Výběr nejvoňavější růže

Kytice růží - Jak vybrat tu nejvoňavější?

Růže je považována za nejoblíbenější a nejpopulárnější květinu na celém světě. A my se vůbec nedivíme! Mnozí milují růže pro jejich nádherný a tradiční vzhled, jiní je preferují díky široké škále barev, ve které je můžete velmi snadno pořídit, další pro jejich praktičnost, protože snad neexistuje žádné květinářství, které by ve svém sortimentu nenabízelo alespoň jednu růži! Růže mají ale ještě jednu podstatnou výhodu a věc, kterou je třeba zmínit. A tím je jejich oslnivá vůně, která dělá radost lidem již po dlouhá tisíciletí. Zatímco některé odrůdy mají tóny konkrétního ovoce v jiných naopak ucítíte převážně výraznou kořeněnou vůni a mnoho dalších zajímavých tónů. Každá růže má tedy svou vlastní charakteristickou vůni. Pokud tedy hledáte do vaší kytice růže ty s největší intenzitou vůně, dnešní článek je doslova stvořen pro vás. Společně se podíváme na obzvláště voňavé odrůdy jednotlivých růží a vy budete mít možnost vybrat růži přesně podle vašich představ!

 

Tip pro muže: Pokud chcete ženu oslnit krásnou kyticí růží, nenechávejte svoje eso pouze v tmavě rudé barvě květů. Naopak, pokud zapátráte trochu hlouběji do smyslnosti jednotlivých vůní, můžete vytvořit opravdu jedinečné voňavé kombinace, které vaši vyvolenou doslova dostanou do kolem. Člověk má 5 smyslů, proto by byla škoda zůstat pouze u zraku, co se květin týče a nepohrát si trochu s těmi dalšími.

 

Růže, jedny z nejvoňavějších květin vůběc!

Lidé si krásu růží užívají již po tisíce let od historických forem růží až po novotvary jaké známe dnes. Historie růže je opravdu rozmanitá a hra s jejich kultivací ještě více! Selektivní pěstování růží vedlo ke vzniku tisíců odrůd různých velikostí, typů okvětních lístků, barev a hlavně vůní! Dejte si ale pozor, protože ne všechny růže mají vůně. Některé růže jsou pěstovány pouze kvůli vzhledu.

 

A jaké další zajímavosti o růžích a jejich vůni možná ještě nevíte?

●     Vůně pupenu růže se liší od plně otevřeného květu. Takže pokud kupujete kytici ještě ve stádiu pupenů, vůně se během následujících dnů, kdy se bude růže pomalu otevírat světu změní.

●     Růže stejných odrůd mohou mít také různé vůně, nebo různou intenzitu.

●     Růže voní nejintenzivněji v brzké ranní hodiny, pokud tedy chcete jejich vůni opravdu procítit a užít si, přičichněte k nim hned po probuzení.

●     Damašská růže patří mezi starodávné odrůdy a je pravděpodobně hlavním zdrojem charakteristické vůně růží.

●     Kde se vůbec skrývá vůně růže? V jejich okvětních lístcích, proto se díky jejich otevírání a zavírání mění také vůně celkové kytice.

 

Nejvoňavější druhy růží

Nejintenzivněji a krásně vonící růže přicházejí v řadě barev a odrůd. Pokud je ale vaším hlavním kritériem jejich vůně, měli byste sáhnout po následujících odrůdách:

Růže Honey Perfume: Tato růže je doslova královnou růžových parfémů. Jedná se o růži s meruňkově zbarvenými květy a silnou, intenzivní vůni koření. V jejich tónech ucítíte vůně hřebíčku, skořice a muškátového oříšku. Budete mít možná pocit, že čicháte ke krabičce s kořením, než ke květině!

Růže Memorial Day: Hybridní čajová růže, která se pyšní intenzivním aroma a krásně růžovými okvětními lístky. Její vůně je poněkud klasická, tu, kterou všichni u růží dobře známe.

Růže Sunsprite: Pokud milujete žluté růže a silné, výrazné vůně, právě jste našli svého vítěze. Jedná se o zářivou růži plnou sladké vůně.

Růže Radian Perfume: Další veselá žlutá růže, která je charakteristická svou silnou citrusovou vůní v kombinaci s tradiční jemnou vůní růží.

Růže Lady Emma Hamilton - Anglická růže se pyšní kompaktními broskvovými květy s ovocnou vůní připomínající hrušky a citrusy.

Růže Boscobel: Jemné tóny hrušky, mandlí a bezinky se skrývají v bohatých růžových růžích Boscobel. Jsou ideální pro romantické a jemné ženy.

Růže Lincoln: Pokud preferujete tradiční červené růže, odrůda Lincoln je přesně to, co hledáte! Mají silnější vůní, než ostatní červené růže a kvetou v období od června až do začátku zimy.

Růže Fragrant Cloud: V překladu voňavý mrak se skrývá více, než si možná myslíte. V korálově červených květech růže Fragrant Cloud naleznete tóny koření, ovoce a možná i trochu vzpomínek na lahodný dýňový koláč. Mňam!

Růže Double Delight: Hybridní čajová růže s krásnými bílými okvětními listy pokryté purpurovou hranou a sladkou kořeněnou vůní.

Růže Fourth of July: Jednalo se o první popínavou odrůdu růží, která získala cenu za nejlepší odrůdu od uznávané organizace American Rose Society. Pokud hledáte ideální voňavé růže do vaší zahrady, můžete si pořídit doslova voňavý plot! Její veselé květy hrají černobílými pruhovanými květy.

Růže Heritage: Jemné, bledě růžové růže s lehkou citronovou vůní. Ideální volba pro jemné, romantické ženy, které si potrpí na eleganci.

Růže Louise Odier: Patří mezi jedny z nejintenzivněji sladce vonících růží. Jsou známé již od roku 1851!

Růže Autumn Damask: Jedná se o jednu z nejstarších dochovaných růží vůbec, má klasickou vůní růží, a také proto se velmi hojně používá v parfémovm průmyslu.

 

Sami se můžete přesvědčit že paleta různých vůní u růží je opravdu bohatá! Příště až budete kupovat kytici růží, vzpomeňte si, že nejen vzhled jako je například barva, velikost a členitost jednotlivých květů nebo barva hrají důležitou roli. Také vůně je významným atributem, který každé květině dodává autentický zážitek. Ženy lze oslnit opravdu různě, proto příště u výběru květin pamatujte i na aspekt vůně, který zapůsobí možná více než si myslíte.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

RONDA

RONDA

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé