Význam barev u květin

Co představuje barva u květin

Pohled na krásné, pestro-barevné aranžmá čerstvých květů je jako zažít prostou emoci. A jednotlivé barvy u květin v kytici nebo aranžmá budou vyvolávat rozdílné pocity. Od hluboce vášnivých červených růží po elegantní bílé kaly, k hojnosti schované v pugétu zlatavých tulipánů, nese barva květiny sdělení hluboce spojené s emocí. Po staletí byla tato sdělení zapisována a předávána jako symbolický význam, který květiny vyjadřují.

Popřemýšlejte, co chcete druhému sdělit a zohledněte podle toho v kytici patřičnou barvu, aby darované překvapení komunikovalo přesně to, co zamýšlíte.

 

Symbolika jednotlivých barev

Bílá

Čerstvé bílé květiny jsou nejblíže spojovány s morální čistotou a nevinností. Jemné bílé květy reprezentují upřímnost a dokonalost. Bílé květiny jsou skvělé v případě, kdy hledáte něco, co bude komunikovat nádhernou kombinaci elegance a nevinnosti. Pro mnohé, například, představují bílé růže dokonalý svatební pugét pro nevěstu. Mezi další úžasné a mocné bílé květy patří karafiáty, orchideje, kaly a gerbery. Všechny tyto květiny sdělují čistou, starostlivou lásku a věrnost na vždy.

Žlutá

Žluté květiny jsou zástupcem pro přátelství a lásky mezi členy rodiny, obnovují přátelské vazby, dokonce během těžkých momentů. Vyjadřují důvěru, empatii a respekt. Proto jsou žluté květiny oblíbenou volbou například i ve společnostech k projevení uznání za dobře vykonanou práci. Pro svůj jemný jas komunikují žluté květy soucit. Žluté narcisy jsou skvělé pro přátele, lilie a chryzantémy jsou nádherné květiny, které vyjadřují péči či starost o někoho.

Zelená

Zdravě svěží zelená představuje v aranžmá harmonii s přírodou a dobrým osudem. Zelená je žít život v rovnováze a radosti, což vede k tomu se udržovat odolnými a mladistvými. Zelené květiny nabízí výjimečný kompliment fialovým květinám a nádherný kontrast jiným zářivým odstínům. Zelené květiny přitahují pozornost díky kompozici květů, zvláště kala. Zelené aranžmá a pugéty reprezentují zdraví, wellness a příslib dobrých vyhlídek do budoucna.

Oranžová

Představte si pocit, jak bezstarostně vstáváte do krásného, slunného a teplého dne…může to vyvolat pocit podobný tomu, který zažijete při pohledu na jasné, zářivé oranžové květy. Oranžové květiny nabízí radost a štěstí. Jen pohled na pugét plný oranžových květin v nás okamžitě vyvolá pocit tepla a lásky. Každé zářící aranžmá oranžových květů má v sobě špetku dobrodružství a spontánnosti.

Růžová

Růžové květiny kombinují nevinnost, hravost a citlivost. Pro některé je růžová ta nejromantičtější barva, protože není tak intenzivní jako tmavě červená, a může tak vyjadřovat širší spektrum-možností pocitů spojených s láskou. Růžové květiny jsou tradičně spojovány také s ženskostí a s tímto spojením jde ruku v ruce význam pro jemnost a něžnost. Nicméně, více párů se zdržuje těchto tradičních domněnek a dovolují růžovým květinám, aby zastupovaly ohleduplnost a nenucenost. Ať už si přejete interpretovat význam do růžova zbarvených květin jakkoliv, tyto krásy vždy jistě potěší. Běžnými růžovkami jsou například růže, karafiáty a chryzantémy

Červená

Čerstvé červené květiny vysílají jasné a mocné sdělení intenzívní romantické lásky.

Červená je nepochybně barva vášně a jakákoliv červená kytice nebo aranžmá bude dotyčnému sdělovat, jak silnou a pevnou lásku k němu chováte. Červená květina se symbolicky nejvíce podobá srdci. Červená je barva pokušení a touhy. Nejběžnější červenou květinou je červená růže, ale i červený karafiát, tulipán, gerbera doručí stejné sdělení představující vaši touhu a vášeň.

Modrá

Bohatá, hluboká modř, kterou můžete najít u nádherné hortenzie a pozoruhodného kosatce, nabízí vyrovnanost.  Modré květiny mají uklidňující účinek. Zklidňují emoce a navozují náladu k rozjímání. Představte si…pomalé tempo, vy ležíte na zádech a pozorujete mraky plynout po bezchybné modré obloze nebo vnímejte to blaho při pohledu na klidnou hladinu modrého moře…

Modré květiny také hovoří o intimitě a jsou ideálními květy pro dlouhodobé vztahy, kde partneři chtějí navzájem komunikovat svou hlubokou a trvalou důvěru. Klid a pohoda vycházející z modrých květin činí tyto květiny vhodnými také jako dárek k soustrasti a k přání pro rychlé uzdravení.

Fialová

Fialové květiny mají v sobě jisté okouzlení, další smyslnou kvalitu. Jejich jemná barva něžně pulzuje tajemstvím. Fialové květy symbolizují šarm, půvab, vytříbenost a eleganci. Jejich nadpozemské kvality také zastupují tvořivost a mohou dopomoci vyjádřit silný romantický dojem. Krásné fialové aranžmá může symbolizovat důležitou proměnu. Jako jedny z nejkrásnějších květin na světě budou v pugétu obdarovávanému zaručeně nést mimořádné sdělení.

 

Kdo má rád barevné kombinace uvádíme zde například význam bílo-červené kytice.

Kombinací čistoty a nevinnosti bílých květin s vášní květů červenýchm vysílá tato kytice signál harmonie a nadšení. Spolu tyto barvy květin přesáhují svůj původní význam, a tak nabízí příslib dobrodružství zabaleného v eleganci.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

SUNNYS

ŽANETA

ZOE

VENDY

ZARA

VIOLETA

VINI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TONI

TINA

TEDIN

TANA

SUNNY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RISA

LARA

JULIANA

ILIANA

AGATA

DAFNE

ADEL

DARLA

DIANA

DOLORES

ADINA

DOMINIKA

BABEL

BARBARA

CLOE

ELIZABET

CINDY

ELOIS

LEONA

NIKOLETA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé
Kytice 100 růží

Kytice 100 růží

Sto růží

Jedním ze snů každé ženy je rozhodně dostat kytici 100 růží.. Toto gesto jen tak neztratí na své hodnotě a hřát u srdce nás bude vždycky. Stovka růží je už odjakživa symbolem hluboké lásky, a romantiky. Zatímco různě barevné růže mají tendencí mít mírně odlišné významy, například žluté růže symbolizují přátelství, bílé růže jsou spojovány s nevinností a soucitem, tak spojení červených růží a nezaměnitelné romantiky rozhodně stále platí a dlouho platit bude.

Číst celé