Počet růží význam

Význam počtu růží

Už pro vás asi není žádnou novinkou, že jednotlivé druhy květin mohou mít různé významy. Také jednotlivé barvy květů, dokážou naprosto změnit význam a zprávu, kterou chcete vašemu příjemci sdělit.  Zejména u růží hraje barva velmi významnou roli! Již od středověku si lidé zvykli věnovat květiny jako dar a proto květiny zpravidla nechybí na žádné oslavě nebo jiné významnější události. V dnešním článku si představíme, jak počet růží dokáže naprosto změnit a zdůraznit význam, který chcete příjemci sdělit, věříme že vám tento článek pomůže při následném rozhodování se, kolik růží je vhodné věnovat.

 

V druhé polovině 18. století však západní svět zjistil, že už v Osmanské říši měl počet a druhy květin svůj jedinečný význam. Poté během viktoriánských dob, kdy etiketa nepovolovala vyjadřování pocitů slovy, se květiny staly hlavními nositeli emočně zabarvených zpráv a to zejména těch milostných. Tajemný květinový kód tak rychle nabíral na popularitě a stal se velmi oblíbeným i v západní kultuře. I v dnešní moderní kultuře si stále ponecháváme tento zvyk, který se rozšířil doslova celosvětově. Počet růží a jejich uspořádání dává kytici také mnohem konkrétnější význam, než bychom si možná mohli myslet, proto se dnes podíváme na jednotlivé počty růží a jejich význam.

 

Počty růží a význam:

Jedna růže: Láska na první pohled, která se stala nekonečnou. Skvělé pro chvíle, kdy chcete vaše randění posunout zase o krok dále.

Dvě růže: Vyjádří vaši upřímnou lásku a péči o vztah. Ideální volba, pokud chcete vaší dlouholeté manželce udělat radost - jen tak.

Tři růže: Znamenají štěstí a radost, že s někým koho milujete můžete sdílet svůj život. Tři růže jsou skvělou volbou například pro vaše první výročí vztahu.

Pět růží: Pětice růží nese jednoduchou zprávu, která říká miluji tě. Proto je tento počet ideální volbou pro každou romantickou příležitost.

Šest růží: Šeska je symbolem nekonečné vášně a lásky. Láska která neustále kvete, díky vaší péči.

Osm růží: Osm růží značí vaši vděčnost za člověka, který je vedle vás a jeho podporu.

Devět růží: Symbolizuje věčnou lásku, která je nekonečná a nezrušitelná.

Deset růží: Věnujte člověku, který je pro vás perfektní. Někomu, koho jste hledali a teď máte to štěstí, že stojí vedle vás.

Dvanáct růží: S tímto počtem růží je vhodné požádat o ruku, právě dvanáct růží je ideální počet, pokud plánujete pokleknout s žádostí o ruku.

Třináct růží: Třináctka je pro růže šťastným číslem a je symbolem věčného přátelství.

Patnáct růží: S počtem patnácti růží můžete efektivně projevit vaši lítost. Tento počet zvolte, pokud vás něco mrzí a máte pocit, že je na místě upřímná omluva.

Dvacet růží: Pokud chcete opravdu dokázat, že vaše úmysly s dotyčnou jsou jenom ty dobré, zvolte dvacet růží, které to dokonale řeknou za vás.

Dvacet jedna růží: Tento počet značí vaši oddanost a obětavost, také fakt že byste byli schopni snést modré z nebe!

Dvacet čtyři růží: Toto číslo je symbolem věčné lásky. Lásky, která již musela překonat několik překážek, ale díky silné vůle a odvaze jste to společně dokázali zvládnout.

Dvacet pět růží: Počet symbolizující výjimečnou a dlouhotrvající lásku, která je opravdu věrná.

Čtyřicet jedna růží: Čtyřicet jedničkou skvěle vyjádřite upřímnou lásku, obětavost a zejména péči o váš vztah, který je pro vás opravdovou prioritou a jste oddaní na něm pracovat.

Padesát a více růží: Ukážou vaši lásku bez bariér, která by bojovala proti všem narušovatelům, jenom proto aby zvítězila. Padesát a více růže je naprosto perfektní volba pro oslavu výročí svatby.

Sto růží: Naprostá oddanost, vášeň a láska. Přesně tyhle tři slova shrnuje neuvěřitelné číslo sto. Pokud se rozhodnete někomu věnovat kytici sto růží, znamená to opravdovou lásku, se kterou jste ochotni zůstat po zbytek života.

 

Jednotlivé významy spojené právě s počtem růží, často vznikly na popud bájných mýtů a příběhů, které jim pomohly zformovat význam a symboliku. Jiné byly odvozeny podle vizuálu a finálního uspořádání. Ať už je to tak či onak, symbolika s růžemi je z velké části vždy opřená o lásku, vášeň, romantiku a zamilovanost. Vaše emoce a city růže dokážou vystihnout naprosto přesně, proto pokud chcete vaší drahé polovičce věnovat opravdu smyslný dar, růže jsou vždy tou správnou volbou, se kterou nešlápnete vedle.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RONDA

RONDA

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

ILIANA

ILIANA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

ELISE

ELISE

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

BELINDA

BELINDA

GISEL

GISEL

KELLY

KELLY

KRISTINA

KRISTINA

KARMEN

KARMEN

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

VINSY

VINSY

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET VANDA

SET VANDA

SET KARIN

SET KARIN

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Sedm tipů pro ekologičtější svatební květiny

Sedm tipů pro ekologičtější svatební květiny

Jak více ekologicky využít svatební květiny

 

Svatební květinový průmysl je po celém světě velkým byznysem. Jenom v USA se běžně za jeden rok jedná o částku kolem 7 miliard dolarů, což znamená, že svatební květiny jsou neodmyslitelným svatebním prvkem. Bohužel, samotný ekonomický rozsah tohoto odvětví znamená, že ne všechny svatební květiny lze pěstovat, získávat a sbírat udržitelným způsobem. Pro ty, kteří se více zajímají o životní prostředí, však stále existuje spousta ekologicky šetrných možností.

Kdykoliv je to alespoň trochu možné, vždy hledáme ekologičtější řešení, zejména pokud jde o květiny pro události, jako jsou svatby. Pokud tedy chcete snížit svou ekologickou stopu při výběru a nákupu svatebních květin, zde je našich sedm tipů pro udržitelnější svatební květiny.

 

Číst celé
Ochrana rostlin před mrazem: Jak bezpečně chránit rostliny před mrazem

Ochrana rostlin před mrazem: Jak bezpečně chránit rostliny před mrazem

Jak ochránit rostliny v zimě

Většina zahradníků volí na svou zahradu květiny, keře a stromy, které na jejich zahradě můžou bez problémů přežít v běžném počasí. Ovšem s globálním oteplování a neustále většími teplotními extrémy, se může zdát výběr jednotlivých rostlin složitější, než kdy býval. Co však proto může zahradník udělat, když je počasí jiné než typické? Nečekané mrazy mohou krajinu a zahradu zdevastovat. Zároveň ale můžou zahrádkáře přimět k zamyšlení, jak rostliny ochránit před mrazem, ještě předtím než udeří. To se dostáváme k zásadní otázce, a to jaký je nejlepší způsob jak ochránit rostliny před mrazem? Na tuto otázku a mnohem víc si odpovíme právě v dnešním článku. Tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Co dělat s pohřebními květinami po pohřbu?

Co dělat s pohřebními květinami po pohřbu?

Jak využít pohřební květiny

V dnešním článku vám přinášíme několik smysluplných nápadů, jak znovu použít, darovat a zvěčnit pohřební květiny Květiny nás doprovázejí téměř u všech slavnostních okamžiků života – a to ať už při narození, na svatbě, výročí, narozeninách, promoci, nástupu do nového zaměstnání nebo odchodu ze starého. Samozřejmě se také objevují i na poslední oslavě konce života, tedy na pohřbu, kde jsou doslova nepostradatelnou součástí.

 

Číst celé