Rostliny s vysokou tolerancí tepla – 2. díl

Rostliny milující teplo – 2. díl

V prvním díle jsme si představili hned několik rostlin, které doslova milují teplé, nebo dokonce až horké počasí se kterým se dokážou velmi snadno vypořádat. Některé druhy dokonce potřebují k životu tyto extrémější podmínky, což se může zdát až neuvěřitelné. My však s inspirací teplomilných rostlin ještě nekončíme! Naopak v dnešním článku se můžete těšit na další várku květin, které milují tyto extrémní podmínky. Pokud se vaše zahrada nachází na prosluněném místě, budou tyto druhy ideálním doplňkem. Pojďte se společně s námi podívat na další květinovou inspiraci.

 

Štětkovec

Jak už název napovídá, tyto jedinečné květiny mají štětinaté, červené okvětní lístky, které velmi připomínají tradiční kartáč, kterým jsme zvyklí drhnout nečistoty z lahví a jiných úzkých nádob. Pokud štětkovci poskytnete ideální podmínky pro život, nemusíte se o ni téměř starat. Štětkovec je tedy ideální volbou pro každého, kdo se zahradničením začíná. Tyto rostliny jsou odolné vůči suchu a proto jsou velmi hojně pěstovány v pouštním prostředí. Štětkovec miluje plné slunce, proto se nemusíte bát, že by vám na takovém místě ihned odešel.

 

Tibouchína

Název vám možná nic neříká, nicméně se vsadíme, že jste s tibouchínou již měli tu čest! Jedná se o nádherné, jasně fialové květy, které rostou na exotických keřích po celé léto. Jejich měkké, chlupaté listy dělají navíc květinu ještě zajímavější a někdy mohou dorůst až do vzrůstu drobného stromu. Květinám se nedaří v chladném počasí a nesnesou mráz, proto jsou vhodné zejména do teplejších oblastí. Ke své spokojenosti potřebují alespoň 5 hodin plného slunečního světla.

 

Rozchodník

Rozchodníky patří mezi sukulenty, které jsou velmi tolerantní k suchu a teplu. Každá rostlina se pyšní silnými listy s drobnými fialovými květy, které jsou nejčastější, ovšem ne jedinou, barevnou variantou. Rozchodník můžete pořídit ve velkém množství barev a forem, jsou dokonalým doplňkem do letní zahrady. Jediná věc, kterou je nutné si pohlídat je čas výsadby. Rozchodník je nutné zasadit na jaře v době, kdy pominou poslední zimní, ranní mrazíky, které by mohly výrazně ovlivnit život rostliny. Naopak milují suché a horké léta, ve kterých se jim daří nejlépe. Ke spokojenému životu potřebují až 6 hodin přímého slunečního světla denně.

 

Pětkovec kopinatý

Tyto nádherné květy se mohou pochlubit jasnými barvami a jak už jejich název napovídá krásnými, pěticípými květy, díky čemuž mají přezdívku “egyptské hvězdy”. Na pětkovec můžete v našich končinách narazit v letním období, kdy se hojně vyskytují v záhonech nebo v truhlících. Pokud si do vaší zahrady přejete přilákat pestrobarevné motýly, pětkovec je ta správná cesta, jak je nalákat. Pro svůj zdravý růst potřebuje až 6 hodin přímého slunečního světla denně.

 

Nestařec americký

Nádherné chundelaté květy nestařce připomínající roztomilé bambulky si získají naprosto každého! Tento subtropický květ najdete ve shlucích, které poznáte podle výrazné fialové a modré barvy jeho okvětních lístků. S výběrem z více než 40 různých druhů se nemusíte bát, že pro svou zahradu nenajdete ten pravý druh. K jeho životu potřebuje stejně jako ostatní plné slunce a teplé podnebí.

 

Begónie

Tyto nádherné květiny dodávají každé zahradě pořádnou dávku barev a jsou skvělou volbou pro každého, kdo hledá vytrvalou letní květinu. Doba květu jejich květu je od začátku léta až do prvního mrazu, některé druhy begónií však mohou kvést po celý rok. V tomto seznamu jsou begónie poměrně výjimkou, jelikož jim vyhovuje částečný stín a vystačí si se 4 až 6 hodinami přímého ranního sluníčka.

 

Krásnoočko velkokvěté

Pokud hledáte veselou, jasnou rostlinu, krásnoočko bude ta správná volba! Tyto výrazné žluté květy rostou v trsech a jsou velmi podobné gerberám a kopretinám. Na rozdíl od nich si ale doslova libují v horkém a teplém podnebí, kdy vyžadují plné slunce, pokud jim dokážete zajistit tyto podmínky, nebudou vyžadovat žádnou velkou údržbu.

 

Barvínek

Populární volba pro každou zahradu, která hlavně přes letní měsíce disponuje velkým teplem a sluníčkem. Barvínek má velkou přednost ve své rozmanitosti, kdy disponuje velký množstvím odstínů a širokou škálou různých velikostí. Tyto květy jsou vhodnou volbou pro léto, obzvlášť pokud žijete v teplých oblastech a přejete si do vaší zahrady přinést trochu barev. Barvínek potřebuje k životu plné slunce a snese opravdu vysoké teploty!

 

Šuškarda

Šuškarda potěší každého, kdo nechce trávit spoustu času na zahradě péči o rostliny. Jedná se o naprosto nenáročnou rostlinu. Její fialové květy se však v mžiku stanou dominantou každé zahrady a ačkoliv nemají žádnou výraznou vůní, poskytnou vám nádherný doplněk všude, kam se je rozhodnete vysadit. Šuškarda miluje plné slunce a teplé počasí.

 

Cínie

Cínie patří také do kategorie ideálních květin pro zahradnické nováčky. Dodají každému záhonu krásný, okouzlující nádech. Existují tři hlavní druhy cínií mezi které patří jednoduché, polodvojité nebo dvojité. Rozdíl mezi těmito třemi typy závisí na počtu řad okvětních lístků. Cínie milují plné slunce a letní počasí.

 

Madevila

Mandevily jsou tropické květiny s pěti okvětními lístky, které nejčastěji potkáte v červené, bílé nebo růžové barvě. Pokud se rozhodnete pro jejich pěstování, připravte se, že jim budete muset zajistit dostatek slunečního svitu, které potřebují pro svůj zdravý růst. Milují plné slunce a vyšší teploty.

 

Nyní už víte, které květiny zvolit pro vaši prosluněnou zahrádku. Existuje spoustu druhů květin, které zvládají vyšší teploty a přímé slunce skutečně hravě. Navíc jejich výběr nemusí být vůbec nudný, ale plný barev, vůní a různých tvarů. Pokud máte zahradu na které dominuje slunce, měli byste zvážit některou ze zmíněných rostlin, která vám pomůže přinést trochu barev a radosti, aniž by v takových podmínkách musela trpět.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ZITA

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TONI

TONI

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RORY

RORY

LARA

LARA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

MIRIAM

MIRIAM

MAGDALENA

MAGDALENA

BONDY

BONDY
Neprodejné

LINSY

LINSY

PINK

PINK

ORANGE

ORANGE

KARMELITA

KARMELITA

ESTER

ESTER

SULY

SULY

SUNER

SUNER

QUEEN

QUEEN

BEST

BEST

FERI

FERI

MATYLDA

MATYLDA

SABRINA

SABRINA

ZLATA

ZLATA

DARIA

DARIA

IVETA

IVETA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé