Letní květiny - II. Díl

Letní květiny, které rozzáří váš domov (2. díl)

V minulém díle jsme si představili hned několik druhů květin, které jsou ideální v kombinaci s barvou rajských jablíček. Představili jsme si jaké barvy zvolit, pokud chceme dosáhnout poutavého a zajímavého vzhledu. V dnešním díle se podíváme na další z barev, mezi nimiž nebude chybět zářivá žlutá, nebesky modrá nebo magická fialová. Pojďte spolu s námi nahlédnout do další kategorie nádherných letních květů, které by vaši vázu neměly minout.

 

Zářivá žlutá

Pokud se řekne žlutá barva ve spojení s květinami a létem, rozhodně se většině lidem vybaví dlouhé lány zářivě žlutých slunečnic, které jsou opravdovým symbolem léta. Ovšem slunečnicemi to rozhodně nekončí, naopak i méně známá třapatka dokáže vaši vázu rozzářit a přinést zcela novou energii.

Třapatka

Květy s výrazným hnědým středem obklopeným pestrými žlutými lístky jsou nádhernou dekorací do vaší letní kytice. Ačkoliv technicky nepatří do rodiny sedmikrásek, běžně se tak díky své podobnosti označují. Pokud uslyšíte název sedmikráska Gloriossa, jedná se právě o třapatku. Třapatky vyžadují plné slunce s dobře odvodněnou půdou a vrcholná doba jejich květu začíná až koncem léta s koncem v polovině podzimu. Proto jsou skvělou volbou poté, co odkvetou slunečnice.

Slunečnice

Název z řečtiny Helianthus anuus, který ve svém názvu skrývá jméno helios, což v překladu znamená slunce. A nejen kvůli názvu jsou slunečnice opravdovým symbolem léta. Velké květinové hlavy mohou mít až velikost talíře a výšky kolem 2 metrů. Jak už název napovídá slunečnice ke svému životu opravdu potřebují dostatek slunce, jedině tak budou prosperovat. Navíc se jedná o poněkud nenáročnou květinu, kterou nejen dospělí ale také děti milují! A to zejména po odkvětu, kdy se vrhnou na sklizeň slunečnicových semen, které lze využít například k pečení, nebo jen tak na svačinu. Slunečnice jsou rozhodně jedny z květů, které budou ve vaší kytici nepřehlédnutelné.

Stračka

Stračka je oblíbená zejména pro svou nápadnou, občas až neuvěřitelně zářivou modř. Její dlouhé stonky jsou také skvělé pro přidání zajímavého vyššího prvku do vaší letní zahrady. Ačkoliv se jedná o letní rostliny, nepřízposobují se tak snadno suchým a horkým létům jako ostatní květy, které jsme již zmínili dříve. Nejlépe se jim naopak daří ve vlhkém a chladném prostředí. Stračky nemusí výkyvy počasí ani teplot, nezvládají dobře nárazy větru ani prudký déšť způsobený například letními bouřkami, což může být opravdovou výzvou pro zahradníky. Avšak díky svým dokonalým květům stojí jejich výsadba alespoň za zkoušku. Při aranžování dbejte na dostatečný přísun vody, aby stračky vydržely co nejdéle.

Nevadlec

Výrazná a na první pohled trochu extravagantní a nepřehlédnutelná nejen díky své zářivě červené barvě, ale zejména také díky svému tvaru, který se podobá kohoutímu hřebínku. Nevadlec je ideální květinou do vaší zahrady, pokud toužíte přidat trochu zajímavé textury.

Levandule

Levandule, voňavá bylina která přitahuje nejen včely ale hlavně také motýly. Jejich jemné fialové květy ve spojení se světle šedozelnými stonky tvoří krásný tlumený kontrast proti jasným barvám letní květinové zahrady. Levandule je navíc všestranná bylina, která je vhodná nejen do kytice ale také na usušení a provonění vašeho domova. Stačí sklidit a usušit pár stonků levandule a máte domácí vůni, která navodí příjemnou a uvolněnou atmosféru. Levandule miluje sluníčko a proto ho potřebuje i pro svůj růst, bohužel není tolerantní ani k polostínu, proto pro ni vyberte místo s dostatečným slunečním zářením.

 

Nebeská modrá

Modrá barva má mnoho podob, jednou z nich je také oblíbená nebeská modrá, neboli jemné pastelové tóny, které do každé kytice přinesou jemné romantické tóny.

Máčka

Květina s pozoruhodným jménem je zajímavá zejména pro své stříbřitě modrozelené květy, které spíše připomínají bodláky. Ovšem stejně tak jako jemná levadnule dokonale dokážou zjemnit každý zářivý květinový záhon nebo květinové aranžmá. Máčky jsou také oblíbené k sušení, aby si zachovaly své jedinečné dlouho trvající pichlavé květy. Pro ideální růst vyžadují dostatek slunce a pravidelné zalévání.

Bělotrn modrý

Pokud toužíte aby se váš záhon stal nepřehlédnutelným, vsaďte na bělotrn modrý. Jeho vysoké květy složené z drobných modrých květů tvoří jednu velkou kulovitou hlavu, což z nich dělá opravdu nepřelédnutelnou podívanou. Bělotrn miluje plné slunce a nevadí mu ani toliik suchší podnebí. Doba květu je v polovině léta až do začátku podzimu a mohou vyrůst do výšky až 1,5 metru.

Pestrovka kulovitá

Letničky, které své období květu mají od letního slunoratu až do poloviny podzimu, si nejvíce užívají slunečného a suchého podnebí. Mají stejně jako levandule přirozenou schopnost přilákaz motýli, proto vám pomohou k vytvoření dokonalé motýlí zahradě. Ať už sušené nebo čerstvě řezané, pestrovka dokáže skvěle doplnit každé květinové aranžmá.

Růže zahradní

Růže, neboli královny květin, rozhodně v našem seznamu nesmí chybět. Jejich sezóna začíná na začátku léta, kdy rozzáří každou zahradu svými nádhernými květy. Keře růží jsou známé pro svou odolnost a snadnou údržbu, pokud jste tedy zahradník začátečník, růže je pro vás skvělou volbou, jak s přinést barvy do vaší zahrady bez nutnosti hlubokých zahradnických znalostí.

 

Doufáme že vám dnešní článek přiblížil další, možná trochu neradičnější letní květiny, které dokážou na vaší zahradě i v kytici vykouzlit opravdu nádhernou květinovou hru. V dalším, posledním díle, se podíváme na další netradiční variace letních květin, které by jste rozhodně neměli přehlédnout!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

TINA

TINA

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

ADINA

ADINA

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

KLAUDIE

KLAUDIE

HANNAH

HANNAH

VINSY

VINSY

KATRIN

KATRIN

HERMIONA

HERMIONA

ORANGE

ORANGE

SLUNEČNICE

SLUNEČNICE
Neprodejné

PERL

PERL
Neprodejné

CHRYZ

CHRYZ

LIEN

LIEN

ESTER

ESTER

DOLY

DOLY

SUNER

SUNER

RUZY

RUZY

SHINE

SHINE
Neprodejné

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

HELI

HELI
Neprodejné

GOGI

GOGI

SENDIS

SENDIS

RŮŽE A SLUNEČNICE

RŮŽE A SLUNEČNICE
Neprodejné

QUEEN

QUEEN

TUTI

TUTI
Neprodejné

SLUNDY

SLUNDY
Neprodejné

KOTI

KOTI

LAZY

LAZY

ZOLA

ZOLA

FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

KLERENS

KLERENS

GERBERA

GERBERA

KOLORINA

KOLORINA

RŮŽENKA

RŮŽENKA

KRASOMILA

KRASOMILA

SIDI

SIDI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé