Příprava květin na Vaši dovolenou

Tipy a triky jak připravit květiny na vaši dovolenou

Léto je časem dovolených a prodloužených víkendů, kdy se častěji než kdy obvykle vydáváme na delší cesty mimo domov. Zatímco si ale my užíváme naši krásnou a hlavně zaslouženou dovolenou, naše rostliny v bytě mohou naopak trpět. Proto je velmi důležité je na takovou situaci připravit, pokud se nechcete vrátit k povadlým, nebo dokonce suchým květináčům. Naštěstí ale existuje spoustu vychytávek a triků, jak můžete vaše květiny udržet v kondici i přes dobu, co budete pryč. Pokud si nejste jistí, které z našich doporučení bude pro vás to správné, můžete si je vyzkoušet ještě předtím, než se vydáte na cestu. A jaké triky jsme si pro vás v dnešním článku připravili? Pojďme se spolu na ně podívat blíže.

 

Láhev vody

Tato snadná, ale opravdu účinná metoda dokáže svou službu plnit až po dobu pěti dnů! Navíc k ní budete potřebovat pouze obyčejnou pet láhev, do jejíž uzávěru vyřízněte pomocí vrtačky, nožíku nebo třeba hřebíku a kladiva dírku, ze které následně bude odkapávat voda. Láhev naplňte vodou, zašroubujte, otočte dnem vzhůru a zahrabejte ji co nejhlouběji do květináče. Ujistěte se, že se láhev nachází v opravdu stabilní poloze! Láhev bude postupně uvolňovat jednotlivé kapky vody, a zásobovat tak květinu potřebnou hydratací. Květina díky této neustálé zálivce nebude trpět dehydratací a vy si můžete s klidným srdcem odjet na dovolenou. Nemusíte se tak bát, že byste po vašem návratu našli květinu uschlou.

Vodní koupel

Tento trik vám ideálně vystačí právě ve chvíli, kdy se chystáte na týdenní dovolenou. Tento trik je obzvláště vhodný pro dobře odvodněné rostliny v květináči. Stačí naplnit vodu, dřez nebo umyvadlo - záleží na vás, pro kolik květin chcete uspořádat koupel, a naplňte ji zhruba 2,5 centimetry vody. Pokud se bojíte o vaši vanu, můžete pod květináč umístit ručník, který spolehlivě zabrání poškrábání nebo zničení. Poté už stačí jen vložit rostliny a nechat je užívat si jejich letní, osvěžující koupel.

Kouzelný provázek

Speciální zavlažovací systém si velmi snadno můžete udělat i u vás doma. Bude vám přitom stačit pouze kýbl s vodou a lanko nebo nitky. Záleží na velikosti květiny a květináče, do kterého chcete odvádět vodu. Stačí když kýbl s vodou umístíte výše, než jsou vaše květiny. Do kýblu uložíte lanko nebo nitky z vlněné příze a druhý konec provázku zahrabete do hlíny v květináči. Voda bude po lanku nebo nitce stékat po celou dobu, co budete pryč. Tento originální a velmi jednoduchý zavlažovací systém vám zajistí pravidelnou zálivku.

Miska pod květináč

Poměrně známý a tradičné trik, jak udržet rostliny dostatečně vlhkou po dobu 2 až 3 dnů. Vystačíte si pouze s miskou, která musí být o trochu větší než je samotný květináč. Můžete použít speciální misky pod květináče, pokud ale nemáte nebo nestíháte před odjezdem pořídit, velice elegantně si vystačíte i s naprosto obyčejnou, kuchyňskou miskou. Miska by měla být také dostatečně hluboká, aby držela alespoň dostatečné množství vody pro potřebnou zálivku.

Dopřejte jim čerstvý vzduch

Ne všechny pokojové rostliny musí být nutně po celou dobu doma, naopak jim můžete dopřát trochu čerstvého vzduchu a během vaší cesty je umístit na zahradu, terasu nebo balkon. Vyvarujte je pouze přímému slunečnímu světlu a volte raději polostín. Květiny by mohly při vysokých teplotách na přímém slunci velmi rychle uschnout. Pokud je ale umístíte do polostínu, bude tam květinám pravděpodobně příjemněji, než v přehřátém obýváku. Dost možná se také objeví během vaší absence déšť, který dodá květinám potřebnou vláhu. Pokud ale předpověď počasí hlásí silné bouřky, tuto možnost raději zavrhněte mohla by to způsobit více škody, než užitku..

Lázeň před odjezdem

Pokud jsou rostliny v hliněných květináčích, můžete jim těsně před vaší cestou dopřát pořádnou lázeň a ponořit je noc před cestou do vody, kdy květináč nesáhne pořádnou vlhkost, ze které může následně dlouhodobě čerpat.

 

Jak vidíte, existuje hned několik různých způsobů jak připravit vaši rostlinu na dobu bez vás. Je jen na vás jakou možnost si vyberete, která bude odpovídat přesně vašim potřebám. Pokud tušíte, že vaše rostlina potřebuje mnohem náročnější péči, je lepší se domluvit s rodinou nebo sousedy, aby se o vaše rostliny během vaší dovolené postarali, aby vaše péče nepřišla vniveč.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ZITA

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TONI

TONI

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RORY

RORY

LARA

LARA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

MIRIAM

MIRIAM

MAGDALENA

MAGDALENA

SET ŽANETA

SET ŽANETA

SET ZILI

SET ZILI

SET TONI

SET TONI

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 8

SMUTEČNÍ KYTICE 8

BONDY

BONDY
Neprodejné

LINSY

LINSY

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 15

PINK

PINK

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 18

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé