Výběr nejvoňavější růže

Kytice růží - Jak vybrat tu nejvoňavější?

Růže je považována za nejoblíbenější a nejpopulárnější květinu na celém světě. A my se vůbec nedivíme! Mnozí milují růže pro jejich nádherný a tradiční vzhled, jiní je preferují díky široké škále barev, ve které je můžete velmi snadno pořídit, další pro jejich praktičnost, protože snad neexistuje žádné květinářství, které by ve svém sortimentu nenabízelo alespoň jednu růži! Růže mají ale ještě jednu podstatnou výhodu a věc, kterou je třeba zmínit. A tím je jejich oslnivá vůně, která dělá radost lidem již po dlouhá tisíciletí. Zatímco některé odrůdy mají tóny konkrétního ovoce v jiných naopak ucítíte převážně výraznou kořeněnou vůni a mnoho dalších zajímavých tónů. Každá růže má tedy svou vlastní charakteristickou vůni. Pokud tedy hledáte do vaší kytice růže ty s největší intenzitou vůně, dnešní článek je doslova stvořen pro vás. Společně se podíváme na obzvláště voňavé odrůdy jednotlivých růží a vy budete mít možnost vybrat růži přesně podle vašich představ!

 

Tip pro muže: Pokud chcete ženu oslnit krásnou kyticí růží, nenechávejte svoje eso pouze v tmavě rudé barvě květů. Naopak, pokud zapátráte trochu hlouběji do smyslnosti jednotlivých vůní, můžete vytvořit opravdu jedinečné voňavé kombinace, které vaši vyvolenou doslova dostanou do kolem. Člověk má 5 smyslů, proto by byla škoda zůstat pouze u zraku, co se květin týče a nepohrát si trochu s těmi dalšími.

 

Růže, jedny z nejvoňavějších květin vůběc!

Lidé si krásu růží užívají již po tisíce let od historických forem růží až po novotvary jaké známe dnes. Historie růže je opravdu rozmanitá a hra s jejich kultivací ještě více! Selektivní pěstování růží vedlo ke vzniku tisíců odrůd různých velikostí, typů okvětních lístků, barev a hlavně vůní! Dejte si ale pozor, protože ne všechny růže mají vůně. Některé růže jsou pěstovány pouze kvůli vzhledu.

 

A jaké další zajímavosti o růžích a jejich vůni možná ještě nevíte?

●     Vůně pupenu růže se liší od plně otevřeného květu. Takže pokud kupujete kytici ještě ve stádiu pupenů, vůně se během následujících dnů, kdy se bude růže pomalu otevírat světu změní.

●     Růže stejných odrůd mohou mít také různé vůně, nebo různou intenzitu.

●     Růže voní nejintenzivněji v brzké ranní hodiny, pokud tedy chcete jejich vůni opravdu procítit a užít si, přičichněte k nim hned po probuzení.

●     Damašská růže patří mezi starodávné odrůdy a je pravděpodobně hlavním zdrojem charakteristické vůně růží.

●     Kde se vůbec skrývá vůně růže? V jejich okvětních lístcích, proto se díky jejich otevírání a zavírání mění také vůně celkové kytice.

 

Nejvoňavější druhy růží

Nejintenzivněji a krásně vonící růže přicházejí v řadě barev a odrůd. Pokud je ale vaším hlavním kritériem jejich vůně, měli byste sáhnout po následujících odrůdách:

Růže Honey Perfume: Tato růže je doslova královnou růžových parfémů. Jedná se o růži s meruňkově zbarvenými květy a silnou, intenzivní vůni koření. V jejich tónech ucítíte vůně hřebíčku, skořice a muškátového oříšku. Budete mít možná pocit, že čicháte ke krabičce s kořením, než ke květině!

Růže Memorial Day: Hybridní čajová růže, která se pyšní intenzivním aroma a krásně růžovými okvětními lístky. Její vůně je poněkud klasická, tu, kterou všichni u růží dobře známe.

Růže Sunsprite: Pokud milujete žluté růže a silné, výrazné vůně, právě jste našli svého vítěze. Jedná se o zářivou růži plnou sladké vůně.

Růže Radian Perfume: Další veselá žlutá růže, která je charakteristická svou silnou citrusovou vůní v kombinaci s tradiční jemnou vůní růží.

Růže Lady Emma Hamilton - Anglická růže se pyšní kompaktními broskvovými květy s ovocnou vůní připomínající hrušky a citrusy.

Růže Boscobel: Jemné tóny hrušky, mandlí a bezinky se skrývají v bohatých růžových růžích Boscobel. Jsou ideální pro romantické a jemné ženy.

Růže Lincoln: Pokud preferujete tradiční červené růže, odrůda Lincoln je přesně to, co hledáte! Mají silnější vůní, než ostatní červené růže a kvetou v období od června až do začátku zimy.

Růže Fragrant Cloud: V překladu voňavý mrak se skrývá více, než si možná myslíte. V korálově červených květech růže Fragrant Cloud naleznete tóny koření, ovoce a možná i trochu vzpomínek na lahodný dýňový koláč. Mňam!

Růže Double Delight: Hybridní čajová růže s krásnými bílými okvětními listy pokryté purpurovou hranou a sladkou kořeněnou vůní.

Růže Fourth of July: Jednalo se o první popínavou odrůdu růží, která získala cenu za nejlepší odrůdu od uznávané organizace American Rose Society. Pokud hledáte ideální voňavé růže do vaší zahrady, můžete si pořídit doslova voňavý plot! Její veselé květy hrají černobílými pruhovanými květy.

Růže Heritage: Jemné, bledě růžové růže s lehkou citronovou vůní. Ideální volba pro jemné, romantické ženy, které si potrpí na eleganci.

Růže Louise Odier: Patří mezi jedny z nejintenzivněji sladce vonících růží. Jsou známé již od roku 1851!

Růže Autumn Damask: Jedná se o jednu z nejstarších dochovaných růží vůbec, má klasickou vůní růží, a také proto se velmi hojně používá v parfémovm průmyslu.

 

Sami se můžete přesvědčit že paleta různých vůní u růží je opravdu bohatá! Příště až budete kupovat kytici růží, vzpomeňte si, že nejen vzhled jako je například barva, velikost a členitost jednotlivých květů nebo barva hrají důležitou roli. Také vůně je významným atributem, který každé květině dodává autentický zážitek. Ženy lze oslnit opravdu různě, proto příště u výběru květin pamatujte i na aspekt vůně, který zapůsobí možná více než si myslíte.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RONDA

RONDA

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

ILIANA

ILIANA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DONNA

DONNA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

ELISE

ELISE

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

BELINDA

BELINDA

GISEL

GISEL

KELLY

KELLY

KRISTINA

KRISTINA

KARMEN

KARMEN

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

VINSY

VINSY

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽÍHANÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET ŽLUTÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET BÍLÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET ORANŽOVÉ RŮŽE

SET VANDA

SET VANDA

SET KARIN

SET KARIN

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jaké bylinky do kytice

Jaké bylinky do kytice

Jak do kytice zakomponovat bylinky?

Kytice složené z běžných řezaných květin zná každý a nejedná se o tak velké překvapení. Mnoho z nás určitě už několikrát přemýšlelo o tom, jak udělat běžnou kytici zajímavější. Možná trochu voňavější.. a zkrátka něčím trochu jinou. Napadlo vás někdy do kytce zakomponovat také bylinky? Tyto voňavé rostliny mohou přinést příjemný aromatický nádech do celé kytice a navíc přinést taktéž trochu elegance a jemnosti, zejména v případě pokud jsou použity do svatebních kytic a květinových aranžmá. Nejlepší na tom vše je, že opravdu nepotřebujete žádné speciální zkušenosti nebo dovednosti k tomu, abyste byli schopni kytici s bylinkami vytvořit. V dnešním článku si představíme jednotlivé druhy bylinek, které jsou vhodné pro využití do kytic. Navíc si také povíme, pro jaké příležitosti je vhodné bylinky zakomponovat do kytice.

Číst celé
Jak darovat květinu

Jak darovat květinu

Jak darovat květiny jako opravdový gentleman

Možná jste od různých žen několikrát slyšeli rčení, že muži nejsou dostatečně romantičtí. Ovšem muži však občas mají opravdu problém vyjádřit své pocity a proto se raději uchylují k romantickým přáním s věnováním, nebo naopak drahým šperkům, od kterých si slibují, že dokonale vyjádří jejich lásku a emoce za ně. Existuje však mnohem lepší způsob jak být romantikem a rozhodně nemusíte být milionářem, abyste si mohli dovolit vaše city vyjádřit dostatečně nahlas. A navíc u toho nemusíte říct ani slovo a dostanete každou ženu do kolen, to zní už docela zajímavě, nemyslíte?

Číst celé
Jakou květinu na pohřeb

Jakou květinu na pohřeb

Osm oblíbených druhů smutečních květin

Výběr smutečních květin může představovat opravdovou výzvu, pokud se nezajímáte například o symboliku květin nebo jediný druh, který znáte jsou růže. V tomto případě vybrat ideální druh květiny pro smuteční aranžmá může znamenat opravdovou výzvu. V dnešním článku vám představíme seznam květin, který může posloužit jako ideální průvodce v případě, kdy si opravdu nevíte rady, jaký druh květin na pohřeb zvolit. Nejen barva smutečních květin, ale také samotný druh je při výběru důležitým aspektem. Můžete si vybrat jeden druh, například ten, který byl jeho oblíbeným, nebo kombinovat více druhů květin dohromady.

Číst celé