Letní květiny - II. Díl

Letní květiny, které rozzáří váš domov (2. díl)

V minulém díle jsme si představili hned několik druhů květin, které jsou ideální v kombinaci s barvou rajských jablíček. Představili jsme si jaké barvy zvolit, pokud chceme dosáhnout poutavého a zajímavého vzhledu. V dnešním díle se podíváme na další z barev, mezi nimiž nebude chybět zářivá žlutá, nebesky modrá nebo magická fialová. Pojďte spolu s námi nahlédnout do další kategorie nádherných letních květů, které by vaši vázu neměly minout.

 

Zářivá žlutá

Pokud se řekne žlutá barva ve spojení s květinami a létem, rozhodně se většině lidem vybaví dlouhé lány zářivě žlutých slunečnic, které jsou opravdovým symbolem léta. Ovšem slunečnicemi to rozhodně nekončí, naopak i méně známá třapatka dokáže vaši vázu rozzářit a přinést zcela novou energii.

Třapatka

Květy s výrazným hnědým středem obklopeným pestrými žlutými lístky jsou nádhernou dekorací do vaší letní kytice. Ačkoliv technicky nepatří do rodiny sedmikrásek, běžně se tak díky své podobnosti označují. Pokud uslyšíte název sedmikráska Gloriossa, jedná se právě o třapatku. Třapatky vyžadují plné slunce s dobře odvodněnou půdou a vrcholná doba jejich květu začíná až koncem léta s koncem v polovině podzimu. Proto jsou skvělou volbou poté, co odkvetou slunečnice.

Slunečnice

Název z řečtiny Helianthus anuus, který ve svém názvu skrývá jméno helios, což v překladu znamená slunce. A nejen kvůli názvu jsou slunečnice opravdovým symbolem léta. Velké květinové hlavy mohou mít až velikost talíře a výšky kolem 2 metrů. Jak už název napovídá slunečnice ke svému životu opravdu potřebují dostatek slunce, jedině tak budou prosperovat. Navíc se jedná o poněkud nenáročnou květinu, kterou nejen dospělí ale také děti milují! A to zejména po odkvětu, kdy se vrhnou na sklizeň slunečnicových semen, které lze využít například k pečení, nebo jen tak na svačinu. Slunečnice jsou rozhodně jedny z květů, které budou ve vaší kytici nepřehlédnutelné.

Stračka

Stračka je oblíbená zejména pro svou nápadnou, občas až neuvěřitelně zářivou modř. Její dlouhé stonky jsou také skvělé pro přidání zajímavého vyššího prvku do vaší letní zahrady. Ačkoliv se jedná o letní rostliny, nepřízposobují se tak snadno suchým a horkým létům jako ostatní květy, které jsme již zmínili dříve. Nejlépe se jim naopak daří ve vlhkém a chladném prostředí. Stračky nemusí výkyvy počasí ani teplot, nezvládají dobře nárazy větru ani prudký déšť způsobený například letními bouřkami, což může být opravdovou výzvou pro zahradníky. Avšak díky svým dokonalým květům stojí jejich výsadba alespoň za zkoušku. Při aranžování dbejte na dostatečný přísun vody, aby stračky vydržely co nejdéle.

Nevadlec

Výrazná a na první pohled trochu extravagantní a nepřehlédnutelná nejen díky své zářivě červené barvě, ale zejména také díky svému tvaru, který se podobá kohoutímu hřebínku. Nevadlec je ideální květinou do vaší zahrady, pokud toužíte přidat trochu zajímavé textury.

Levandule

Levandule, voňavá bylina která přitahuje nejen včely ale hlavně také motýly. Jejich jemné fialové květy ve spojení se světle šedozelnými stonky tvoří krásný tlumený kontrast proti jasným barvám letní květinové zahrady. Levandule je navíc všestranná bylina, která je vhodná nejen do kytice ale také na usušení a provonění vašeho domova. Stačí sklidit a usušit pár stonků levandule a máte domácí vůni, která navodí příjemnou a uvolněnou atmosféru. Levandule miluje sluníčko a proto ho potřebuje i pro svůj růst, bohužel není tolerantní ani k polostínu, proto pro ni vyberte místo s dostatečným slunečním zářením.

 

Nebeská modrá

Modrá barva má mnoho podob, jednou z nich je také oblíbená nebeská modrá, neboli jemné pastelové tóny, které do každé kytice přinesou jemné romantické tóny.

Máčka

Květina s pozoruhodným jménem je zajímavá zejména pro své stříbřitě modrozelené květy, které spíše připomínají bodláky. Ovšem stejně tak jako jemná levadnule dokonale dokážou zjemnit každý zářivý květinový záhon nebo květinové aranžmá. Máčky jsou také oblíbené k sušení, aby si zachovaly své jedinečné dlouho trvající pichlavé květy. Pro ideální růst vyžadují dostatek slunce a pravidelné zalévání.

Bělotrn modrý

Pokud toužíte aby se váš záhon stal nepřehlédnutelným, vsaďte na bělotrn modrý. Jeho vysoké květy složené z drobných modrých květů tvoří jednu velkou kulovitou hlavu, což z nich dělá opravdu nepřelédnutelnou podívanou. Bělotrn miluje plné slunce a nevadí mu ani toliik suchší podnebí. Doba květu je v polovině léta až do začátku podzimu a mohou vyrůst do výšky až 1,5 metru.

Pestrovka kulovitá

Letničky, které své období květu mají od letního slunoratu až do poloviny podzimu, si nejvíce užívají slunečného a suchého podnebí. Mají stejně jako levandule přirozenou schopnost přilákaz motýli, proto vám pomohou k vytvoření dokonalé motýlí zahradě. Ať už sušené nebo čerstvě řezané, pestrovka dokáže skvěle doplnit každé květinové aranžmá.

Růže zahradní

Růže, neboli královny květin, rozhodně v našem seznamu nesmí chybět. Jejich sezóna začíná na začátku léta, kdy rozzáří každou zahradu svými nádhernými květy. Keře růží jsou známé pro svou odolnost a snadnou údržbu, pokud jste tedy zahradník začátečník, růže je pro vás skvělou volbou, jak s přinést barvy do vaší zahrady bez nutnosti hlubokých zahradnických znalostí.

 

Doufáme že vám dnešní článek přiblížil další, možná trochu neradičnější letní květiny, které dokážou na vaší zahradě i v kytici vykouzlit opravdu nádhernou květinovou hru. V dalším, posledním díle, se podíváme na další netradiční variace letních květin, které by jste rozhodně neměli přehlédnout!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ZILI

ZILI

TINA

TINA

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

KLAUDIE

KLAUDIE

HANNAH

HANNAH

VINSY

VINSY

KATRIN

KATRIN

HERMIONA

HERMIONA

ORANGE

ORANGE

SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

PERL

PERL

CHRYZ

CHRYZ

LIEN

LIEN

ESTER

ESTER

DOLY

DOLY

SUNER

SUNER

RUZY

RUZY

SHINE

SHINE

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

HELI

HELI

GOGI

GOGI

SENDIS

SENDIS

RŮŽE A SLUNEČNICE

RŮŽE A SLUNEČNICE

QUEEN

QUEEN

TUTI

TUTI

SLUNDY

SLUNDY

KOTI

KOTI

LAZY

LAZY

ZOLA

ZOLA

FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

KLERENS

KLERENS

GERBERA

GERBERA

KOLORINA

KOLORINA

RŮŽENKA

RŮŽENKA

KRASOMILA

KRASOMILA

SIDI

SIDI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé