Výběr květů do smuteční kytice

Jaké druhy poslat za smuteční květiny?

Potkala vás v životě nemilá událost, která si bohužel žádá poslední rozloučení s někým, kdo vám byl v životě blízkým přítelem nebo příbuzným? Věříme, že právě tato situace si opravdu zaslouží důstojné poslední rozloučení.  V dnešní nemilé době, je zaslání smutečních květin opravdu rozumnou a vhodnou volbou, kterou byste měli přinejmenším zvážit, i přestože například preferujete osobní předání. Existuje zároveň řada květin, ze kterých si můžete vybrat, zároveň je ale nutné myslet na fakt, že každý druh a ne-li každá barva sebou nese různé významy. V dnešním článku si představíme příručku, díky které dokážete zvolit ideální smuteční květinu, která za vás řekne přesně to, co potřebujete.

 

Lilie

Mezi nejtradičnější pohřební květiny patří rozhodně lilie. Lilie mají symbolizovat duši zesnulých a následnou naději, která duši otevírá proces obnovy. Bílá barva je navíc ideální barvou, jelikož symbolizuje čistotu a novou naději. Možná jste si všimli, že právě bílé lilie patří mezi opravdu oblíbené druhy pro poslední rozloučení. A to nejen jako smuteční kytice, ale také jako smuteční výzdoba. Pokud se tedy s dotyčným chcete rozloučit opravdu důstojně, můžete poslat kytici bílých lilií nebo smuteční koš, či věnec doplněný právě o bílé lilie.

 

Karafiáty

Hned za lilie by se v oblíbenosti smutečních květin mohly rozhodně řadit karafiáty. A to nejen v bílé barvě. Jedná se o voňavé, ale hlavně opravdu vytrvalé květiny, které jsou ideální volbou pro poslední rozloučení. Navíc po smutečním obřadu je můžete ještě vystavit poblíž hrobu zesnulého. Navíc máte u karafiátů opravdu širokou škálu barev. Základní bílá barva představuje stejně jako u lilie čistotu a nevinnost. Růžové karafiáty jsou naopak skvělým způsobem jak vyjádřit zemřelému úctu za všechny společné vzpomínky a příběhy, které jste společně prožili. Barevné kombinace smutečních květin sice nesdělí jednotnou zprávu zesnulému a jeho rodině, ovšem i tato volba je možná, pokud si zkrátka nejste jistí jakou barvu zvolit.

 

Chryzantémy

Chryzantémy patří mezi oblíbené smuteční rostliny zejména u nás v Evropě, ale také v Asii. Zejména v Číně, Koreji a Japonsku se bílé chryzantémy používají pro vyjádření pocitů smutku. Ovšem ne na každém kontinentu je tomu stejně! V některých evropských zemích jsou chryzantémy zasílány pouze jako pohřební květiny nebo se často umisťují jako květiny na hroby. Možná i právě vy, máte chryzantémy spojené s dušičkovým obdobím. Na barvě u chryzantém nezáleží, můžete zvolit jak čistou bílou, tak i barevnější varianty, kterých zrovna chryzantéma nabízí opravdu nespočet!

 

Mečíky

Pokud z vašeho života odešel člověk, který pro vás byl opravdovým vzorem zejména pro svou silnou a nebojácnou osobnost. Mečíky, neboli gladioly jsou vynikající volbou, jak zesnulému vyjádřit váš smutek. Právě mečíky jsou nositelem síly a jejich hlavní poselství jako smutečních květin je přinést aspoň kapku povzbuzení a dobré naděje zejména rodině, připomenout, že i přes tuto obrovskou ztrátu se svítá na lepší zítřky.

 

Růže

Růže jsou květinou s poněkud univerzálním významem. Proto není divu, že je můžete zvolit také jako smuteční květiny. Červené růže jsou perfektní pro vyjádření lásky a úcty k zesnulému. Růžová barva růží naopak vyjádří vaše uznání a milost. S růžemi pracujte uvědoměle, dejte si pozor také na jejich finální počet.

Možná jste se někdy setkali s bílou růží, ta samozřejmě jako ostatní barvy nese svůj jedinečný význam. Bílé růže se používají zejména na pohřbech u mladých lidí. Bílá růže je symbolem mládí a nevinnosti. Další zprávou, která může být spojena s bílými růžemi je také vyjádření úcty k zesnulému. Ovšem jedinečný význam bílých růží jako smutečních květin není zcela jasný, jelikož se jedná opravdu o oblíbenou květinu, můžete ji použít jako univerzální volbu smuteční květiny, která nebude nikdy špatnou volbou.

 

Narcisy a tulipány

Tohle duo přinese povzbuzení a naději v době největšího zármutku. Pokud cítite, že rodina zesnulého potřebuje opravdu povzbudit v nejtemnějších chvílích, využijte veselosti a barevnosti květin, které jim mohou přinést alespoň kapku naděje, že život pokračuje dál.

 

Ať už se rozhodnete pro formu smuteční květiny, věnce nebo aranžmá, nezanedbávejte význam jednotlivých smutečních květin. I tyto drobnosti jsou v životních situacích jako je rozloučení se s blízkým člověkem opravdu důležité. Vyjádřete vaši upřímnou soustrast smutečními květinami a podpořte nejbližší zesnulého uznáním pomocí květin.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé