialové barvy vnášejí do každého květinového aranžmá teplo a bohatost a dokonale doplňují zimní barvy, které najdete venku. Vytvořte si výzdobu pomocí sytě červeného květinového aranžmá doprostřed sváteční tabule a květiny se stanou hlavní atrakcí, která bude nepřehlédnutelná. Nejen že vytvoříte tradiční a krásnou sváteční náladu, která přinese poselství lásky. Vašim hostům navíc ukážete, jak velkou radost máte právě z jejich návštěvy a společnosti trávit vánoční čas s nimi.

 

To by byly některé z trendů, které by vás pro letošní vánoční sezónu rozhodně neměly minout. Věříme, že si z tohoto různorodého výběru vybere skutečně každý to svoje. A pokud ne, vždy můžete zůstat u vaší oblíbené, několik let prověřené klasiky. Červená barva, jehličí, vůně skořice a hřebíčku jsou zkrátka sázky na jistotu, bez kterých si už těžko umíme Vánoce představit.

 

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

TINSY

TINSY

ZARA

ZARA

DOMINIKA

DOMINIKA

ESTERKA

ESTERKA

HANNAH

HANNAH

BONDY

BONDY

GERBERY

GERBERY

RINDA

RINDA

ALEXA

ALEXA

KENDYS

KENDYS

KATRIN

KATRIN

HERMIONA

HERMIONA

ORANGE

ORANGE

DOLY

DOLY

GERBERA

GERBERA

KOLORINA

KOLORINA

KRASOMILA

KRASOMILA

ELZA

ELZA

LEJLA

LEJLA

LISA

LISA

ANETA

ANETA

BELA

BELA

CAROLINE

CAROLINE

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé