Jaké budou květinové trendy letošní sezóny

Květinové trendy aktuálně

Každá doba sebou nese trendy a ve všech směrech. Ať už se jedná o trendy v gastronomii kdy se v jednu dobu vracíme k tradičním receptům našich babiček a prababiček a snažíme se je nějakým způsobem revitalizovat, nebo naopak vymýšlíme nové moderní kuchyně ve formě molekulárních tvarů a nových kombinací cizokrajných chutí. Stejně tak tomu je například v módě, ale take ve floristice. I ta sebou nese trendy, které se mění globálně, sezóně nebo v závislosti na významných událostech. V dnešním článku si představíme několik trendů dnešní doby, které své místo na trhu dostatečně obhájili a proto je dobré se o nich dozvědět vice.

 

Doba zelená

Doba zelená je přesně jeden z trendů, který se dotýká hned několika odvětví a produktů. S otázkou klimatických změn a globálního oteplování se dnes setkáte naprosto všude. A tato zelená vlna se týká i květin. Můžeme se na věc dívat z vice pohledů. Jedním z nich je barva květin. Vracíme se k podstatě přírody a obyčejnosti čímdál vice. Dříve luční květy v kytici byly absolutně nemyslitelné, dnes jsou jedním z nejoblíbenějších  trendů jak na svatební hostiny, tak i na jiné slavností příležitosti. Další zelená vlna se rozjela v pokojovkách. Naše interiéry i veřejné prostory zdobí stale vice zeleně. Na oblíbenosti získávají také takzvané swapy, kdy si lidé navzájem vyměňují pokojovky a předávají rady ohledně pěstování. Navíc zelená barva v nás vzbuzuje pocit odpovědnosti a čistoty, čím více zelené kolem nás, tím lepší pocit ze sebe i z okolního prostředí máme.


Přirozeno všude kam se podíváš

Obyčejná rákos, listy trávy a suchá tráva? Sem s tím! Pokud si klepete na čelo, podívejte se do největších trendů tohoto roku. Zelená je fajn, růže samy o sobě jsou dostatečně honosné, ovšem pokud chcete květinu která bude splňovat poslední trendy, měli byste do ní přidat trochu přirozena. Ono taková obyčejná střapatá tráva dokáže udělat divy. Přidejte pár přirozených prvků do vaší kytice a rázem se nebudete stačit divit jak málo stačí.

 

Sušené květiny

Sušené květiny nemusí znamenat pouze usušené růže, které vám někdo věnoval. Naopak je zde široká škála sušených květin, kde je rozhodně z čeho vybírat. Kombinace sušených a živých květin je stale častější a pokud přemýšlíte jak vaši kytici oživit, zkuste do ní zakompovat pár sušených květin a rázem bude vypadat úplně jinak. Bezespornou výhodou umělých květin je jejich výdrž, která je nekonečná.

Barevné sekce

Dalším významným trendem dnešní doby je držet květinu v jedné barvě. Zdá se vám to nuda? Nemusí! Jedna barva totiž nutně neznamená jeden odstín. Pokud vezmete širokou škálu odstínu zelené, najednou zjistíte, že zde prakticky není žádné omezení, ale plno vkusných možností. Jednoduchost se tak váže nejen k tvarům, ale také k barvám. Co se týče barevných sekcí, doporučujeme se držet zejména přirozených barev, které dokážou udělat velkou parádu!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

SUNNYS

SUNNYS

ŽANETA

ŽANETA

ZOE

ZOE

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VIOLETA

VIOLETA

VINSI

VINSI

VINI

VINI

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

RISA

RISA

JULIANA

JULIANA

IRINA

IRINA

ILIANA

ILIANA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

DARLA

DARLA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BARBARA

BARBARA

CLOE

CLOE

CINDY

CINDY

ELOIS

ELOIS

LEONA

LEONA

NIKOLETA

NIKOLETA

MONIKA

MONIKA

KLAUDIE

KLAUDIE

BIBIANA

BIBIANA

ESTERKA

ESTERKA

KRISTINA

KRISTINA

MAGDALENA

MAGDALENA

VINSY

VINSY

SET ŽANETA

SET ŽANETA

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BAREVNÝ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé