Význam barev u květin

Co představuje barva u květin

Pohled na krásné, pestro-barevné aranžmá čerstvých květů je jako zažít prostou emoci. A jednotlivé barvy u květin v kytici nebo aranžmá budou vyvolávat rozdílné pocity. Od hluboce vášnivých červených růží po elegantní bílé kaly, k hojnosti schované v pugétu zlatavých tulipánů, nese barva květiny sdělení hluboce spojené s emocí. Po staletí byla tato sdělení zapisována a předávána jako symbolický význam, který květiny vyjadřují.

Popřemýšlejte, co chcete druhému sdělit a zohledněte podle toho v kytici patřičnou barvu, aby darované překvapení komunikovalo přesně to, co zamýšlíte.

 

Symbolika jednotlivých barev

Bílá

Čerstvé bílé květiny jsou nejblíže spojovány s morální čistotou a nevinností. Jemné bílé květy reprezentují upřímnost a dokonalost. Bílé květiny jsou skvělé v případě, kdy hledáte něco, co bude komunikovat nádhernou kombinaci elegance a nevinnosti. Pro mnohé, například, představují bílé růže dokonalý svatební pugét pro nevěstu. Mezi další úžasné a mocné bílé květy patří karafiáty, orchideje, kaly a gerbery. Všechny tyto květiny sdělují čistou, starostlivou lásku a věrnost na vždy.

Žlutá

Žluté květiny jsou zástupcem pro přátelství a lásky mezi členy rodiny, obnovují přátelské vazby, dokonce během těžkých momentů. Vyjadřují důvěru, empatii a respekt. Proto jsou žluté květiny oblíbenou volbou například i ve společnostech k projevení uznání za dobře vykonanou práci. Pro svůj jemný jas komunikují žluté květy soucit. Žluté narcisy jsou skvělé pro přátele, lilie a chryzantémy jsou nádherné květiny, které vyjadřují péči či starost o někoho.

Zelená

Zdravě svěží zelená představuje v aranžmá harmonii s přírodou a dobrým osudem. Zelená je žít život v rovnováze a radosti, což vede k tomu se udržovat odolnými a mladistvými. Zelené květiny nabízí výjimečný kompliment fialovým květinám a nádherný kontrast jiným zářivým odstínům. Zelené květiny přitahují pozornost díky kompozici květů, zvláště kala. Zelené aranžmá a pugéty reprezentují zdraví, wellness a příslib dobrých vyhlídek do budoucna.

Oranžová

Představte si pocit, jak bezstarostně vstáváte do krásného, slunného a teplého dne…může to vyvolat pocit podobný tomu, který zažijete při pohledu na jasné, zářivé oranžové květy. Oranžové květiny nabízí radost a štěstí. Jen pohled na pugét plný oranžových květin v nás okamžitě vyvolá pocit tepla a lásky. Každé zářící aranžmá oranžových květů má v sobě špetku dobrodružství a spontánnosti.

Růžová

Růžové květiny kombinují nevinnost, hravost a citlivost. Pro některé je růžová ta nejromantičtější barva, protože není tak intenzivní jako tmavě červená, a může tak vyjadřovat širší spektrum-možností pocitů spojených s láskou. Růžové květiny jsou tradičně spojovány také s ženskostí a s tímto spojením jde ruku v ruce význam pro jemnost a něžnost. Nicméně, více párů se zdržuje těchto tradičních domněnek a dovolují růžovým květinám, aby zastupovaly ohleduplnost a nenucenost. Ať už si přejete interpretovat význam do růžova zbarvených květin jakkoliv, tyto krásy vždy jistě potěší. Běžnými růžovkami jsou například růže, karafiáty a chryzantémy

Červená

Čerstvé červené květiny vysílají jasné a mocné sdělení intenzívní romantické lásky.

Červená je nepochybně barva vášně a jakákoliv červená kytice nebo aranžmá bude dotyčnému sdělovat, jak silnou a pevnou lásku k němu chováte. Červená květina se symbolicky nejvíce podobá srdci. Červená je barva pokušení a touhy. Nejběžnější červenou květinou je červená růže, ale i červený karafiát, tulipán, gerbera doručí stejné sdělení představující vaši touhu a vášeň.

Modrá

Bohatá, hluboká modř, kterou můžete najít u nádherné hortenzie a pozoruhodného kosatce, nabízí vyrovnanost.  Modré květiny mají uklidňující účinek. Zklidňují emoce a navozují náladu k rozjímání. Představte si…pomalé tempo, vy ležíte na zádech a pozorujete mraky plynout po bezchybné modré obloze nebo vnímejte to blaho při pohledu na klidnou hladinu modrého moře…

Modré květiny také hovoří o intimitě a jsou ideálními květy pro dlouhodobé vztahy, kde partneři chtějí navzájem komunikovat svou hlubokou a trvalou důvěru. Klid a pohoda vycházející z modrých květin činí tyto květiny vhodnými také jako dárek k soustrasti a k přání pro rychlé uzdravení.

Fialová

Fialové květiny mají v sobě jisté okouzlení, další smyslnou kvalitu. Jejich jemná barva něžně pulzuje tajemstvím. Fialové květy symbolizují šarm, půvab, vytříbenost a eleganci. Jejich nadpozemské kvality také zastupují tvořivost a mohou dopomoci vyjádřit silný romantický dojem. Krásné fialové aranžmá může symbolizovat důležitou proměnu. Jako jedny z nejkrásnějších květin na světě budou v pugétu obdarovávanému zaručeně nést mimořádné sdělení.

 

Kdo má rád barevné kombinace uvádíme zde například význam bílo-červené kytice.

Kombinací čistoty a nevinnosti bílých květin s vášní květů červenýchm vysílá tato kytice signál harmonie a nadšení. Spolu tyto barvy květin přesáhují svůj původní význam, a tak nabízí příslib dobrodružství zabaleného v eleganci.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

SUNNYS

ŽANETA

ZOE

VENDY

ZARA

VIOLETA

VINI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TONI

TINA

TEDIN

TANA

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RISA

LARA

JULIANA

ILIANA

AGATA

DAFNE

ADEL

DARLA

DIANA

DOLORES

ADINA

DOMINIKA

BABEL

BARBARA

CLOE

ELIZABET

CINDY

ELOIS

LEONA

NIKOLETA

MONIKA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Vánoční tradice

Vánoční tradice

ČESKÉ VÁNOCE A JEJICH TRADICE


V dnešním článku si trochu odpočineme od dekorací a kytic a naopak se zaměříme tradice spojené s českými Vánocemi. Svátky vánoční jsou všude po světě propleteny různými tradicemi, bez kterých si lidé tento čas neumí ani představit. A právě tradice dělají tento čas kouzelným a magickým. První adventní nedělí začíná kouzlo vánoc umocňovat svoji sílu. Města rozsvítí své vánoční stromečky, náměstí ovládnou vánoční trhy plné svařeného vína a punče, obchody praskají ve švech a koledy se na nás hrnou ze všech stran. Přesto bychom neměli zapomínat, že Vánoce jsou především svátkem klidu a časem stráveným s vašimi nejbližšími, na které si často během roku neuděláme čas. Proto dlouhé procházky v mrazivém zimním počasí, ohřátí se u vánočních teplých drinků nebo například společné pečení vánočního cukroví umocňuje krásu celého vánočního času. Dnes se pojďme podívat na nejznámější české vánoční tradice, které jsou spojeny s Vánocemi. Mnoho vánočních tradic je spojeno s otázkami ohledně budoucnosti a nadcházejícím rokem a zjistíme, co všechno si můžeme předpovědět.

Číst celé
Květiny a zdraví

Květiny a zdraví

Jaké blahodárné účinky mají květiny na naše zdraví?

Pozitivní účinky květin jsou nejčastěji připisovány ke zlepšení nálady a potěšení dotyčného, pomáhají nám upevňovat naše vzpomínky na speciální události, kouzlit úsměvy na tváři našim blízkým, nebo také říkat promiň v těch méně příjemných situacích. Květiny jsou zkrátka dobrým způsobem komunikace pro naše vztahy. Tato pozitivní estetická stránka květin, je ale pouze jednou částí benefitů, které nám květiny přináší. A právě dnes nahlédneme, jaké další benefity nám květiny poskytují.

Číst celé
Květina Vánoc

Květina Vánoc

Vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima) neboli poinsetie

Je spojována s oslavou narození Ježíše a je celosvětově vnímána jako symbol Vánoc. Červeně, či jinak, zabarvené části rostliny nejsou v podstavě květy, ale spíše listy. Rostlina se může použít na zdravotní účely a dá se pomocí ní i barvit oblečení.

Země původu vánoční hvězdy je Mexiko. Mexická mytologie obecně připisuje určité květiny různému božstvu, což je také důvod, že i poinsetie má svůj speciální význam a symboliku.

Číst celé