Něco o modrých květinách…

Jaký význam nese modrá květina?

Květiny existují v mnoha různých barvách a odstínech, ale modrá je jedna z přírodních zvláštností, jeden z těch tajuplnějších odstínů. Existuje pár odrůd modrých květin, ať už se jedná o pomněnky, hortenzie, kosatce nebo květ lotosu.

Neobvyklost této barvy v přírodě ji dává svůj osobitý styl a zvláštní význam.

Jaké druhy modrých květin se v přírodě vyskytují?

Někteří lidé jsou občas překvapení, když zjistí, že je velice málo, jestli vůbec nějaké modré volně se vyskytující druhy běžných řezaných květin jako jsou růže, gerbery, karafiáty a chryzantémy.

Pokud jste někdy modrou verzi těchto běžně v obchodech dostupných květin viděli, tak to bude díky speciální práci floristů, kteří k dosažení této jedinečné barvy musí jejich květy a okvětní lístky nabarvit.

Nejběžnější modré květiny nebo květiny, které se mohou modrou variantu chlubit...

  • Pomněnka
  • Kosatec
  • Povijnice
  • Lotos
  • Petúnie
  • Hortenzie
  • Orchidej
  • Astra
  • Chrpa
  • Ladoňka

Sice se nejedná o květiny, ale jsou stejně modře půvabné, i když tomu název jejich rodu moc nenapovídá. Jedná se o bodláky, což jsou vlastně ve skutečnosti exotičtěji vypadající příbuzní květinám, jako například jejich zástupce bělotrn astře. Dalším modrým zástupcem je tzv. máčka (Eryngium), který dokáže zajímavě dotvořit sofistikovanou kytici.

Ať už je vaše kytice modrých květů přirozeně modrá nebo do modra nabarvená, v každém případě nese obdarovávanému něco jedinečného, jistý význam.

Co tedy modré květiny komunikují?

Klid a vyrovnanost

Modrá je barva klidu a vyrovnanosti a modré květiny samozřejmě nesou velmi podobný význam. Používají se často jako způsob k zažehnání pocitu úzkosti či neklidu a mohou nám tak pomoci v období stresu.

Naděje

Navzdory spíše ponurému významu modré, vnímané jako barva smutku, se o modrých květinách také říká, že značí naději a pozitivní pohled do budoucna. Tímto se modrý pugét skvěle hodí pro někoho, kdo stojí na začátku nějakého nového dobrodružství ať už profesního, tak v osobním životě.

Sny a jasnost

Věří se, že modré květiny dokážou vyložit sny, ujasnit nám po čem sníme, po čem toužíme. Hodí se tak skvěle pro tvořivé lidi v situaci, kdy hledají inspiraci a přirozeně i pro ty, kteří po něčem či někom touží, ale jasně si to neuvědomují.

Tajemství

Modrá je v mnoha uměleckých dílech barva noci a stínu, a tak ideálně zastane roli barvy tajemství. Jestli hledáte něco, co vaší kytici dodá špetku neznáma a nadpozemského, modré květy mohou být tou správnou volbou.

Svatba

Každá budoucí nevěsta vždy hledá pro sebe „něco modrého“ a modré květiny mohou tento samozřejmý doplněk zajistit. Jak jsme se dříve zmínili, mnoho obvyklých adeptů na svatební pugét nemají přirozené zástupce v modré barvě. Nicméně floristkami upravené květiny dokážou tento sen snadno splnit, když přijde na svatební pugét modrého zabarvení.

 

Jak se zdá, modrými květy můžete říct mnoho… i beze slov.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

VENDY

VINI

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TONI

TINA

TANA

JULIANA

AGATA

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DAFNE

DOLORES

ADINA

DOMINIKA

CLOE

LEONA

NIKOLETA

MONIKA

KLAUDIE

BIBIANA

HANNAH

FRESIE

VINSY

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

BONDY

GERBERY

LINSY

KENDYS

KATRIN

ROSANA

SLUNEČNICE

KARMELITA

FRÍDA

PERL

CHRYZ

LIEN

DOLY

SULY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé
Kytice 100 růží

Kytice 100 růží

Sto růží

Jedním ze snů každé ženy je rozhodně dostat kytici 100 růží.. Toto gesto jen tak neztratí na své hodnotě a hřát u srdce nás bude vždycky. Stovka růží je už odjakživa symbolem hluboké lásky, a romantiky. Zatímco různě barevné růže mají tendencí mít mírně odlišné významy, například žluté růže symbolizují přátelství, bílé růže jsou spojovány s nevinností a soucitem, tak spojení červených růží a nezaměnitelné romantiky rozhodně stále platí a dlouho platit bude.

Číst celé