Vánoční slavnostní aranžmá

Slavnostní zeleň, která obohatí váš domov

Při sezonním zdobení vašeho domova nejde jen o čerstvé květiny a rostliny, které dokážou nádherně ozdobit každý stůl. Slavnostní věnce, dekorace a aranžmá nesmí rozhodně chybět! A u Vánoc toto pravidlo platí ještě více. Zároveň je také vždy dobré zakomponovat zelené a přírodní prvky, které dokážou každou dekoraci ještě povznést na vyšší úroveň a navíc doručit trochu přírody přímo k vám domů. I obyčejné větvičky a listy mohou být také nádherným dekorativním prvkem ve vaší domácnosti. Pokud si nejste zcela jistí jak s přírodním materiálem efektivně naložit a vytvořit si tak krásné, poutavé dekorace, bude dnešní článek tím pravým pro vás. Představíme si hned několik zajímavých a inspirativních nápadů, jak proměnit váš domov v sezónní království a jednoduchými triky rozjasnit každou místnost.

 

Druhy listí a zeleně

Pokud jde o jednotlivé dekorace a slavnostní listí, je důležité vědět, jaké druhy je vůbec vhodné k aranžování použít. Mezi oblíbené druhy patří například eukalyptus, břečťan, ruscus, borovice a různé druhy bobulí, které mimo listů dodají díky plodům i krásnou sváteční barvu.

 

Jak využít listí a jehličí ve vánočních dekoracích?

Možná se ptáte jak elegantně využít zeleň do dekorace, která bude sváteční, ale zároveň si ji snadno zvládnete udělat i doma. Věnce jsou oblíbeným svátečným designem, kde můžete využít jak listy, tak i jehličí a navíc jsou opravdu skvěle variabilní! Do vánočních věnců můžete přidat květiny a další doplňky a dekorace, které se vám líbí. Záleží jen na vás co zvolíte, můžete nechat váš věnec pouze přírodní například kombinace břečťanu a borovice vypadá naprosto nádherně i bez dalších dekorací, nebo naopak přidat i trochu pozlátka, které věnec trochu oživí. Zároveň si také můžete pohrát s různými texturami a kontrastními barvami. V tomto případě jsou právě bobule ideální volbou jak dostat do aranžmá trochu barvy přírodní cestou. K zajímavější textuře vám naopak skvěle pomůžou šišky, žaludy a další lesní poklady! Věnec navíc můžete pověsit kam jen budete chtít. Běžně se s věnci setkáváme na vchodových dveřích, ale není to žádné pravidlo! Pověste svůj věnec přesně tam, kde se vám bude líbit nejvíce. Můžou to být vchodové dveře, stěna na chodbě nebo zrcadlo u vás v hale.

 

Závěsné girlandy

Závěsné girlandy nejen k Vánocům, ale k dalším sezónním svátkům zkrátka patří. Nejlepším typem listů, vhodných pro girlandy jsou svěží, zelené s plnějším vzhledem. Můžete použít například čerstvou borovici, která z jehličnanů nejvíc dodá na objemu. Borovici pak můžete jednoduše svázat pomocí květinového drátu, při tomto kroku buďte opravdu pečliví a vždy pořádně zkontrolujte zda drát nikde nečouhá a nejde tak vidět na výsledném aranžmá, kde se potkávají jednotlivé spoje. Stejně jako u věnce i u girlandy můžete samozřejmě přidat několik barevných doplňků. Girlandy jsou skvělou dekorací například na krbovou římsu, samozřejmě jenom v případě, kdy vám v krbu nehoří oheň, můžeme je také zavěsit na schodiště a ozdobit si tak zábradlí, kolem dveří nebo dokonce i kolem jídelního stolu. Volba je jen na vás!

 

Na co nezapomenout?

Jednou z nejdůležitějších věcí, na které musíte myslet ještě před samotným aranžováním. Vždy je dobré noc předtím, než se vrhnete na aranžování věnce nebo girlandy namočit listy, které plánujete použít do nádoby s vodou, aby nasály co nejvíce vody předtím, než budou vystaveny. Můžete také nanést sprej na těsnění, který udrží vlhkost uvnitř listů. Pravidelní rosení a sprejování listů vodou, vám také pomůže k tomu, aby vaše dekorace vypadala co nejdéle svěží!

 

Doufáme, že vám naše inspirace dodala odvahu a vy se co nejdříve pustíte do výroby vánočního věnce nebo girlandy, protože advent je doslova za dveřmi! Přejeme vám úspěšné tvoření!

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ RUBÍNA

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DAFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ BESTE

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ QUEEN

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

KVĚTINOVÝ KOŠ CARMEN

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé