Květiny a jejich symbolika štěstí v Číně

Květiny reprezentující štěstí v Číně

Číslo osm číňané považují za nejšťastnější číslo, které se vyslovuje jako „Ba“, a je podobné slovu „Fa“ - což znamená bohatství. Osmého srpna, neboli tedy 8. 8. je pro číňany považován za obzvlášť šťastný den, protože by měl být dokonce dvojnásobně šťastným! Osmička kromě štěstí, nese také význam prosperity, úspěchu, vyššího sociálního postavení, nebo právě onoho šťěstí. Stejně jako číslo osm, také květiny jsou v čínské kultuře významným symbolem štěstí. Květiny jsou zde vyobrazovány na různých místech od maleb až po výšivky. Číňané věří, že květiny dokážou přenést pozitivní energii na člověka a pořádně ho také dobít optimismem a energií. Pojďme se dnes podívat, které květiny jsou považovány za obzvláště šťastné.

 

Pivoňky

Pivoňky byly v minulosti během vlády dynastie Ming a Qing čínskou národní květinou. V dnešní době ale číňané stále ctí nejen v myslích, ale také na obrazech, v básních tyto bohaté a romantické květy. Není ani divu, že právě pivoňky jsou tak oblíbenými květy. Jsou považovány nejen za symbol štěstí, ale také prosperity a bohatství. Tedy ideální květina pro někoho, na kom vám opravdu záleží.

Orchideje

Čínští učenci již v dávných dobách naprosto milovali orchideje a proto veškerá literatura a poezie byla soustředěna zejména na květy orchidejí. Orchideje jsou v Číně také významnou součástí čínské medicíny, proto je běžné, že vám váš praktický lékař předepíše lék s výtažkem z orchidejí. Už samotný Konfucius miloval orchideje a často zdůrazňoval, že se jedná o rostlinu ušlechtilého charakteru. A prohlásil také slavnou větu „Orchideje rostou v lesích a svou vůni zde vypouštějí, i přesto že zde není nikdo, kdo by si jich zde cenil.“

Hortenzie

Hortenzie jsou považovány za květiny, které jsou symbolem opravdu jedinečného štěstí. Dokážou inspirovat zejména lidskou kreativitu a podpořit jejich tvůrčího ducha. Květiny mimo štěstí představují také vděčnost, osvícení a spiritualitu. Hortenzie navíc najdete v samých pozitivních a jemných barvách, proto jsou ideálním dárkem pro krásný den.

Lilie

Číňané lilie milují a neskutečně si jich váží! Existuje zde dokonce přísloví které praví „Pokud máte na světě jen dva haléře, za jeden kupte bochník chleba a za ten druhý lilii.“ Číňané věři, že lilie přínašejí pokojnou a uklidňující energii do našich domovů. Mnoho lidi je také využívá k meditaci, pro navození co nejautentičnější a nejpohodlnější atmosféry. Mimo štěstí jsou také symbolem naděje.

Růže

Číňané také cení červené růže, které reprezentují prosperitu a bohatství. Růže zde představují královskou hodnost a eleganci. I když růže nepatří mezi tradiční čínskou květinu, i zde se pomocí růží vyjadřuje vaše zamilovanost, zájem a vášeň. Když zvolíte při vyznání vaší lásky právě růži, věří se, že vám přinese štěstí v lásce! A to se rozhodně vyplatí! Navíc když spolu ke květině povíte vaší vyvolené magický příběh o růžích a jejich symbolice, rozhodně ji dostanete do kolen!

 

Nyní když znáte symboliku štěstí Feng Shui, přineste si trochu štěstí do vašeho domova, nebo ho alespoň někomu darujte. Pokud chcete, můžete také jednotlivé druhy květin různě nakombinovat a vytvořit tak jedinečné aranžmá plné štěstí!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINI

VINI

VILI

VILI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TEDIN

TEDIN

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RORY

RORY

RISA

RISA

LARA

LARA

JULIANA

JULIANA

ILIANA

ILIANA

AGATA

AGATA

DAFNE

DAFNE

ADEL

ADEL

DARLA

DARLA

DIANA

DIANA

DOLORES

DOLORES

ADINA

ADINA

DOMINIKA

DOMINIKA

BABEL

BABEL

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

ELIZABET

ELIZABET

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé