Něco o oranžových květinách…

Co znamenají oranžové květiny v podobě dárkového překvapení

Oranžová je nejen barva podzimu, tak oblíbená v podzimním dekorativním aranžmá a květinové výzdobě pro podzimní oslavy. K oranžové barvě se stejně tak jako k ostatním barvám květin vztahuje významná symbolika.

Žlutá je barvou radosti a červená barvou vášně…když tyto dvě barvy smícháme dohromady, dostaneme barvu oranžovou. Jaký význam ponese tato barva? Dostat oranžově zabarvené květiny je potěšení, s jejich pestrými odstíny a jejich schopností imitovat zapadající sluníčko přitahují hodně pozornosti.

Takže co tyto druhy květin vlastně znamenají pro příjemce?

Význam oranžových květin

Oranžová je pestrá a energická barva, která sama o sobě navozuje teplo, osvěžení a také sílu. A co znamená u květin? V mnoha případech, když oslavenec obdrží oranžový pugét, přijímá sdělení plné pozitivní energie a zájem, který o něj má ten, co květinu věnuje. Tyto květiny jsou proto báječným dárkem u příležitostí oslav, ale tady to nekončí.

Slunce

Možná vás to trošku překvapí, ale mnoho lidí si při pohledu na oranžovou květinu představí sluníčko. S tou vší ohnivostí a teplem, které tyto kytky vyzařují, bude váš oslavenec jistě zářit radostí stejně tak, jako kdyby tyto květiny byly paprsky slunce samotné.

Radost versus nepřízeň osudu

Oranžové květiny vysílají svou pestrostí štěstí, ale i přesto nebo možná i také proto není důvod, proč je nepoužívat při smutnějších příležitostech. V mnoha případech mohou být oranžové květiny ideální jako květiny smuteční nebo jako dárek k brzkému uzdravení. Co se příležitosti posledního rozloučení týče, zde mohou oranžové květiny krásně odrážet život někoho s ohnivou a silnou osobností.
V jižní a střední Americe se většinou používají k dekoraci hrobů a oltářů zesnulých rodinných příslušníků. Zejména v Mexiku na den – svátek zesnulých „Día de Muertos“, něco jako naše „Dušičky“, se hojně používají žluté a oranžové aksamitníky na jejich počest. Důvodem je zde víra, že jedině tyto pestré květy pomohou při této příležitosti najít duchům rodinných příslušníků své hroby.
 
V jiném případě jsou skvělým gestem pro blízkého nemocného, kterému tak oranžové květiny dodají pozitivní smýšlení a energii na cestě k brzkému uzdravení.

Ten nejhřejivější pocit lásky

Zatímco nejsou tak vášnivé jako jejich červené sestřenice, i tak oranžové květiny sdělují silný pocit lásky. Skvěle se tak hodí na rodinnou oslavu nebo při mimořádné příležitosti našich nejbližších přátel.

Vzrušení a nadšení

Oranžové květy jsou také perfektním dárkem k dodání sebedůvěry a odvahy někomu, kdo právě začíná novou životní etapu nebo se mu právě narodilo miminko. Zajímavostí také je, jak jsou oranžové květiny tradičně spojovány s událostmi, při kterých se odehrávají diskuze o úplně nových nápadech a teoriích. Neváhejte, překvapte a potěšte oranžovými květy nějakého vědce či objevitele ve vašem kruhu příbuzných a přátel…
 

Růst

Nezáleží na tom, zdali se jedná o událost osobní nebo pracovní, oranžové květiny jsou vnímány jako nejlepší co se vyjádření osobního růstu týče. Ať už se jedná o oslavu nového začátku nebo něčí kariéry, nového životního milníku jako třeba právě uzavřené manželství, na oranžové květiny se můžete vždy spolehnout, že splní ten účel.

 

S těmito květy jistě zaujmete a navíc díky množství významů, které oranžové květiny obnáší, vyjádříte vzkaz šitý na míru vašemu nejmilejšímu človíčkovi nebo někomu důležitému ve vašem životě.

Ohřejte sebe a své blízké kyticí oranžových květů!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

ADRIANA

ADRIANA

DARLA

DARLA

ELIZABET

ELIZABET

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANGE

ORANGE

KYTICE TULIPÁNŮ

KYTICE TULIPÁNŮ
Neprodejné

ORANGINA

ORANGINA

ORANGES

ORANGES

ORANGINAS

ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

KVĚTINOVÝ KOŠ ORANGINAS

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé