Pánská kytice

Kytice pro muže

Potřebujete zařídit dárek pro chlapa, nebo jen chce vyjádřit vaše city a nevíte jak? A říkáte si, jak jednoduché by bylo jen tak věnovat květiny? A vlastně proč ne? Proč je stále něco zvláštního na věnování květin mužům? Kytice neznamená nutně dárek jen a pouze pro ženy, naopak v poslední době stále více mužů dostává květiny a je to naprosto normální. A to ať už v případě, že se snažíte vyznat vaši lásku, poblahopřát k narozeninám, nebo jen tak udělat radost novým kouskem do kanceláře. Květiny se stávají naprosto běžnou volbou jak překvapit a potěšit vaše nejbližší muže v životě. Pojďme se dneska podívat blíže na toto kontroverzní téma, které je v dnešní době stále diskutovanější.

Časy se změnily

Před deseti, možná dokonce pouze před pěti lety bylo považováno zasílání květin mužům za nevhodné nebo divné. Možná je to dobou, kdy se role žen a mužů stále více vyrovnávají a rozdíly mezi tím, co je víc ženské nebo víc mužské se začínají stírat. Dříve bylo vyjadřování pocitů u mužů považováno za něco jako slabost, ovšem v dnešní době je naprosto normální a přirozené dávat naše pocity najevo a nechat jim volný průběh. A to ať už jste muž, nebo žena. A nejen květiny a vyjadřování pocitů, ale také běžné věci jako je péče o zevnějšek a další věci.

 

Pro každého muže je tu květina

Máte pocit, že neexistuje žádná opravdu ryze mužská květina, možná máte pravdu, ale zde je vhodné se zeptat, je to vůbec třeba? Přece jen nabídka květin je tak široká, že si vybere opravdu, ale opravdu každý. A věřte tomu nebo ne, i muži mají své oblíbené květiny, jenom o nich možná nemluví tolik, co ženy. A udělali jsme pro vás menší průzkum, kdy jsme se ptali mnoha mužů z různých profesí a skupin, jakou květinu by si přáli dostat.

 

Jakou barvu zvolit?

Muži nevidí svět černobíle, ovšem stále zde existují barvy, kterým je možná lepší se vyhnout a opravdu je nechat na ženské škále. Mezi tyto barvy patří nejčastěji pastelové barvy plné něžných barev. Tvrdší barvy, nebo naopak bílé a krémové jsou vhodnou volbou pro mužské kytice. Skvělou volbou jsou například moderní orchideje, které seženete jak v bílé tak i fialové barvě. Orchideje jsou navíc ideálním společníkem pro květinového začátečníka nebo pro na váš kancelářský stůl. Pokud je sezóna slunečnic, není na škodu věnovat i zářivé slunečnice, které rozzáří den naprosto každému bez ohledu na pohlaví. Mnoho mužů zmínilo také exotičtější a méně obvyklé květiny, které jsou pro ně zajímavé například tvarem nebo barvou. Může to být sukulent, birds of paradise nebo bambus. Současně jsou květinová aranžmá pro muže doplněna jemnějšími, čistými prvky jako je například lilie, které dodají celkovému aranžmá jemnější vzhled a nádech.

 

Příležitosti a květiny

Stejně jako u žen, jinou květinu zvolíte, když vyrazíte na rande a jinou dáte vaši kamarádce na obědovém setkání. Stejná pravidla platí i u květin pro muže. Pokud chcete poblahopřát kamarádovi, bratrovi nebo známému, vhodné květiny budou například gerbery, žluté růže nebo bambus. Pokud chcete vyznat vaši lásku, zvole červené růže, tak jako byste zvolili pro ženy. Pokud chcete někomu popřát mnoho štěstí u zkoušek nebo na pohovor, zkuste věnovat alstromerii.

 

Kdy věnovat muži květinu?

Zde je naprosto jednoduchá odpověď. Jakákoliv příležitost, u které byste zvolili květiny pro ženu, je vhodná stejně také pro muže. Běžně se jedná o příležitosti, které si zaslouží malou pozornost nebo oslavu, mezi takové patří například narozeniny, svátek, výročí či úspěšně složené zkoušky nebo nová práce. Také společenské akce jako je například kamarádská grilovačka, první návštěva v novém bytě nebo domě si žádá květinu. Zde si můžete trochu pohrát a nebude na škodu zvolit například květiny v květináči, které jsou nejen skvělým uvítacím dárkem, ale také dekorací, která bude zkrášlovat místo ještě dlouho po vaši návštěvě.

 

Ať už jste někdy věnovali květiny muži nebo ne, věříme že vás náš dnešní článek alespoň mírně inspiroval k tomu, to vyzkoušet. Na věnování kytice muži není vůbec nic divného, proto to vyzkoušejte a překvapte kamaráda třeba ještě dnes.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

ŽANETA

ŽANETA

TRUDY

TRUDY

RUDY

RUDY

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

ELISE

ELISE

LEONA

LEONA

MONIKA

MONIKA

MIRIAM

MIRIAM

BELINDA

BELINDA

KARMEN

KARMEN

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ZILI

SET ZILI

SET VANDA

SET VANDA

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

ALEXA

ALEXA

KATRIN

KATRIN

SET ADEL

SET ADEL

SET ALEXA

SET ALEXA

ORANGE

ORANGE

CHRYZ

CHRYZ

ORANGES

ORANGES

KLERENS

KLERENS

ORANGINAS

ORANGINAS

COJIN

COJIN

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO
ks ? 0 Kč

DAFNE + RAFFAELLO

DAFNE + RAFFAELLO

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK
ks ? 0 Kč

DAFNE + PLYŠÁK

DAFNE + PLYŠÁK

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + SEKT

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + SEKT
ks ? 0 Kč

KYTICE DAFNE + SEKT

KYTICE DAFNE + SEKT

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + MERCI

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ + MERCI
ks ? 0 Kč

DAFNE + MERCI

DAFNE + MERCI

KVĚTINOVÝ KOŠ HAPPY

KVĚTINOVÝ KOŠ HAPPY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Květinové aranžmá v kbelíku

Květinové aranžmá v kbelíku

Jak na květinové aranžmá: Kbelík místo vázy

Jak jste už pravděpodobně zjistili, květiny lze vystavit a naaranžovat do tolika různých tvarů, nádob a váz, kolik si jen dokážete představit. A ač to zní možná podivně i v takovém kbelíku nebo vědru květiny vypadají zkrátka dobře! Zmíněný kbelík nebo vědro jsou naopak ideálním kandidátem, pokud si přejete vytvořit ideální venkovský styling a přinést si tak i do svého domova, na zahradu či terasu trochu podzimu, pro které je tento styl ideální. Zároveň i pro tato netradiční aranžmá a dekorace nutně nepotřebujete být profíkem na květinové dekorace, vše co potřebujete jsou pouze květiny, vámi preferovanou nádobu, do které vaší aranžmá plánujete tvořit, fantazii a trochu zručnosti. To je vše, co vám zajistí dokonalé květinové aranžmá téměř do čehokoli. My vám v dnešním článku přiblížíme několik rad a tipů, kterými je se dobré řídit při tvorbě aranžmá do netradiční nádoby v podobě vědra či kbelíku.

Číst celé
Podzimní úklid zahrady

Podzimní úklid zahrady

Jak připravit vaši zahradu na podzimní klid

Ať už chceme nebo ne, musíme si přiznat, že letní měsíce jsou nenávratně pryč a velkoryse přivítat podzim. S nadcházejícími chladnějšími měsíci přichází také zvýšená péče o náš domov a vždy před přechodem z teplého období do chladného, je vhodné připravit nejen váš domov, ale také vaši zahradu na chladnější měsíce. I když by se to na první pohled mohlo zdát jako pořádná fuška, věřte, že s těmito podzimními zahradními a domácími tipy budete za chvilku připraveni na zimu. Navíc si můžete být opravdu jistí, že přípravovou předem si ušetříte opravdu spoustu potíží jak v zimě, tak i v následující jarní sezóně. A to se rozhodně vyplatí! Nahlédněte spolu s námi v dnešním článku na nejefektivnější rady a tipy, jak vaši zahradu připravit právě na následující období.

Číst celé
Květiny pro lepší náladu

Květiny pro lepší náladu

Květiny, které nabudí vaši náladu

Květiny nejsou jenom krásné doplňky do bytu nebo ideální dary k narozeninám, jsou také mocnými života budiči a zlepšovači nálady. Je široce známo, že vůně květin dokáže jednoduše, ale velmi efektivně zlepšit náladu doslova z minuty na minutu. Člověk se potýká s mnoha nepříjemnými situacemi během svého života, které dokážou naši náladu a celkové fungování výrazně negativně ovlivnit. Může se jednat například o nemoc, stres, poruchy spánku, nesprávnou životosprávu a mnoho dalších vlivů, které výrazně ovlivní nejen naši náladu, ale také to, jak se cítíme. Věřte nebo ne, některé z těchto nešvarů jdou snadno vyřešit květinami! Jakmile si do svého života pustíte trochu krásné zeleně a barevných květů, můžete se těšit na odměnu v podobě lepší nálady nebo zklidnění mysli. Dneska si představíme hned několik druhů květin, které nám výrazně usnadní život.

Některé květiny nám pomohou zlepšit například náš náš spánek, pokud ale se spánkem problémy nemáte, můžete květiny využít ke zlepšení nálady. Obecně je známo, že květiny ve světlých a pastelových barvách pomáhají vytvářet pozitivní emoce, zatímco třeba jiné rostliny pomáhají zvyšovat přísun kyslíku do vzduchu, proto se nám lépe dýchá díky čemuž se člověk hned cítí lépe. Vůně naopak přispívá jako instantní zlepšovač nálady, a díky které se po celý den budeme cítit mnohem lépe.

Číst celé