Květiny a ženy

Experiment: Může přítomnost květin získat lepší vyhlídky u ženy?

 Ať už jsou to tmavě červené růže na Valentýna, nebo kytice čerstvě řezaných květin při průchodu nevěsty svatební uličkou, květiny jsou bezpochyby úzce spjaty s mezilidskými vztahy. Přemýšleli jste ale někdy, zda může pouhá přítomnost květin ovlivnit váš vztah a rozhodování, například na prvním rande? Máme pro vás odpověď - ano, mohou. Výsledky experimentů vedené Nicolasem Guéguenem na Univerzitě v jižní Bretani ukazují, že květiny mají vliv na mezilidské vztahy a naše chování.

 

První experiment

V prvním experimentu Guéguen vybral dvě náhodné skupiny účastnic, aby jim pustil video ve kterém muži diskutují o jídle. Rozdíl byl v tom, že první skupina účastnic seděla v místnosti s prázdnou vázou a druhá skupina žen naopak v místnosti se třemi vázami plných živých květin. V první váze byly umístěny růže, ve druhé sedmikrásky a třetí váza byla plná měsíčků. Ženy které seděly v místnosti s květinami, hodnotily muže ve videu jako svůdnějšího, přitažlivějšího a byly mnohem ochotnější si s ním vyrazit na rande.

 

Druhý experiment

V dalším experimentu Guéguen posuzoval, zda květiny mají stejný účinek v situaci, kdy se jedná o opravdového muže. Proto začal s experimentem, do kterého zapojil 100 vysokoškolsky vzdělaných žen a jednoho muže, který byl považován za atraktivního. Každou z žen jednotlivě zavedli do místnosti, kde na ně muž čekal. Výzkumník je oba uvítal v rámci studie, přičemž žena neměla tušení, že muž je součástí experimentu. Poté je oba odvedl do oddělených místností, kde žena sledovala video s jídlem a myslela si, že zúčastněný muž dělá totéž. Jakmile žena zhlédla video, výzkumník ji odvedl zpět do místnosti za mužem, kde probíhal společný rozhovor. Poté je výzkumník nechal na několik minut o samotě a požádal je aby počkali, mezitím co on vytiskne několik dotazníků pro vyplnění. Zatímco byl výzkumník pryč, měl muž za úkol začít krátký milý rozhovor s každou účastnicí, ve kterém je pochválí, řekne jak jim to sluší a nakonec je požádá o telefonní číslo. Pro srovnání 80 % žen, které seděly v místnosti s květinami, poskytly své telefonní číslo ve srovnání s pouhými 50 % žen, které seděly v místnosti bez květin a byly ochotné muži dát své telefonní číslo.

 

Tím ale Guéguen neskončil..

Chtěl si být opravdu jistý, zda květiny mají dopad na pozitivní výsledek. V dalším experimentu tedy požádal úhledného mladého muže, aby poprosil o telefonní číslo 600 mladých žen, které se pohybovaly osamotě v nákupním středisku. Muž měl za úkol ptát se na různých místech v nákupním centru - konkrétně před obchodem s květinami, cukrárnou nebo před prodejnou s dámskou obuví. Stejně tak jako v předešlých experimentech, muž byl nejúspěšnější před obchodem s květinami, kde získal 24 % pozitivních reakcí. Naopak ve srovnání s cukrárnou, kde získal pouze 15,5 % telefonních čísel a obchodem s dámskou obuví, před kterým pouze 11,5 % žen bylo ochotné sdělit své telefonní číslo.

 

Závěrem květinu pro ženu rozhodně ano!

Ze studie tedy jasně vyplývá pozitivní vliv květin na vnímání přitažlivosti a randění a to ať už se jedná o podmínky přímo v laboratoři, nebo v terénních podmínkách kterými pro tento experiment bylo nákupní centrum. V každém případě zde existuje spojení mezi tím, jak květiny ovlivňují naše chování a náladu. V experimentu bylo zřejmé, že květiny způsobily velkorysejší chování vůči neznámým, atraktivním mužům. Proto by muži měli mít na paměti, že přítomnost květin, může být až neobvykle efektivní!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ
ks ? 0 Kč

FRESIE

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

QUEEN

BABY

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE EUSTOMY

ALISA

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

DAFNE

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE
Růže
ks ? 0 Kč

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ
Růže
ks ? 0 Kč

MADLA

GOGI

KOTI

FREZIE + SANTINY

FREZI

ELISE

FREZIE + EUSTOMA

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + MERCI

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + MERCI
ks ? 0 Kč

RUDY

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

HERMIONA

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK
ks ? 0 Kč

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO
ks ? 0 Kč

BEST

HAPPYS

SMILE

GISEL

ALICE

ALICE
oblíbené

ZILI

TANA

ŽANETA

KATRIN

RORY

SIDI

BARBARA

SABRINA

KLERENS

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vánoční tradice

Vánoční tradice

ČESKÉ VÁNOCE A JEJICH TRADICE


V dnešním článku si trochu odpočineme od dekorací a kytic a naopak se zaměříme tradice spojené s českými Vánocemi. Svátky vánoční jsou všude po světě propleteny různými tradicemi, bez kterých si lidé tento čas neumí ani představit. A právě tradice dělají tento čas kouzelným a magickým. První adventní nedělí začíná kouzlo vánoc umocňovat svoji sílu. Města rozsvítí své vánoční stromečky, náměstí ovládnou vánoční trhy plné svařeného vína a punče, obchody praskají ve švech a koledy se na nás hrnou ze všech stran. Přesto bychom neměli zapomínat, že Vánoce jsou především svátkem klidu a časem stráveným s vašimi nejbližšími, na které si často během roku neuděláme čas. Proto dlouhé procházky v mrazivém zimním počasí, ohřátí se u vánočních teplých drinků nebo například společné pečení vánočního cukroví umocňuje krásu celého vánočního času. Dnes se pojďme podívat na nejznámější české vánoční tradice, které jsou spojeny s Vánocemi. Mnoho vánočních tradic je spojeno s otázkami ohledně budoucnosti a nadcházejícím rokem a zjistíme, co všechno si můžeme předpovědět.

Číst celé
Květiny a zdraví

Květiny a zdraví

Jaké blahodárné účinky mají květiny na naše zdraví?

Pozitivní účinky květin jsou nejčastěji připisovány ke zlepšení nálady a potěšení dotyčného, pomáhají nám upevňovat naše vzpomínky na speciální události, kouzlit úsměvy na tváři našim blízkým, nebo také říkat promiň v těch méně příjemných situacích. Květiny jsou zkrátka dobrým způsobem komunikace pro naše vztahy. Tato pozitivní estetická stránka květin, je ale pouze jednou částí benefitů, které nám květiny přináší. A právě dnes nahlédneme, jaké další benefity nám květiny poskytují.

Číst celé
Květina Vánoc

Květina Vánoc

Vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima) neboli poinsetie

Je spojována s oslavou narození Ježíše a je celosvětově vnímána jako symbol Vánoc. Červeně, či jinak, zabarvené části rostliny nejsou v podstavě květy, ale spíše listy. Rostlina se může použít na zdravotní účely a dá se pomocí ní i barvit oblečení.

Země původu vánoční hvězdy je Mexiko. Mexická mytologie obecně připisuje určité květiny různému božstvu, což je také důvod, že i poinsetie má svůj speciální význam a symboliku.

Číst celé