Orchideje

Zajímavé fakta o orchidejích, které jste možná nevěděli

Orchideje díky svému vzhledu patří mezi jedny z nejvíc exotických květin, které můžete pořídit. Existují k tomu všemu v mnoha výrazných barvách, zajímavých tvarech a provedeních, takže je i z čeho vybírat. Další výhodou u orchidejí je také rozhodně jejich variabilita, jelikož je můžete pořídit nejen jako řezané květiny , ale mnohem běžněji také jako květiny v květináči, který jim, jak by se možná mohlo na první pohled zdát, vůbec neubírá na kráse.  V dnešním článku si prozradíme několik zajímavých tipů a faktů, týkajících se krásných orchidejí, které vás možná překvapí, potěší nebo si minimálně dozvíte něco nového.

 

Exotické krásky

Jeden z faktů, který je nutné zmínit hned na začátek je rozhodně původ orchidejí. Jedná se totiž opravdu o exotické krásky, kde slovo exotický není pouze pro získání větší přitažlivosti, ale naopak odvozeno od původního výskytu orchidejí. Tyto krásky totiž původem pochází z daleké Havaje a pralesů Střední Ameriky, díky čemuž mají nejen netradiční vzhled v porovnání například s původními květinami rostoucích v našich klimatických podmínkách, ale také vyžadují specifické podmínky pro život, které potřebují k tomu, aby dokázaly růst, produkovat krásné květy a také žít.

Lov orchidejí

To že je orchidej exotická rostlina se dá poměrně snadno odhalit díky jejímu netradičnímu vzhledu, co ovšem možná nevíte, je že na orchideje se doslova pořádal lov! A to zejména během viktoriánských dob, lidé z bohatších a urozenějších vrstev vysílali průzkumníky do pralesů Jižní Ameriky, aby hledali nové, dosud neobjevené, druhy orchidejí. Orchidej byla v té době považována za vyšší status, a lov na nové druhy orchidejí se stal posedlostí.

Populární pokojovky

Pokud zavítáte do jakéhokoli květinářství, můžete si být téměř stoprocentně jistí, že v něm natrefíte na orchideje. Orchideje se totiž staly tak oblíbenými květinami, že na ně narazíte téměř na každém kroku. Navíc orchideje tak trochu boří mýty v darování květin! Většinou je považováno za neslušné, nebo nevhodné darovat květiny přímo v květináči. To ovšem u orchidejí neplatí a je naprosto běžné, že si lidé věnují orchidej v květináči k narozeninám, kolegům v práci nebo si ji pořídí jen tak pro radost. Navíc vám orchideje budou dělat parádu mnohem déle, než běžné řezané květiny. Pokud je o ně dobře postaráno, orchideje dokážou vytvářet květy každý rok.

Kvetou a kvetou..

A to hned několik měsíců. Jakmile si pořídíte orchidej k vám domů, brzy spozorujete, že květy orchidejí dokážou vzkvétat až po dobu několika měsíců! Ano, čtete správně, měsíců! A to je pravděpodobně jedno z největších lákadel a jeden z hlavních důvodů, proč jsou právě orchideje tak obíbenými pokojovkami. Už jenom tento důvod by měl být jasnou motivací poskytnout orchidejím co nejpečlivější a nejlepší péči, jakou jen dokážete.

Snadné na péče

Orchidej není nijak náročná květina, která by vyžadovala nadměrnou péči. I když existuje široká škála různých druhů a typů orchidejí, které vyžadují odlišné úrovně péče, je dobré vědět, že existuje několik odrůd, které jsou opravdu snadné na pěstování. Mezi tyto druhy patří hlavně odrůdy Dendrobium, Cymbidium and Phalaenopsis.

 

Dneska jsme si představili pouze několik málo faktů, které se vztahují k orchidejím. Doufáme, že vám tyto základní informace lépe pochopit potřeby orchidejí, jejich popularitu, ale také vás trochu uklidní, pokud s orchidejemi teprve začínáte, že se opravdu není čeho bát. Ve skutečnosti totiž mnoho lidí zjistí, že se orchideje pěstují mnohem snadněji, než mnoho dalších pokojových rostlin a odhodí tak veškeré pochyby a strach. My vám přejeme snadné pěstování a co nejvíce květů!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

LARA

LARA

JULIANA

JULIANA

ILIANA

ILIANA

AGATA

AGATA

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BABEL

BABEL

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé