Průvodce červenými květinami (2. díl)

Jaké známe červené květiny

V minulém článku o červených květinách jsme nahlédli nejen na symboliku, význam a dostupnost červených květin. Představili jsme si také pro které události a situace jsou červené květiny vhodnou volbou. Také jsme se podívali na nabídku červených květin, které si můžete užívat během jarních a letních měsíců. Dneska budeme v našem průvodci pokračovat. Představíme si situace, kdy červená barva hraje roli a není příliš vhodnou variantou pro věnování květin, podíváme se také na červené podzimní a zimní květy a zabrousíme trochu do významu červených růží na den svatého Valentýna, ať je váš průvodce červenými květinami skutečně kompletní.

 

Situace, ve kterých je lepší se červeným květům vyhnout


Pracovní schůzky

Pokud byste rádi poděkovali vašemu klientovi, nadřízenému, vedoucímu projektu nebo kolegyni, co za vás zaskočila ve chvíli, kdy jste to skutečně potřebovali, červené květiny nebudou tou nejlepší volbou. Obecně červená barva nebude takovým problémem jako spíše červené růže nebo tulipány. Těm se raději vyhněte. Právě tyto dva druhy květin v červeném provedení mají ve společnosti již opravdu široké povědomí o jejich symbolice a významu, který je spojen s láskou, romantikou a vášní. Asi úplně nechcete věnovat vašemu nadřízenému nebo kolegyni kytici, která bude oplývat vášní.

 

Příbuzní

Červené květy mezi příbuzenskými vztahy také zrovna nefrčí, mluvíme opět konkrétně zejména o červených růžích, tulipánech a dalších červených květinách, které symbolizují především vášeň. Pro oslavu narozenin a významných milníků, které rádi oslavíte s vašimi rodinnými příslušníky volte raději jiné, veselé barvy, které nebudou evokovat pocity romantiky a vášně. Barevná škála je opravdu široká, proto si červenou nechte raději na romantičtější okamžiky.

 

Kamarádi

Věnovat kytici plnou červené barvy vašim kamarádům také nebude zrovna nejlepší nápad. Zvláště pokud se jedná o dlouholeté, blízké kamarády, se kterými jste téměř jako dvojčata! Pro kamarády zvolte raději zářivější a jasnější žlutou barvu, která je u většiny květinových druhů spojována právě s radostí, optimismem a přátelstvím.

5 červených květů na podzim


S podzimem se tradičně začínají proměňovat listy v úchvatné odstíny červené, hnědé a žluté barvy. Počasí začíná být po horkém létu chladnější, večery se začínají prodlužovat a přirozeně se i naše aktivity začínají měnit a my máme stále radši chvilky, kdy se můžeme zachumlat do deky a užívat si teplo domova. Právě v tento moment je ideální si do vašeho domova přinést podzimní červené květy, které do vašeho interiéru přinesou alespoň trochu tepla.

 

Červený vlčí mák

Červený vlčí mák není úplně tradiční podzimní květinou. V našich krajinách kvete naopak během horkého léta. Ovšem právě vlčí máky jsou symbolem vzpomínek a naděje právě na krásné chvíle bezstarostného léta.

 

Červené chryzantémy

Oficiální květinou pro měsíc listopad není nikdo jiný než nádherná chryzantéma, známá také jako listopadka. Chryzantémy jsou tedy vhodné pro všechny podzimní oslavence! Červené chryzantémy jsou navíc k dispozici ve více červených odstínech, a to od těch nejsvětlejších až po ty nejtmavší. Chryzantémy navíc mají mimořádně speciální symboliku, jelikož představují vášeň, lásku a čistotu.

 

Červený ibišek

Červený ibišek svým zajímavým květenstvím patří mezi jednu z nejzajímavějších květin, protože se jejich nádherné a odvážné lístky obnovují každých 24 hodin! Ibišek oproti většině květin, skutečně kvete až v podzimním období, což z něj dělá skvělou sezónní květinu.

 

Červený hyacint

Červená barva pro hyacinty je symbolem odpočinku a hravosti. Ideální do rodinného prostředí, kde se střídají tyto dvě fáze několikrát za den. Jsou skvělým rozjasňovačem vaší zahrady. I přesto, že hyacint není podzimní květinou, můžete komukoliv na podzim věnovat cibulky hyacintu, aby si je mohl zasadit a na jaro se radovat z krásných červených hyacintů.

 

Červený krokus

Krokus je jednou z prvních květin, které doslova vítají podzimní období. Krokus je představitelem nového života a radosti. Tento význam je navíc ještě více zřetelnější, když krokus září do okolí svou nádhernou červenou barvou.

 

5 červených květů na zimu


Zima je nádherným ročním obdobím, které doprovází mrazivá rána, křupání čerstvě napadaného sněhu a nádech vánočních svátků, které nás provází po dobu celého prosince. Lidé se najednou stávají přátelštější a náladu ve společnosti doprovází dětská radost z darování vánočních dárků. Navíc právě vánoční období je často spojováno s červenou barvou, a tedy i s červenými květy, které mají šanci se představit v celé své kráse.

 

Červené růže

Žádná květina nebude snad nikdy více tradiční, než je klasická červená růže. Červené růže jsou již tradičně symbolem vášně a lásky, proto může být použitá jako skutečně romantické gesto, ale také jako slavnostní květina během zimních měsíců. Červené růže můžete zakomponovat do aranžmá do vaší slavnostní vánoční tabule.

 

Červená vánoční hvězda

Existuje snad víc vánoční květina, než je vánoční hvězda? Nemyslíme si! Zářivá, sváteční vánoční hvězda patří mezi jedny z největších symbolů vánoc. Vánoční hvězdy navíc nejsou jen tak náhodou vánoční květinou číslo jedna, jsou plné náboženské a vánoční symboliky. Navíc jejich živá, zářivě červená barva a tvar hvězdy je vždy oblíbeným dárkem a volbou pro toto sváteční období.

 

Červené tulipány

Možná si právě klepete na čelo, proč zrovna červené tulipány, které jsou naopak významným symbolem jarního období. Tulipány zvládají dobře chladné období, proto se často začínají na květinářských pultech objevovat už během prvních teplejších dnů, které oficiálně ještě stále patří zimě. Pokud jste navíc romantický typ, jistě váš potěší symbolika tulipánů, které nesou význam dokonalé lásky. Proto je vaše drahá polovička bude rozhodně zbožňovat! Červené tulipány jsou proto i nejčastější alternativou k červeným růžím.

 

Červená amarylka

S tmavě karmínovou barvou je červená amarylka často považována za vánoční květinu. Slovo Amaryllis pochází z Řecka a v překladu to znamená slovo zářit. Tento symbolický význam dělá z amarylky zimní zázrak, který je ideální pro sváteční období. Mimo to, že je vánoční květinou má červená amaryllis i svůj jedinečný význam z řeckého tragického, milostného příběhu. Proto je spojena s významem pýchy a zářící krásy.

 

Červené květiny jsou zkrátka ikonami, které nikdy nezestárnou. Červené růže si budou už navždy držet svůj speciální význam. Romantika, vášeň a láska budou vždy pocity, které půjdou ruku v ruce s červenou barvou a vánoční nálada bude už navždy doprovázena magickou a sváteční červenou barvou.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Nápadité dárky pro milovníky květin - 1. díl

Nápadité dárky pro milovníky květin - 1. díl

Originální dárky pro milovníky květin - 1. díl

 

Hledáte zábavné nápady na dárky pro milovníky květin? To jste tu dneska správně.

V dnešním článku najdete hned několik zajímavých nápadů na dárky pro květinové milovníky a zahradníky, které si budou moct užít v průběhu dalšího roku dosyta. A pokud hledáte nápady na dárky pro zahrádkáře nebo pro sebe, určitě zde bude plno inspirace i pro vás. Navíc můžete nenápadně poslat tento článek vašim nejbližším a dát jim drobnou nápovědu. Každý z nás v tomto období přemýšlí, jak letos potěšit své blízké a inspirace není nikdy dost, tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé