Květiny a ženy

Experiment: Může přítomnost květin získat lepší vyhlídky u ženy?

 Ať už jsou to tmavě červené růže na Valentýna, nebo kytice čerstvě řezaných květin při průchodu nevěsty svatební uličkou, květiny jsou bezpochyby úzce spjaty s mezilidskými vztahy. Přemýšleli jste ale někdy, zda může pouhá přítomnost květin ovlivnit váš vztah a rozhodování, například na prvním rande? Máme pro vás odpověď - ano, mohou. Výsledky experimentů vedené Nicolasem Guéguenem na Univerzitě v jižní Bretani ukazují, že květiny mají vliv na mezilidské vztahy a naše chování.

 

První experiment

V prvním experimentu Guéguen vybral dvě náhodné skupiny účastnic, aby jim pustil video ve kterém muži diskutují o jídle. Rozdíl byl v tom, že první skupina účastnic seděla v místnosti s prázdnou vázou a druhá skupina žen naopak v místnosti se třemi vázami plných živých květin. V první váze byly umístěny růže, ve druhé sedmikrásky a třetí váza byla plná měsíčků. Ženy které seděly v místnosti s květinami, hodnotily muže ve videu jako svůdnějšího, přitažlivějšího a byly mnohem ochotnější si s ním vyrazit na rande.

 

Druhý experiment

V dalším experimentu Guéguen posuzoval, zda květiny mají stejný účinek v situaci, kdy se jedná o opravdového muže. Proto začal s experimentem, do kterého zapojil 100 vysokoškolsky vzdělaných žen a jednoho muže, který byl považován za atraktivního. Každou z žen jednotlivě zavedli do místnosti, kde na ně muž čekal. Výzkumník je oba uvítal v rámci studie, přičemž žena neměla tušení, že muž je součástí experimentu. Poté je oba odvedl do oddělených místností, kde žena sledovala video s jídlem a myslela si, že zúčastněný muž dělá totéž. Jakmile žena zhlédla video, výzkumník ji odvedl zpět do místnosti za mužem, kde probíhal společný rozhovor. Poté je výzkumník nechal na několik minut o samotě a požádal je aby počkali, mezitím co on vytiskne několik dotazníků pro vyplnění. Zatímco byl výzkumník pryč, měl muž za úkol začít krátký milý rozhovor s každou účastnicí, ve kterém je pochválí, řekne jak jim to sluší a nakonec je požádá o telefonní číslo. Pro srovnání 80 % žen, které seděly v místnosti s květinami, poskytly své telefonní číslo ve srovnání s pouhými 50 % žen, které seděly v místnosti bez květin a byly ochotné muži dát své telefonní číslo.

 

Tím ale Guéguen neskončil..

Chtěl si být opravdu jistý, zda květiny mají dopad na pozitivní výsledek. V dalším experimentu tedy požádal úhledného mladého muže, aby poprosil o telefonní číslo 600 mladých žen, které se pohybovaly osamotě v nákupním středisku. Muž měl za úkol ptát se na různých místech v nákupním centru - konkrétně před obchodem s květinami, cukrárnou nebo před prodejnou s dámskou obuví. Stejně tak jako v předešlých experimentech, muž byl nejúspěšnější před obchodem s květinami, kde získal 24 % pozitivních reakcí. Naopak ve srovnání s cukrárnou, kde získal pouze 15,5 % telefonních čísel a obchodem s dámskou obuví, před kterým pouze 11,5 % žen bylo ochotné sdělit své telefonní číslo.

 

Závěrem květinu pro ženu rozhodně ano!

Ze studie tedy jasně vyplývá pozitivní vliv květin na vnímání přitažlivosti a randění a to ať už se jedná o podmínky přímo v laboratoři, nebo v terénních podmínkách kterými pro tento experiment bylo nákupní centrum. V každém případě zde existuje spojení mezi tím, jak květiny ovlivňují naše chování a náladu. V experimentu bylo zřejmé, že květiny způsobily velkorysejší chování vůči neznámým, atraktivním mužům. Proto by muži měli mít na paměti, že přítomnost květin, může být až neobvykle efektivní!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ
ks ? 0 Kč

FRESIE

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

QUEEN

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

BABY

KYTICE EUSTOMY

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ALISA

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE
Růže
ks ? 0 Kč

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

DAFNE

MADLA

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ
Růže
ks ? 0 Kč

GOGI

FREZIE + SANTINY

KOTI

FREZI

RŮŽE A SLUNEČNICE

ELISE

FREZIE + EUSTOMA

REBECA

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

HERMIONA

RUDY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + MERCI

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + MERCI
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK
ks ? 0 Kč

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

PERL

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO
ks ? 0 Kč

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

HAPPYS

ZILI

BEST

SMILE

ALICE

ALICE
oblíbené

AMALKA

SIDI

ŽANETA

KATRIN

GISEL

SABRINA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé
Kytice 100 růží

Kytice 100 růží

Sto růží

Jedním ze snů každé ženy je rozhodně dostat kytici 100 růží.. Toto gesto jen tak neztratí na své hodnotě a hřát u srdce nás bude vždycky. Stovka růží je už odjakživa symbolem hluboké lásky, a romantiky. Zatímco různě barevné růže mají tendencí mít mírně odlišné významy, například žluté růže symbolizují přátelství, bílé růže jsou spojovány s nevinností a soucitem, tak spojení červených růží a nezaměnitelné romantiky rozhodně stále platí a dlouho platit bude.

Číst celé