Výdrž jednotlivých květin ve váze

Jak dlouho vydrží řezané květy ve váze?

Jedna z častých otázek spojována s řezanými květy se rozhodně týká jejich výdrže ve váze. Jedná se poměrně o obecnou otázku, jelikož každá řezaná květina je jiná má jiné vlastnosti a schopnosti adaptace. Některá květina vám může vydržet až dva týdny, kdežto jiná začne po pár dnech uvadat a to i tehdy, když jí poskytujete tu nejlepší péči. Existuje nějaká garantovaná doba, po kterou by měly vaše květiny ve váze vydržet svěží? Každý samozřejmě touží po tom, aby jeho kytice zůstala neomezeně svěží a plná nádherných květů jako po zakoupení. Ovšem jako většina dobrých věcí, ani květiny nevydrží věčně a možná i díky tomu, si jich dokážeme mnohonásobně víc vážit. Připravili jsme si pro vás tedy několik užitečných tipů, jak zajistit a zejména podpořit vaše květiny, aby vydržely co nejdéle před tím, než začně působit Matka příroda.

 

 

Abychom vám poskytli trochu vypovídajícího průvodce, rozdělili jsme řezané květiny do několika samostatných kategorií podle jejich běžné a očekávané životnosti. Díky tomuto seznamu si tak můžete snadno uspořádat kytici s podobnou výdrží a nemusíte po týdnu smutnit, že půlku kytice musíte zlikvidovat.

 

Květiny s průměrnou výdrží 1 týden

Následující květiny jsou spíše pro rychlé potěšení a krátkodobou krásu. Bohužel díky svým vlastnostem a potřebám nevydrží v porovnání s ostatními nejdéle. Nicméně i díky této nemilé skutečnosti, byste je rozhodně neměli zavrhnout. Mezi řezané květy s průměrnou týdenní životností patří:

●     Tulipány

●     Kopretiny a okrasné sedmikrásky

●     Duhovky

●     Vlčí mák

●     Hrachor vonný

 

Konkrétně však u tulipánů může být životnost prodloužena jedním ze zajímavých květinových vylepšováků. Zkuste kytici tulipánů vložit do ledové vody, nebo na dno vázy přidejte několik kostek ledu. Ačkoliv to může znít šíleně, životnost tulipánů tímto drobným trikem dokážete prodloužit až o týden a více.

 

Květiny s průměrnou výdrží 1,5 týdne

Následující seznam řezaných květin už je trochu odolnější oproti prvnímu a jejich standardní doba života ve vázy se odhaduje na 1,5 týdne. Mezi tyto květiny patří většina oblíbených květin, jako jsou:

●     Mečíky

●     Hortenzie

●     Frézie

●    Lilie

●     Růže

●     Solidago

●     Pivoňky

●     Jiřiny

●     Slunečnice

 

Květiny s průměrnou výdrží 1 až 2 týdny

Další skupinou jsou řezané květy, jejich průměrná doba života ve váze může dosáhnout až dvou týdnů! Což už je opravdu příjemná délka, kdy si květiny můžete užívat a kochat se jimi. Pokud tedy hledáte vytrvalejší květy do vázy, můžete se inspirovat následujícím seznamem řezaných květin.

●     Alstromérie

●     Gerbera

●     Strelície

 

Květiny s průměrnou výdrží více jak 2 týdny

A kdo patří mezi největší držáky v řezaných květinách? Následující trojka vás mile překvapí a potěší svou výdrží. Zejména nádherné, jemné, střapaté karafiáty jsou skvělou volbou pokud hledáte veselou řezanou kytici, co vydrží. Je obrovská škoda, že právěkarafiáty jsou často podceňovány a připisovány zejména smutečním událostem, díky čemuž jsou často pro běžné uživání přeřazeny na druhou kolej a nahrazeny ostatními druhy květin.

 

●     Karafiát

●     Třezalka

●     Chryzantéma

 

 

Pokud bychom to měli nějak zprůměrovat, běžná životnost květin ve váze je asi 1 týden předtím, než začnou ztrácet svěžest. Zároveň asi nikoho nepřekvapí, že květiny s výdrží delší než jeden týden jsou nejčastější součástí řezaných kytic, možná právě z tohoto důvodu. Nemůžeme jim to mít však za zlé, naopak můžeme být rádi, že nám tyto krásné řezané květy budou dělat radost, co nejdéle. A jaké jsou vaše preference? Zvolili byste raději květy s menší předpokládanou životností nebo byste byli raději ochotni akceptovat delší životnost, ale ve výsledku menší požitek a radost z květin? Ať už by tomu bylo jakkoliv je důležité počítat s dobou, po kterou květiny vydrží svěží a čerstvé.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

RONDA

RONDA

ZILI

ZILI

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

LARA

LARA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

AMANDA

AMANDA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé