Jak připravit vánoční oslavu

Tipy a rady na přípravu vánočních oslav

Vánoční svátky jsou doslova za rohem a nyní je ideální čas, připravit váš domov na finální oslavy. A to i v případě, že neplánujete pořádat velké vánoční oslavy, vždy se může nějaká návštěva náhodně objevit právě u vašich dveří. Přesně pro tyto případy je vždy dobré mít hezky organizovaný a čistý domov, aby se návštěva u vás cítila příjemně. Zároveň čistý dům má vždy pouze pozitivní účinky na vaši mysl a duši a i vy se budete doma cítit mnohem příjemněji. V dnešním článku přinášíme několik rad a tipů jak na přípravu vánočních oslav, které si chcete užít bez stresu a s vašimi blízkými.

 

Doba úklidu

Prvním krokem, který je potřeba dodržet při plánování vánočních oslav, je naplánovat si úklid od shora dolů. Věřte nebo ne, ušetří vám to mnoho času a také stresu. Právě před Vánoci je dobré vyčistit všechny místnosti a kouty, na které často při běžném úklidu zapomínáme. Zatímco někdo raději preferuje vypucovat jednu místnost se vším všudy, jiní si raději rozvhnou jednotlivé úkoly, které postupně provedou ve všech místnostech v domě až mají všechny místnosti hotové. V tomto případě nelze určit jeden správný postup. Nejlepší je postupovat podle vlastního uvážení a podle toho, co nejvíce vyhovuje právě vám. Ať už je to místnost po místnosti, nebo postup po jednotlivých úkolech. Důležitý je výsledek a radost z vaší práce.

 

Roztřiďte všechny nepotřebné věci

Během úklidu určitě narazíte na věci, které se u vás válí už nějaký ten pátek, ale vy jste je za tu dobu ani jednou nepoužili, protože je opravdu nepotřebujete. Pokud se jedná o věci, které jsou dlouho rozbité nebo nějak poškozené, je dobré zvážit jejich recyklaci. Můžete je rozebrat na drobnější součástky a po částech zrecyklovat. Pokud se ale jedná opravdu o nové kousky, které byly třeba nevhodně zvoleným dárkem nebo o věci, u kterých jste si mysleli, že je budete opravdu používat, ale bohužel se tak nestalo, zkuste zvážit jejich využití. Nemáte v okolí někoho, kdo by danou věc ocenil? Nebo kohokoliv, kdo se aktuálně nachází v situaci, kdy každá věc potěší. Pokud vás nikdo nenapadne, stále můžete tyto věci věnovat na charitu nebo jiné organizaci, která je bude moci dále využít. Nemá smysl držet věci, které s největší pravděpodobností už nikdy nebudete používat a je bláhové si myslet, že po úklidu se to změní, když jste na ně doposud nesáhli, nebo dokonce zapomněli. A co víc, třeba právě tyto věci, dokážou vykouzlit úsměv na tváři a udělat upřímnou radost někomu jinému. Udělejte tak někomu krásné Vánoce a zbavte se věcí, které nepoužíváte. Nejen váš byt, ale také vaše karma vám určitě poděkuje!

 

Nachystejte všechny dekorace

Jakmile je váš domov vyklizený, přichází ta mnohem příjemnější část, kterou je zdobení! Pro kreativní duše je to často také nejlepší část před Vánoci. Rozbalte krabice s vánoční výzdobou a nejprve zkontrolujte všechny dekorace, zda nejsou poškozené nebo rozbité. Zlikvidujte všechny ozdoby, které už nelze použít a poté se můžete konečně vrhnout na slavnostní zdobení vašeho domova.

 

Něco živého

Každá vánoční oslava by měla být doplněna něčím živým, co doslova oživí slavnostní tabuli a její vzhled. Mezi oblíbené příklady patří například slavnostní řezané květiny, nebo také čerstvé květiny v květináčích. Mezi nejpopulárnější jistě patří vánoční hvězda nebo také bílé lilie. Díky živým prvkům se budete cítit u vás doma mnohem příjemněji a zaručeně spokojenější.

 

Udržujte pohodovou sváteční atmosféru

Je také důležité vytvořit sváteční atmosféru a zahrnout tak tradiční vůně spojované s Vánocemi do vašeho domova. K tomu vám pomůžou například esenciální oleje, svíčky a rozhodně také čerstvě napečené perníčky, které nejen že navodí správnou vánoční atmosféru, ale potěší vaši nečekanou návštěvu. Mezi nejoblíbenější vánoční vůně patří skořice, jablko, vanilka nebo také jehličí. Mimo vůni svíčky vytvoří u vás doma příjemnou atmosféru.

 

Jakmile budete mít váš domov připravený pro sváteční pohoštění a oslavu, můžete si už jenom sednout do vašeho oblíbeného křesla a užít si pohled na tu nádheru kolem vás. Věřte, že váš čas klidu a pohody bude opravdu zaslouženým a vy si můžete užívat okolní atmosféru s hrníčkem oblíbeného čaje nebo čokolády a jen se nechat obklopovat vánoční náladou. Přejeme vám krásné a pohodové Vánoce!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ZITA

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

TONI

TONI

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RORY

RORY

LARA

LARA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

BARBARA

BARBARA

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

MIRIAM

MIRIAM

MAGDALENA

MAGDALENA

SET ŽANETA

SET ŽANETA

SET ZILI

SET ZILI

SET TONI

SET TONI

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

LINSY

LINSY

PINK

PINK

SET ZOE

SET ZOE

ORANGE

ORANGE

SULY

SULY

SUNER

SUNER

QUEEN

QUEEN

BEST

BEST

FERI

FERI

DAFNE + RAFFAELLO

DAFNE + RAFFAELLO

QUEEN + PLYŠÁK

QUEEN + PLYŠÁK

DAFNE + PLYŠÁK

DAFNE + PLYŠÁK

QUEEN + RAFFAELLO

QUEEN + RAFFAELLO

QUEEN + SEKT

QUEEN + SEKT

KYTICE DAFNE + SEKT

KYTICE DAFNE + SEKT

QUEEN + MERCI

QUEEN + MERCI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé