Výběr květů do smuteční kytice

Jaké druhy poslat za smuteční květiny?

Potkala vás v životě nemilá událost, která si bohužel žádá poslední rozloučení s někým, kdo vám byl v životě blízkým přítelem nebo příbuzným? Věříme, že právě tato situace si opravdu zaslouží důstojné poslední rozloučení.  V dnešní nemilé době, je zaslání smutečních květin opravdu rozumnou a vhodnou volbou, kterou byste měli přinejmenším zvážit, i přestože například preferujete osobní předání. Existuje zároveň řada květin, ze kterých si můžete vybrat, zároveň je ale nutné myslet na fakt, že každý druh a ne-li každá barva sebou nese různé významy. V dnešním článku si představíme příručku, díky které dokážete zvolit ideální smuteční květinu, která za vás řekne přesně to, co potřebujete.

 

Lilie

Mezi nejtradičnější pohřební květiny patří rozhodně lilie. Lilie mají symbolizovat duši zesnulých a následnou naději, která duši otevírá proces obnovy. Bílá barva je navíc ideální barvou, jelikož symbolizuje čistotu a novou naději. Možná jste si všimli, že právě bílé lilie patří mezi opravdu oblíbené druhy pro poslední rozloučení. A to nejen jako smuteční kytice, ale také jako smuteční výzdoba. Pokud se tedy s dotyčným chcete rozloučit opravdu důstojně, můžete poslat kytici bílých lilií nebo smuteční koš, či věnec doplněný právě o bílé lilie.

 

Karafiáty

Hned za lilie by se v oblíbenosti smutečních květin mohly rozhodně řadit karafiáty. A to nejen v bílé barvě. Jedná se o voňavé, ale hlavně opravdu vytrvalé květiny, které jsou ideální volbou pro poslední rozloučení. Navíc po smutečním obřadu je můžete ještě vystavit poblíž hrobu zesnulého. Navíc máte u karafiátů opravdu širokou škálu barev. Základní bílá barva představuje stejně jako u lilie čistotu a nevinnost. Růžové karafiáty jsou naopak skvělým způsobem jak vyjádřit zemřelému úctu za všechny společné vzpomínky a příběhy, které jste společně prožili. Barevné kombinace smutečních květin sice nesdělí jednotnou zprávu zesnulému a jeho rodině, ovšem i tato volba je možná, pokud si zkrátka nejste jistí jakou barvu zvolit.

 

Chryzantémy

Chryzantémy patří mezi oblíbené smuteční rostliny zejména u nás v Evropě, ale také v Asii. Zejména v Číně, Koreji a Japonsku se bílé chryzantémy používají pro vyjádření pocitů smutku. Ovšem ne na každém kontinentu je tomu stejně! V některých evropských zemích jsou chryzantémy zasílány pouze jako pohřební květiny nebo se často umisťují jako květiny na hroby. Možná i právě vy, máte chryzantémy spojené s dušičkovým obdobím. Na barvě u chryzantém nezáleží, můžete zvolit jak čistou bílou, tak i barevnější varianty, kterých zrovna chryzantéma nabízí opravdu nespočet!

 

Mečíky

Pokud z vašeho života odešel člověk, který pro vás byl opravdovým vzorem zejména pro svou silnou a nebojácnou osobnost. Mečíky, neboli gladioly jsou vynikající volbou, jak zesnulému vyjádřit váš smutek. Právě mečíky jsou nositelem síly a jejich hlavní poselství jako smutečních květin je přinést aspoň kapku povzbuzení a dobré naděje zejména rodině, připomenout, že i přes tuto obrovskou ztrátu se svítá na lepší zítřky.

 

Růže

Růže jsou květinou s poněkud univerzálním významem. Proto není divu, že je můžete zvolit také jako smuteční květiny. Červené růže jsou perfektní pro vyjádření lásky a úcty k zesnulému. Růžová barva růží naopak vyjádří vaše uznání a milost. S růžemi pracujte uvědoměle, dejte si pozor také na jejich finální počet.

Možná jste se někdy setkali s bílou růží, ta samozřejmě jako ostatní barvy nese svůj jedinečný význam. Bílé růže se používají zejména na pohřbech u mladých lidí. Bílá růže je symbolem mládí a nevinnosti. Další zprávou, která může být spojena s bílými růžemi je také vyjádření úcty k zesnulému. Ovšem jedinečný význam bílých růží jako smutečních květin není zcela jasný, jelikož se jedná opravdu o oblíbenou květinu, můžete ji použít jako univerzální volbu smuteční květiny, která nebude nikdy špatnou volbou.

 

Narcisy a tulipány

Tohle duo přinese povzbuzení a naději v době největšího zármutku. Pokud cítite, že rodina zesnulého potřebuje opravdu povzbudit v nejtemnějších chvílích, využijte veselosti a barevnosti květin, které jim mohou přinést alespoň kapku naděje, že život pokračuje dál.

 

Ať už se rozhodnete pro formu smuteční květiny, věnce nebo aranžmá, nezanedbávejte význam jednotlivých smutečních květin. I tyto drobnosti jsou v životních situacích jako je rozloučení se s blízkým člověkem opravdu důležité. Vyjádřete vaši upřímnou soustrast smutečními květinami a podpořte nejbližší zesnulého uznáním pomocí květin.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 1

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 3

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 4

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 8

SMUTEČNÍ KYTICE 8

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 15

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 16

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 17

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 19

SMUTEČNÍ KYTICE 19

SMUTEČNÍ KYTICE 20

SMUTEČNÍ KYTICE 20

SMUTEČNÍ KYTICE 22

SMUTEČNÍ KYTICE 22

SMUTEČNÍ KYTICE 24

SMUTEČNÍ KYTICE 24

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé