Nechte květiny vyčistit vzduch u Vás doma

Přineste si do svého domova více kyslíku

 Vzduch. Něco tak prostého, ale zároveň naprosto nezbytného k životu. Není snad člověka, který by nemiloval čerstvý horský vzduch, či vůni přírody. Ovšem ne každý má každodenní přístup k opravdu čerstvému vzduchu a zároveň většina z nás je rádo, že má čas vůbec vytáhnout paty z budovy. Všechna tato úskalí můžeme alespoň trochu zmírnit tím, že si svou zeleň přineseme domů. Ať už chcete donést pouze trochu zeleného do vašeho bytu, nebo opravdu chcete vyčistit vzduch u vás v místnosti, tento článek je tím pravým pro vás! Představíme si totiž hned několik rostlin, které jsou perfektními společníky pro produkci kyslíku! Výběr správných pokojovek, dokáte totiž jednoduše obnovit kyslík, který v místnosti dýcháte. Různé pokojovky zároveň dokážou efektivně vyčistit vzduch a odstranit z něj nežádoucí toxiny. Jedná se tak o mnohem přirozenější způsob čištění vzduchu než je například zvlhčovač vzduchu.

 

 Aloe vera

Tato sukulentní rostlina je významná nejen pro produkci kyslíku, ale také pro své efektivní odstraňování nebezpečných látek jako je benzen a formaldehyd, které způsobují rakovinu. Je ideální pokojovkou, jelikož dokáže absorbovat oxid uhličitý a do ovzduší vypouštět kyslík. Zároveň je také léčivou rostlinou, využívanou zejména při léčení popálenin a mnoho dalších interních nepříjemností. Jediné co tato rostlina potřebuje a měli byste jí zajistit je dostatek světla. Na co byste si měli u aloe vera dát pozor, je také přísun vody a pravidelná kontrola, zda rostlina není zbytečně přelitá. To by v tomto případě byla opravdu škoda!

 

Lopatkovec

Tato rostlina je doslova zázrak! Dokáže totiž z ovzduší odstranit opravdu většinu chemických výparů a to včetně amoniaku, acetonu, xylenu, formaldehydu a benzenu! Navíc je na samotném vrcholu při odstraňování nebezpečných toxinů ze vzduchu. Samozřejmě také dokáže zvýšit vlhkost vzduchu, což je dobrou zprávou zejména pro kvalitu naší atmosféry. Pokud si plánujete pořídit tuto drobnou rostlinu do své domácnosti, snažte se ji umístit na místo s opravdu nízkým denním světlem.

 

Gerbera

Pravděpodobně pro oko nejhezčí rostlina, o které se na dnešním seznamu dočtete. Nejčastěji ji uvidíte pravděpodobně jako součást kytice, nebo jen tak samostatně, proto se zde trochu vyjímá mezi zelenými pokojovkami. Nicméně také gerbera má svoji mimořádnou schopnost přinášet do ovzduší během noci kyslík a čistit okolní ovzduší od škodlivých chemikálií jako je například trichlorethylen a benzen. Pokud znáte někoho, kdo má problémy se spánkem nebo jej trápí dýchací problémy, věnujte mu kytici gerber. Bude to nejen krásný, ale také velmi smysluplný dárek

 

Tchýnin jazyk

Nelekejte se! Hadí rostlina, nazývaná právě také jako tchýnin jazyk je velmi známou pro svou produkci kyslíku. Proto by vám rozhodně neměl chybět v ložnici! Zároveň také dokáže odstranit smog, formaldehyd a trichlorethylen z okolního ovzduší. Tchýnin jazyk je ideální pro začínající hospodyňky, nevyžaduje totiž žádnou nadstandardní údržbu a péči.

 

Palma Areka

Jako poslední si dnes představíme palmu Areku. Stejně jako všechny výše zmíněné rostliny je efektivním pomocníkem pro produkci kyslíku. Čím je však jedinečná mezi svými zástupci, je že dokáže účinně zlepšovat kvalitu ovzduší ve svém okolním  prostředí. Dokáže snadno z ovzduší odstranit látky jako toluen, xylen nebo formaldehyd. Pokud si palmu plánujete pořídit, zajistěte jí světlé místo bez přímého slunce a během léta ji dopřejte rosení pomocí rozprašovače.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

TINSY

TINSY

ZARA

ZARA

RISA

RISA

AGATA

AGATA

DOMINIKA

DOMINIKA

ESTERKA

ESTERKA

HANNAH

HANNAH

SET TINSY

SET TINSY

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 5

SMUTEČNÍ KYTICE 7

SMUTEČNÍ KYTICE 7

BONDY

BONDY
Neprodejné

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 12

SMUTEČNÍ KYTICE 12

GERBERY

GERBERY

RINDA

RINDA

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 18

SMUTEČNÍ KYTICE 20

SMUTEČNÍ KYTICE 20

ALEXA

ALEXA

KENDYS

KENDYS

KATRIN

KATRIN

HERMIONA

HERMIONA

SET KATRIN

SET KATRIN

SET HERMIONA

SET HERMIONA

ORANGE

ORANGE

FRÍDA

FRÍDA

PERL

PERL

DOLY

DOLY

GERBERA

GERBERA

KOLORINA

KOLORINA

KRASOMILA

KRASOMILA

SIDI

SIDI

ORANGINAS

ORANGINAS

ELZA

ELZA

SMUTEČNÍ KYTICE 25

SMUTEČNÍ KYTICE 25

LEJLA

LEJLA

LISA

LISA

ANETA

ANETA

BELA

BELA

CAROLINE

CAROLINE

JOLANA

JOLANA

POHŘEBNÍ VĚNEC 9

POHŘEBNÍ VĚNEC 9

POHŘEBNÍ VĚNEC 10

POHŘEBNÍ VĚNEC 10

POHŘEBNÍ VĚNEC 12

POHŘEBNÍ VĚNEC 12

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé