Jaké budou květinové trendy letošní sezóny

Květinové trendy aktuálně

Každá doba sebou nese trendy a ve všech směrech. Ať už se jedná o trendy v gastronomii kdy se v jednu dobu vracíme k tradičním receptům našich babiček a prababiček a snažíme se je nějakým způsobem revitalizovat, nebo naopak vymýšlíme nové moderní kuchyně ve formě molekulárních tvarů a nových kombinací cizokrajných chutí. Stejně tak tomu je například v módě, ale take ve floristice. I ta sebou nese trendy, které se mění globálně, sezóně nebo v závislosti na významných událostech. V dnešním článku si představíme několik trendů dnešní doby, které své místo na trhu dostatečně obhájili a proto je dobré se o nich dozvědět vice.

 

Doba zelená

Doba zelená je přesně jeden z trendů, který se dotýká hned několika odvětví a produktů. S otázkou klimatických změn a globálního oteplování se dnes setkáte naprosto všude. A tato zelená vlna se týká i květin. Můžeme se na věc dívat z vice pohledů. Jedním z nich je barva květin. Vracíme se k podstatě přírody a obyčejnosti čímdál vice. Dříve luční květy v kytici byly absolutně nemyslitelné, dnes jsou jedním z nejoblíbenějších  trendů jak na svatební hostiny, tak i na jiné slavností příležitosti. Další zelená vlna se rozjela v pokojovkách. Naše interiéry i veřejné prostory zdobí stale vice zeleně. Na oblíbenosti získávají také takzvané swapy, kdy si lidé navzájem vyměňují pokojovky a předávají rady ohledně pěstování. Navíc zelená barva v nás vzbuzuje pocit odpovědnosti a čistoty, čím více zelené kolem nás, tím lepší pocit ze sebe i z okolního prostředí máme.


Přirozeno všude kam se podíváš

Obyčejná rákos, listy trávy a suchá tráva? Sem s tím! Pokud si klepete na čelo, podívejte se do největších trendů tohoto roku. Zelená je fajn, růže samy o sobě jsou dostatečně honosné, ovšem pokud chcete květinu která bude splňovat poslední trendy, měli byste do ní přidat trochu přirozena. Ono taková obyčejná střapatá tráva dokáže udělat divy. Přidejte pár přirozených prvků do vaší kytice a rázem se nebudete stačit divit jak málo stačí.

 

Sušené květiny

Sušené květiny nemusí znamenat pouze usušené růže, které vám někdo věnoval. Naopak je zde široká škála sušených květin, kde je rozhodně z čeho vybírat. Kombinace sušených a živých květin je stale častější a pokud přemýšlíte jak vaši kytici oživit, zkuste do ní zakompovat pár sušených květin a rázem bude vypadat úplně jinak. Bezespornou výhodou umělých květin je jejich výdrž, která je nekonečná.

Barevné sekce

Dalším významným trendem dnešní doby je držet květinu v jedné barvě. Zdá se vám to nuda? Nemusí! Jedna barva totiž nutně neznamená jeden odstín. Pokud vezmete širokou škálu odstínu zelené, najednou zjistíte, že zde prakticky není žádné omezení, ale plno vkusných možností. Jednoduchost se tak váže nejen k tvarům, ale také k barvám. Co se týče barevných sekcí, doporučujeme se držet zejména přirozených barev, které dokážou udělat velkou parádu!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

ZITA

TINSY

SUNNYS

ŽANETA

ZOE

VENDY

ZARA

VIOLETA

VINSI

VINI

TRUDY

TONI

TINA

SUNNY

RISA

JULIANA

IRINA

ILIANA

ADRIANA

AGATA

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

DARLA

DOLORES

ADINA

DOMINIKA

BARBARA

CLOE

CINDY

ELOIS

LEONA

NIKOLETA

MONIKA

KLAUDIE

BIBIANA

ESTERKA

KRISTINA

MAGDALENA

VINSY

SET ŽANETA

KVĚTINOVÝ VESELÝ KOŠ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé
Kytice 100 růží

Kytice 100 růží

Sto růží

Jedním ze snů každé ženy je rozhodně dostat kytici 100 růží.. Toto gesto jen tak neztratí na své hodnotě a hřát u srdce nás bude vždycky. Stovka růží je už odjakživa symbolem hluboké lásky, a romantiky. Zatímco různě barevné růže mají tendencí mít mírně odlišné významy, například žluté růže symbolizují přátelství, bílé růže jsou spojovány s nevinností a soucitem, tak spojení červených růží a nezaměnitelné romantiky rozhodně stále platí a dlouho platit bude.

Číst celé