Něco o modrých květinách…

Jaký význam nese modrá květina?

Květiny existují v mnoha různých barvách a odstínech, ale modrá je jedna z přírodních zvláštností, jeden z těch tajuplnějších odstínů. Existuje pár odrůd modrých květin, ať už se jedná o pomněnky, hortenzie, kosatce nebo květ lotosu.

Neobvyklost této barvy v přírodě ji dává svůj osobitý styl a zvláštní význam.

Jaké druhy modrých květin se v přírodě vyskytují?

Někteří lidé jsou občas překvapení, když zjistí, že je velice málo, jestli vůbec nějaké modré volně se vyskytující druhy běžných řezaných květin jako jsou růže, gerbery, karafiáty a chryzantémy.

Pokud jste někdy modrou verzi těchto běžně v obchodech dostupných květin viděli, tak to bude díky speciální práci floristů, kteří k dosažení této jedinečné barvy musí jejich květy a okvětní lístky nabarvit.

Nejběžnější modré květiny nebo květiny, které se mohou modrou variantu chlubit...

  • Pomněnka
  • Kosatec
  • Povijnice
  • Lotos
  • Petúnie
  • Hortenzie
  • Orchidej
  • Astra
  • Chrpa
  • Ladoňka

Sice se nejedná o květiny, ale jsou stejně modře půvabné, i když tomu název jejich rodu moc nenapovídá. Jedná se o bodláky, což jsou vlastně ve skutečnosti exotičtěji vypadající příbuzní květinám, jako například jejich zástupce bělotrn astře. Dalším modrým zástupcem je tzv. máčka (Eryngium), který dokáže zajímavě dotvořit sofistikovanou kytici.

Ať už je vaše kytice modrých květů přirozeně modrá nebo do modra nabarvená, v každém případě nese obdarovávanému něco jedinečného, jistý význam.

Co tedy modré květiny komunikují?

Klid a vyrovnanost

Modrá je barva klidu a vyrovnanosti a modré květiny samozřejmě nesou velmi podobný význam. Používají se často jako způsob k zažehnání pocitu úzkosti či neklidu a mohou nám tak pomoci v období stresu.

Naděje

Navzdory spíše ponurému významu modré, vnímané jako barva smutku, se o modrých květinách také říká, že značí naději a pozitivní pohled do budoucna. Tímto se modrý pugét skvěle hodí pro někoho, kdo stojí na začátku nějakého nového dobrodružství ať už profesního, tak v osobním životě.

Sny a jasnost

Věří se, že modré květiny dokážou vyložit sny, ujasnit nám po čem sníme, po čem toužíme. Hodí se tak skvěle pro tvořivé lidi v situaci, kdy hledají inspiraci a přirozeně i pro ty, kteří po něčem či někom touží, ale jasně si to neuvědomují.

Tajemství

Modrá je v mnoha uměleckých dílech barva noci a stínu, a tak ideálně zastane roli barvy tajemství. Jestli hledáte něco, co vaší kytici dodá špetku neznáma a nadpozemského, modré květy mohou být tou správnou volbou.

Svatba

Každá budoucí nevěsta vždy hledá pro sebe „něco modrého“ a modré květiny mohou tento samozřejmý doplněk zajistit. Jak jsme se dříve zmínili, mnoho obvyklých adeptů na svatební pugét nemají přirozené zástupce v modré barvě. Nicméně floristkami upravené květiny dokážou tento sen snadno splnit, když přijde na svatební pugét modrého zabarvení.

 

Jak se zdá, modrými květy můžete říct mnoho… i beze slov.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

VENDY

VENDY

VINI

VINI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TANA

TANA

JULIANA

JULIANA

AGATA

AGATA

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DAFNE

DOLORES

DOLORES

ADINA

ADINA

DOMINIKA

DOMINIKA

CLOE

CLOE

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

HANNAH

HANNAH

VINSY

VINSY

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

BONDY

BONDY

GERBERY

GERBERY

LINSY

LINSY

KENDYS

KENDYS

KATRIN

KATRIN

ROSANA

ROSANA

SLUNEČNICE

SLUNEČNICE
Neprodejné

KARMELITA

KARMELITA

MIX BAREVNÝCH TULIPÁNŮ

MIX BAREVNÝCH TULIPÁNŮ
Neprodejné

KARLA

KARLA
Neprodejné

FRÍDA

FRÍDA

PERL

PERL
Neprodejné

CHRYZ

CHRYZ

LIEN

LIEN

TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé