Psychologie barev

Zajímavosti o barvách

 

Ať už to zní, jakkoliv i taková psychologie barev dokáže s každým květinovým aranžmá a samotnou barvou květin pěkné divy! Každá barva sebou nese jedinečnou hru pocitů a emocí, které z ní vyzařují na metry daleko. Některé barvy v nás evokují pocity vášně a romantiky, jiné barvy v nás naopak probouzí touhu po dobrodružství a zážitcích. Další barvy mají nezaměnitelnou uklidňující auru a jiné jsou naopak vzbuzovači odvahy. S barvami se tedy dá skutečně vyhrát, a to i u samotných květin. Jak už jsme zvyklí, určité situace jako například svatby nebo pohřby máme spojeny s konkrétními barvami. Na většině svateb se můžeme setkat s krémovými barvami a pastelovými odstíny. Oblíbenou je například elegantní pastelově růžová, krémově bílá nebo světle modrá barva. Oslavy s sebou naopak nesou veselé a zářivé žluté, oranžové nebo červené barvy. Pojďte se ale společně s námi podívat na barvy více zblízka a nahlédnou na jejich význam a na to, jak dokážou působit na člověka.

 

Červená barva

Červená barva je intenzivní barvou spojenou s teplem, ohněm, krví, láskou, ale také nenávistí, sexualitou a odvahou. Červená barva toho v sobě, co se týče významu skrývá skutečně hodně. Je spojena také s oblíbenými svátky. Jedním z nich je rozhodně svátek všech zamilovaných, tedy svatý Valentýn, který je nejvíce typický pro červené růže. Dalším svátkem, který se neobejde bez červené barvy jsou rozhodně Vánoce. Tradiční červená dodává útulnou sváteční atmosféru, která v zimních, chladných měsících skutečně bodne! Červená je barvou milovanou i nenáviděnou, proto je v ní vždy důležité hledat význam ve spojení s konkrétní situací a dotyčným člověkem. Pokud milujete červenou barvou, pravděpodobně nebude nejklidnější povahy, ale občas dokážete skutečně vybouchnout a vypustit vaše emoce do světa. Zároveň se v milovnících červené barvy skrývá spousta energie a jsou náchylní k impulzivním náladám i činům. Lidi, kteří milují červenou jsou také vysoce empatičtí dokážou se dokonale vcítit do druhých. Červená barva je spojena s optimismem a život má být zážitkem každý den, který se má prožít ne pouze přežít!

 

Modrá barva

Modrá barva je symbolem klidu a vyrovnanosti. Má uklidňující účinky a na někoho může v určitých situacích působit chladně, záleží na odstínu modré. Modrá barva je velmi úzce spojena s přírodou. Všichni milujeme zářivá modrá jezera, modrou oblohu bez mráčků nebo nekonečné moře, které dokonale splyne s nebem a dodává nám nezaměnitelné pocity klidu, míru a spokojenosti. Pokud jste milovníkem modré barvy, pravděpodobně budete citliví a vždy vám bude více záležet na ostatních než na sobě samotném. Emoce nedokážete vyjadřovat tak otevřeně a energicky jako například lidé, co preferují červenou barvu, nicméně milujete pocity obdivu a vaše povaha je stálá a vyrovnaná. Lidé vás milují pro vaši moudrost a klid, který z vás vyzařuje. Vašimi silnými vlastnostmi je rozhodně čestnost, autenticita a spolehlivost. Modrá barva u květin symbolizuje stabilitu a vzájemné vcítění. Pokud chcete například povzbudit někoho po náročné operaci nebo dlouhé nemoci, kytice složená z modrých květin bude skvělou volbou!

 

Žlutá barva

Slunečná a zářivá barva spojena s optimismem a očekáváním, ale také určitou opatrností. Žlutá v sobě skrývá fantazii, rovnost, ale zároveň také nervozitu a hledání velké seberealizace. Intelektuálové a idealisté upřednostňují právě žlutou barvu. Milovníci žluté barvy mají většinou silně logické uvažování, jsou organizovaní a mají jasně a pevně formované myšlenky. Žluté květiny nosí radost a optimismus, proto pokud někdo z vašich blízkých potřebuje rozesmát, věnujte mu kytici žlutých růží nebo slunečnic a jejich den bude hned zářivější!

 

Zelená barva

Nejpřirozenější barva je spojená s nadějí, růstem, regenerací, ale také s penězi. Barva přírody je tichá, mírumilovná a dává nám pocit nesmrtelnosti. Pokud je zelená vaší barvou, pravděpodobně jste zastáncem vzdělání a uznání. Milovníci zelené barvy jsou většinou vyrovnání extroverti, kteří mají ve svém životě rádi rovnováhu. Tíhnete k přírodě a to se odráží i na preferenci květin, které volíte pro své blízké. Milujete jednoduchá uspořádání, která jsou vždy doplněná o zeleň, jež jim dodá ten správný nádech.

 

Fialová barva

U fialové hraje velkou roli její odstín, dokáže být velmi hlubokou a smyslnou barvou, kterou dokážete sdělit ty nejniternější pocity a na druhou stranu má umění být jemnou a uklidňující barvou. Stačí si srovnat barvy například kosatce a jemné levandule, každý květ na vás působí jinak! Fialová je vznešenou barvou spojenou s královskou hodností, magií, smutkem ale také Velikonocemi. Fialová je mystická, pompézní a důstojná barva. Milovníci fialové barvy jsou velcí individualisté, někdy mohou působit až odtažitě, nicméně jim stačí dát trochu prostoru a otevřou se vám. Lidé, kteří mají v oblibě fialovou barvu jsou také často nerozhodní a mají vícerozměrnou osobnost, podobně jako pocity z různých odstínů fialové barvy. Fialové květiny jsou vhodné jako ukázka uznání a ctnosti, hodí se například do kytice k promocím, za povýšení v práci nebo jako oslava jakéhokoliv menšího i většího úspěchu.

 

Oranžová barva

Oranžová je vzrušující, aktivní a energickou barvou, která v nás vždy vyvolá pocity nekonečné energie! Zároveň je oranžová barva často spojovaná s jídlem, proto se velmi často používá v restauracích rychlého občerstvení. Co se týče psychologie oranžové barvy, dokáže v nás vzbudit pocity veselosti a radosti, probouzí v nás touhu po nových zážitcích a po zábavě. S lidmi, kteří milují oranžovou barvu se nikdy nudit nebudete. Většinou jsou to bystří a dobromyslní jedinci, kteří se na život dívají s nutnou dávkou optimismu a naděje. Často na jejich tváři spatříte úsměv a jsou to věční optimisté, kteří jsou mistři komunikace. Oranžové květiny věnujte komukoliv, kdo potřebuje trochu energie do života a radosti. Oranžové květiny jsou vhodné pro oslavy narozenin, svátku nebo jen tak, když si přejete někomu udělat den o něco hezčí.

 

Bílá barva

Bílá je barvou světla, chladu, čistoty a upřímnosti. Jedná se o základní barvu, se kterou nikdy nic nezkazíte, právě proto bílou barvu květin najdete ve spojení s tolika významnými událostmi. Ať už jako svatební květina, která odráží nový začátek společné cesty jedné duše a dvou těl, nebo naopak jako smuteční květinu, která odráží duši odcházející do klidu a míru. V obou případech je zde na místě čistá a upřímná láska, kterou dokonale vyjádříte bílými květinami. Bílé růže, lilie nebo frézie jsou skvělé do každého aranžmá.

 

Existují samozřejmě další barvy, které by v základní škále rozhodně chybět neměly. Mezi takové se řadí například černá nebo šedá, které byste ale u květin jenom těžko hledali. Barvy a jejich psychologie je skutečně zajímavou disciplínou, která o vás, jako o člověku dokáže říct skutečně hodně. Často víc, než si myslíte. Květiny a jejich barvy jsou spojeny s emocemi, významnými životními milníky a situacemi, ale také s tradicemi. Vaše oblíbená barva o vás možná dokáže říct spoustu, ale rozhodně ne všechno. I přesto většina zkušených floristů a zahradníků by měla mít povědomí o symbolice a významu jednotlivých barev, aby vždy dokázali vytvořit smyslnou kytici přesně na míru.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RONDA

RONDA

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

ILIANA

ILIANA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

ELISE

ELISE

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

BELINDA

BELINDA

GISEL

GISEL

KELLY

KELLY

KRISTINA

KRISTINA

KARMEN

KARMEN

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

VINSY

VINSY

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET VANDA

SET VANDA

SET KARIN

SET KARIN

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Historie smutečních květin

Historie smutečních květin

O historii smutečních květin

Už jste se u nás mohli inspirovat několika články, které byly věnovány tomu, jak správně vybrat smuteční kytici, aby jste nejen vyjádřili vaše emoce a city, ale zároveň jste měli pocit, že jste se ze zesnulým rozloučili s největší úctou. Dneska se na smuteční květiny podíváme zase z trochu jiného úhlu, konkrétně na jejich historii. Dále si představíme pár tipů, jak se se ztrátou blízkého vyrovnat a najít sílu k prolomení neskutečné bolesti, kterou s sebou ztráta blízkého člověka nese. Budeme s vámi sdílet zaručené rady odborníků a terapeutů, kteří vám krok za krokem pomohou v procesu zpracování smutku. Ať už hledáte tipy pro péči o sebe nebo způsoby, jak potěšit milovanou osobu, která si prochází stejnou situací jako vy.

Číst celé
Psychologie barev

Psychologie barev

Zajímavosti o barvách

 

Ať už to zní, jakkoliv i taková psychologie barev dokáže s každým květinovým aranžmá a samotnou barvou květin pěkné divy! Každá barva sebou nese jedinečnou hru pocitů a emocí, které z ní vyzařují na metry daleko. Některé barvy v nás evokují pocity vášně a romantiky, jiné barvy v nás naopak probouzí touhu po dobrodružství a zážitcích. Další barvy mají nezaměnitelnou uklidňující auru a jiné jsou naopak vzbuzovači odvahy. S barvami se tedy dá skutečně vyhrát, a to i u samotných květin. Jak už jsme zvyklí, určité situace jako například svatby nebo pohřby máme spojeny s konkrétními barvami. Na většině svateb se můžeme setkat s krémovými barvami a pastelovými odstíny. Oblíbenou je například elegantní pastelově růžová, krémově bílá nebo světle modrá barva. Oslavy s sebou naopak nesou veselé a zářivé žluté, oranžové nebo červené barvy. Pojďte se ale společně s námi podívat na barvy více zblízka a nahlédnou na jejich význam a na to, jak dokážou působit na člověka.

Číst celé
Průvodce smutečními květinami

Průvodce smutečními květinami

Jaké vybrat smuteční květiny

Nikdy není ani nebude snadné utěšit naše blízké, přátele nebo kolegy, kteří ztratili milovanou osobu. V náročných chvílích jako je tato si lidé často nejsou jistí, jak nejlépe projevit jejich emoce a povzbudit jejich blízké v této obtížné situaci. Květiny byly tradičně zasílány do pohřebního ústavu, ovšem nyní je k dispozici mnohem více možností, a to nejen co se způsobu zaslání týče, ale také konkrétního provedení smutečního aranžmá. Existuje několik druhů, jak můžete projevit váš soucit. V dnešním článku se podíváme nejen na tradiční květinové provedení, které můžete využít k vyjádření vaší soustrasti, ale také se pokusíme zodpovědět nejčastější otázky spojené se smutečními květinami.

Číst celé