Nechte květiny vyčistit vzduch u Vás doma

Přineste si do svého domova více kyslíku

 Vzduch. Něco tak prostého, ale zároveň naprosto nezbytného k životu. Není snad člověka, který by nemiloval čerstvý horský vzduch, či vůni přírody. Ovšem ne každý má každodenní přístup k opravdu čerstvému vzduchu a zároveň většina z nás je rádo, že má čas vůbec vytáhnout paty z budovy. Všechna tato úskalí můžeme alespoň trochu zmírnit tím, že si svou zeleň přineseme domů. Ať už chcete donést pouze trochu zeleného do vašeho bytu, nebo opravdu chcete vyčistit vzduch u vás v místnosti, tento článek je tím pravým pro vás! Představíme si totiž hned několik rostlin, které jsou perfektními společníky pro produkci kyslíku! Výběr správných pokojovek, dokáte totiž jednoduše obnovit kyslík, který v místnosti dýcháte. Různé pokojovky zároveň dokážou efektivně vyčistit vzduch a odstranit z něj nežádoucí toxiny. Jedná se tak o mnohem přirozenější způsob čištění vzduchu než je například zvlhčovač vzduchu.

 

 Aloe vera

Tato sukulentní rostlina je významná nejen pro produkci kyslíku, ale také pro své efektivní odstraňování nebezpečných látek jako je benzen a formaldehyd, které způsobují rakovinu. Je ideální pokojovkou, jelikož dokáže absorbovat oxid uhličitý a do ovzduší vypouštět kyslík. Zároveň je také léčivou rostlinou, využívanou zejména při léčení popálenin a mnoho dalších interních nepříjemností. Jediné co tato rostlina potřebuje a měli byste jí zajistit je dostatek světla. Na co byste si měli u aloe vera dát pozor, je také přísun vody a pravidelná kontrola, zda rostlina není zbytečně přelitá. To by v tomto případě byla opravdu škoda!

 

Lopatkovec

Tato rostlina je doslova zázrak! Dokáže totiž z ovzduší odstranit opravdu většinu chemických výparů a to včetně amoniaku, acetonu, xylenu, formaldehydu a benzenu! Navíc je na samotném vrcholu při odstraňování nebezpečných toxinů ze vzduchu. Samozřejmě také dokáže zvýšit vlhkost vzduchu, což je dobrou zprávou zejména pro kvalitu naší atmosféry. Pokud si plánujete pořídit tuto drobnou rostlinu do své domácnosti, snažte se ji umístit na místo s opravdu nízkým denním světlem.

 

Gerbera

Pravděpodobně pro oko nejhezčí rostlina, o které se na dnešním seznamu dočtete. Nejčastěji ji uvidíte pravděpodobně jako součást kytice, nebo jen tak samostatně, proto se zde trochu vyjímá mezi zelenými pokojovkami. Nicméně také gerbera má svoji mimořádnou schopnost přinášet do ovzduší během noci kyslík a čistit okolní ovzduší od škodlivých chemikálií jako je například trichlorethylen a benzen. Pokud znáte někoho, kdo má problémy se spánkem nebo jej trápí dýchací problémy, věnujte mu kytici gerber. Bude to nejen krásný, ale také velmi smysluplný dárek

 

Tchýnin jazyk

Nelekejte se! Hadí rostlina, nazývaná právě také jako tchýnin jazyk je velmi známou pro svou produkci kyslíku. Proto by vám rozhodně neměl chybět v ložnici! Zároveň také dokáže odstranit smog, formaldehyd a trichlorethylen z okolního ovzduší. Tchýnin jazyk je ideální pro začínající hospodyňky, nevyžaduje totiž žádnou nadstandardní údržbu a péči.

 

Palma Areka

Jako poslední si dnes představíme palmu Areku. Stejně jako všechny výše zmíněné rostliny je efektivním pomocníkem pro produkci kyslíku. Čím je však jedinečná mezi svými zástupci, je že dokáže účinně zlepšovat kvalitu ovzduší ve svém okolním  prostředí. Dokáže snadno z ovzduší odstranit látky jako toluen, xylen nebo formaldehyd. Pokud si palmu plánujete pořídit, zajistěte jí světlé místo bez přímého slunce a během léta ji dopřejte rosení pomocí rozprašovače.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

TINSY

ZARA

DOMINIKA

ESTERKA

HANNAH

BONDY

GERBERY

RINDA

ALEXA

KENDYS

KATRIN

HERMIONA

SET KATRIN

ORANGE

DOLY

GERBERA

KOLORINA

KRASOMILA

ELZA

LEJLA

LISA

ANETA

BELA

CAROLINE

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé
Kytice 100 růží

Kytice 100 růží

Sto růží

Jedním ze snů každé ženy je rozhodně dostat kytici 100 růží.. Toto gesto jen tak neztratí na své hodnotě a hřát u srdce nás bude vždycky. Stovka růží je už odjakživa symbolem hluboké lásky, a romantiky. Zatímco různě barevné růže mají tendencí mít mírně odlišné významy, například žluté růže symbolizují přátelství, bílé růže jsou spojovány s nevinností a soucitem, tak spojení červených růží a nezaměnitelné romantiky rozhodně stále platí a dlouho platit bude.

Číst celé