Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

 

 

Jaký význam mají oranžové růže?

Spojení žluté barvy, která je známá svou symbolikou pro přátelství spolu s romantickou a vášnivou červenou vedlo k mnohem jemnější, ale o to více fascinujícím smyslu lásky, které vychází z přátelství. Ohnivý tón oranžové ukazuje vášeň a intenzitu, proto je právě oranžová růže skvělým způsobem jak někomu sdělit zprávu plnou nadšení, radosti a energie. V tento moment oranžová barva není rozhodující zda se jedná o přátelství, blahopřání nebo vyznání lásky, oranžové růže můžete věnovat každému, u koho cítíte, že je naplněn stejným množstvím energie jako vy a sdílíte tu stejnou vlnu.Naopak sladký tón žluté, který tlumí skrytou intenzitu červené dodává oranžovým růžím jedinečné kouzlo a jemnost. Proto je kytice oranžových růží skvělou volbou, jak někomu ukázat že vám na něm opravdu záleží.

 

Kdy zvolit oranžové růže?

Oranžové růže jsou známkou uznání. Pro obdarování nejlepšího kamaráda či kamarádky, jako překvapení pro svoji čerstvou novomanželku na líbánkách, zamilované páry plné neutuchající nové energie a nebo jako oslava akademických úspěchů jsou oranžové růže ideální volbou! Na jednu věc je ale dobré dát si s oranžovými růžemi pozor. Pokud se bojíte že váš dlouholetý kamarádský vztah by se z pohledu jedné osoby mohl přehoupnout v něco víc, ale jenom jednostranně, raději se oranžovým růžím vyhněte. Nechcete dávat falešné naděje, nebo způsobit trápení. Pokud si chcete přátelství udržet, volte klasické žluté růže.

 

Kde se vzaly oranžové růže?

Na přelomu 20. století začali pěstitelé růží experimentovat s křížením rudých a žlutých růží z čeho vznikla ohnivá oranžová. Najednou se v klasických barvách objevila zcela nová verze růže, která dodala tradičním růžím zcela nový, moderní a svěží vzhled. Dalo se by říct, že oranžové růže přinesly do tradičního trhu s květinami revoluci a mimo klasické květinové barvy jako bílá, červená či růžová přišlo trochu experimentování a exotiky!

 

Oranžové růže jsou nejvíce populární během teplých letních měsíců, to ovšem neudává žádné pravidla ani omezení. Naopak jestli během zimních měsíců chcete zavzpomínat na horké letní dny, oranžové růže budou skvělé připomenutí bezstarostných dlouhých teplých večerů, na které všichni rádi vzpomínáme. U nás si navíc můžete vybrat hned z několik variant oranžových růží, ať už si čerstvě řezané oranžové růže z Holandska pořídíte jako malou kytici, oblíbenou střední s 19 květy nebo snad speciální maxi, která se skládá až ze 101 květů! S žádnou variantou rozhodně nešlápnete vedle a nemusíte se strachovat jak o kvalitu, tak i pohodlnost v doručování.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

VENDY

VENDY

VINI

VINI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

RISA

RISA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

DARLA

DARLA

ELIZABET

ELIZABET

LEONA

LEONA

KLAUDIE

KLAUDIE

HANNAH

HANNAH

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

BONDY

BONDY
Neprodejné

GERBERY

GERBERY

KENDYS

KENDYS

HERMIONA

HERMIONA

SET HERMIONA

SET HERMIONA

ORANGE

ORANGE

ORANGINA

ORANGINA

KARMELITA

KARMELITA

CHRYZ

CHRYZ

SUNER

SUNER

SHINE

SHINE

LENY

LENY

ORANGES

ORANGES

MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ

BENIS

BENIS

KOLORINA

KOLORINA

SIDI

SIDI

ORANGINAS

ORANGINAS

COJIN

COJIN

HAPPYS

HAPPYS

SLODY

SLODY

SISIN

SISIN

TAMA

TAMA

EUSTY

EUSTY

SMILE

SMILE

KVĚTINA NA POHŘEB - ORANŽOVÉ RŮŽE

KVĚTINA NA POHŘEB - ORANŽOVÉ RŮŽE

KVĚTINOVÝ KOŠ HAPPY

KVĚTINOVÝ KOŠ HAPPY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé