Květiny na Velikonoce

Průvodce velikonočními květinami

Velikonoce máme všichni spojené zejména se zvyky, tradicemi, a hlavně symboly reflektující křesťanství, jelikož se jedná spolu s Vánocemi o jeden z nejdůležitějších křesťanských svátků. Mnoho lidí naopak ani netuší, že náboženský původ Velikonoc pochází právě z křesťanství, většina z nás má Velikonoce pravděpodobně spojeny s tradicemi jako je barvení vajíček, dekoracemi jarních zajíčků, čokoládovými vajíčky nebo u nás s tradiční pomlázkou, nad kterou většině cizincům zůstává rozum stát. Všechny velikonoční symboly v sobě mají ať už méně, nebo více, náznak nového života, úrody a nových začátků, které v nás jaro na první pocit evokuje.

 

K Velikonocím bezpochyby patří také květiny, které se v období jara začínají objevovat všude kolem nás. Pupeny začínají pučet, objevují se první včelky a sluníčko láká po dlouhé zimě ven. Jarní květiny patří mezi ty nejbarevnější a nejveselejší z celého roku, proto je dobré jim věnovat pozornost a nenechat si tuto radost ze života ujít. Jarní květiny jsou skvělým způsobem, jak přinést do vašeho domova svěží barvy, nádhernou vůní a svěžest! Proto patří mezi oblíbené velikonoční dekorace, jelikož krásně spojují myšlenku Velikonoc. Už jenom přítomnost květin dokáže zapojit, a hlavně potěšit všechny vaše smysly.

 

Jarní květiny dokážou být zároveň velmi uklidňující a jejich čistá vůně vás očaruje jako mávnutí kouzelného proutku. A to ať už sáhnete po jakékoliv jarní květině. Můžete se nechat očarovat přírodní vůní azalek, nechat potěšit oko výraznými červenými tulipány, užívat si svěžest romantických sedmikrásek nebo se odměnit čistotou v podobě nádherně bílých lilií – ať už sáhnete po jakékoliv jarní květině, odměnou vám bude nezaměnitelná radost a provoněný byt.

 

Každá jarní rostlina za sebou skrývá trochu jinou povahu a symboliku. Proto dneska přicházíme s přehledem, jak si vybrat tu správnou květinu právě pro vás. Aby ideálně splňovala nejen vaše pěstitelské požadavky, ale také krásně odrážela vaši povahu. Jakmile jednou vstoupíte do řeči květin, najednou získáte zcela nový pohled na jejich symboliku.

 

Bílé velikonoční lilie

Patří mezi starověký symbol vzkříšení, proto patří mezi důležité velikonoční květiny a jsou tedy více než vhodné pro oslavu Velikonoc. Znamenají čistotu, neposkvrněnou lásku a naději. Váš domov díky nim bude najednou plný čistoty a svěžesti. Lilie v sobě skrývají symbol radosti a vyrovnanosti.

 

Azalky

Azalky jsou známé zejména pro svou krásnou barvu a dokáží do každé místnosti vdechnou život. Jsou symbolem křehkosti, střídmosti a vášně.

 

Tulipány

Jsou jako poslové lásky, vášně a víry. Všechny tyto hodnoty jsou důležité pro oslavu nejen Velikonoc, ale také našich životů. Tulipány dokážou do vašeho domova přinést novou vlnu pozitivní energie a radosti.

 

Sedmikrásky

Sladká vůně nevinnosti a loajality je úzce spjata právě s na první pohled obyčejnými sedmikrásky. Ovšem tato květina je všechno, jen ne obyčejná! Znamená čistotu, jemnost a je ideální pro jarní dekorace.

 

Každá z výše zmíněných květin dodá vašemu domovu čistotu a novou energii. Jarní květiny by neměly chybět v žádném domově, kterému nechybí láska. Věnujte květinám tyto Velikonoce větší pozornost a uvidíte, že váš dům bude najednou plný radosti a spokojenosti!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

TEDIN

DOMINIKA

KLAUDIE

FRESIE

VINSY

HERMIONA

ESTER

DOLY

RUZY

FREZIE + SANTINY

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

FREZIE + EUSTOMA

KLERENS

FLORENTINA

FREZI

TAMA

HANDI

BABY

SMILE

KYTICE EUSTOMY

KVĚTINOVÝ KOŠ EUSTOM

KVĚTINOVÝ KOŠ VANDA

KVĚTINOVÝ KOŠ VINSY

KVĚTINOVÝ KOŠ HANDI

KVĚTINOVÝ KOŠ TAMA

KVĚTINOVÝ KOŠ FREZI

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ SIDI

KVĚTINOVÝ KOŠ ALICE

KVĚTINOVÝ KOŠ ELISE

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ BABY

KVĚTINOVÝ KOŠ GISEL

KVĚTINOVÝ KOŠ AMALIA

KVĚTINOVÝ KOŠ FRESIE

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ GOGI

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

REBECA

TERESA

SABRINA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Květiny k svátku

Květiny k svátku

Jaké květiny věnovat ke svátku?

Váháte občas jaká kytice je vhodná ke svátku? Nechcete volit nic extra honosného, ale zároveň nechcete urazit něčím obyčejným. V dnešním článku vám představíme 5 květin, s kterými rozhodně nikdy neuděláte chybu. Jejich velká výhoda je univerzálnost, nezáleží zda je věnujete kamarádce, přítelkyni, mamince nebo kolegyni v práci. Jedná se totiž o květiny, které v sobě nenesou žádnou hlubší zprávu, která by mohla vyznít jinak, než jste měli v plánu.

Číst celé
Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé