Orchideje

Zajímavé fakta o orchidejích, které jste možná nevěděli

Orchideje díky svému vzhledu patří mezi jedny z nejvíc exotických květin, které můžete pořídit. Existují k tomu všemu v mnoha výrazných barvách, zajímavých tvarech a provedeních, takže je i z čeho vybírat. Další výhodou u orchidejí je také rozhodně jejich variabilita, jelikož je můžete pořídit nejen jako řezané květiny , ale mnohem běžněji také jako květiny v květináči, který jim, jak by se možná mohlo na první pohled zdát, vůbec neubírá na kráse.  V dnešním článku si prozradíme několik zajímavých tipů a faktů, týkajících se krásných orchidejí, které vás možná překvapí, potěší nebo si minimálně dozvíte něco nového.

 

Exotické krásky

Jeden z faktů, který je nutné zmínit hned na začátek je rozhodně původ orchidejí. Jedná se totiž opravdu o exotické krásky, kde slovo exotický není pouze pro získání větší přitažlivosti, ale naopak odvozeno od původního výskytu orchidejí. Tyto krásky totiž původem pochází z daleké Havaje a pralesů Střední Ameriky, díky čemuž mají nejen netradiční vzhled v porovnání například s původními květinami rostoucích v našich klimatických podmínkách, ale také vyžadují specifické podmínky pro život, které potřebují k tomu, aby dokázaly růst, produkovat krásné květy a také žít.

Lov orchidejí

To že je orchidej exotická rostlina se dá poměrně snadno odhalit díky jejímu netradičnímu vzhledu, co ovšem možná nevíte, je že na orchideje se doslova pořádal lov! A to zejména během viktoriánských dob, lidé z bohatších a urozenějších vrstev vysílali průzkumníky do pralesů Jižní Ameriky, aby hledali nové, dosud neobjevené, druhy orchidejí. Orchidej byla v té době považována za vyšší status, a lov na nové druhy orchidejí se stal posedlostí.

Populární pokojovky

Pokud zavítáte do jakéhokoli květinářství, můžete si být téměř stoprocentně jistí, že v něm natrefíte na orchideje. Orchideje se totiž staly tak oblíbenými květinami, že na ně narazíte téměř na každém kroku. Navíc orchideje tak trochu boří mýty v darování květin! Většinou je považováno za neslušné, nebo nevhodné darovat květiny přímo v květináči. To ovšem u orchidejí neplatí a je naprosto běžné, že si lidé věnují orchidej v květináči k narozeninám, kolegům v práci nebo si ji pořídí jen tak pro radost. Navíc vám orchideje budou dělat parádu mnohem déle, než běžné řezané květiny. Pokud je o ně dobře postaráno, orchideje dokážou vytvářet květy každý rok.

Kvetou a kvetou..

A to hned několik měsíců. Jakmile si pořídíte orchidej k vám domů, brzy spozorujete, že květy orchidejí dokážou vzkvétat až po dobu několika měsíců! Ano, čtete správně, měsíců! A to je pravděpodobně jedno z největších lákadel a jeden z hlavních důvodů, proč jsou právě orchideje tak obíbenými pokojovkami. Už jenom tento důvod by měl být jasnou motivací poskytnout orchidejím co nejpečlivější a nejlepší péči, jakou jen dokážete.

Snadné na péče

Orchidej není nijak náročná květina, která by vyžadovala nadměrnou péči. I když existuje široká škála různých druhů a typů orchidejí, které vyžadují odlišné úrovně péče, je dobré vědět, že existuje několik odrůd, které jsou opravdu snadné na pěstování. Mezi tyto druhy patří hlavně odrůdy Dendrobium, Cymbidium and Phalaenopsis.

 

Dneska jsme si představili pouze několik málo faktů, které se vztahují k orchidejím. Doufáme, že vám tyto základní informace lépe pochopit potřeby orchidejí, jejich popularitu, ale také vás trochu uklidní, pokud s orchidejemi teprve začínáte, že se opravdu není čeho bát. Ve skutečnosti totiž mnoho lidí zjistí, že se orchideje pěstují mnohem snadněji, než mnoho dalších pokojových rostlin a odhodí tak veškeré pochyby a strach. My vám přejeme snadné pěstování a co nejvíce květů!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

LARA

LARA

JULIANA

JULIANA

ILIANA

ILIANA

AGATA

AGATA

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

ADINA

ADINA

DOMINIKA

DOMINIKA

BABEL

BABEL

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Kouzlo květinového kurýra

Kouzlo květinového kurýra

Kytice expres - kouzlo květinového kurýra

Slovo expres ne vždy vyvolává pozitivní pocit a optimistické vyhlídky. Jídlo expres totiž ne vždy znamená kvalitu, ale spíše rychlé uspokojení, které vás sice na chvíli zasyti, ale nic zdravého ani kvalitního za tím většinou nehledejte. Ovšem co květiny a slovo expres? Znamená to také nižší kvalitu a pouze rychlé vyřízení? Ne tak doslova! Stejně jako mnohé řetězce se snaží vymanit se ze stereotypu, že fast food automaticky neznamená hamburger a hranolky. Kytice expres také nutně nemusí znamenat stojánek zvadlých květin u pokladny v supermarketu, což by si mnozí dokázali představit. Naopak květiny expres v našem případě znamenají službu v podobě květinového kurýra, který dokáže vámi zvolené květiny dopravit na místo přesně včas, jaký si vyberete a může to stihnou dokonce i za dvě hodiny od objednání!

Číst celé
Květinové aranžmá na podzim

Květinové aranžmá na podzim

Podzimní aranžmá

Stejně jako ostatní sezony si i podzimní aranžmá žádá svoje jedinečné květiny, barvy a další dekorativní vychytávky. Všechny prvky, které celé aranžmá spojují musí být předem dobře promyšlené, pokud chcete dosáhnout opravdu zajímavého a poutavého aranžmá. Samozřejmě si můžete podzimní aranžmá koupit v každém květinářství nebo dekorativních obchodech, ovšem pokud vaše osobnost alespoň trochu oplývá citem pro barvy a kombinace různých druhů květin, můžete se o to pokusit sami doma. Bude to mít minimálně 2 bezkonkurenční výhody. Jednou je určitě cena, pokud budete tvořit ve větším, cena výsledných produktů rozhodně nebude vysoká. Další výhodou je bezpochyby výsledný pocit z finálního výrobku, který vám nikdo nevezme ani nikdo nenahradí. Tak jste připraveni na dávku podzimní inspirace? Pojďte se společně s námi podívat na hlavní barvy a oblíbence podzimu, které by u vás doma rozhodně neměly chybět!

Číst celé
Květiny v kanceláři

Květiny v kanceláři

Proč pořídit živé květiny do vaší kanceláře

Stále váháte nad tím, zda si pořídit živé květiny do vaší kanceláře? Věříme že dnešní článek vás utvrdí o tom, že pořídit květiny do kanceláře může být jedna z nejlepších investic za poslední dobu. Proč? Je to jednoduché, zeleň ve vaší kanceláři má pouze samé pozitivní účinky a odvážně si troufáme říct, že už s první koupenou květinou poznáte zásadní rozdíl nejen na vaší náladě, ale zejména také na vaší produktivitě. A změna proběhne nejen u vás, ale také vaši kolegové a zákaznici se u vás v kanceláři budou cítit ihned mnohem lépe. Pojďme se tedy společně podívat na všechny pozitivní změny, které vám může prostá květina do vaší pracovní produktivity přinést.

Číst celé