Něco o oranžových květinách…

Co znamenají oranžové květiny v podobě dárkového překvapení

Oranžová je nejen barva podzimu, tak oblíbená v podzimním dekorativním aranžmá a květinové výzdobě pro podzimní oslavy. K oranžové barvě se stejně tak jako k ostatním barvám květin vztahuje významná symbolika.

Žlutá je barvou radosti a červená barvou vášně…když tyto dvě barvy smícháme dohromady, dostaneme barvu oranžovou. Jaký význam ponese tato barva? Dostat oranžově zabarvené květiny je potěšení, s jejich pestrými odstíny a jejich schopností imitovat zapadající sluníčko přitahují hodně pozornosti.

Takže co tyto druhy květin vlastně znamenají pro příjemce?

Význam oranžových květin

Oranžová je pestrá a energická barva, která sama o sobě navozuje teplo, osvěžení a také sílu. A co znamená u květin? V mnoha případech, když oslavenec obdrží oranžový pugét, přijímá sdělení plné pozitivní energie a zájem, který o něj má ten, co květinu věnuje. Tyto květiny jsou proto báječným dárkem u příležitostí oslav, ale tady to nekončí.

Slunce

Možná vás to trošku překvapí, ale mnoho lidí si při pohledu na oranžovou květinu představí sluníčko. S tou vší ohnivostí a teplem, které tyto kytky vyzařují, bude váš oslavenec jistě zářit radostí stejně tak, jako kdyby tyto květiny byly paprsky slunce samotné.

Radost versus nepřízeň osudu

Oranžové květiny vysílají svou pestrostí štěstí, ale i přesto nebo možná i také proto není důvod, proč je nepoužívat při smutnějších příležitostech. V mnoha případech mohou být oranžové květiny ideální jako květiny smuteční nebo jako dárek k brzkému uzdravení. Co se příležitosti posledního rozloučení týče, zde mohou oranžové květiny krásně odrážet život někoho s ohnivou a silnou osobností.
V jižní a střední Americe se většinou používají k dekoraci hrobů a oltářů zesnulých rodinných příslušníků. Zejména v Mexiku na den – svátek zesnulých „Día de Muertos“, něco jako naše „Dušičky“, se hojně používají žluté a oranžové aksamitníky na jejich počest. Důvodem je zde víra, že jedině tyto pestré květy pomohou při této příležitosti najít duchům rodinných příslušníků své hroby.
 
V jiném případě jsou skvělým gestem pro blízkého nemocného, kterému tak oranžové květiny dodají pozitivní smýšlení a energii na cestě k brzkému uzdravení.

Ten nejhřejivější pocit lásky

Zatímco nejsou tak vášnivé jako jejich červené sestřenice, i tak oranžové květiny sdělují silný pocit lásky. Skvěle se tak hodí na rodinnou oslavu nebo při mimořádné příležitosti našich nejbližších přátel.

Vzrušení a nadšení

Oranžové květy jsou také perfektním dárkem k dodání sebedůvěry a odvahy někomu, kdo právě začíná novou životní etapu nebo se mu právě narodilo miminko. Zajímavostí také je, jak jsou oranžové květiny tradičně spojovány s událostmi, při kterých se odehrávají diskuze o úplně nových nápadech a teoriích. Neváhejte, překvapte a potěšte oranžovými květy nějakého vědce či objevitele ve vašem kruhu příbuzných a přátel…
 

Růst

Nezáleží na tom, zdali se jedná o událost osobní nebo pracovní, oranžové květiny jsou vnímány jako nejlepší co se vyjádření osobního růstu týče. Ať už se jedná o oslavu nového začátku nebo něčí kariéry, nového životního milníku jako třeba právě uzavřené manželství, na oranžové květiny se můžete vždy spolehnout, že splní ten účel.

 

S těmito květy jistě zaujmete a navíc díky množství významů, které oranžové květiny obnáší, vyjádříte vzkaz šitý na míru vašemu nejmilejšímu človíčkovi nebo někomu důležitému ve vašem životě.

Ohřejte sebe a své blízké kyticí oranžových květů!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

ADRIANA

DARLA

ELIZABET

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANGE

ORANGINA

ORANGES

ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé
Kytice 100 růží

Kytice 100 růží

Sto růží

Jedním ze snů každé ženy je rozhodně dostat kytici 100 růží.. Toto gesto jen tak neztratí na své hodnotě a hřát u srdce nás bude vždycky. Stovka růží je už odjakživa symbolem hluboké lásky, a romantiky. Zatímco různě barevné růže mají tendencí mít mírně odlišné významy, například žluté růže symbolizují přátelství, bílé růže jsou spojovány s nevinností a soucitem, tak spojení červených růží a nezaměnitelné romantiky rozhodně stále platí a dlouho platit bude.

Číst celé