Rostliny s vysokou tolerancí tepla – 1. díl

Rostliny milující teplo – 1. díl

 

Léta v našich končinách se stávají stále teplejší a teplejší, proto může být skutečnou výzvou najít rostliny, které si budou vysoké teploty užívat a nikoliv při nich trpět. Zvláště pokud žijete v nejteplejších oblastech našich republiky, kde během letních měsíců může být skutečná výheň. Naštěstí existuje široká škála rostlin, které jsou odolné vůči teplu a horké podnebí jim nevadí. Naopak, některé z nich si jej doslova užívají a prospívá jim. Pokud hledáte rostliny pro vaši zahradu, které budou splňovat tyto požadavky, je pro vás náš dnešní článek jako stvořený. Připravili jsme si pro vás seznam rostlin, které jsou odolné vůči teplu spolu s dalšími praktickými informacemi jako jsou například požadavky na sluneční světlo. Pojďte se společně s námi podívat na tyto rostliny, kterým se bude dařit i v těch nejteplejších oblastech naší republiky.

 

 

Lantana

Lantany patří mezi populární letní rostliny pro všechny zahradníky z teplejších oblastí, a to zejména kvůli jejich původu. Lantany pocházejí z tropických oblastí Afriky a Ameriky. Jsou velmi odolné vůči vysokým teplotám, což je hlavní kritérium, na které se v dnešním článku zaměřujeme. Nejen, že dokážou snést teplo, vypadají ale také nádherně v každé zahradě, navíc přicházejí v široké škále odstínů a barev, proto budete mít rozhodně z čeho vybírat. Lantany ke svému životu potřebují až 6 a více hodin slunečního světla denně.  Nejvíce se jim daří v teplotách okolo 27 stupňů celsia.

 

Ibišek

Rostliny ibišku, známé zejména jako oficiální květina pro stát Havaj, jsou nádhernými ikonickými květinami, které patří mezi velmi oblíbené. Jejich živé barvy a dokonalá stopka uprostřed okvětních lístků jsou perfektním doplňkem pro každou domácnost. Tyto květiny ke svému životu však potřebují vlhké prostředí. Daří se jim také v horkém podnebí a vyžadují až 6 hodin plného slunce denně.

 

Pozemní orchideje

Pozemní orchideje patří mezi poměrně snadné rostliny k pěstování, proto pokud jste v zahradničení nováčkem, možná právě ony budou ideální volbou pro vás i vaši zahradu. Pokud žijete v teplém prostředí, jsou tyto květiny skvělým doplňkem do vašich záhonů. Pozemní orchideje toho vydrží skutečně hodně avšak i na jejich péči je občas myslet. Nejvíce se jim bude dařit v částečné stínu s občasným dopadem přímých slunečních paprsků.

 

Šalvěj

Trubkovité květy, které jsou ikonickým prvkem šalvěje doslova milují suché podnebí! Jejich nádherné květy jsou navíc skutečným lákadlem pro včely i motýly. Období šalvěje je obvykle od léta až do podzimu a daří se jim hlavně v teplém podnebí. Na celém světě existuje více než 1000 druhů šalvěje, to vám dává spoustu možností na výběr přesně podle vašich představ. Šalvěj preferuje plné slunce, proto jí vyberte rozhodně slunné místo k životu.

 

Cuphea

Tyto relativně malé, ale nádherné květiny pocházejí z tropických oblastí Ameriky. Díky svému zakřivenému a doutníkovému vzhledu jsou známé také pod slangovým názvem doutník. Cuphea je skvělou rostlinou na léto, kdy se jim daří v teplých podmínkách. Stejně jako většina teplomilných rostlin i cuphea preferuje plné sluneční světlo nebo částečný stín.

 

Aloisie citronová

Pokud vám tato rostlina zní povědomě, pravděpodobně jste ji už někdy měli ve svém oblíbeném šálku čaje, nebo dezertu. Její sladká citronová chuť se stala velmi oblíbenou ingrediencí do spousty pokrmů. Nejlepší na tom je však to, že si aloisii můžete vypěstovat i u vás na zahradě! Aloisie pochází z tropických oblastí, a proto dávají přednost teplejšímu prostředí, milují plné slunce, které je pro jejich spokojený růst nutností.

 

Krásenka

Krásenka je skutečně atraktivní květinou připomínající oblíbené kopretiny, kdy navíc přicházejí v široké škále barev. Krásenky rostou poměrně snadno, nejvíce se jím daří v záhonech a velmi dobře se mísí s ostatními druhy rostlin. Jsou dokonalou letní květinou pro vaši zahradu, jelikož dokážou vytvořit poutavý barevný koberec a přinesou vám spoustu barev po kterých opylovači doslova prahnou. Krásenkám se nejvíce daří na místě s přímým sluncem.

 

Měsíček

Měsíčky patří mezi jasné a veselé květiny, které dokážou každému zpříjemnit i ten nejpochmurnější den! Měsíčky mají navíc tu výhodu, že je lze pěstovat téměř kdekoli, nejvíc se jim ale daří na teplejších místech s vyššími teplotami. Dalším benefitem, kterým měsíček potěší je jejich nenáročnost na údržbu. Jejich barvy se nejčastěji pohybují od zlatavé, přes žlutou až po nejznámější sytě oranžovou. Jejich květy navíc vyzařují dokonalou vůni do okolí.

 

Pelargónie

Pelargónie, známé také pod názvem muškáty patří mezi oblíbené letní rostliny, které dokážou svými nádhernými květy rozzářit každý balkon nebo parapet. Pěstování pelargónií je opravdu jednoduché, proto jsou vhodné i pro začínající zahradníky. Seženete je ve více než 280 druzích, proto budete mít ideální příležitost vybrat druh, který bude přesně vyhovovat nejen vašim představám, ale také vašemu prostředí. Pelargonie vyžadují 6 až 8 hodin přímého slunce.

 

V dnešním článku jsme nahlédli jen na část květin, které jsou odolné vůči vysokým teplotám, proto jsou ideální volbou do letních měsíců. Pro všechny nadšené zahradníky máme dobrou zprávu! V příštím článku se můžete těšit na další dávku květin, které milují teplé počasí a velmi dobře snáší přímé slunce a vysoké teploty.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

ESTERKA

ESTERKA

KRISTINA

KRISTINA

MAGDALENA

MAGDALENA

VINSY

VINSY

SET ŽANETA

SET ŽANETA

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé