Výběr správné zeleně do vaší kytice

Jakou vybrat zeleň do kytice

 

Zeleň by dle našeho úsudku rozhodně neměla v žádné pořádné kytici chybět. A to v každém případě! Ať už je kytice určena na bílou, romantickou svatbu, soukromou párty plnou barev a zajímavých květin nebo pro klienta, se kterým jste nedávno uzavřeli obchod. Pro někoho se zeleň v kyticích může zdát zbytečnou a nudnou, pro nás zeleň v kyticích představuje nezaměnitelný a jedinečný prvek, který je stejně důležitou součástí jako ostatní květiny v kytici. Zároveň ne vždy je úplně snadné vybrat tu správnou zeleň, která zcela nenásilně a dokonale doplní vaši kytici bez toho, aniž byste měli pocit, že v ní něco přebývá nebo neladí. Pokud ale vyberete správně, bude to právě zeleň a dodatečné listy, které dodají vaší kytici nádech dokonalosti a vkusu. Ptáte se, kde ale začít s výběrem té nejideálnější zeleně do vaší kytice? Odpověď na tuto otázku a mnohem více se dozvíte právě v dnešním článku. Předáme vám jedinečné tipy a triky, jak vytvořit dokonalé kytice pomocí zeleně.

 

 

Zeleň do velkých kytic

Pokud toužíte někomu věnovat velkou kytici, a rádi byste pořídili kytici se skutečným wow-efektem, pravděpodobně se budete dívat po květinách a dekoracích, které mají co nabídnout nejen do objemu, ale také do výšky. Eukalyptus patří mezi oblíbenou volbu, a to nejen proto, že je dostatečně vysoký a dokáže tak vytvořit objemné aranžmá, zároveň jeho další výhodou je ta, že je také po většinu roku v sezóně a k dispozici. Ne jako například pivoňky, u kterých jejich mimosezónní cena dokáže vystřelit do neočekávaných výšin. Pokud tedy hledáte ideální zeleň do velkých kytic, eukalyptus bude rozhodně skvělou volbou. Další skvělou volbou je také choisie, která vyhovuje větším aranžmá. Jedná se o zeleň, která se získává ze živého plotu a může se pyšnit neobvyklou, zářivě zelenou barvou, která dodá živý nádech každé kytici!

 

Zeleň do menších a středních kytic

Existují situace, pro které jsou velké kytice příliš honosné, a proto raději volíme kompaktnější a roztomilejší střední nebo menší kytice. Nebo si chceme pořídit kytici jen tak pro radost, k čemuž nepotřebujeme obří kytice, ale vystačíme si s menší kytičkou, která svůj účel dokonale splní. Menší kytice jsou navíc praktičtější na stolní výzdobu, kdy přes ně lidé na sebe vidí a my tak nemusíme stěhovat kytice ze stolu, ale nadále si užívat jejich krásy i během konverzace. Zároveň se dají menší aranžmá snadno vystavit na parapety nebo police, kde se budou nádherně vyjímat. Pokud hledáte zeleň do menších kytice, ideální volbou je například příbuzný od klasického eukalyptu, eucalyptus pave. Jedná se o miniaturní verzi tohoto jmenovce. Vypadá stejně nádherně jako tradiční eukalyptus, proto každé kytici dodá nádech volnosti a přírody a je vhodný do menších kytiček. Díky své velikosti se s ním velmi dobře manipuluje a nabízí tedy ideální volbu do menších květinových aranžmá.

Další zelenou možností je starček, který dokáže upoutat svými stříbrnými kraji listů. Vypadá nebesky krásně například vedle světlých odstínů růžové nebo broskvové barvy květů, pokud tedy máte kytici ve zmíněných barvách, měli byste starček rozhodně zvážit!

Jednou z dalších možností je také oblíbený listnatec, který díky jeho neutralitě můžete zařadit téměř do jakékoliv kytice a můžete si být jistí, že nešlápnete vedle.

 

Sezónní zeleň

Pokud si přejete zůstat lokální a do své kytice vybrat sezónní zeleň, nabídka se bude samozřejmě lišit v závislosti na konkrétním ročním období. Během jarního období to budou rozhodně kvetoucí třešně, které do vašeho aranžmá přidají ne úplně nádech zeleně, ale krásné přírody rozhodně ano! Třešňové větvičky vám navíc velmi efektivně dokážou vytvořit i požadovanou výšku, pokud si nařežete delší kousky. Během podzimního období naopak můžete použít krásně zbarvené dubové listy. Podzim je ideálním obdobím, kdy můžete do vaší kytice zakomponovat různě zbarvené listí, které nabízí škálu barev od zářivě žluté, přes teplou oranžovou až po vášnivě červenou. Během léta vám zase s přírodním prvkem do vaší kytice mohou pomoci okrasné trávy, které nic nestojí, dodají nádherný vzdušný efekt do každé kytice, a ještě k tomu jsou netradičním prvkem.

 

Zeleň nebo květina?

Věděli jste, že listnatý efekt je možné vytvořit také pomocí květin? Pokud jste ještě neobjevili kouzlo jarmanky, možná budete velmi příjemně překvapeni! Tato nádherná květina ve tvaru hvězdy je v sezóně po většinu roku a je ideální volbou pro zjemnění a výplň kytice. Během zimních měsíců je vhodná v jejích bílých a světlých odstínech. Naopak na podzim vás potěší její verze s fialovým nádechem.

 

Doufáme, že vám náš dnešní seznam pomůže ulehčit další výběr ideální výplně do vašich květin a budete schopni si vytvořit kytici přesně podle vašich přestav. Pamatujte, že nejen květy ve finále tvoří kytici, ale celkový vzhled a souhra různých prvků vám pomůže vytvořit tu pravou, dokonalou kytici pro každou příležitost. Nebojte se trochu zaexperimentovat a i ve vašem okolí na zahradě, v lese nebo při procházce v parku načerpat trochu zelené inspirace a energie a třeba si oživit vaši kytici, která vám stojí doma ve váze, zjistíte, že získá zcela jiný nádech!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ZITA

ZITA

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TONI

TONI

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RORY

RORY

LARA

LARA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

DAFNE

DAFNE

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

MIRIAM

MIRIAM

MAGDALENA

MAGDALENA

BONDY

BONDY
Neprodejné

LINSY

LINSY

PINK

PINK

ORANGE

ORANGE

KARMELITA

KARMELITA

ESTER

ESTER

SULY

SULY

SUNER

SUNER

QUEEN

QUEEN

BEST

BEST

FERI

FERI

MATYLDA

MATYLDA

SABRINA

SABRINA

ZLATA

ZLATA

DARIA

DARIA

IVETA

IVETA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé