Mečíky, narozeninové květy pro měsíc srpen

Květiny pro narozené v srpnu

 

Mečíky se staly narozeninovou květinou pro měsíc srpen. Jejich jedinečný vzhled, barevná škála a majestátní symbolika se tak může pyšnit svou výjimečností. Jako jeden z nejbarvitějších letních květů je mečík jedinečný tím, že jeho barevné květy vyrůstají z vysokého stonku, který je lemován ostrými listy. Jeho přezdívka mečová lilie nevznikla jen tak! Latinský název gladiola v překladu totiž skutečně znamená meč a odkazuje tak i na tvar jeho listů, které až nápadně připomínají tvar meče. Pokud tedy někdo ve vašem okolí slaví narozeniny právě v měsíci srpnu, mečíky budou skvělou volbou jak můžete společně oslavit narozeninový den. Pojďte společně s námi nahlédnout do symboliky a hlubšího významu, který sebou tyto nádherné květiny nesou.

 

 

Pokud se rozhodnete mečíky věnovat jako dárek, měli byste znát i jejich symboliku. Společně s mečíky se pojí symbolika lásky na první pohled, jelikož je vaše srdce symbolicky probodnuto láskou. Květina pro měsíc srpen je rovněž známá také jako květina gladiátorů. Během starověkého Říma bojovali gladiátoři “na smrt mečíků” a vítěz byl poté davem pokryt barevnými květy mečíků. Mečíky proto mohou být také symbolem morálního charakteru a cti.

 

Existuje navíc až neuvěřitelných 255 druhů mečíků, které navíc mohou dorůst výšky až 1,5 metru! Jejich květy ve tvaru trumpety vytvoří dokonalý a neotřelý vzhled. Mezi hybridními druhy navíc najdete různé variace od rozcuchaných okvětních lístků, přes zvlněné, nabírané nebo klasické. Jako bonus je najdete téměř v jakékoliv barvě!

 

Symbolika a význam mečíků

Jak už jste jistě pochopili, asi vás nepřekvapí primární význam mečíků. Tyto nádherné a majestátní květiny symbolizují sílu lidského charakteru, věrnost, bezúhonnost, zamilovanost a vytrvalost. Všechny silné vlastnosti, které každého člověka dělají silnějším a odolnějším. Mimo tyto základní významy má rodná květina pro měsíc srpen i další významy, které se liší podle barvy mečíků. Červené mečíky symbolizují lásku, růžové naopak projevují soucit. Bílé mečíky, jak už barva napovídá jsou symbolem nevinnosti a čistoty. Zářivá žlutá barva je naopak symbolem radosti a oblíbená fialová je symbolem šarmu a milosti. Na základě jednotlivých významů tak můžete složit dokonalou, barevnou kombinaci, která bude přesně odpovídat charakteru a osobnosti oslavence.

 

Mečíky jsou taktéž symbolem uzdravení. Britové už dávno v historii používali květy mečíku k léčbě tělesných chorob. V Anglii se například hlízy rosliny používaly jako obvazy po vytahování třísek nebo trnů. Dejte si ale pozor, některé druhy a jejich části květů jsou jedované a proto by neměly být v blízkém dosahu dětí a zvířat, jelikož by mohly způsobit alergické reakce jako je například nepříjemné podráždění kůže.

 

Srpen a kameny

Měsíc srpen je spojen také s dvěma rodnými kameny. Mezi první patří Peridot, který je jedním z nejstarších známých drahých kamenů. Jeho zelená barva se může pohybovat od jasně limetkově zelené, až po olivově zelenou. Jedná se o kámen, který je známý svými lečivými vlastnostmi a chrání člověka před nočními můrami. Přináší každému nositeli sílu a slibný rok. Peridot je kamenem, který má sopečný původ. Vznikl vyvržením havajských sopek, jejichž láva se dostala až na samotný povrch země. Na Havaji kámen symbolizuje Pele, bohyni ohně a sopek.

Druhým kamenem pro měsíc srpen je Sardonyx. Jedná se o onyxový kámen, který rozeznáte díky jeho červeným, hnědým a bílým pruhům. Jeho název je odvozen z řeckých slov sard, což v překladu znamená “červenohněný” a ze slova onyx, tedy žilkovaný drahokam. Staří Řekové a Římané ryli do těchto kamenů obrazy jejich hrdinů a nosili je jako talismany, věříc, že jim přinesou odvahu a budou je chránit před zlem a zlými sílami.

 

Dle horoskopu měsíci srpnu vládnou lvi a panny

Měsíc srpen má dvě významná znamení, kterými jsou energičtí Lvi a klidnější Panny. Lidé ve znamení Lva jsou často popisováni jako originální, stále plní motivace, ambiciózní, loajální a fyzicky zdatní. Lidé ve znamení Lva se narodili v období od 23. července až do 22. srpna, kdy se znamení mění na Pannu. Lvi mají navíc pečovatelské tendence a proto se často jedná o lidi, kteří dbají o své blízké a mají o ně velkou starost. Kombinace znamení Lva a Panny je naprosto ideální kombinací, tito lidé jsou velmi dobří přátelé, na které se můžete skutečně spolehnout.

 

Lidé narození ve znamení Panny jsou naopak charakterizovány jako milující, soucitní, smyslní, věrní a instinktivní. Srpnoví oslavenci narození v rozmezí od 23. srpna do 22. září spadají pod znamení Panny. Tito lidé mají velmi slibné dispozice a často jsou to velcí intelektuálové. Jsou to většinou pracovití lidé, kteří se nebojí vzít do rukou veškerou zodpovědnost za vše, co udělají. Zároveň také neustále bojují o uznání, které pro ně znamená skutečně hodně, jinak se cítí být nenaplnění. Mimo to mají jak introvertní, tak i extrovertní vlastnosti, které jim dávají schopnost velmi snadně a hladce komunikovat s různými typy lidí. 

 

Máte ve svém okolí někoho, kdo slaví narozeniny právě v měsíci srpnu? Udělejte mu radost kyticí plnou barevných mečíků, která bude přesně na míru šitá jeho osobnosti.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

IRINA

IRINA

SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

KONZUELA

KONZUELA

PERL

PERL

SHINE

SHINE

HELI

HELI

RŮŽE A SLUNEČNICE

RŮŽE A SLUNEČNICE

TUTI

TUTI

SLUNDY

SLUNDY

SLUNEČNICE 1

SLUNEČNICE 1

RŮŽE A SLUNEČNICE + MERCI

RŮŽE A SLUNEČNICE + MERCI

RŮŽE A SLUNEČNICE + PLYŠÁK

RŮŽE A SLUNEČNICE + PLYŠÁK

RŮŽE A SLUNEČNICE + RAFFAELLO

RŮŽE A SLUNEČNICE + RAFFAELLO

RŮŽE A SLUNEČNICE + SEKT

RŮŽE A SLUNEČNICE + SEKT

PERL + MERCI

PERL + MERCI

PERL + PLYŠÁK

PERL + PLYŠÁK

PERL + RAFFAELLO

PERL + RAFFAELLO

PERL + SEKT

PERL + SEKT

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

AMALKA

AMALKA

IVETA

IVETA

JOLANA

JOLANA

LARISA

LARISA

SARAH

SARAH

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé