Nechte květiny vyčistit vzduch u Vás doma

Přineste si do svého domova více kyslíku

 Vzduch. Něco tak prostého, ale zároveň naprosto nezbytného k životu. Není snad člověka, který by nemiloval čerstvý horský vzduch, či vůni přírody. Ovšem ne každý má každodenní přístup k opravdu čerstvému vzduchu a zároveň většina z nás je rádo, že má čas vůbec vytáhnout paty z budovy. Všechna tato úskalí můžeme alespoň trochu zmírnit tím, že si svou zeleň přineseme domů. Ať už chcete donést pouze trochu zeleného do vašeho bytu, nebo opravdu chcete vyčistit vzduch u vás v místnosti, tento článek je tím pravým pro vás! Představíme si totiž hned několik rostlin, které jsou perfektními společníky pro produkci kyslíku! Výběr správných pokojovek, dokáte totiž jednoduše obnovit kyslík, který v místnosti dýcháte. Různé pokojovky zároveň dokážou efektivně vyčistit vzduch a odstranit z něj nežádoucí toxiny. Jedná se tak o mnohem přirozenější způsob čištění vzduchu než je například zvlhčovač vzduchu.

 

 Aloe vera

Tato sukulentní rostlina je významná nejen pro produkci kyslíku, ale také pro své efektivní odstraňování nebezpečných látek jako je benzen a formaldehyd, které způsobují rakovinu. Je ideální pokojovkou, jelikož dokáže absorbovat oxid uhličitý a do ovzduší vypouštět kyslík. Zároveň je také léčivou rostlinou, využívanou zejména při léčení popálenin a mnoho dalších interních nepříjemností. Jediné co tato rostlina potřebuje a měli byste jí zajistit je dostatek světla. Na co byste si měli u aloe vera dát pozor, je také přísun vody a pravidelná kontrola, zda rostlina není zbytečně přelitá. To by v tomto případě byla opravdu škoda!

 

Lopatkovec

Tato rostlina je doslova zázrak! Dokáže totiž z ovzduší odstranit opravdu většinu chemických výparů a to včetně amoniaku, acetonu, xylenu, formaldehydu a benzenu! Navíc je na samotném vrcholu při odstraňování nebezpečných toxinů ze vzduchu. Samozřejmě také dokáže zvýšit vlhkost vzduchu, což je dobrou zprávou zejména pro kvalitu naší atmosféry. Pokud si plánujete pořídit tuto drobnou rostlinu do své domácnosti, snažte se ji umístit na místo s opravdu nízkým denním světlem.

 

Gerbera

Pravděpodobně pro oko nejhezčí rostlina, o které se na dnešním seznamu dočtete. Nejčastěji ji uvidíte pravděpodobně jako součást kytice, nebo jen tak samostatně, proto se zde trochu vyjímá mezi zelenými pokojovkami. Nicméně také gerbera má svoji mimořádnou schopnost přinášet do ovzduší během noci kyslík a čistit okolní ovzduší od škodlivých chemikálií jako je například trichlorethylen a benzen. Pokud znáte někoho, kdo má problémy se spánkem nebo jej trápí dýchací problémy, věnujte mu kytici gerber. Bude to nejen krásný, ale také velmi smysluplný dárek

 

Tchýnin jazyk

Nelekejte se! Hadí rostlina, nazývaná právě také jako tchýnin jazyk je velmi známou pro svou produkci kyslíku. Proto by vám rozhodně neměl chybět v ložnici! Zároveň také dokáže odstranit smog, formaldehyd a trichlorethylen z okolního ovzduší. Tchýnin jazyk je ideální pro začínající hospodyňky, nevyžaduje totiž žádnou nadstandardní údržbu a péči.

 

Palma Areka

Jako poslední si dnes představíme palmu Areku. Stejně jako všechny výše zmíněné rostliny je efektivním pomocníkem pro produkci kyslíku. Čím je však jedinečná mezi svými zástupci, je že dokáže účinně zlepšovat kvalitu ovzduší ve svém okolním  prostředí. Dokáže snadno z ovzduší odstranit látky jako toluen, xylen nebo formaldehyd. Pokud si palmu plánujete pořídit, zajistěte jí světlé místo bez přímého slunce a během léta ji dopřejte rosení pomocí rozprašovače.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

TINSY

ZARA

DOMINIKA

ESTERKA

HANNAH

BONDY

GERBERY

RINDA

ALEXA

KENDYS

KATRIN

HERMIONA

SET KATRIN

ORANGE

DOLY

GERBERA

KOLORINA

KRASOMILA

ELZA

LEJLA

LISA

ANETA

BELA

CAROLINE

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Růže z lásky

Růže z lásky

Šest fází lásky s růžemi

Růže, neexistuje snad jiná květina, která by více symbolizovala lásku než jsou růže. Ať už v dávných dobách, nebo dnes, symbol růže jako nejromantičtější květiny co můžete kdy darovat se nezměnil. Není divu, že během jednoho jediného dne se ve světě prodá více než 110 milionů růží. Ačkoliv vyjádření našich pocitů může mít u každého z nás zcela jinou formu, následujících šest fází lásky zažívá každý z nás, i když většina nepřekoná pomyslnou druhou etapu. Ale pro ty, komu se to podařilo patří obrovský palec nahoru!

Číst celé
Svátek Svatého Valentýna a jeho historie

Svátek Svatého Valentýna a jeho historie

Historie Svatého Valentýna

 Dnes už všem známý svátek Svatého Valentýna připadá tento rok na pátek 14. února. Je známý po celém světě a oblíbený zejména mezi zamilovanými páry. Se svátkem Svatého Valentýna jsou spojovány drobné radosti pro naše polovičky. Ať už jsou to dárky v podobě oblíbené čokolády či bonboniéry, svěží a voňavé květiny, pro Vaši jedinečnou přítelkyni, nebo zážitek v podobě romantické večeře při svíčkách či masáže na uvolnění. Ovšem kde se vůbec vzal svátek Svatého Valentýna a kdo to onen tajemný světec Valentýn vůbec byl? Zajímali jste se někdy odkud tato romantická tradice pochází? Pojďte se spolu s námi podívat na historii tohoto významného světového svátku.

Číst celé
Nádherná a vyjímečná květina lilie

Nádherná a vyjímečná květina lilie

Vyjímečnost a rozmanitost lilií

 

Lilii pravděpodobně už každý někdy zahlédl na zahradě, ve váze nebo v kyticích, jelikož patří mezi oblíbené a velmi často používané květiny do dekorací a kytic. Díky jejich snadné dostupnosti všude ve světě, se vyskytují hned v několika různých barvách, tvarech i velikostech. Květina sama o sobě má hodně co nabídnout, a proto má téměř v každé kultuře odlišný význam. Navíc samotné využití lilií nezná meze a to v případě ať už je chcete darovat někomu blízkému, nebo pouze si rozzářit domácnost krásnou kyticí, lilie jsou tu vždy pro vás, aby splnily přesně vaše požadavky. Mimo to, existuje hned několik důvodů, proč jsou pro nás lilie tak výjimečné. A přesně o jejich vyjímečnosti si v dnešním článku prozradíme více!

Číst celé