Tipy pro péči a údržbu kytic

Jak pečovat o kytici

 

Právě jste obdrželi čerstvou kytici květin a s velkým nadšením jste ji rozbalili z papíru a nádhernou kytici vyndali ven. Je to skvělá myšlenka, když nám někdo v našem životě pošle květiny, zejména ve chvílích, kdy se cítíme trochu na dně, smutně nebo ve stresu. Jakmile jsou ale květiny doručené, co bude dál? I když byste je mohli prostě dát do vázy, existuje několik drobných tipů a triků, jak zajistit, aby květiny zůstaly čerstvé a vy jste se z nich mohli těšit déle.

V dnešním článku vám tedy prozradíme naše oblíbené tipy a triky, jak se správně postarat o novou kytici.

 

Příprava samotných květin

A to hezky popořadě. Vyjměte květiny z papíru a odstraňte všechny obaly z kytice. Kolem stonků může být gumička, kterou můžete také odstřihnout. Doporučujeme položit pod kytici pár ubrousků, protože z kytice mohou opadávat drobné lísky nebo jiné nečistoty. Díky ubrouskům si tak usnadníte případný úklid.

Nyní, když máte kytici rozloženou, vezměte ostrý nůž a seřízněte stonky asi centimetr od spodního okraje. Stonky doporučujeme řezat pod úhlem, protože tak lépe absorbují vodu. Ke stříhání můžete použít také nůžky, které však někdy mohou stonky rozdrtit, takže nemusí nasáknout vodu tak dobře jako při použití ostrého nože. Odstraňte také veškeré lístky a listy v blízkosti základny stonků květin, protože mohou znečistit vodu. Pokud chcete vaší květině skutečně dopřát, můžete použít také květinovou výživu, kterou zpravidla dostanete společně s kyticí, pokud by se tak nestalo, květinovou výživu seženete v každém větším supermarketu nebo květinářství.

 

Výběr správné vázy

Po zastřižení stonků najděte čistou vázu, do které se květiny vejdou a naplňte ji vlažnou vodou, ideálně o pokojové teplotě. Možná vás zaskočilo proč vlažnou a ne studenou, jak si mnozí mylně myslí. Mírně teplou vodu používáme proto, že teplá voda se vstřebává rychleji než studená a to pomáhá květiny oživit. Přimíchejte krmivo pro květiny, které dodá květinám další živiny a vyživí je. Poté přendejte kytici do vázy, možná budete chtít stonky přeskládat tak, aby byly všechny stejně vysoké a jedna strana nebyla plnější jedné květiny oproti druhé.

 

Údržba kytice

Vždy doporučujeme umístit květiny mimo dosah přímého slunečního světla, protože to může způsobit předčasné vadnutí okvětních lístků. Květiny vydrží déle, jsou-li umístěny v chladnějším prostředí a mimo průvan.

Vodu byste měli měnit přibližně každé tři dny nebo když si všimnete, že její hladina klesá či že se začíná zakalovat a měnit barvu. Odstraňte také veškeré přebytečné listí ve vodě, protože může způsobit hromadění bakterií.

 

Na závěr je třeba upozornit na to, že květiny nesmí být umístěny v blízkosti ovoce nebo zeleniny, protože etylen produkovaný ovocem může způsobit vadnutí květin. Pokud by byly květiny obklopeny takovým prostředím, rozhodně byste si jejich krásy neužili tolik jako v případě, když je umístíte na chladnější místo bez průvanu horkého nebo studeného vzduchu.

 

Doufáme, že pro vás byl tento průvodce užitečný, a věříme, že díky němu vaše květiny budou spokojenější. Navíc, pokud vaše váza v tento moment zeje prázdnotou, neváhejte a udělejte si radost ještě dnes. Objednejte si na Kytice expres kytici skutečně čerstvých květin plných barev a vůní, které vaši domácnost nejen rozzáří, ale na chvíli budete cítit jako v dokonalé květinové oáze. Navíc máte k dispozici skutečně široký výběr vysoce kvalitních květin, proto věříme, že si vybere skutku každý. Tak hurá do toho! Udělejte radost sobě, nebo Vašim blízkým.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA
Neprodejné

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

ADINA

ADINA

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

ESTERKA

ESTERKA

KRISTINA

KRISTINA

MAGDALENA

MAGDALENA

VINSY

VINSY

SET ŽANETA

SET ŽANETA

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Sedm tipů pro ekologičtější svatební květiny

Sedm tipů pro ekologičtější svatební květiny

Jak více ekologicky využít svatební květiny

 

Svatební květinový průmysl je po celém světě velkým byznysem. Jenom v USA se běžně za jeden rok jedná o částku kolem 7 miliard dolarů, což znamená, že svatební květiny jsou neodmyslitelným svatebním prvkem. Bohužel, samotný ekonomický rozsah tohoto odvětví znamená, že ne všechny svatební květiny lze pěstovat, získávat a sbírat udržitelným způsobem. Pro ty, kteří se více zajímají o životní prostředí, však stále existuje spousta ekologicky šetrných možností.

Kdykoliv je to alespoň trochu možné, vždy hledáme ekologičtější řešení, zejména pokud jde o květiny pro události, jako jsou svatby. Pokud tedy chcete snížit svou ekologickou stopu při výběru a nákupu svatebních květin, zde je našich sedm tipů pro udržitelnější svatební květiny.

 

Číst celé
Ochrana rostlin před mrazem: Jak bezpečně chránit rostliny před mrazem

Ochrana rostlin před mrazem: Jak bezpečně chránit rostliny před mrazem

Jak ochránit rostliny v zimě

Většina zahradníků volí na svou zahradu květiny, keře a stromy, které na jejich zahradě můžou bez problémů přežít v běžném počasí. Ovšem s globálním oteplování a neustále většími teplotními extrémy, se může zdát výběr jednotlivých rostlin složitější, než kdy býval. Co však proto může zahradník udělat, když je počasí jiné než typické? Nečekané mrazy mohou krajinu a zahradu zdevastovat. Zároveň ale můžou zahrádkáře přimět k zamyšlení, jak rostliny ochránit před mrazem, ještě předtím než udeří. To se dostáváme k zásadní otázce, a to jaký je nejlepší způsob jak ochránit rostliny před mrazem? Na tuto otázku a mnohem víc si odpovíme právě v dnešním článku. Tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Co dělat s pohřebními květinami po pohřbu?

Co dělat s pohřebními květinami po pohřbu?

Jak využít pohřební květiny

V dnešním článku vám přinášíme několik smysluplných nápadů, jak znovu použít, darovat a zvěčnit pohřební květiny Květiny nás doprovázejí téměř u všech slavnostních okamžiků života – a to ať už při narození, na svatbě, výročí, narozeninách, promoci, nástupu do nového zaměstnání nebo odchodu ze starého. Samozřejmě se také objevují i na poslední oslavě konce života, tedy na pohřbu, kde jsou doslova nepostradatelnou součástí.

 

Číst celé