Květiny na stres a úzkosti

Jak zvládat úzkosti a stres spolu s květinami

Uspěchaný životní styl, neustálá zaneprázdněnost a hodiny denně strávené nad displejem dokážou velmi výrazně ovlivnit nejen naše fyzické, ale zejména naše duševní zdraví. Díky neustálému strachu a stresu, který se zejména v kombinaci s pochmurným počasím podzimu které se na nás valí ze všech stran se můžeme cítit více vyčerpání nebo unavení, než obvykle. Může to být způsobeno také režimem, do kterého jsme všichni spadli tak rychle a nečekaně, ovšem rostoucí stresující prostředí může vést k úzkosti a depresi. Ale nebojte, nejste v tom sami! Je v pořádku se občas cítit vyčerpaný, bez nálady a unavený, ale pokud tento pocit přetrvává déle, než vám samotnému je to příjemné, měl by tento stav být signálem, kdy je na čase se začít starat o své duševní zdraví. Přírodní květinové prostředky vám mohou pomoci zmírnit deprese a úzkosti a hlavně uzdravit se zevnitř.

 

 

Růžová voda

Růžová voda osvěžuje nejen vaši mysl, ale uvolňuje celé tělo. Pokud si chcete opravdu dopřát a vaše tělo odměnit, udělejte si skvělou růžovou koupel, kdy do vany přihodíte několik lístků růží. Pokud chcete začít používat růžovou vodu pravidelněji, Můžete si doma vytvořit vlastní růžovou vodu, stačí, když lístky růží umístíte do nádoby s vodou a necháte je působit několik dnů na slunci. Okvětní lístky růže začnou do vody uvolňovat oleje, které můžete použít k čištění pleti a ke každodenní hydrataci pleti. Vaše tvář bude po použití růžové vody najednou hebká, hydratovaná a jemná.

                                                                                                                       

Slunečnice

Je známo, že slunečnicová esence pomáhá vyvažovat třetí čakru, tedy energetické centrum těla, které se nachází v okolí pupku až hrudní kosti. Esenciální olej ze slunečnice vám pomůže otevřít vaši hlavu k větší sebeúctě a moudrosti.

 

Hořec fialový

Esence květů hořce pomáhá při pocitech pesimismu, negativních myšlenkách a sklíčenosti. Denně můžete konzumovat dvě až tři kapky esence květu hořce společně s vlažnou vodou. Tento zázračný drink vám pomůže zlepšit vaše trávení a pomůže vám také při potížích se žaludkem a nebo při pálení žáhy. Pokud vás tedy doprovází tyto problémy, dejte šanci přírodnímu zázraku - hořci fialovém.

 

Levandule

Levandule je jednou z nejčastějších a nejznámějších květin spojovaných se zmírněním pocitů stresu a úzkosti. A jak s ní nejlépe naložit? Zkuste vložit 2-3 kapky levandulové esence do vaší koupele a užijte si klidnou koupel, po které se budete cítit jako znovuzrození. Pokud vás koupel neláká, nevadí! Pár kapek levandulové esence přidané do aromalampy pomůže taktéž uklidnit vaše smysly a přenést vám pocit klidu a bezpečí. Okamžitý efekt, které jsou schopné různé přírodní levandulové mastičky předat vašemu tělu je také uvolnění vašich svalů a ztuhlým místům na vašem těle. V neposlední řadě se zde nabízí možnost také lahodného levandulového čaje, který připravíte snadno povařením listů levandule. Čaj z levandule vám pomůže uklidnit se jak během rána, kde vás příjemně naladí na celý den, tak i večer, kde naopak pomůže uklidnit vaše smysly a připravit vás na příjemný spánek.

 

Meduňka

Jemná meduňka se používá nejčastěji při virových infekcích jako jsou napříklady opary a podobné nepříjemnosti. Zároveň dokáže účinně pomoci při depresích, úzkostech a pomáhá s nespavostí. Vůně meduňky pomáhá uklidnit lidskou mysl a tělo. Odstraňuje negativní myšlenky a pomáhá nám naopak probudit v nás ty pozitivní.

 

Jasmín

Květy jasmínu jsou skoro jako zázrak a mají mnoho benefitů pro naše zdraví. Pomáhají nám při úzkostech, depresi, při menstruačních bolestech ale také při různých kožních problémech jako jsou například ekzémy. Vůně jasmínu je jemná a pomáhá lidské mysli se dokonale uklidnit, proto je skvělým pomocníkem při vyčerpání, úzkostech nebo depresích.

 

Výběr a volba bylinky je už jenom na vás, zamyslete se nad vašimi starostma a strachy, které jste poslední dobou pocítili a začněte je léčit. Kouzlo květin je opravdu silné a hlavně přírodní, tak ho využijte co nejvíce a naučte se s ním pracovat, aby ste se cítili dobře a hlavně v pohodě.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RONDA

RONDA

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

ILIANA

ILIANA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

ELISE

ELISE

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

BELINDA

BELINDA

GISEL

GISEL

KELLY

KELLY

KRISTINA

KRISTINA

KARMEN

KARMEN

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

VINSY

VINSY

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET VANDA

SET VANDA

SET KARIN

SET KARIN

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Symbolika květin

Symbolika květin

Oblíbené květiny a jejich významy

Při výběru květin by vás samozřejmě měl zajímat také jejich význam. Pokud chcete věnovat květiny osobě vám blízké, je rozhodně dobré se zamyslet, co daná květina znamená a jaká konkrétní příležitost je vhodná pro volbu právě tohoto druhu. V dnešním článku si představíme několik nejpopulárnějších květinových druhů, se kterými jste se určitě již setkali a dost možná většinu z nich už jednou darovali, nebo dostali. Prozradíme si, co za zprávu konkrétní druh předává a kdy je vhodné zvolit konkrétní druh. Věříme, že díky tomuto krátkému průvodci získáte stručný, ale užitečný přehled, kdy zvolit určitý druh květin. Přiblížíme si konkrétně tři základní situace, romantické, které jsou spojovány se všemi romantickými událostmi, ať už se jedná o svátek svatého Valentýna, výročí vašeho vztahu, nebo například rande v podobě romantické večeře. Další budou květinové druhy pro štěstí. Státnicuje vaše nejbližší kamarádka v blízké době, nebo ji čeká důležitá životní zkouška? Představíme si ideální květiny pro všechny situace, kdy vašim nejbližším chcete popřát pořádnou dávku štěstí. V poslední sekci se zaměříme na pozitivní milníky v našich životech. Ať už je to oslava narozenin, svátku, blahopřání k nové pracovní pozici nebo další životní milníky, které si zaslouží květinovou odměnu.

Číst celé
Příležitost k zaslání květin v USA

Příležitost k zaslání květin v USA

Květiny v USA: Při jakých příležitostech zvolit zaslání květin?

 

Květiny dokážou zpříjemnit každou situaci a příležitost, proto bychom je měli využívat kdykoliv je to možné. Květiny mají skvělou schopnost upoutat lidskou pozornost a vykouzlit úsměv na tváři a to zejména vždy, kdy to nejméně čekáte! Ať už jde o vyznání lásky, projev vděčnosti, ocenění něčí snahy, přivítání nového člověka do rodiny nebo naopak rozloučení se s milovanou osobou, nic jiného než květiny nedokáže vaše pocity vyjádřit lépe. Darování květin se ale v každé kultuře liší a s velkou pravděpodobností bude běžné darovat květiny v České republice u jiné příležitosti, než například v USA. Pokud máte kamarády, blízké nebo rodinu za oceánem, konkrétně tedy v USA, a rádi byste je přes rok překvapili květinou při oslavě některé ze speciálních událostí, bude pro vás dnešní článek jako ulitý! Ale nezoufejte, pokud nemáte nikoho blízkého v USA, můžete se alespoň vzdělat v kulturní oblasti a zjistit, při jakých příležitostech je darování květin v USA běžné. Navíc si přiblížíme i společenský význam a tradici květin, která se taktéž napříč kulturami dost liší. 

 

Číst celé
Jak vyjádřit své city

Jak vyjádřit své city

Kterými květinami vyjádřit, že na ni myslíte?

Mnoho z nás kupuje květiny na základě oblíbené barvy nebo oblíbené květiny příjemce, aniž bychom brali v úvahu faktory, jako je například význam a symbolika. Občas nám ale tato neznalost dokáže pěkně zavařit, zvláště pokud příjemce zná význam jednotlivých květiny a ví, co které květiny znamenají. Největší riziko nastává ve chvíli, kdy posíláme květiny milované osobě, když jí chcete ukázat, jak moc vám na ní záleží a místo květin, které to snadno řeknou za vás zvolíte naopak květiny, které nesou symboliku lítosti, omluvy nebo smutku. Pokud toho dotyčný nebo dotyčná ví o květinách trochu více, může být vašim květinovým gestem ne zcela příjemně překvakvapen. Právě květiny jsou jedny z darů, které jsou plné symboliky. Například růže vám může pomoci vylíčit silné poselství vaší lásky, což všichni tušíme, ale existuje i spoustu dalších květů, které jsou symbolem lásky, vášně a často můžete být až překvapeni, co některé druhy květů v jazyce květin znamenají. Některé z nejběžnějších květin ve skutečnosti symbolizují negativitu, ztrátu blízkého nebo hněv. S ohledem na tuto skutečnost je vždy dobré udělat si alespoň menší průzkum předtím, než vyberete konkrétní květinu a věnujete ji někomu, ke komu cítíte něco více a rádi byste mu připomněli, že vám na něm záleží. V dnešním článku si tedy představíme květiny, které jsou ideální volbou pro vyjádření vašich vášnivých tužeb a citů.

Číst celé