Svatební kytice - živá nebo umělá?

Čerstvé nebo umělé květiny na vaši svatbu?

Plánování svatby není rozhodně jednoduchá záležitost, nebo věc, kterou byste měli hotovou během pár hodin. Pokud si přejete mít všechno pod kontrolou a mít sladěný úplně každý detail, počítejte hned s několika večery strávenými nad společným plánováním vašeho dne D. Několik hádek či neshod u toho rozhodně proběhne, ale věřte nebo ne, finální výsledek bude stát určitě za to a vy budete s úsměvem vzpomínat na tyto společné chvíle před dnem D. Právě květiny jsou jednou z nejdůležitějších věcí, na které je důležité myslet a počítat s nimi. Mnoho lidí si v tento moment klade otázku, zda jsou lepší umělé květiny, které vám sice zajistí menší starosti s přípravou a celkovým zdobením, avšak nepřinesou ten pravý efekt a hlavně vůni! Druhou, častější, volbou jsou živé květiny, které jsou zkrátka nezaměnitelné, avšak právě v tento den při ztížených podmínkách, které nelze moc naplánovat často trpí a ve finále nemusí vypadat vůbec tak, jak jste si ve vašich představách malovali. Nastává tedy otázka, jaké květiny zvolit, umělé nebo živé? Dneska se na toto dilema podíváme blíže a představíme si všechny možné výhody a nevýhody.

 

Výhody čerstvých květin

Čerstvé květiny se bezpochyby na vaší svatbě stanou dekorací číslo jedna a vytvoří tak nezaměnitelnou atmosféru. Jejich vůni jen tak nepřehlédnete, a to zejména pokud je máte zakomponované do dekorací na stole. Hosté vůni čerstvých květin určitě taktéž jen tak nepřejdou a budou si užívat tento skvělý přírodní parfém po celou dobu tohoto jedinečného dne. U živých květin se určitě nemusíte bát, že by si je někdo spletl s umělými, jejich vůně jde rozeznat už na metry daleko! Pokud navíc zvolíte sezónní květy, nemusí vás celková výzdoba vyjít tak draho. Můžete svojí objednávkou podpořit také místního farmáře, kde si budete jistí s původem květin. Pokud ale plánujete velkou svatbu, je lepší zvolit některého z větších dodavatelů.

 

Nevýhody čerstvých květin

Pokud se rozhodnete pro čerstvé květiny, musíte počítat s jejich přepravou na místo konání, kterou je nutné často zajistit den předem. Pokud byste je ale přivezli na místo s velkým předstihem, mohlo by dojít k opravdu nepříjemné situaci, která je noční můrou každé nevěsty, kdy by květiny začaly vadnout ještě před samotným dnem D. Při přepravě je nutné také myslet na jejich ochranu a zajistit jim dostatečnou vláhu a vlhkost, ochranu před přímým sluncem a také hladký průběh po celou cestu, aby se nepoškodily. Pozor dejte také na teplo, pokud máte svatbu v letních měsících, právě vysoké teploty by mohly květinám ubrat na kráse. Pokud byste některý z kroků zanedbali, může se stát, že místo krásných živých květů budete mít na svatbě smutné, povadlé chudinky.

 

Výhody umělých květin

Hlavní výhodou je určitě nesrovnatelně snadnější péče o tyto květy s porovnám se živými rostlinami. O přepravu umělých květin se téměř nemusíte starat a je jen na vás, kdy se květiny rozhodnete dovézt na místo. Mohou být objednány doslova týdny předem, pokud máte dostatek místa pro jejich uschování. Můžete si být také zcela jistí, že umělé květiny přežijí celý svatební den, a to od rána až do večera, bez jediného šrámu na kráse. Často ani počasí neovlivní vzhled květin, zde ale dost záleží na kvalitě umělých květin.

 

Nevýhody umělých květin

Jednou z nevýhod umělých květin je jejich vyšší cena. Ano, samozřejmě se dá argumentovat tím, že existují i levnější varianty umělých květin, ovšem nikdo pravděpodobně na svůj svatební den nechce lacině vypadající květiny. Právě naopak toužíte po krásné náhradě živých květin a ty bohužel často stojí více. Zároveň je také vhodné si naplánovat, co s květinami po svatbě, zda pro ně máte odbyt, nebo vám budou ležet na půdě, kde se na ně bude jen prášit.

 

S ohledem na zmíněné výhody a nevýhody může přijít otázka, zda je možné vytěžit to nejlepší z obou variant. Do jisté míry ano. Při volbě květin můžete do každé z nich zahrnout pár umělých prvků, které budou mít požadovaný vzhled živých květin, avšak se bude jednat o opravdu křehké květiny, které by v živé podobě byly opravdu rizikové, v tomto případě si zajistíte jistotu, na kterou se můžete spolehnout. Případně vždy živé květiny doplnit několika umělými květinami, pokud by se vám to ekonomicky vyplatilo. Poté je dobré se rozhodovat hlavně na základě ostatních podmínek jako je místo, teplota nebo délka převozu. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte si váš den hlavně užít!

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RONDA

RONDA

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

ILIANA

ILIANA

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

ADEL

ADEL

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

ELISE

ELISE

CINDY

CINDY

NIKOLETA

NIKOLETA

MIRIAM

MIRIAM

BIBIANA

BIBIANA

GISEL

GISEL

KELLY

KELLY

MAGDALENA

MAGDALENA

KARMEN

KARMEN

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

VINSY

VINSY

SET BÍLÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET ŽANETA

SET ŽANETA

SET KARIN

SET KARIN

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENÝCH RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENÝCH RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENOBÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ ČERVENOBÍLÝ

KARIN

KARIN
ks ? 0 Kč

RULI

RULI

ROSI

ROSI

LINSY

LINSY

PINK

PINK

ALEXA

ALEXA

HERMIONA

HERMIONA

SET AURORA

SET AURORA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Květinové aranžmá v kbelíku

Květinové aranžmá v kbelíku

Jak na květinové aranžmá: Kbelík místo vázy

Jak jste už pravděpodobně zjistili, květiny lze vystavit a naaranžovat do tolika různých tvarů, nádob a váz, kolik si jen dokážete představit. A ač to zní možná podivně i v takovém kbelíku nebo vědru květiny vypadají zkrátka dobře! Zmíněný kbelík nebo vědro jsou naopak ideálním kandidátem, pokud si přejete vytvořit ideální venkovský styling a přinést si tak i do svého domova, na zahradu či terasu trochu podzimu, pro které je tento styl ideální. Zároveň i pro tato netradiční aranžmá a dekorace nutně nepotřebujete být profíkem na květinové dekorace, vše co potřebujete jsou pouze květiny, vámi preferovanou nádobu, do které vaší aranžmá plánujete tvořit, fantazii a trochu zručnosti. To je vše, co vám zajistí dokonalé květinové aranžmá téměř do čehokoli. My vám v dnešním článku přiblížíme několik rad a tipů, kterými je se dobré řídit při tvorbě aranžmá do netradiční nádoby v podobě vědra či kbelíku.

Číst celé
Podzimní úklid zahrady

Podzimní úklid zahrady

Jak připravit vaši zahradu na podzimní klid

Ať už chceme nebo ne, musíme si přiznat, že letní měsíce jsou nenávratně pryč a velkoryse přivítat podzim. S nadcházejícími chladnějšími měsíci přichází také zvýšená péče o náš domov a vždy před přechodem z teplého období do chladného, je vhodné připravit nejen váš domov, ale také vaši zahradu na chladnější měsíce. I když by se to na první pohled mohlo zdát jako pořádná fuška, věřte, že s těmito podzimními zahradními a domácími tipy budete za chvilku připraveni na zimu. Navíc si můžete být opravdu jistí, že přípravovou předem si ušetříte opravdu spoustu potíží jak v zimě, tak i v následující jarní sezóně. A to se rozhodně vyplatí! Nahlédněte spolu s námi v dnešním článku na nejefektivnější rady a tipy, jak vaši zahradu připravit právě na následující období.

Číst celé
Květiny pro lepší náladu

Květiny pro lepší náladu

Květiny, které nabudí vaši náladu

Květiny nejsou jenom krásné doplňky do bytu nebo ideální dary k narozeninám, jsou také mocnými života budiči a zlepšovači nálady. Je široce známo, že vůně květin dokáže jednoduše, ale velmi efektivně zlepšit náladu doslova z minuty na minutu. Člověk se potýká s mnoha nepříjemnými situacemi během svého života, které dokážou naši náladu a celkové fungování výrazně negativně ovlivnit. Může se jednat například o nemoc, stres, poruchy spánku, nesprávnou životosprávu a mnoho dalších vlivů, které výrazně ovlivní nejen naši náladu, ale také to, jak se cítíme. Věřte nebo ne, některé z těchto nešvarů jdou snadno vyřešit květinami! Jakmile si do svého života pustíte trochu krásné zeleně a barevných květů, můžete se těšit na odměnu v podobě lepší nálady nebo zklidnění mysli. Dneska si představíme hned několik druhů květin, které nám výrazně usnadní život.

Některé květiny nám pomohou zlepšit například náš náš spánek, pokud ale se spánkem problémy nemáte, můžete květiny využít ke zlepšení nálady. Obecně je známo, že květiny ve světlých a pastelových barvách pomáhají vytvářet pozitivní emoce, zatímco třeba jiné rostliny pomáhají zvyšovat přísun kyslíku do vzduchu, proto se nám lépe dýchá díky čemuž se člověk hned cítí lépe. Vůně naopak přispívá jako instantní zlepšovač nálady, a díky které se po celý den budeme cítit mnohem lépe.

Číst celé