Mečíky

Mečíky, symbol síly a vytrvalosti

Není žádným tajemstvím, že různé druhy květin mají také různý význam. Už před mnoha stovkami let, lidé používali květiny k vzájemnému posílání tajných zpráv spoléhajíc na květomluvu a její symboliku. Květy mečíku patří mezi ty, které je velmi snadné si vyložit. Hlavní symbol, který sebou mečíky nesou je síla a odvaha. Ovšem nejen tento symbol je spjat s květy mečíků, v dnešním článku si prozradíme, co dalšího se skrývá za těmito půvabnými květy.

 

Význam jména gladiola

Mečík, neboli gladiola je zároveň také latinským významem pro malý meč. Když si povšimnete tvaru listů, je jasné čemu vděčí mečíky za své jméno. Řekové označují tuto květinu jako „xiphium“, což je slovo odvozené od řeckého slova „xiphos“, které také znamená meč. A když vezmeme v potaz název v češtině, je jasné že zde existuje přímá spojitost jak s latinským, tak i řeckým názvem. Jakmile pochopíte za čím se skrývá jméno mečíků, zvýrazní to ještě mnohem hlouběji samotnou symboliku tohoto květu. Meč je nástroj, který se zejména dříve používal k bojům a jeho vlastník musel být silný a zdatný, proto symbolika spojená s mečíky je právě v režii síly a oddanosti.

 

Symbolika

Jak jsme již zmínili výše, mezi nejčastější zprávu, kterou za vás poví květomluva mečíků je spojována právě se sílou, morální integritou a také čestným jednáním. Pokud jde ovšem o sílu, neznamená to nutně jen fyzickou zdatnost, ale také psychickou jako je například silný charakter. V dnešní době je opravdu velkou výhodou, pokud disponujete právě silným charakterem, proto jestli kolem sebe máte lidi s touhle vlastností, poděkujte jim jen tak kyticí mečíků. Zároveň mečíky představují také věrnost a vzpomínky, díky čemuž mohou být skvělou volbou jako kytice pro vaše přátele.

 

Výhody a využití mečíků

Mečíky patří mezi jedny z nejstarších známých druhů květin na celém světě. Byly popsány před více než 2000 lety. V té době je nosili římští gladiátoři, při svých bojích se zvířaty v amfiteátrech. Květy měly symbolizovat formu určité ochrany pro bojovníka při nebezpečných bitvách. Co se týče více praktického využití, byly květy mečíku využívány k vytrhávání třísek a trnů z kůže. Zároveň se také používaly jako lék na koliku, nachlazení a různé žaludeční nemoci. Mečíky mohou vyrůst do výšky až 150 cm, jsou poměrně náročné na světlo i pravidelnou zálivku. Zároveň potřebují každý rok jiné místo výsadby, aby vydržely co nejdéle zdravé a rostlina tak nebyla napadena žádnou chorobou.

Mimo zahradních mečíků můžete také pořídit botanické mečíky, které jsou vytrvalé a vydrží hned několik sezón. Pokud máte zahradu s jezírkem, můžete ho ozdobit například mečíkem bahenním, který vyloženě potřebuje ke svému životu vlhké místo. Odměnou vám budou jeho nádherně růžové květy, které rozzáří každou zahradu.

 

Až příště budete chtít kyticí poslat povzbudivé poselství naděje a síly, rozhodně se nebojte zvolit právě kytici mečíků. Mečíky zároveň naleznete hned v několika různých barvách, některé dokonce i dvoubarevné, se zvlněnými okraji a mnoho dalších variant. Mečíky rozhodně rozzáří den každému příjemci!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA
Neprodejné

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

ADINA

ADINA

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

ESTERKA

ESTERKA

KRISTINA

KRISTINA

MAGDALENA

MAGDALENA

VINSY

VINSY

SET ŽANETA

SET ŽANETA

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Sedm tipů pro ekologičtější svatební květiny

Sedm tipů pro ekologičtější svatební květiny

Jak více ekologicky využít svatební květiny

 

Svatební květinový průmysl je po celém světě velkým byznysem. Jenom v USA se běžně za jeden rok jedná o částku kolem 7 miliard dolarů, což znamená, že svatební květiny jsou neodmyslitelným svatebním prvkem. Bohužel, samotný ekonomický rozsah tohoto odvětví znamená, že ne všechny svatební květiny lze pěstovat, získávat a sbírat udržitelným způsobem. Pro ty, kteří se více zajímají o životní prostředí, však stále existuje spousta ekologicky šetrných možností.

Kdykoliv je to alespoň trochu možné, vždy hledáme ekologičtější řešení, zejména pokud jde o květiny pro události, jako jsou svatby. Pokud tedy chcete snížit svou ekologickou stopu při výběru a nákupu svatebních květin, zde je našich sedm tipů pro udržitelnější svatební květiny.

 

Číst celé
Ochrana rostlin před mrazem: Jak bezpečně chránit rostliny před mrazem

Ochrana rostlin před mrazem: Jak bezpečně chránit rostliny před mrazem

Jak ochránit rostliny v zimě

Většina zahradníků volí na svou zahradu květiny, keře a stromy, které na jejich zahradě můžou bez problémů přežít v běžném počasí. Ovšem s globálním oteplování a neustále většími teplotními extrémy, se může zdát výběr jednotlivých rostlin složitější, než kdy býval. Co však proto může zahradník udělat, když je počasí jiné než typické? Nečekané mrazy mohou krajinu a zahradu zdevastovat. Zároveň ale můžou zahrádkáře přimět k zamyšlení, jak rostliny ochránit před mrazem, ještě předtím než udeří. To se dostáváme k zásadní otázce, a to jaký je nejlepší způsob jak ochránit rostliny před mrazem? Na tuto otázku a mnohem víc si odpovíme právě v dnešním článku. Tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Co dělat s pohřebními květinami po pohřbu?

Co dělat s pohřebními květinami po pohřbu?

Jak využít pohřební květiny

V dnešním článku vám přinášíme několik smysluplných nápadů, jak znovu použít, darovat a zvěčnit pohřební květiny Květiny nás doprovázejí téměř u všech slavnostních okamžiků života – a to ať už při narození, na svatbě, výročí, narozeninách, promoci, nástupu do nového zaměstnání nebo odchodu ze starého. Samozřejmě se také objevují i na poslední oslavě konce života, tedy na pohřbu, kde jsou doslova nepostradatelnou součástí.

 

Číst celé