O květinách

Chcete se dozvědět zajímavosti ze světa řezaných květin? Potom sledujte naše články, které přidáváme v pravidelných intervalech. Staňte se fanoušky na našich sociálních sítích, kde Vám budeme pravidelně přinášet veškeré zajímavosti.

Květiny v kanceláři

Květiny v kanceláři

Proč pořídit živé květiny do vaší kanceláře

Stále váháte nad tím, zda si pořídit živé květiny do vaší kanceláře? Věříme že dnešní článek vás utvrdí o tom, že pořídit květiny do kanceláře může být jedna z nejlepších investic za poslední dobu. Proč? Je to jednoduché, zeleň ve vaší kanceláři má pouze samé pozitivní účinky a odvážně si troufáme říct, že už s první koupenou květinou poznáte zásadní rozdíl nejen na vaší náladě, ale zejména také na vaší produktivitě. A změna proběhne nejen u vás, ale také vaši kolegové a zákaznici se u vás v kanceláři budou cítit ihned mnohem lépe. Pojďme se tedy společně podívat na všechny pozitivní změny, které vám může prostá květina do vaší pracovní produktivity přinést.

Číst celé
Hypoalergenní květiny

Hypoalergenní květiny

Hypoalergenní květiny pro váš domov

Alergie je nemilá situace, která sebou bohužel nese i jisté oběti. Ovšem s dnešní širokou nabídkou různých jak řezaných, tak i pokojových rostlin je poměrně snadné vybrat i pro alergiky. Ať už trápí alergie vás, nebo vaše blízké, není překážkou pro věnování květin. Existuje totiž celá řada nádherných hypoalergenních květin, ze které můžete vybírat. V dnešním článku si představíme hned několik druhů hypoalergenních rostlin a řezaných květin ať u příštího nákupu máte z čeho vybírat.

Číst celé
Příprava květin na Vaši dovolenou

Příprava květin na Vaši dovolenou

Tipy a triky jak připravit květiny na vaši dovolenou

Léto je časem dovolených a prodloužených víkendů, kdy se častěji než kdy obvykle vydáváme na delší cesty mimo domov. Zatímco si ale my užíváme naši krásnou a hlavně zaslouženou dovolenou, naše rostliny v bytě mohou naopak trpět. Proto je velmi důležité je na takovou situaci připravit, pokud se nechcete vrátit k povadlým, nebo dokonce suchým květináčům. Naštěstí ale existuje spoustu vychytávek a triků, jak můžete vaše květiny udržet v kondici i přes dobu, co budete pryč. Pokud si nejste jistí, které z našich doporučení bude pro vás to správné, můžete si je vyzkoušet ještě předtím, než se vydáte na cestu. A jaké triky jsme si pro vás v dnešním článku připravili? Pojďme se spolu na ně podívat blíže.

Číst celé
Mýty o čerstvých květinách

Mýty o čerstvých květinách

Tradiční mýty o čerstvých květinách

Jak už to v životě bývá, každá věc si najde své příznivce i odpůrce. Proto bez většího úžasu i u čerstvých květin vznikly mýty, které se jich stále drží i přesto, že už byly dávno vyvráceny. Nicméně neustále zůstávají zakořeněny v naší kultuře a lidi jim věří. My jsme si pro vás v dnešním článku připravili ty nejběžnější, se kterými se neustále setkáváme, abychom vám potvrdili že jednou pro vždy tato tvrzení nejsou pravdivá. Pojďte spolu s námi nahlédnout na nejdůvěryhodnější mýty, které existují v květinovém světě.

Číst celé
Orchideje

Orchideje

Zajímavé fakta o orchidejích, které jste možná nevěděli

Orchideje díky svému vzhledu patří mezi jedny z nejvíc exotických květin, které můžete pořídit. Existují k tomu všemu v mnoha výrazných barvách, zajímavých tvarech a provedeních, takže je i z čeho vybírat. Další výhodou u orchidejí je také rozhodně jejich variabilita, jelikož je můžete pořídit nejen jako řezané květiny , ale mnohem běžněji také jako květiny v květináči, který jim, jak by se možná mohlo na první pohled zdát, vůbec neubírá na kráse.  V dnešním článku si prozradíme několik zajímavých tipů a faktů, týkajících se krásných orchidejí, které vás možná překvapí, potěší nebo si minimálně dozvíte něco nového.

Číst celé
Ibišek

Ibišek

Ibišek a jeho pozitivní účinky pro naše zdraví

Ibišek, známý také pod názvem jako čínská růže je běžná květina, kterou můžete najít na zahrádkách, ovšem pokud začnete pátrat po jejím původu, dost možná narazíte na různé návrhy. Otázkou zůstává, zda je Čína opravdu původní zemí, kde se ibišek objevil jako první. Nicméně jedno je jisté a to jsou pozitivní účinky ibišku na lidské zdraví! Léčivé hodnoty a výhody ibišku jsou popsány již ve starověkých spisech, ajurvédě a čínské herbologii. Nejen samotné květy, ale celá rostlina a její jednotlivé části mají pro člověka obrovský užitek! Obsahují například pektin, flavonoidy, kyselinu jablečnou, citrónovou a další. Ibišek se může buďto přímo konzumovat, nebo může být také použit v rámci terapie. Ibišek obsahuje také antokyany a polysacharidy, proto není divu že se často využívá právě formou čaje. Ibišek je zkrátka kouzelná rostlina o které byste měli vědět více, a přesně o tom bude dnešní článek!

Číst celé
Zahrada a domácí mazlíčci

Zahrada a domácí mazlíčci

Jak vytvořit z vaší zahrady bezpečné místo pro vaše mazlíčky?

Pokud patříte mezi milovníky nejen květin, ale také zvířat, pravděpodobně u vás doma nechybí nějaký čtyřnohý kamarád. V tomto případě je vždy dobré se ujistit, že je pro něj váš domov a zahrada bezpečným místem, kde nečekají žádné nebezpečné nástrahy. Zvířata jsou citlivá na různé vlastnosti rostlin mnohem více, než lidé. Proto byste měli mít na paměti tyto tipy pro bezpečné a snadné zahradničení s domácími mazlíčky. Proto pokud máte domácího mazlíčka a milujete váš dům a zahradu zvelebovat květinami, tento článek je přímo pro vás!

Číst celé
Darování kytice

Darování kytice

Ultimátní průvodce květinové etikety

Mnoho mužů neustále tápe při věnování kytice. Mají pocit, že ne vždy je ta správná příležitost věnovat kytici, aby něco náhodou nepokazili. Ovšem toto tvrzení je zcela mimo, na kytice je vhodný čas naprosto vždy a neexistuje snad snadnější způsob jak rozzářit vaší milované den, než kyticí čerstvých květin. Navíc v dnešní moderní době plné online květinářství doslova nemusíte vstát od počítače a kytice již bude na cestě! Tak konec výmluv a hurá do toho!

Číst celé
Druhy lilií

Druhy lilií

Krásné a jedinečné druhy lilií

Při výběru kytice čerstvých květin se vám rozhodně už podařilo narazit také na různé druhy lilií. Ne všechny lilie jsou totiž stejné a hlavní rozdíly rozeznáte již na první pohled. Existuje spousta hybridů, které se liší ať už svým tvarem, ale také barvou, odstíny nebo také velikostí. V dnešním článku si představíme několik nejpopulárnějších a nejoblíbenějších druhů, na které jste rozhodně už někdy narazili a pokud ne, je na čase si je představit.

Číst celé
Romantické květiny

Romantické květiny

Sedm romantických květin, které nejsou růže

Růže jsou nejběžnějším způsobem, jak vyjádřit vaši lásku nejbližším a to zejména vašim přítelkyním a drahým polovičkám. Jsou považovány za jednu z nejromantičtějších květin a těžko byste hledali jinou rostlinu, která vaše zamilované emoce a city dokáže vyjádřit lépe. Růže jsou krásné, o tom není pochyb, jenom jste už možná příliš unavení a přesycení věnovat stále jen a jen růže, když na světě existuje spousta dalších krásných a různorodých květin, které jsou taktéž považovány za romantické a velmi spolehlivě dokážou vyjádřit vaše city. V dnešním článku si představíme hned několik různých druhů květin, které jsou vhodné pro romantické příležitosti.

Číst celé
Letní květiny - III. Díl

Letní květiny - III. Díl

Nejkrásnější letní kytice (3. díl)

Dnes přicházíme s třetím a zároveň posledním dílem o letních květinách, které byste rozhodně neměli minout. Ve dvou předchozích dílech jsme si prozradili, jak nakombinovat zářivě žluté květy, nebeskou modrou nebo také zářivě červenou barvu. Dneska se naopak podíváme na kombinaci roztomilé fialové, energické růžovo-fialové barvy, jemnou růžově korálovou a na úplný závěr si ukážeme, jak zkombinovat svěží zelenou, kterou tuto letní trilogii zakončíme.

Číst celé
Květiny a jejich symbolika štěstí v Číně

Květiny a jejich symbolika štěstí v Číně

Květiny reprezentující štěstí v Číně

Číslo osm číňané považují za nejšťastnější číslo, které se vyslovuje jako „Ba“, a je podobné slovu „Fa“ - což znamená bohatství. Osmého srpna, neboli tedy 8. 8. je pro číňany považován za obzvlášť šťastný den, protože by měl být dokonce dvojnásobně šťastným! Osmička kromě štěstí, nese také význam prosperity, úspěchu, vyššího sociálního postavení, nebo právě onoho šťěstí. Stejně jako číslo osm, také květiny jsou v čínské kultuře významným symbolem štěstí. Květiny jsou zde vyobrazovány na různých místech od maleb až po výšivky. Číňané věří, že květiny dokážou přenést pozitivní energii na člověka a pořádně ho také dobít optimismem a energií. Pojďme se dnes podívat, které květiny jsou považovány za obzvláště šťastné.

Číst celé
Letní květiny - II. Díl

Letní květiny - II. Díl

Letní květiny, které rozzáří váš domov (2. díl)

V minulém díle jsme si představili hned několik druhů květin, které jsou ideální v kombinaci s barvou rajských jablíček. Představili jsme si jaké barvy zvolit, pokud chceme dosáhnout poutavého a zajímavého vzhledu. V dnešním díle se podíváme na další z barev, mezi nimiž nebude chybět zářivá žlutá, nebesky modrá nebo magická fialová. Pojďte spolu s námi nahlédnout do další kategorie nádherných letních květů, které by vaši vázu neměly minout.

Číst celé
Letní květiny - I. Díl

Letní květiny - I. Díl

Letní květiny, které rozzáří váš domov (1. díl)

Léto doslova křičí barvami a novou svěží energií, která dokáže rozjasnit každý den. Proto právě tohle letní období je ideální pro svěží a čerstvé květy, které by ve vaší váze neměly chybět. Možná máte spíše jaro spojené s vrcholem květenství pro různě barevné a veselé květy, protože všichni z nás určitě známe barevné tulipány, co se po dlouhé šedé zimě začínají objevovat na zahrádkách, stejně jako narcisy a mnoho dalších. Právě i léto má plno svých jedinečných květů. Od zářivých slunečnic, ibišků a měsíčků až po nádherně fialové třapatky, řebříček či výrazné mečíky. Mnoho letních květin má zářivé a pestrobarevné provedení plné zajímavých květů. Samozřejmě i jejich vůně se line široko daleko a proto jsou skvělé jako čerstvá letní dekorace. Navíc díky různým barvám a strukturám květů může vzniknout opravdu zajímavá letní kytice. Abychom vám usnadnili snadnější představu o tom, jak které květiny zkombinovat přicházíme dnes s jedinečným článkem nabitým plné letní květinové inspirace, ze které si musí vybrat opravdu každý! V dnešním článku se zaměříme na oranžově červenou barvu a prozradíme se, s jakými dalšími květy tuto barvu ideálně kombinovat.

Číst celé
Hortenzie

Hortenzie

Hortenzie a fakta, o kterých jste možná nevěděli

Hortenzii jako rod, můžete najít až v 70-75 různých druzích. Tento keř patří do saxifragózní rodiny. Nejčastěji jsou různé druhy charakterizovány květenstvím. Hortenzie má svůj původ ve východní Asii, Japonsku, Koreji, Číně ale také v Himalájích, Indonésii a Severní Americe. V dnešním článku si prozradíme různé zajímavosti, o kterých jste dost možná ani neměli ponětí, tak jdeme na to!

Číst celé
Počet růží význam

Počet růží význam

Význam počtu růží

Už pro vás asi není žádnou novinkou, že jednotlivé druhy květin mohou mít různé významy. Také jednotlivé barvy květů, dokážou naprosto změnit význam a zprávu, kterou chcete vašemu příjemci sdělit.  Zejména u růží hraje barva velmi významnou roli! Již od středověku si lidé zvykli věnovat květiny jako dar a proto květiny zpravidla nechybí na žádné oslavě nebo jiné významnější události. V dnešním článku si představíme, jak počet růží dokáže naprosto změnit a zdůraznit význam, který chcete příjemci sdělit, věříme že vám tento článek pomůže při následném rozhodování se, kolik růží je vhodné věnovat.

Číst celé
Květinové koktejly

Květinové koktejly

Osvěžující květinové koktejly

Horké letní dny jsou doslova za dveřmi, večery se nám neúprosně prodlužují, sluneční paprsky zesilují a všem roste chuť trávit letní pohodové večery ve společnosti, nejlépe s drinkem v ruce. Proto na řadu přicházejí oblíbené osvěžující nápoje, které nám ovšem nemusí potěšit pouze vaše chuťové pohárky, ale také oči! Dnešní trochu netradiční článek bude věnovaný pouze letním koktejlům, které nebudou jen tak obyčejné! Naopak budou ozvláštněné krásnými květinami, které jim nejenže pomohou spestřit finální vzhled, ale také doladit poslední chuťovou tečku! Navíc jsou velmi snadné na přípravu, proto můžete překvapit vaše hosty a připravit jim spolu s letní grilovačkou i skvělé osvěžující koktejly plné barev a chutí!

Číst celé
Mečíky

Mečíky

Mečíky, symbol síly a vytrvalosti

Není žádným tajemstvím, že různé druhy květin mají také různý význam. Už před mnoha stovkami let, lidé používali květiny k vzájemnému posílání tajných zpráv spoléhajíc na květomluvu a její symboliku. Květy mečíku patří mezi ty, které je velmi snadné si vyložit. Hlavní symbol, který sebou mečíky nesou je síla a odvaha. Ovšem nejen tento symbol je spjat s květy mečíků, v dnešním článku si prozradíme, co dalšího se skrývá za těmito půvabnými květy.

Číst celé
Květiny k narozeninám v červnu

Květiny k narozeninám v červnu

Narozeninové květiny pro měsíc červen

A máme tu červen, měsíc kdy se všichni pomalu začínají myšlenkami ladit na bezstarostné letní dny plné slunce, zábavy a teplých večerů s drinkem v ruce. Pokud máte známé, příbuzné nebo kamarády, kteří se narodili právě v červnu, rozhodně byste na jejich narozeninový den neměli vynechat květiny. Právě červen, kdy sluníčko už opravdu dostatečně září, všechno krásně kolem nás kvete, je ideální dobou pro čerstvě řezané květiny. Ovšem jako vždy je na výběr velká spousta květin, ve kterých se není tak jednoduché orientovat, proto si dnes pojďme ukázat, které druhy květin jsou vhodné právě do narozeninové kytice.

Číst celé
Ekologie a floristika

Ekologie a floristika

Jak se stát ekologičtějším floristou?

Každý kdo miluje květiny, přírodu a zajímá se alespoň trochu o okolní svět rozhodně spozoroval trendy posledních let. Začínáme se zajímat stále více a více o ekologii a svět ve kterém žijeme. Je to prosté, pokud chceme předat našim dětem stejný svět, ve kterém žijeme, nebo alespoň podobný, musíme proto něco udělat. Ekologie se dotýká snad všech sfér od gastronomie, módy, potravin tak i naší oblíbené floristiky.

Číst celé
Jak si zpříjemnit home-office

Jak si zpříjemnit home-office

Květiny pro snadnější home-office

Doba, kdy se mnoho lidí přesunulo ze sdílených kanceláří na home-office sebou přineslo hned několik změn. Kancelář s kolegy v lidech budí a symbolizuje pracovní prostředí, ve kterém se přirozeně pracuje. Ovšem doma máme mnoho různých podnětů, které nás mohou velmi snadno rozptýlit. V domácím prostředí je mnohem složitější se pořádně soustředit na jednu konkrétní věc a nenechat se ničím rušit. Dnes si prozradíme, jak si můžete snadno a lehce navodit pracovní prostředí i u vás doma snadno pomocí květin. I tento drobný dotek přírody může mít velmi pozitivní vliv nejen na vaši mysl a náladu, ale také na vaši produktivitu.

Číst celé
Průvodce darování květin

Průvodce darování květin

Průvodce květinami pro muže

Samotný nákup a darování květin patří určitě mezi ty příjemnější záležitosti, ovšem nákup květin pro ženy, které mají speciální místo ve vašem životě, může být poněkud složitější úkol, než by se na první pohled mohlo zdát. Existuje totiž tolik různých druhů, barev a aranžmá květin, ze kterých lze vybírat, že by se v tom jeden snadno ztratil. Ještě více matoucí může být pokud kupujete více než jednu kytici pro babičku, maminku, sestru nebo dceru.

Číst celé
Koupelna a květiny

Koupelna a květiny

Květiny v koupelně

Jednou z nejdůležitějších, ale zároveň také z nejnáročnějších pokojů na údržbu ve vašem domě je bezpochyby koupelna. Od koupelny toho člověk očekává opravdu hodně. Chceme si ji nechat pokud možno co nejčistší, zároveň ale chceme aby měla dostatečné množství barev a určitý styl. Měla by to být také relaxační místnost v našem domě, nicméně nesmíme zapomínat také na hlavní důvod koupelny, a to aby byla dostatečně praktická a splňovala naše požadavky. Jak si z koupelny udělat novou oázu klidu a relaxu v domě, využít malého prostoru na maximum a doladit si ji přesně podle vašich představ? Máme pro vás dobrou zprávu, koupelnám stačí opravdu málo hlavním klíčem úspěšné dekorace není nikdo jiný než květiny a svíčky! Právě tyto dvě dekorace vám pomůžou z koupelny udělat místo plné odpočinku a pohody.

Číst celé
Květinoví pomocníci při léčbě úzkostí

Květinoví pomocníci při léčbě úzkostí

5 květinových pomocníků při léčbě úzkostí

Úzkosti. V poslední době velmi časté téma, které trápí stále více a více lidí a vyplývá na povrch. Úzkost vás může zasáhnout zkrátka kdekoliv a kdykoliv a během několika minut se můžete začít potýkat s ohromnými návaly strachu. Boj s úzkostmi je opravdu složitý a vyžaduje spoustu času i energie. Pokud úzkostmi trpíte, nebo znáte někoho kdo s nimi bojuje, zkuste vyzkoušet léčbu pomocí květin. Lidé kteří zažívají úzkosti přirovnávají onen pocit jako postižení, jelikož se objeví tak náhle, že se na něj člověk nemůže nijak připravit. Pocit úzkosti si zkrátka nevybírá zda je den, noc nebo odpoledne.. Čas kdy máte volno, jste v práci nebo se například chystáte na rande.

Číst celé
Květiny a sny

Květiny a sny

Jaký význam mají květiny v našich snech

Až třetinu našeho života strávíme spánkem a sněním. To je opravdu spousta času, který mohou doprovázet sny. Naše sny nejsou jen náhodné abstrakce, naopak vycházejí z našich vzpomínek a to jak nedávných, tak i těch které jsou uloženy hlouběji v naší paměti. Věděli jste například, že žádnou osobu, krajinu, nebo budovu, která se objeví v našem snu si jen tak sami od sebe nevytvoříme v hlavě, ale je to něco, co jsme již dříve viděli? V dnešním článku si představíme význam květin v našich snech. Jaké emoce mohou květiny v našich snech zprostředkovat? Jaké jsou to signály a vzpomínky? Přesně na to se můžete těšit v dnešním článku.

Číst celé
Poděkování kyticí

Poděkování kyticí

Řekněte své děkuji květinou

Darování květin, je skvělým způsobem jak vyjádřit své uznání a říci děkuji. Je hned několik důvodů, kdy darovat kytku jako uznání a poděkování na které mnozí zapomínají. Pokud navíc doplníte kytici krátkým psaníčkem, můžete si být jistí, že květina jistě splní svůj význam. Dnešní článek vám pomůže najít perfektní kombinaci květin pro situace, které si zaslouží děkovné gesta jak vaším přátelům, rodičům nebo také učitelům či poděkování za podporu v nelehkých situacích.

Číst celé
Květiny k svátku

Květiny k svátku

Jaké květiny věnovat ke svátku?

Váháte občas jaká kytice je vhodná ke svátku? Nechcete volit nic extra honosného, ale zároveň nechcete urazit něčím obyčejným. V dnešním článku vám představíme 5 květin, s kterými rozhodně nikdy neuděláte chybu. Jejich velká výhoda je univerzálnost, nezáleží zda je věnujete kamarádce, přítelkyni, mamince nebo kolegyni v práci. Jedná se totiž o květiny, které v sobě nenesou žádnou hlubší zprávu, která by mohla vyznít jinak, než jste měli v plánu.

Číst celé
Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé
Kytice 100 růží

Kytice 100 růží

Sto růží

Jedním ze snů každé ženy je rozhodně dostat kytici 100 růží.. Toto gesto jen tak neztratí na své hodnotě a hřát u srdce nás bude vždycky. Stovka růží je už odjakživa symbolem hluboké lásky, a romantiky. Zatímco různě barevné růže mají tendencí mít mírně odlišné významy, například žluté růže symbolizují přátelství, bílé růže jsou spojovány s nevinností a soucitem, tak spojení červených růží a nezaměnitelné romantiky rozhodně stále platí a dlouho platit bude.

Číst celé
Kytka jako omluva

Kytka jako omluva

Jakou vybrat kytici jako omluvu

 

Svrbí vás svědomí poté co jste řekli nebo udělali něco na co nejste zrovna pyšní? Chybuje každý, důležité je ale se z chyb poučit a hlavně si je uvědomit. Pokud po hádce s vaší přítelkyní či přítelem máte výčitky, zkuste to napravit s kyticí čerstvě řezaných květin. Uvidíte, že se veškerý hněv zažehná a nepříjemná situace se vyjasní mnohem snadněji.

 

Jakou květinu ale zvolit jako tu správnou omluvu? Pokud sáhnete po čerstvých růžích nebo liliích, tak rozhodně neuděláte chybu. Právě tyto květiny dokážou zažehnat každou špatnou situaci nebo nedorozumění. Existuje ale mnohem širší škála květin po kterých je vhodné sáhnout jako po upřímné omluvě, v tento moment je důležité se rozhodovat na základě situace a člověka.

Číst celé
Květiny na pohřeb

Květiny na pohřeb

Smuteční květiny

Asi nikoho nepřekvapí jak vzácnou poctou jsou květiny pro zesnulé, které sebou přinášíme na poslední rozloučení. Nesou sebou velkou hodnotu úcty a uznání pro zesnulého. Proto je důležité nezapomínat a hlavně nezanedbávat i tyto méně radostné detaily, které mají ovšem vysokou váhu. Dneska se podíváme na některé z důvodů, proč je důležité nezapomínat na smuteční květiny.

Číst celé
Zahrada plná motýlů

Zahrada plná motýlů

Motýlí zahrada

Je vaším snem mít zahradu plnou motýlů? Máte pocit že jste pořídili snad všechny květiny, které mají v názvu přídavné jméno “motýlí”, ale stále ne a ne přilákat dostatečné množství a vaše zahrada je spíš motýlí zastávkou, než cílovou destinací? Nevadí, v dnešním článku vám poradíme, jak na svoji zahradu přilákat více motýlů, co je přitahuje a jaké jsou jejich potřeby.

Číst celé
Dekorace na Velikonoce

Dekorace na Velikonoce

DIY 2: Velikonoční dekorace, které zvládnete i doma!

Věříme že velikonočních rad a tipů není nikdy dost, proto přinášíme další možnosti jak si přinést trochu jara a barev do vašich domovů, které si po zimě zaslouží trochu rozzářit. Podíváme se například jak si zpestřit vázu s květinami obyčejnou vodou, nebo ozdobit dveře, aby každý každý věděl, že právě u vás má jaro zelenou. Poradíme vám také jak například efektivně zužitkovat starší zavařovací sklenice, kterých máte plný sklep nebo skříň v kuchyni. Na tyto tipy a mnohem víc se můžete těšit právě v dnešním článku.

Číst celé
Jak využít bambus v práci

Jak využít bambus v práci

Bambus jako symbol pracovního úspěchu?

Máte pocit, že se neustále snažíte něco budovat, do vaší práce dáváte všechno, businessové plány několikrát schválené a zkontrolované, ovšem úspěch pořád ne a ne nadosah? Cítíte jak na vás dopadá stres, tlak od kolegů, ale vy stále toužíte o posunutí se v kariérním žebříčku nahoru a nehodláte to vzdát? Zkuste na chvilku vypnout, nehledat spojitost s úspěchem pouze ve vaší píly, odhodlání a zkušenostech, ale také také ve vašem okolí a vnitřním já. Pro všechny vaše cíle a úspěchy je důležitý vnitřní klid, příjemné prostředí a hlavně společnost, ve které je možné růst. Pokud nic takového kolem sebe nemáte, potom byste se měli zamyslet možná trochu nad něčím jiným, než je vaše snaha. Dovolte nám představit pomocníka pro zlepšení vašeho pracovního prostředí, ano, neděláme si legraci. Bambusovník vám opravdu může pomoci přinést lepší pracovní výkony a celkovou pracovní spokojenost.

Číst celé
Květiny na Velikonoce

Květiny na Velikonoce

Průvodce velikonočními květinami

Velikonoce máme všichni spojené zejména se zvyky, tradicemi, a hlavně symboly reflektující křesťanství, jelikož se jedná spolu s Vánocemi o jeden z nejdůležitějších křesťanských svátků. Mnoho lidí naopak ani netuší, že náboženský původ Velikonoc pochází právě z křesťanství, většina z nás má Velikonoce pravděpodobně spojeny s tradicemi jako je barvení vajíček, dekoracemi jarních zajíčků, čokoládovými vajíčky nebo u nás s tradiční pomlázkou, nad kterou většině cizincům zůstává rozum stát. Všechny velikonoční symboly v sobě mají ať už méně, nebo více, náznak nového života, úrody a nových začátků, které v nás jaro na první pocit evokuje.

Číst celé
Tradice darování květin

Tradice darování květin

Jak vznikla tradice darování květin?

V dnešní době běžně lidé dávají květiny svým blízkým a milovaným, zrátka těm, na kterým nám z nějakého důvodu záleží. Květiny nám pomáhají komunikovat a sdělovat emoce, které jsou pro nás často složité vyslovit. Kytice, to ale hravě zvládne říci za nás a to už v případě zda chcete vaší lásce vyjádřit svoji nehynoucí lásku nebo vděčnost, květiny jsou ideálním způsobem jak tyto emoce sdělit. Bylo tomu tak ale vždy? Všechny ostatní tradice, tak i věnování květin má za sebou svoji historii a s ní spojený příběh. Pojďme se dnes podívat na to, jak vznikla tradice věnování květin.

Číst celé
Historie MDŽ

Historie MDŽ

Mezinárodní den žen a jeho historie

Osmého března, den slavný pod jménem Mezinárodní den žen. Věděli jste ale, že ne vždy tomu bylo tak? Den který patří všem ženám, oslavuje se ženskost, emancipace žen a jejich postavení, za které dlouhá léta bojovaly a bohužel i v dnešní době ještě často bojovat musí.  Kde se ale vzal Mezinárodní den žen? A jak se slaví různě ve světě? To všechno se dozvíte v dnešním článku.

Číst celé
Jaké budou květinové trendy letošní sezóny

Jaké budou květinové trendy letošní sezóny

Květinové trendy aktuálně

Každá doba sebou nese trendy a ve všech směrech. Ať už se jedná o trendy v gastronomii kdy se v jednu dobu vracíme k tradičním receptům našich babiček a prababiček a snažíme se je nějakým způsobem revitalizovat, nebo naopak vymýšlíme nové moderní kuchyně ve formě molekulárních tvarů a nových kombinací cizokrajných chutí. Stejně tak tomu je například v módě, ale take ve floristice. I ta sebou nese trendy, které se mění globálně, sezóně nebo v závislosti na významných událostech. V dnešním článku si představíme několik trendů dnešní doby, které své místo na trhu dostatečně obhájili a proto je dobré se o nich dozvědět vice.

Číst celé
Jarní zahradní květiny

Jarní zahradní květiny

7 jarních květin, které by neměly chybět na vaší zahrádce

Na jaře neexistuje snad lepší zlepšovač nálady, než je pohled na nádherně rozkvetlé květiny všude kolem nás. Ať už jsou to brzké narcisy, které oznamují konec dlouhých, temných zimních dnů a přináší opět do světa trochu barev, nebo například voňavé frézie, či tulipány, které pokračují v jarní krasojízdě barevných zahrádek. Pro zahradní inspiraci si dnes představíme několik jarních květin a jejich sazeniček, které by rozhodně neměly chybět ve vaší jarní zahrádce!

Číst celé
Frézie

Frézie

Co všechno byste měli vědět o fréziích

V dnešním článku si přiblížíme frézie, které patří mezi byliny. Rozhodně jste se s nimi už někdy setkali a nevyhnuli se tak jejich výrazné vůni. Pojďme dnes nahlédnout do říše frézií a osvojit si některé z faktů.

Číst celé
Růže z lásky

Růže z lásky

Šest fází lásky s růžemi

Růže, neexistuje snad jiná květina, která by více symbolizovala lásku než jsou růže. Ať už v dávných dobách, nebo dnes, symbol růže jako nejromantičtější květiny co můžete kdy darovat se nezměnil. Není divu, že během jednoho jediného dne se ve světě prodá více než 110 milionů růží. Ačkoliv vyjádření našich pocitů může mít u každého z nás zcela jinou formu, následujících šest fází lásky zažívá každý z nás, i když většina nepřekoná pomyslnou druhou etapu. Ale pro ty, komu se to podařilo patří obrovský palec nahoru!

Číst celé
Svátek Svatého Valentýna a jeho historie

Svátek Svatého Valentýna a jeho historie

Historie Svatého Valentýna

 Dnes už všem známý svátek Svatého Valentýna připadá tento rok na pátek 14. února. Je známý po celém světě a oblíbený zejména mezi zamilovanými páry. Se svátkem Svatého Valentýna jsou spojovány drobné radosti pro naše polovičky. Ať už jsou to dárky v podobě oblíbené čokolády či bonboniéry, svěží a voňavé květiny, pro Vaši jedinečnou přítelkyni, nebo zážitek v podobě romantické večeře při svíčkách či masáže na uvolnění. Ovšem kde se vůbec vzal svátek Svatého Valentýna a kdo to onen tajemný světec Valentýn vůbec byl? Zajímali jste se někdy odkud tato romantická tradice pochází? Pojďte se spolu s námi podívat na historii tohoto významného světového svátku.

Číst celé
Nádherná a vyjímečná květina lilie

Nádherná a vyjímečná květina lilie

Vyjímečnost a rozmanitost lilií

 

Lilii pravděpodobně už každý někdy zahlédl na zahradě, ve váze nebo v kyticích, jelikož patří mezi oblíbené a velmi často používané květiny do dekorací a kytic. Díky jejich snadné dostupnosti všude ve světě, se vyskytují hned v několika různých barvách, tvarech i velikostech. Květina sama o sobě má hodně co nabídnout, a proto má téměř v každé kultuře odlišný význam. Navíc samotné využití lilií nezná meze a to v případě ať už je chcete darovat někomu blízkému, nebo pouze si rozzářit domácnost krásnou kyticí, lilie jsou tu vždy pro vás, aby splnily přesně vaše požadavky. Mimo to, existuje hned několik důvodů, proč jsou pro nás lilie tak výjimečné. A přesně o jejich vyjímečnosti si v dnešním článku prozradíme více!

Číst celé
Nechte květiny vyčistit vzduch u Vás doma

Nechte květiny vyčistit vzduch u Vás doma

Přineste si do svého domova více kyslíku

 Vzduch. Něco tak prostého, ale zároveň naprosto nezbytného k životu. Není snad člověka, který by nemiloval čerstvý horský vzduch, či vůni přírody. Ovšem ne každý má každodenní přístup k opravdu čerstvému vzduchu a zároveň většina z nás je rádo, že má čas vůbec vytáhnout paty z budovy. Všechna tato úskalí můžeme alespoň trochu zmírnit tím, že si svou zeleň přineseme domů. Ať už chcete donést pouze trochu zeleného do vašeho bytu, nebo opravdu chcete vyčistit vzduch u vás v místnosti, tento článek je tím pravým pro vás! Představíme si totiž hned několik rostlin, které jsou perfektními společníky pro produkci kyslíku! Výběr správných pokojovek, dokáte totiž jednoduše obnovit kyslík, který v místnosti dýcháte. Různé pokojovky zároveň dokážou efektivně vyčistit vzduch a odstranit z něj nežádoucí toxiny. Jedná se tak o mnohem přirozenější způsob čištění vzduchu než je například zvlhčovač vzduchu.

Číst celé
Jakou květinovou vůni zvolit při nákupu

Jakou květinovou vůni zvolit při nákupu

Všechno, co byste měli vědět při nákupu květinové vůně

 

Říká se, že si nikdy nebudete přesně pamatovat na kabelku, či značkové hodinky na vašem zápěstí, ale vůni z nich si budete pamatovat už navždycky. Ať už je to parfém, vůně kolínské, nebo toaletka, vůně vždy vypoví o vaší osobnosti více, než byste si vůbec dokázali představit. Mnoho lidí vám také poví, že se necítí dostatečně oblečení, dokud před odchodem z domu neudělají jeden z nejdůležitějších každodenních kroků, kterým není nic jiného, než nanesení vašeho oblíbeného parfému. Tyto drobné neviditelné doplňky, dokážou pořádně zamotat hlavu! A pokud jde navíc o nesmrtelné květinové vůně, toto pravidlo platí dvojnásob!

Číst celé
Přání do kytice

Přání do kytice

Vánoční a narozeninová přání

Přicházíme s další várkou citátů, tentokrát trochu tematicky s vánočními citáty a zároveň i s těmi narozeninovými, u kterých není inspirace nikdy dostatek.

Plánujete během Vánoc navštívit někoho z květinou, nebo se jen chcete inspirovat na originální vánoční přání? Tak to pro vás mám hned několik nápadů! Zkuste letos smsky vyměnit za originální papírová přání. I vánoční hvězda, je skvělým drobným dárkem, jak někoho potěšit. Spolu s přáníčkem bude ideální kombinací, jak někomu udělat radost.

Číst celé
Vánoční Jmelí

Vánoční Jmelí

Vánoční jmelí a legendy s ním spojené

 

Jmelí bezpochyby patří mezi základní symboly českých Vánoc a je kolem něj opřeno spousta legend a tradic. Magické příběhy spojené s jmelím začínají už u jeho samotného původu a místem, kde se běžně vyskytuje a to tedy vysoko na stromech. Jedná se prý tak o magické spojení mezi nebem a zemí. Také jeho finální tvar je zajímavý sám o sobě, vyskytuje se totiž ve tvaru koule, které rostou libovolně jak se jim zachce.

 

Jmelí je poloparazitickou rostlinou, která však žádným způsobem svého hostitele neničí. Pouze ho potřebuje pro dostatek vody a minerálů k životu. Další živiny si dokáže pomocí fotosyntézy vyrobit samo. Jmelí parazituje hlavně na listnatých a jehličnatých stromech po dobu několika desítek až stovek let. Jmelí vyniká také svou dlouhověkostí a často zahyne až se svým hostitelským stromem.

 

Jmelí si svou oblibu získalo již za doby keltů či slovanů, kteří považovali zelené větvičky jmelí, které dokonce plodí na holých stromech během zimního období jako dar z nebe. Během oslav nového roku docházelo dokonce k rituálu, kdy zlatým srpem jmelí odřezávali přímo ze stromů. Proto se jmelí během vánoční doby zlatí.

 

Číst celé
Vánoční tradice

Vánoční tradice

ČESKÉ VÁNOCE A JEJICH TRADICE


V dnešním článku si trochu odpočineme od dekorací a kytic a naopak se zaměříme tradice spojené s českými Vánocemi. Svátky vánoční jsou všude po světě propleteny různými tradicemi, bez kterých si lidé tento čas neumí ani představit. A právě tradice dělají tento čas kouzelným a magickým. První adventní nedělí začíná kouzlo vánoc umocňovat svoji sílu. Města rozsvítí své vánoční stromečky, náměstí ovládnou vánoční trhy plné svařeného vína a punče, obchody praskají ve švech a koledy se na nás hrnou ze všech stran. Přesto bychom neměli zapomínat, že Vánoce jsou především svátkem klidu a časem stráveným s vašimi nejbližšími, na které si často během roku neuděláme čas. Proto dlouhé procházky v mrazivém zimním počasí, ohřátí se u vánočních teplých drinků nebo například společné pečení vánočního cukroví umocňuje krásu celého vánočního času. Dnes se pojďme podívat na nejznámější české vánoční tradice, které jsou spojeny s Vánocemi. Mnoho vánočních tradic je spojeno s otázkami ohledně budoucnosti a nadcházejícím rokem a zjistíme, co všechno si můžeme předpovědět.

Číst celé
Květiny a zdraví

Květiny a zdraví

Jaké blahodárné účinky mají květiny na naše zdraví?

Pozitivní účinky květin jsou nejčastěji připisovány ke zlepšení nálady a potěšení dotyčného, pomáhají nám upevňovat naše vzpomínky na speciální události, kouzlit úsměvy na tváři našim blízkým, nebo také říkat promiň v těch méně příjemných situacích. Květiny jsou zkrátka dobrým způsobem komunikace pro naše vztahy. Tato pozitivní estetická stránka květin, je ale pouze jednou částí benefitů, které nám květiny přináší. A právě dnes nahlédneme, jaké další benefity nám květiny poskytují.

Číst celé
Květina Vánoc

Květina Vánoc

Vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima) neboli poinsetie

Je spojována s oslavou narození Ježíše a je celosvětově vnímána jako symbol Vánoc. Červeně, či jinak, zabarvené části rostliny nejsou v podstavě květy, ale spíše listy. Rostlina se může použít na zdravotní účely a dá se pomocí ní i barvit oblečení.

Země původu vánoční hvězdy je Mexiko. Mexická mytologie obecně připisuje určité květiny různému božstvu, což je také důvod, že i poinsetie má svůj speciální význam a symboliku.

Číst celé
Květiny a ženy

Květiny a ženy

Experiment: Může přítomnost květin získat lepší vyhlídky u ženy?

 Ať už jsou to tmavě červené růže na Valentýna, nebo kytice čerstvě řezaných květin při průchodu nevěsty svatební uličkou, květiny jsou bezpochyby úzce spjaty s mezilidskými vztahy. Přemýšleli jste ale někdy, zda může pouhá přítomnost květin ovlivnit váš vztah a rozhodování, například na prvním rande? Máme pro vás odpověď - ano, mohou. Výsledky experimentů vedené Nicolasem Guéguenem na Univerzitě v jižní Bretani ukazují, že květiny mají vliv na mezilidské vztahy a naše chování.

Číst celé
Šípek

Šípek

Šípky jako léčivo i dekorace

Růže šípková, jedná se o jeden z nepřehlédnutelných keřů v podzimu. Během letních měsíců převážně v průběhu června a července jej zdobí světle růžové květy složené z pěti korunních plátků a naopak na podzim v období září a října keř plodí všem známé červené šípky. A právě na plody se dneska zaměříme.

Číst celé
Svěží dýně

Svěží dýně

Jak udržet vyřezané dýně svěží

 

Taky jste se na halloween rozhodli vyřezávat dýně a vaším hlavním přáním je aby vydržely co nejdéle a nezačaly hnít po prvním týdnu? V našem článku vám představíme 7 tipů jak předejít plísním a udržet dýně co nejdéle svěží! Ještě předtím než ale přejdeme k hlavním tipům, jedním z nejdůležitějších kroků k tomu, jak udržet vaše halloweenské dekorace co nejdéle čerstvé, je pořídit dýně vypěstované ve vašem okolí.

Lokálně vypěstované dýně byly totiž ušetřeny dlouhé přepravy, která často jednotlivé kousky poznamená a tím více jsou poté náchylnější na jakékoliv další zpracování. Při výběru také dbejte na tvrdost dýně, pokud už při koupi cítíte, že dýně má některá místa měkká, tak se jim raději vyhněte. Měkká místa jsou mnohem náchylnější na plísně a proto by vás v brzké době mohly nemile překvapit.

Číst celé
Halloween

Halloween

Svátek Halloween

Pod pojmem Halloween si většina lidí představí vydlabané dýně do strašidelných tvarů, americký svátek plný sladkostí a dětí v kostýmech. Svátek který se každoročně slaví 31. října má poněkud tajemnou historii, o které jste možná nevěděli.

Číst celé
Radost z květin

Radost z květin

Radost z květin - co ji způsobuje?

Proč tak rádi dostáváme květiny? Určitě jste si všimli a také sami zaznamenali, že květina vždy a za jakékoliv situace dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Ať už kytici předáme sami, nebo využijeme expresních služeb dnešní doby a necháme ji poslat po kurýrovi, ve většině situacích se setkáme u protějšku s radostí v očích a vděkem, které často přetrvávají spolu s životem květin. Existují dokonce studie, jejichž výsledky potvrdili, že květiny ovlivňují naši náladu k lepšímu a my si dneska dva z výzkumů představíme.

Číst celé
Něco o oranžových květinách…

Něco o oranžových květinách…

Co znamenají oranžové květiny v podobě dárkového překvapení

Oranžová je nejen barva podzimu, tak oblíbená v podzimním dekorativním aranžmá a květinové výzdobě pro podzimní oslavy. K oranžové barvě se stejně tak jako k ostatním barvám květin vztahuje významná symbolika.

Žlutá je barvou radosti a červená barvou vášně…když tyto dvě barvy smícháme dohromady, dostaneme barvu oranžovou. Jaký význam ponese tato barva? Dostat oranžově zabarvené květiny je potěšení, s jejich pestrými odstíny a jejich schopností imitovat zapadající sluníčko přitahují hodně pozornosti.

Takže co tyto druhy květin vlastně znamenají pro příjemce?

Číst celé
Váza z dýně

Váza z dýně

Dýně nejen na poLÉvku

Necháváte se rádi inspirovat obdobím a právě přemýšlíte, jak si doma udělat podzimní výzdobu? Možností je několik, samozřejmě nejlépe nám podzim vykreslí pro podzim typické barvy a barvy a atmosféru podzimu uvnitř nejlépe zachytí květiny a různý přírodní materiál.

A co si takhle rovnou vytvořit pro tu podzimní květinovou výzdobu hravou podzimní nádobu či vázu? S tou nám pomůže pro podzim typická pochutina (v té jedlé formě) - dýně…a my vám povíme, jak jednoduše na to.

Číst celé
O jasmínu

O jasmínu

Květy jasmínu – jejich význam a užití

Květy jasmínu ztělesňují ideální balanc krásy a vůně, čímž se staly oblíbené po celém světě. Toto je však jen střípek toho, nač se tato rostlinka používá a jaké významy představuje. Květy jasmínu byly již ve staré Číně používány pro jeho léčebné vlastnosti. A neméně je tato květina považována za symbol lásky, radosti a elegance.

V dnešním článku vám odkryjeme, jak mnohostranné tyto malé, avšak úžasné, květy mohou být.

Číst celé
Květiny a citáty

Květiny a citáty

Motivační květinové citáty

Květiny byly dány naší planetě darem. Jak jednou řekl Gerard Nerval „Každá květina je duše vzkvétající v přírodě“. Zem zdobí kontrastujícími barvami a mnohým tak přináší radost. Jejich nádech elegance a jemnosti náš dovádí k úžasu a vyvolává v nás stavy potěšení. Proto jsou často květiny vnímány jako oblíbené dary pro ty mimořádné osůbky v našich životech, a reakce člověka, který květiny obdrží je k nezaplacení.

K oslavě jejich krásy, kterou nám květiny v laskavosti přináší do našich životů, můžeme tvořit umělecká díla, zajímat se o jejich symboliku nebo třeba číst citáty, které mají tématiku květin v obsahu.

Číst celé
Něco o růžových květinách...

Něco o růžových květinách...

Jaký význam nese růžová květina a kdy ji darovat

Pro mnoho lidí neexistuje nic docela tak skvostného jako pugét nádherných růžových květin, ať už se slaví jakákoliv událost. A jako ostatní barevné odstíny květin, nese i růžová ve světě květinové symboliky svůj vlastní význam. Vědět kdy a proč věnovat úžasné růžové růže nebo lilie může ovlivnit hodně.  

Číst celé
Jedovaté květiny

Jedovaté květiny

JEDOVATÁ KRÁSA

Není lepší způsob jak sdělit vděčnost, lásku nebo gratulaci, než darovat kytici čerstvých květin. Jemné květiny nabízí krásu, myslíme si se zasněným úsměvem, nic negativního by člověk od nich nečekal. Ale vzhled bohužel klame. Existuje několik druhů jedovatých květin, které mohou ublížit, pokud jsou požity nebo se jich dotkneme. Některé jsou dokonce pro člověka a zvířata smrtelně jedovaté.

Je důležité se o následcích, které mohou jedovaté květiny způsobit, informovat. Běžně se vyskytující květiny jako řebříček, náprstník a další námi zmíněné, mohou být toxické, ale to neznamená, že se jim musíme zcela vyhýbat. Je to jen o tom, být opatrní.

Číst celé
Význam barev u květin

Význam barev u květin

Co představuje barva u květin

Pohled na krásné, pestro-barevné aranžmá čerstvých květů je jako zažít prostou emoci. A jednotlivé barvy u květin v kytici nebo aranžmá budou vyvolávat rozdílné pocity. Od hluboce vášnivých červených růží po elegantní bílé kaly, k hojnosti schované v pugétu zlatavých tulipánů, nese barva květiny sdělení hluboce spojené s emocí. Po staletí byla tato sdělení zapisována a předávána jako symbolický význam, který květiny vyjadřují.

Popřemýšlejte, co chcete druhému sdělit a zohledněte podle toho v kytici patřičnou barvu, aby darované překvapení komunikovalo přesně to, co zamýšlíte.

Číst celé
KVĚTINY PODLE MĚSÍCE NAROZENÍ

KVĚTINY PODLE MĚSÍCE NAROZENÍ

Objevte svou květinu

Věděli jste, že každý měsíc má svého zástupce také v říši květin, a stejně tak, jako měsíční kámen nebo znamení zvěrokruhu, má zde každá ta květina svůj výjimečný význam a symboliku? Tato informace možná přijde vhod a může pomoci těm, co potřebují oslavenci vybrat květinu a přemýšlí, co nejlépe zvolit. Nebo je to vzácná informace pro vás, abyste se lépe poznali a věděli, jaká květinová ozdoba či výzdoba vám sluší.

Která květina zastupuje měsíc narození vás a vašich blízkých? A co která květina znamená?

Několik faktů na začátek...

Číst celé
Význam květin

Význam květin

Základní průvodce významy květin

Květiny jsou nejen krásným doplňkem v našem bydlení, na svatbách a mimořádných událostech, květiny mají také svůj význam, který je s nimi spojený. Řeč květin neboli tzv. floriografie je technika, která se zabývá symbolikou jednotlivých květin. Význam květin se odvíjí a liší se dle typu, barvy a počtu darovaných květin.

Chcete poslat láskyplnou zprávu? Dát někomu vědět, jak moc ji/ ho obdivujete nebo si jich ceníte? Právě květiny vám mohou pomoci vyjádřit to, co byste rádi druhým sdělili. Cokoliv…existuje jich totiž celá škála, k vyjádření prakticky jakéhokoliv pocitu, na který jen pomyslíte.

S tímto návodem, který vám pomůže květinám porozumět, můžete dodat příští kyticí, kterou se rozhodnete někomu pro vás speciálnímu věnovat nebo kterou si budete přát pro účely své mimořádné příležitosti, špetku smyslu navíc.

Číst celé
Jména dětí inspirovaná říší květin

Jména dětí inspirovaná říší květin

Rozhodujete se, jaké jméno vybrat pro své miminko?

Výběr jména pro vašeho potomka je velké rozhodnutí. Jméno je totiž s námi obvykle již od momentu narození, někdy už dlouho před tím, až do smrti. Jeho výběr tedy nemá až tak malý význam. Jak bychom měli jména pro své ratolesti vybírat?

Po staletí byli lidé inspirovaní přírodou a pojmenovávali své děti nejen po květech. Navíc existuje tolik oblíbených květin, ze kterých můžete vybírat! Možná se necháte inspirovat již běžně používaným jménem odvozeným od květin nebo rostlin, anebo se budete chtít poohlédnout po více neobvyklém či originálním příkladu.

 

Abychom to uvedli vše trochu do souvislosti, zmíníme některá z oblíbených jmen, která byla od květin převzata či odvozena. Poté vysvětlíme pár důležitých věcí, které možná budete chtít zohlednit před tím, než se napevno rozhodnete, které jméno z mnoha existujících možností vybrat.

Číst celé
Něco o modrých květinách…

Něco o modrých květinách…

Jaký význam nese modrá květina?

Květiny existují v mnoha různých barvách a odstínech, ale modrá je jedna z přírodních zvláštností, jeden z těch tajuplnějších odstínů. Existuje pár odrůd modrých květin, ať už se jedná o pomněnky, hortenzie, kosatce nebo květ lotosu.

Neobvyklost této barvy v přírodě ji dává svůj osobitý styl a zvláštní význam.

Číst celé
Druhy svatebních oblouků

Druhy svatebních oblouků

Svatební oblouk jako součást nezapomenutelného dne

Většina nevěst či párů preferuje pro svou svatbu letní období. Snad je důvodem počasí, což bude asi to nejzásadnější.  Sluníčko, teplo – to jistě přispěje k slavnostní a pozitivní náladě.

Při plánování takové venkovní svatby, která má spoustu dostupných variant přírodní scenérie, by neměl chybět krásně dekorovaný svatební oblouk či brána chcete-li. Oblouk lemovaný zářivou zelení a nápadnými květy tvoří překrásné pozadí pro nevěstu a jejího vyvoleného, k vyslovení svých svatebních slibů a vyjádření své dlouhotrvající lásky. Svatební oblouky nabízí různé tvary, velikosti a styly…ať už přemýšlíte nad antik dřevem a svěžím listí nebo jemnými květy spojenými do nekonvenčních tvarů. 

Abychom vám pomohli začít s návrhem svého vlastního svatebního oblouku, představíme vám pro inspiraci několik tipů a uvedeme důležité stěžejní věci, na které je třeba se zaměřit.

Číst celé
Jak zachránit včely

Jak zachránit včely

Chcete se podílet na záchraně včel?

 

Zasaďte slunečnice…

 

Současné, tolik diskutované téma…včely vymírají děsivou rychlostí, vážně…a my je na naší planetě potřebujeme víc, než si vůbec dokážeme uvědomit. Tento hmyz je podle Úřadu pro ochranu přírodních zdrojů (NRDC) zodpovědný za opylení okolo 30 % úrody a 90 % volně rostoucích rostlin na světě, je tedy nezbytný pro globální potravinovou produkci. Jak tedy můžeme pomoci těmto létajícím opylovačům a v konečném důsledku včely zachránit?

Číst celé
Smuteční květiny

Smuteční květiny

Smuteční květiny na rozloučenou

Předtím, než se vydáte do květinářství obstarat smuteční kytici nebo výzdobu, zamyslete se na chvíli nad tím, co chcete, aby Vaše květina vlastně vyjadřovala.

 

Když vybíráte květiny, tak kompozice, kterou zvolíte, by měla ideálně sdělovat stejný příběh jako byl Váš vztah s dotyčnou osobou. Byl zesnulý Vaše životní láska? Blízký nebo vzdálený příbuzný? Drahý přítel?

 

Toto vše by měla darovaná kytice odrážet a my Vám s tím pomůžeme.

Číst celé
Význam slunečnic

Význam slunečnic

Blíží se léto! Věnujte SLUNEČNICI

Sluníčko se objevuje na obloze čím dál častěji, dny se prodlužují a my konečně odkládáme postupně vrstvy oděvu, protože teplota venkovního vzduchu příjemně roste. Léto je tady! A jedno z typických znázornění image léta je po celém světě spojen s kvetoucí slunečnicí.

Zlatožlutý úsměv slunečnice je zaručený způsob, jak někomu, kdo slunečnici uvidí či obdrží, rozjasnit den. Tak neváhejte a darujte toto léto slunečnice pro radost.

Číst celé
Jedlé květiny

Jedlé květiny

Máte chuť na květiny, doslova k jídlu?

V kuchyni využíváme spoustu rostlin. Ať už je to nám známá zelenina, různé části rostlin a bylin přidávaných do salátů či pomazánek nebo ve formě olejů a octů. Jaké květiny, které známe ze zahrady nebo vázy se mohou objevit na našem jídelním stole, si povíme níže.

Číst celé
Den otců

Den otců

Den otců se blíží…… ( 16.6.2019 )

Ptáte se jako každý rok, jak oslavit Den otců? Co by Vašemu tatínkovi udělalo radost?  Zdali se vůbec dají mužské polovičce darovat květiny atd.? To obdarovávání maminek je zásadně jednodušší si myslíte…..

Poletováním mezi spoustou povinnostmi a zodpovědností, není divu, že páni domu nachází velice málo času na relaxaci. Vzhledem k tomu, že je naprosto zásadní, aby každý dbal o svůj blahobyt a pocit pohody, Den otců je právě ten správný čas projevit Vaši lásku tím, že tatínky obdarujete něčím odpočinkovým.

Je pomoci někomu relaxovat vůbec dárek? Absolutně! Není to složité a projevíte tak i Vaši snahu, což je mnohem lepší, než mu dát i tento rok opět další kravatu. S troškou kreativity můžete svému muži či otci dát něco, co naplní jeho základní potřebu – šanci relaxovat.

Číst celé
Jaké květiny to vlastně kvetou v květnu?

Jaké květiny to vlastně kvetou v květnu?

První jarní květiny nám pomalu odkvetli a máme tady další měsíc jara.

V angličtině se používá výrazu „April showers bring May flowers”, což v českém jazyce znamená „dubnové deště přináší květnové květiny“ a i přesto, že může být počasí rok od roku proměnlivé, na výstižnosti tohoto přísloví to nic nemění…..jen v našem jazyce to postrádá ten správný rým.

At´ tedy tuto skutečnost registrujete či nikoliv, pátý měsíc v roce je obdobím, kdy mnoho světově oblíbených květů přitáhnou naši pozornost svými barvami a vůněmi, čímž nám dávají najevo, že se blíží léto a zima je již skutečně za námi.

Milovníky tzv. kvetoucích cibulovin jako tulipánů, narcisů či hyacintů nebo pak třeba sedmikrásek možná na chvíli obejde smutek, ale i tak příroda zařídila další květinovou krásu, která potěší naše smysly. Pojďme se tedy na některé podívat blíže:

Číst celé
Kytice z Tulipánů

Kytice z Tulipánů

Tulipány a jak je vázat

Když přijde jaro, poznáme to lehce. Teploty se začnou zvyšovat, příroda se začne probouzet, poslední zimní mrazíky pomalu, ale jistě ustupují. Vše se začíná zbarvovat, ale ne do těch chladných, podzimních barev, ale naopak do těch zářivých, jarních barviček, které nám vždy vykouzlí úsměv na tváři. K takovým typicky jarním květinám se řadí i tulipány, které naprosto milujeme. Tulipány jsou krásné květiny, které se hodí nejen do vázy na jídelní stůl, ale taky se z nich tvoří krásné kytice.

S tulipány jsme se letos setkali už poměrně brzy – už v lednu. V lednu a v únoru se však jednalo o takzvané zimní tulipány, které milovali chlad. Mohli jsme je tedy ponořit i do vody s ledem, to naprosto milovali. Nicméně nyní v květinářstvích najdeme už takové tulipány, které jsou typicky jarní. Otázkou však je, jak z nich uvážeme hezké kytice.

Číst celé
Jak pečovat o Orchidej

Jak pečovat o Orchidej

Tři věci, které byste měli vědět o orchidejích

Květiny patří do našich životů. Kupujeme si je na jídelní či konferenční stůl, darujeme je našim blízkým v době, kdy mají narozeniny. Často je darujeme jenom tak – pro radost. Mezi nejoblíbenější květiny patří růže, které miluje skutečně každá žena, ale samozřejmě obstojíte i s karafiáty, s gerberami, s chryzantémami či s jinými podobnými květinami, které jsou stejně krásné. Pokud chcete darovat něco výjimečného, darujte orchidej.

Číst celé
Den Matek dárek

Den Matek dárek

Den Matek je oslavou všech našich maminek a babiček, v tento den jim vzdáváme hold za to jak se o nás po celý život starali a pečovali. Proto bychom neměli zapomínat na tento významný den a pečlivě si připravit překvapení ve formě nějakého dárku.

Číst celé
Kdy darovat růže ?

Kdy darovat růže ?

Pokud má žena svátek nebo narozeniny či pokud slavíte výročí nebo je aktuálně den žen či den matek, pak byste měli darovat své partnerce květinu. Ke každé události se ale hodí zcela jiná květina. Například k narozeninám se nebojte darovat trochu větší pugét, který ji doslova vyrazí dech z těla. Nebo zkuste nechat kytici doručit kurýrem což je dnes velice moderní.

Číst celé
Rozvoz dárků s kyticí

Rozvoz dárků s kyticí

Když přijdete vybírat narozeninový dárek do květinářství, většinou vás nadchnou řezané květiny, které si nakonec stejně odnesete uvázané v krásné narozeninové kytici. Jenže v květinářství najdete mnohem více, než jenom řezanky, které jsou sice krásné, ale nejsou jedinou krásou v té místnosti. Ke kytici si můžete vybrat i spoustu dárků a nechat si je třeba s kytici doručit na Vámi určené místo a konkrétní osobě.

Číst celé
Kytice k narozeninám pro ženu i muže

Kytice k narozeninám pro ženu i muže

Narozeniny málokdo slaví rád. Přece jenom je to oslava toho, že jsme zase o rok starší. Pokud se však jedná o kulatiny nebo i půlkulatiny, měly by se oslavit. Jestli teda míříte na oslavu takových významných narozenin, nezapomeňte koupit nějaký vkusný dárek.

Číst celé
Dostali jste květinu? Pozor na drátky ve vodě!

Dostali jste květinu? Pozor na drátky ve vodě!

Pokud chce člověk udělat radost, pak koupí druhému květinu. Mnoho lidé však květinu daruje jenom proto, že obdarovaný má narozeniny, svátek, slaví se spolu výročí nebo je zkrátka jiná podobná událost, k níž je třeba dostat kytku.

Číst celé
Svatební kytice pivoňky

Svatební kytice pivoňky

Pokud se blíží váš svatební den, většinou se vše točí kolem nevycházejících věcí. Je to zkrátka už zákon schválnosti, že i když vám během plánování svatby vše do detailu vycházelo, bohužel několik dní před tímto velkým dnem se vše najednou zhroutí a vy musíte vše zachraňovat.

Číst celé
Kolik květů v kytici

Kolik květů v kytici

Jaký počet se smí darovat a kolik květin se dává na pohřeb?

Pánové se jednou za čas rozhodnou své drahé polovičce darovat květinu. Většinou se jedná o květinu darovanou k nějakým životním událostem – většinou jsou to dárky k výročí, k narozeninám či nějaká drobná květina k svátku.

Číst celé
Jakou květinu darovat

Jakou květinu darovat

Potěšte svou ženu květinou! Víme, které nejvíce potěší

Každá žena si jednou za čas zaslouží vědět, že je milována. To jí pánové nemusí dokazovat tím, že jí koupí například drahý šperk nebo drahou značkovou kabelku, po které toužila. Stačí ji jenom potěšit takovou krásnou květinou, která jí jistě udělá radost mnohem více, než jiná drahá věc. 

Číst celé
Správná barva kytice růží

Správná barva kytice růží

Barva růží v kytici

V tomto článku vám podrobně popíšeme co vyjadřují jednotlivé barvy růží, snad Vám to usnadní výběr kytice kterou pošlete svým blízkým. Vybírat můžete z nepřeberného počtu barev a kombinací růží, které jsou převážně dováženy od holandských pěstitelů.

Číst celé