Příprava květin na Vaši dovolenou

Tipy a triky jak připravit květiny na vaši dovolenou

Léto je časem dovolených a prodloužených víkendů, kdy se častěji než kdy obvykle vydáváme na delší cesty mimo domov. Zatímco si ale my užíváme naši krásnou a hlavně zaslouženou dovolenou, naše rostliny v bytě mohou naopak trpět. Proto je velmi důležité je na takovou situaci připravit, pokud se nechcete vrátit k povadlým, nebo dokonce suchým květináčům. Naštěstí ale existuje spoustu vychytávek a triků, jak můžete vaše květiny udržet v kondici i přes dobu, co budete pryč. Pokud si nejste jistí, které z našich doporučení bude pro vás to správné, můžete si je vyzkoušet ještě předtím, než se vydáte na cestu. A jaké triky jsme si pro vás v dnešním článku připravili? Pojďme se spolu na ně podívat blíže.

 

Láhev vody

Tato snadná, ale opravdu účinná metoda dokáže svou službu plnit až po dobu pěti dnů! Navíc k ní budete potřebovat pouze obyčejnou pet láhev, do jejíž uzávěru vyřízněte pomocí vrtačky, nožíku nebo třeba hřebíku a kladiva dírku, ze které následně bude odkapávat voda. Láhev naplňte vodou, zašroubujte, otočte dnem vzhůru a zahrabejte ji co nejhlouběji do květináče. Ujistěte se, že se láhev nachází v opravdu stabilní poloze! Láhev bude postupně uvolňovat jednotlivé kapky vody, a zásobovat tak květinu potřebnou hydratací. Květina díky této neustálé zálivce nebude trpět dehydratací a vy si můžete s klidným srdcem odjet na dovolenou. Nemusíte se tak bát, že byste po vašem návratu našli květinu uschlou.

Vodní koupel

Tento trik vám ideálně vystačí právě ve chvíli, kdy se chystáte na týdenní dovolenou. Tento trik je obzvláště vhodný pro dobře odvodněné rostliny v květináči. Stačí naplnit vodu, dřez nebo umyvadlo - záleží na vás, pro kolik květin chcete uspořádat koupel, a naplňte ji zhruba 2,5 centimetry vody. Pokud se bojíte o vaši vanu, můžete pod květináč umístit ručník, který spolehlivě zabrání poškrábání nebo zničení. Poté už stačí jen vložit rostliny a nechat je užívat si jejich letní, osvěžující koupel.

Kouzelný provázek

Speciální zavlažovací systém si velmi snadno můžete udělat i u vás doma. Bude vám přitom stačit pouze kýbl s vodou a lanko nebo nitky. Záleží na velikosti květiny a květináče, do kterého chcete odvádět vodu. Stačí když kýbl s vodou umístíte výše, než jsou vaše květiny. Do kýblu uložíte lanko nebo nitky z vlněné příze a druhý konec provázku zahrabete do hlíny v květináči. Voda bude po lanku nebo nitce stékat po celou dobu, co budete pryč. Tento originální a velmi jednoduchý zavlažovací systém vám zajistí pravidelnou zálivku.

Miska pod květináč

Poměrně známý a tradičné trik, jak udržet rostliny dostatečně vlhkou po dobu 2 až 3 dnů. Vystačíte si pouze s miskou, která musí být o trochu větší než je samotný květináč. Můžete použít speciální misky pod květináče, pokud ale nemáte nebo nestíháte před odjezdem pořídit, velice elegantně si vystačíte i s naprosto obyčejnou, kuchyňskou miskou. Miska by měla být také dostatečně hluboká, aby držela alespoň dostatečné množství vody pro potřebnou zálivku.

Dopřejte jim čerstvý vzduch

Ne všechny pokojové rostliny musí být nutně po celou dobu doma, naopak jim můžete dopřát trochu čerstvého vzduchu a během vaší cesty je umístit na zahradu, terasu nebo balkon. Vyvarujte je pouze přímému slunečnímu světlu a volte raději polostín. Květiny by mohly při vysokých teplotách na přímém slunci velmi rychle uschnout. Pokud je ale umístíte do polostínu, bude tam květinám pravděpodobně příjemněji, než v přehřátém obýváku. Dost možná se také objeví během vaší absence déšť, který dodá květinám potřebnou vláhu. Pokud ale předpověď počasí hlásí silné bouřky, tuto možnost raději zavrhněte mohla by to způsobit více škody, než užitku..

Lázeň před odjezdem

Pokud jsou rostliny v hliněných květináčích, můžete jim těsně před vaší cestou dopřát pořádnou lázeň a ponořit je noc před cestou do vody, kdy květináč nesáhne pořádnou vlhkost, ze které může následně dlouhodobě čerpat.

 

Jak vidíte, existuje hned několik různých způsobů jak připravit vaši rostlinu na dobu bez vás. Je jen na vás jakou možnost si vyberete, která bude odpovídat přesně vašim potřebám. Pokud tušíte, že vaše rostlina potřebuje mnohem náročnější péči, je lepší se domluvit s rodinou nebo sousedy, aby se o vaše rostliny během vaší dovolené postarali, aby vaše péče nepřišla vniveč.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ZITA

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

TONI

TONI

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RORY

RORY

LARA

LARA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

BARBARA

BARBARA

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

MIRIAM

MIRIAM

MAGDALENA

MAGDALENA

SET ŽANETA

SET ŽANETA

SET ZILI

SET ZILI

SET TONI

SET TONI

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

LINSY

LINSY

PINK

PINK

SET ZOE

SET ZOE

ORANGE

ORANGE

SULY

SULY

SUNER

SUNER

QUEEN

QUEEN

BEST

BEST

FERI

FERI

DAFNE + RAFFAELLO

DAFNE + RAFFAELLO

QUEEN + PLYŠÁK

QUEEN + PLYŠÁK

DAFNE + PLYŠÁK

DAFNE + PLYŠÁK

QUEEN + RAFFAELLO

QUEEN + RAFFAELLO

QUEEN + SEKT

QUEEN + SEKT

KYTICE DAFNE + SEKT

KYTICE DAFNE + SEKT

QUEEN + MERCI

QUEEN + MERCI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé