Mýty o čerstvých květinách

Tradiční mýty o čerstvých květinách

Jak už to v životě bývá, každá věc si najde své příznivce i odpůrce. Proto bez většího úžasu i u čerstvých květin vznikly mýty, které se jich stále drží i přesto, že už byly dávno vyvráceny. Nicméně neustále zůstávají zakořeněny v naší kultuře a lidi jim věří. My jsme si pro vás v dnešním článku připravili ty nejběžnější, se kterými se neustále setkáváme, abychom vám potvrdili že jednou pro vždy tato tvrzení nejsou pravdivá. Pojďte spolu s námi nahlédnout na nejdůvěryhodnější mýty, které existují v květinovém světě.

 

Do vody k čerstvým květinám patří cukr

Pokud dostanete kytici čerstvě řezaných květin, pravděpodobně předpokládáte že nebude trvat věčně. I přesto ale existují triky, jak můžete květinám pomoci, aby vydržely snad co nejdéle. Mezi jeden z nejpoužívanějších tipů patří bez váhání cukr. Mnoho lidí věří, že přidáním cukru do vázy s vodou pomůže květinám vydržet mnohem déle než bez něj. Toto tvrzení je částečně pravdivé jelikož květiny dokážou z cukru opravdu čerpat potřebnou energii a zároveň také cukr dokáže účinně zabít některé bakterie. Ovšem mnohem lépe učiníte, pokud do vázy místo cukru nasypete výživu, kterou běžně dostanete ke každé čerstvě řezaným květinám. Tento kouzelný balíček obsahují potřebné živiny pro květiny a také pomáhají ničit bakterie.

Květiny do ložnice nepatří

Zatímco některé rostliny v květináči v noci absorbují kyslík ze vzduchu, není třeba se obávat, že by tento počin dělaly čerstvě řezané květiny taktéž. Existuje zde totiž jednoduché pravidlo. Množství kyslíku, které některé řezané květiny dokážou absorbovat v noci ze vzduchu je minimální ve srovnání s množstvím kyslíku, který dokážou během dne uvolnit do vzduchu. Proto se opravdu nemusíte bát, že by vám řezané květiny ubíraly kyslík ze vzduchu!

Řezané květiny nejsou vhodné pro alergiky

Ano, samozřejmě existují některé druhy čerstvých květin, u kterých budou mít konkrétní lidé alergické reakce doprovázené nepřetržitým kýcháním. Ne však všechny řezané květiny způsobují alergické reakce. Například rostliny s těžkým pylem nebudou mít pro alergika tak vysoký účinek jako ostatní. Díky těžkosti pylu se nepřenáší vzduchem a zůstane tak uvnitř nebo na povrchu rostliny. V jiných případech jako například u lilie můžete požádat svého květináře o odstranění pylu z kytice.

Roční období jsou překážkou

Jak se to vezme. S tímto tvrzením se dá souhlasit, pokud nám květiny mohou z velké části ovlivnit náš rozpočet. Proto je dobré při plánování velkých akcí jako jsou například svatby nebo oslavy brát v úvahu roční období z jednoho prostého důvodu kterým je cena květin. Samozřejmě, že v sezóně jsou květiny výrazně levnější a dostupnější, než mimo ni. Ovšem pokud se budeme bavit o dostupnosti - v tomto případě roční období už dávno nejsou překážkou. Máme to štěstí, že žijeme v době dovozu a můžeme tak těžit z výhod importu. Zároveň tomu napomáhá i pěstování květin ve sklenících a podobně. Určitě musíme ale počítat s cenovými rozdíly u sezónních a mimo sezónních květin, ovšem o dostupnost se bát už opravdu nemusíme.

Řezané květiny jsou nebezpečné pro domácí mazlíčky

Znovu by se tato věta dala považovat za částečnou pravdu, protože jak už to bývá existuje spousta výjimek, které potvrzují pravidlo. Některé řezané květiny mohou být pro naše milované čtyřnohé mazlíčky opravdu nebezpečné a silně jedovaté, to ale neplatí rozhodně pro všechny. Proto je dobré si vždy před pořízením květiny zjistit, jaký účinek má na zvířata. A nemusíte mít obavy že byste žádnou nesehnali, existuje totiž spousta bezpečných květin, které můžete bez obav pořídit k vašim domácím mazlíčkům.

Růže sdělují vždy romantickou zprávu

Ano, červené růže jsou opravdu silným symbolem lásky a romantiky, ovšem je nutné brát v potaz barvu. Například žluté růže jsou symbolem přátelství. Při výběru té správné růže je nutné dát si pozor na barvu, jelikož různé barvy nesou různé symboly. Proto ne vždy růží říkáte doslova miluji tě.

Kaktus se nemusí zalévat

I když kaktusy a jiné sukulenty vyžadují opravdu minimální potřebu vody, neznamená to, že vodu vůbec nepotřebují. Znovu je důležité dbát na roční období, kdy během zimních měsíců bude kaktus vyžadovat menší zálivku, kdežto v letních měsících byste měli pravidelně kontrolovat hlínu a doplňovat vodu dle potřeby.

 

Doufáme že vám dnešní článek přinesl trochu prozření a nyní se na věci budete dívat trochu jinak. Rostliny potřebují kvalitní péči pro co nejlepší život, aby prosperovaly, ale především aby vám dělaly radost! Odnaučte se dlouho zaryté mýty a uvidíte, že se vám za to vaše květiny náležitě odvděčí. A také nezapomeňte tuto osvětu šířit dál, aby se nám tyto mýty podařilo jednou provždy zničit.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

VENDY

VENDY

VINI

VINI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TANA

TANA

JULIANA

JULIANA

AGATA

AGATA

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

DOLORES

DOLORES

ADINA

ADINA

DOMINIKA

DOMINIKA

CLOE

CLOE

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

HANNAH

HANNAH

FRESIE

FRESIE

VINSY

VINSY

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

BONDY

BONDY

GERBERY

GERBERY

LINSY

LINSY

KENDYS

KENDYS

KATRIN

KATRIN

ROSANA

ROSANA

KARMELITA

KARMELITA

FRÍDA

FRÍDA

CHRYZ

CHRYZ

LIEN

LIEN

DOLY

DOLY

SULY

SULY

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE
Růže
ks ? 0 Kč

HAPPY

HAPPY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Kouzlo květinového kurýra

Kouzlo květinového kurýra

Kytice expres - kouzlo květinového kurýra

Slovo expres ne vždy vyvolává pozitivní pocit a optimistické vyhlídky. Jídlo expres totiž ne vždy znamená kvalitu, ale spíše rychlé uspokojení, které vás sice na chvíli zasyti, ale nic zdravého ani kvalitního za tím většinou nehledejte. Ovšem co květiny a slovo expres? Znamená to také nižší kvalitu a pouze rychlé vyřízení? Ne tak doslova! Stejně jako mnohé řetězce se snaží vymanit se ze stereotypu, že fast food automaticky neznamená hamburger a hranolky. Kytice expres také nutně nemusí znamenat stojánek zvadlých květin u pokladny v supermarketu, což by si mnozí dokázali představit. Naopak květiny expres v našem případě znamenají službu v podobě květinového kurýra, který dokáže vámi zvolené květiny dopravit na místo přesně včas, jaký si vyberete a může to stihnou dokonce i za dvě hodiny od objednání!

Číst celé
Květinové aranžmá na podzim

Květinové aranžmá na podzim

Podzimní aranžmá

Stejně jako ostatní sezony si i podzimní aranžmá žádá svoje jedinečné květiny, barvy a další dekorativní vychytávky. Všechny prvky, které celé aranžmá spojují musí být předem dobře promyšlené, pokud chcete dosáhnout opravdu zajímavého a poutavého aranžmá. Samozřejmě si můžete podzimní aranžmá koupit v každém květinářství nebo dekorativních obchodech, ovšem pokud vaše osobnost alespoň trochu oplývá citem pro barvy a kombinace různých druhů květin, můžete se o to pokusit sami doma. Bude to mít minimálně 2 bezkonkurenční výhody. Jednou je určitě cena, pokud budete tvořit ve větším, cena výsledných produktů rozhodně nebude vysoká. Další výhodou je bezpochyby výsledný pocit z finálního výrobku, který vám nikdo nevezme ani nikdo nenahradí. Tak jste připraveni na dávku podzimní inspirace? Pojďte se společně s námi podívat na hlavní barvy a oblíbence podzimu, které by u vás doma rozhodně neměly chybět!

Číst celé
Květiny v kanceláři

Květiny v kanceláři

Proč pořídit živé květiny do vaší kanceláře

Stále váháte nad tím, zda si pořídit živé květiny do vaší kanceláře? Věříme že dnešní článek vás utvrdí o tom, že pořídit květiny do kanceláře může být jedna z nejlepších investic za poslední dobu. Proč? Je to jednoduché, zeleň ve vaší kanceláři má pouze samé pozitivní účinky a odvážně si troufáme říct, že už s první koupenou květinou poznáte zásadní rozdíl nejen na vaší náladě, ale zejména také na vaší produktivitě. A změna proběhne nejen u vás, ale také vaši kolegové a zákaznici se u vás v kanceláři budou cítit ihned mnohem lépe. Pojďme se tedy společně podívat na všechny pozitivní změny, které vám může prostá květina do vaší pracovní produktivity přinést.

Číst celé