Něco o oranžových květinách…

Co znamenají oranžové květiny v podobě dárkového překvapení

Oranžová je nejen barva podzimu, tak oblíbená v podzimním dekorativním aranžmá a květinové výzdobě pro podzimní oslavy. K oranžové barvě se stejně tak jako k ostatním barvám květin vztahuje významná symbolika.

Žlutá je barvou radosti a červená barvou vášně…když tyto dvě barvy smícháme dohromady, dostaneme barvu oranžovou. Jaký význam ponese tato barva? Dostat oranžově zabarvené květiny je potěšení, s jejich pestrými odstíny a jejich schopností imitovat zapadající sluníčko přitahují hodně pozornosti.

Takže co tyto druhy květin vlastně znamenají pro příjemce?

Význam oranžových květin

Oranžová je pestrá a energická barva, která sama o sobě navozuje teplo, osvěžení a také sílu. A co znamená u květin? V mnoha případech, když oslavenec obdrží oranžový pugét, přijímá sdělení plné pozitivní energie a zájem, který o něj má ten, co květinu věnuje. Tyto květiny jsou proto báječným dárkem u příležitostí oslav, ale tady to nekončí.

Slunce

Možná vás to trošku překvapí, ale mnoho lidí si při pohledu na oranžovou květinu představí sluníčko. S tou vší ohnivostí a teplem, které tyto kytky vyzařují, bude váš oslavenec jistě zářit radostí stejně tak, jako kdyby tyto květiny byly paprsky slunce samotné.

Radost versus nepřízeň osudu

Oranžové květiny vysílají svou pestrostí štěstí, ale i přesto nebo možná i také proto není důvod, proč je nepoužívat při smutnějších příležitostech. V mnoha případech mohou být oranžové květiny ideální jako květiny smuteční nebo jako dárek k brzkému uzdravení. Co se příležitosti posledního rozloučení týče, zde mohou oranžové květiny krásně odrážet život někoho s ohnivou a silnou osobností.
V jižní a střední Americe se většinou používají k dekoraci hrobů a oltářů zesnulých rodinných příslušníků. Zejména v Mexiku na den – svátek zesnulých „Día de Muertos“, něco jako naše „Dušičky“, se hojně používají žluté a oranžové aksamitníky na jejich počest. Důvodem je zde víra, že jedině tyto pestré květy pomohou při této příležitosti najít duchům rodinných příslušníků své hroby.
 
V jiném případě jsou skvělým gestem pro blízkého nemocného, kterému tak oranžové květiny dodají pozitivní smýšlení a energii na cestě k brzkému uzdravení.

Ten nejhřejivější pocit lásky

Zatímco nejsou tak vášnivé jako jejich červené sestřenice, i tak oranžové květiny sdělují silný pocit lásky. Skvěle se tak hodí na rodinnou oslavu nebo při mimořádné příležitosti našich nejbližších přátel.

Vzrušení a nadšení

Oranžové květy jsou také perfektním dárkem k dodání sebedůvěry a odvahy někomu, kdo právě začíná novou životní etapu nebo se mu právě narodilo miminko. Zajímavostí také je, jak jsou oranžové květiny tradičně spojovány s událostmi, při kterých se odehrávají diskuze o úplně nových nápadech a teoriích. Neváhejte, překvapte a potěšte oranžovými květy nějakého vědce či objevitele ve vašem kruhu příbuzných a přátel…
 

Růst

Nezáleží na tom, zdali se jedná o událost osobní nebo pracovní, oranžové květiny jsou vnímány jako nejlepší co se vyjádření osobního růstu týče. Ať už se jedná o oslavu nového začátku nebo něčí kariéry, nového životního milníku jako třeba právě uzavřené manželství, na oranžové květiny se můžete vždy spolehnout, že splní ten účel.

 

S těmito květy jistě zaujmete a navíc díky množství významů, které oranžové květiny obnáší, vyjádříte vzkaz šitý na míru vašemu nejmilejšímu človíčkovi nebo někomu důležitému ve vašem životě.

Ohřejte sebe a své blízké kyticí oranžových květů!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

VENDY

VENDY

VINI

VINI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

RISA

RISA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

DARLA

DARLA

ELIZABET

ELIZABET

LEONA

LEONA

KLAUDIE

KLAUDIE

HANNAH

HANNAH

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

BONDY

BONDY
Neprodejné

GERBERY

GERBERY

KENDYS

KENDYS

HERMIONA

HERMIONA

SET HERMIONA

SET HERMIONA

ORANGE

ORANGE

ORANGINA

ORANGINA

KARMELITA

KARMELITA

CHRYZ

CHRYZ

SUNER

SUNER

SHINE

SHINE

LENY

LENY

ORANGES

ORANGES

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ

BENIS

BENIS

KOLORINA

KOLORINA

SIDI

SIDI

ORANGINAS

ORANGINAS

COJIN

COJIN

HAPPYS

HAPPYS

SLODY

SLODY

SISIN

SISIN

TAMA

TAMA

EUSTY

EUSTY

SMILE

SMILE

KVĚTINA NA POHŘEB - ORANŽOVÉ RŮŽE

KVĚTINA NA POHŘEB - ORANŽOVÉ RŮŽE

KVĚTINOVÝ KOŠ HAPPY

KVĚTINOVÝ KOŠ HAPPY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé