Romantická květina, ale růže to není ....

7 romantických květin, které nejsou růže

Zejména růže, ale také další významné květiny především červených barev mají schopnost ocenit ty, které pro vás znamenají nejvíce. Asi nikoho nepřekvapí, že právě růže jsou nositelkami romantických a zamilovaných zpráv. Při hledání romantických květin pro vaši milovanou polovičku mnozí skončí právě u tradičních růží. Růže jsou rozhodně krásné květiny a správná volba, pokud chcete někomu vyznat vaši lásku, ale možná už i vás unavuje dávat vaší přítelkyni nebo manželce stále dokola stejný druh květin. Růže ovšem nejsou jediným romantickým květem, navíc další romantické druhy není vůbec těžké získat! V dnešním článku jsme pro vás sestavili seznam těch nejlepších romantických květin mimo růže, které nesou společně s předáním milostné zprávy. Využijte některou ze zmíněných květin do kytice pro vaši vyvolenou a sledujte jak vaše láska dokáže rozzářit její oči a vykouzlit úsměv na její tváři spolu s potěšením a překvapením!

 

Tulipány

V řeči květin červené tulipány hlásají dokonalou lásku. Pokud tedy toužíte po ideálních červených květinách mimo růže, v tento moment pro vás budou tulipány skvělou volbou! Stejně jako u růží různé barvy květů nesou různé zprávy. Na rozdíl od jiných květin dokážou tulipány růst i po jejich prořezání dále ve vodě. Tulipán je zároveň květinou k 11. výročí svatby, přičemž jeho tvar až nápadně připomíná tvar srdce, které symbolizuje srdce milence.

 

Karafiáty

Karafiáty jsou květy, které jsou známé a využívané již po dlouhá léta. Řekové z nich navíc dokázali vytvořit opravdu významné květy a jejich latinský rodový název Dianthus v překladu znamená květ bohů. Historicky se v některých zemích karafiáty používali k aromatizaci piva a vína. Karafiáty navíc znamenají fascinaci, což z nich dělá ideální květinu pro mladé milence. Jejich květy se přirozeně vyskytují v široké škále barev a lze je obarvit téměř na jakoukoli barvu, přičemž stejně jako u růží nebo tulipánů sebou každá barva nese svůj jedinečný význam. Řezané karafiáty vám navíc vydrží ve váze až po dobu tří týdnů.

 

Orchideje

Existuje více než 25 000 různých druhů orchidejí a to včetně různých forem a barev. Jednu věc mají ale všechny orchideje rozhodně společnou a to že vždy zaručeně potěší! Jednotlivé druhy mohou být ale opravdu zajímavé a jedinečné, mají vzhled například včely nebo opičí tváře, zatímco jiné jsou poměrně tradičních, ale elegantních tvarů. Orchideje sebou nesou více významů spojených s láskou, krásou, sváděním a zdokonalováním. Všechny tyto zprávy dokážete předat pouze v jedné květině, není to skvělé? Tato exotická květina je proto vhodná pro všechny páry bez ohledu na délku vztahu.

 

Lilie

Vyjádřete speciálnost a krásu pomocí kytice lilií. Například ohromná orientální lilie Star Gazer je nádherná a hluboká květina s černými skvrnami a bílým lemováním. Není ovšem jediná. Existuje mnoho dalších lili, z nichž můžete vybírat. Například elegantní, moderní a krásné Lilie Kala, které ve skutečnosti liliemi nejsou, nesou význam krásy. Lilie můžete navíc sehnat v mnoha různých odstínech mimo modrou a černou a to už je opravdu široký výběr.

 

Slunečnice

Připomeňte romantické letní měsíce plné slunce své milované pomocí krásné květiny slunečnic. Tyto krásné a veselé květiny znamenají v řeči květin loajalitu. Možná vám přijdou slunečnice jako řezané květy příliš velké, ovšem existuje spousta dalších trpasličích druhů, které vypadají opravdu nádherně v kyticích. Rusové navíc slunečnice tak moc milují, až si z nich udělali svoji národní květinu, i přesto, že původem slunečnice pochází z USA.

 

Kopretiny

Kopretiny jsou jasným symbolem čistoty, loajality, lásky a nevinnosti. Pravděpodobně si všichni pod názvem kopretina představí nádherné bílé okvětní lístky se žlutým středem. Ovšem i kopretiny mohou hrát více barvami, než klasickou kombinací. Květina kopretin nádherně vystihne vaši čistou a opravdovou lásku k vaší milované.

 

Kosatce

Kosatce jsou krásnou připomínkou jarních měsíců a posílají nám zprávu naděje. Jsou navíc symbolem moudrosti a víry. Věří se, že kořen kosatce má magické účinky a dokáže přivolat novou lásku. Tyto krásné květiny jsou navíc často vyobrazovány na obrazech a dalších uměleckých dílech, proto jsou vhodné zejména pro poetické a umělecké duše, které kosatce jistě ocení!

 

Nebojte se vystoupit z řady, pokud jde o romantické kytice a zkuste příště zvolit druhy, které za vás milostnou zprávu řeknou stejně dobře, jako například oblíbené růže. Pokud jsou u vás ale růže stále na prvním místě, není důvod nic měnit. Věnujte květiny, které jsou vašemu srdci nejbližší.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

LARA

LARA

JULIANA

JULIANA

ILIANA

ILIANA

AGATA

AGATA

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

ADINA

ADINA

DOMINIKA

DOMINIKA

BABEL

BABEL

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Nápadité dárky pro milovníky květin - 1. díl

Nápadité dárky pro milovníky květin - 1. díl

Originální dárky pro milovníky květin - 1. díl

 

Hledáte zábavné nápady na dárky pro milovníky květin? To jste tu dneska správně.

V dnešním článku najdete hned několik zajímavých nápadů na dárky pro květinové milovníky a zahradníky, které si budou moct užít v průběhu dalšího roku dosyta. A pokud hledáte nápady na dárky pro zahrádkáře nebo pro sebe, určitě zde bude plno inspirace i pro vás. Navíc můžete nenápadně poslat tento článek vašim nejbližším a dát jim drobnou nápovědu. Každý z nás v tomto období přemýšlí, jak letos potěšit své blízké a inspirace není nikdy dost, tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé