Květiny odpuzující nechtěný hmyz

Které květiny pomohou proti hmyzu

Představte si ideální letní odpoledne, kdy relaxujete na vaší terase nebo zahradě a v ten moment kolem vás začne létat otravná včela nebo jiný hmyz, který ne a ne dát pokoj. Určitě mnoho z nás zažilo tento nepříjemný pocit, kdy musíte neustále hlídat sebe nebo vaše děti a chránit je tak před nechtěným bodnutím. Nepříjemný a nebezpečný hmyz dokáže doslova zruinovat pohodovou odpočinkovou atmosféru ve vaší květinové oáze. Pro milovníky květin, kteří si přejí mít zahradu plných voňavých květin je neustále poletující hmyz opravdovou výzvou se kterou se musí popasovat. My se vás ale dnešním článkem pokusíme přesvědčit, že existuje ideální řešení! Existují totiž nádherné rostliny, které doslova odpuzují hmyz a vy si tak budete moci užívat relaxační chvilky ve vaší květinové oáze bez otravných bzučících kamarádů. Jste napnutí, jaké rostliny to jsou? Pojďte se na ně společně s námi podívat v dnešním článku.

 

 

Levandule

Zatímco lidé doslova milují uklidňující vůni levandule, štěnice a další nechtěný hmyz vůni levandule nesnáší a ve skutečnosti se jí snaží spíše vyhýbat. Pokud tedy chcete odradit můry, blechy, mouchy, komáry před vstupem do vašeho domova, zkuste si kolem domu a v blízkosti vchodových dveří vysadit levanduli, uvidíte, že již brzy zaznamenáte pozitivní rozdíl.

 

Chryzantémy

Pokud máte opravdový problém konkrétně se šváby, neváhejte ani minutu a přidejte do vaší květinové zahrady chryzantémy. Tyto drobné, barevné květiny odpuzují všechny nechtěné brouky, které si jen dokážete představit. A to od švábů, japonských brouků, ploštic, roztočů až po klíšťata! Jsou tedy dokonalou ochranou před nechtěnými kamarády.

 

Mečíky

Pokud máte ovocnou nebo zeleninovou zahrádku, mečíky jsou téměř nutností, kterou byste rozhodně neměli přehlédnout. Nejen že drobní brouci a komáři nemají rádi mečíky, ale pokud vás zároveň trápí okousané listy salátu od králíků, mečíky vám pomůžou je ochránit. Mečíky se také skvěle párují s růžemi a aby toho nebylo z mečíkových benefitů málo, chryzantémy podporují jejich růst.

 

Petúnie

Další skvělou květinovou volbou, která vám pomůže v boji s nechtěnými škůdci jsou rozhodně petúnie. Stejně tak jako mečíky i petúnie dokážou vaši zeleninovou úrodu ochránit před nežádoucími chrobáky a dalšími nechtěnými škůdci. Zvláště pokud pěstujete rajče a dýně.

 

Nasturtium

Nejen že nasturtium produkuje chemickou látku, která nevoní různým škůdcům, ale zároveň tím chrání různé rostliny ve své blízkosti. Nejlépe uděláte, když nasturtium zasadíte už brzy na jaře, aby v době, kdy se oteplí a škůdci začnou vystrkovat svá tykadla bylo připraveno využít svých benefitů co nejvíce a ochránit vaši zahradu před nechtěnými návštěvníky.

 

Bylinky, které vám pomůžou v boji s nechtěnými škůdci

Bazalka: Olej, který se nachází v bazalkových listech dokáže zabít vajíčka komárů.

Máta: Podobně jako u levandule, mnoho hmyzu doslova nesnáší vůni máty, proto může posloužit jako dokonalý odpuzovač.

Citronová tráva: Olej z citronové trávy se běžně používá do svíček a vosků určených pro odpuzování komárů, proto není divu, že samotná čerstvá citronová tráva dokonale odpuzuje otravné komáry.

Rozmarýn: Rozmarýn vám dokonale pohlídá vaši zeleninovou zahradu před nechtěnými škůdci.

Mugwort: Tato rostlina nemá zrovna nejvíc přitažlivé jméno, nicméně je to jedna z nejúčinnějších rostlin, která vám pomůže odehnat otravné mušky, které dokážou být pěkně nepříjemné.

 

Rostliny odpuzující komáry

Jakmile nastoupí letní teploty, má krásné, teplé počasí jedinou chybu, kterou jsou otravní komáři. Protože komáry přitahuje voda, je dobré se vyhnout leknínům, vodním hyacintům a dalším rostlinám, které si užívají prostředí v blízkosti vody.

 

To je jen několik rostlin, které vám pomůžou z vaší zahrady nebo květinové terasy vytvořit během letních měsíců příjemnější místo pro relaxaci.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA
Neprodejné

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

ADINA

ADINA

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

ESTERKA

ESTERKA

KRISTINA

KRISTINA

MAGDALENA

MAGDALENA

VINSY

VINSY

RULI

RULI

BONDY

BONDY

RINDA

RINDA

LINSY

LINSY

PINK

PINK

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé