Jakou květinovou vůni zvolit při nákupu

Všechno, co byste měli vědět při nákupu květinové vůně

 

Říká se, že si nikdy nebudete přesně pamatovat na kabelku, či značkové hodinky na vašem zápěstí, ale vůni z nich si budete pamatovat už navždycky. Ať už je to parfém, vůně kolínské, nebo toaletka, vůně vždy vypoví o vaší osobnosti více, než byste si vůbec dokázali představit. Mnoho lidí vám také poví, že se necítí dostatečně oblečení, dokud před odchodem z domu neudělají jeden z nejdůležitějších každodenních kroků, kterým není nic jiného, než nanesení vašeho oblíbeného parfému. Tyto drobné neviditelné doplňky, dokážou pořádně zamotat hlavu! A pokud jde navíc o nesmrtelné květinové vůně, toto pravidlo platí dvojnásob!

 

 Vůně mají dlouhou historii

A není tomu tak jen v dnešní době, například už samotná Kleopatra plnila svou loď růžemi, když cestovala za svým milým. Přičemž vůně růží dokázala vytvořit jedinečnou a nezaměnitelnou vůni a atmosféru, kterou nelze jen tak vyhnat z paměti. Za absolutní průkopníky ve výrobě parfémů jsou považováni Egypťané kteří věřili, že směs vůní dokáže v člověku vyvolat sexuální touhy. Květinové vůně zde mají svou zarytou tradici, ovšem proces jejich zpracování se podstatně změnil. Od jednoduché drcení lístků, skladování v oleji po dlouhá léta až po dnešní špičkové technologie. Dnes si květinové vůně můžete připravit klidně i vy sami doma, nebo stačí zajít do prvního nákupního centra, ve kterém rozhodně najdete alespoň jednu květinovou vůni, která vám bude vyhovovat. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, kolik květin je ve skutečnosti potřeba pro výrobu jednoho květinového parfému a k celkovému dotažení té perfektní vítězné vůně?

 

Vůně a její výraznost

Mezi nejoblíbenější vůně používané pro výrobu parfémů patří fialka, růže, jasmín, orchidej, lilie a karafiáty, ale také spousta dalších. Kolik ale kusů květin, je potřeba na výrobu parfému? Že si neodhadujete tipovat? Tak my vám to prozradíme! Na výrobu pouhých 15 mililitrů květinového parfému je potřeba až 660-700 kusů květin! Jedná se tedy o čerstvě trhané květiny, kdy většina z nich se dokonce trhá během noci! Protože květiny jako je například jasmín nebo růže, mají právě v nočních hodinách tu nejsilnější vůni. Květinové parfémy jsou velmi specifické, protože každá z květin má svoji jedinou a nezaměnitelnou vůni, kterou rozeznáte na první pohled. Proto je květinových parfému opravdu velké množství, někde stačí trochu ubrat, jinde přidat a hned vám vznikne naprosto odlišná vůně.

 

Různé druhy vůní

Mimo květinové vůně najdete v parfumeriích i vůně orientální, cypřišové, citrusové, dřevité či kožené, kdy každá z nich se liší v podílu jednotlivých složek. U největší skupiny, kterými jsou květinové vůně hlavní složku tvoří právě květiny, kdy se v nejvíce případech jedná hlavně o dámské vůně. Mezi nejznámější podskupiny poté patří květinově-ovocné vůně, květinově-orientální či květinově-aldehydové.

Orientální vůně jsou o něco těžší, než čistě klasická květinová vůně, obsahují totiž navíc složky jako je vanilka, kadidlo, santalové dřevo, skořici a ostatní koření. Cypřišové vůně v sobě naopak nesou výraznější složku dřevin a citrusové, jak už název napovídá, mají výraznou citrusovou složku, kterou může být například pomeranč, citron nebo limetka.

 

Nepleťte si parfém a toaletní vodu

Není parfém jako parfém a stejně tak toaletní voda není totéž co parfém! Hlavní a nezaměnitelnou složku parfémů jsou zejména esenciální oleje, které obsahují až 40 % objemu. Mají tedy nejvyšší podíl vonných látek v porovnání s ostatními, proto také vydrží nejdéle. Naopak parfémová voda má podíl esenciálních olejů pouze 5-15 %, proto je její výdrž podstatně nižší, a to něco kolem 2-3 hodin. A například všem známá kolínská obsahuje až 90 % alkoholu a v průměru kolem 10 % esenciálního oleje.

 

Hlava, srdce a základ parfému

Parfém je také složen ze 3 hlavních částí, které postupně po sobě nastupují po aplikaci parfému a patří mezi ně hlava, srdce a základ. Hlava, jinak řečeno také jako vysoký tón, je vůně, kterou cítíte ihned po aplikaci parfému a jeho vytrvalost je zhruba kolem 15 minut po nanesení. Po hlavě nastupuje srdce, neboli střední tón parfému, který je jemnější, má delší trvání a postupně vyprchává během následujících 2-3 hodin. Posledním tónem je základ, který prchá velmi pozvolna a to i několik hodin.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ

ČERVENÉ RŮŽE + 1 BÍLÁ
ks ? 0 Kč

FRESIE

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ

SLOŽTE SI KYTICI RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

QUEEN

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

BABY

KYTICE EUSTOMY

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ALISA

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE

ČERVENÉ + ŽLUTÉ RŮŽE
Růže
ks ? 0 Kč

RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

DAFNE

MADLA

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ

BÍLÉ RŮŽE + 1 ČERVENÁ
Růže
ks ? 0 Kč

GOGI

FREZIE + SANTINY

KOTI

FREZI

RŮŽE A SLUNEČNICE

ELISE

FREZIE + EUSTOMA

REBECA

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

HERMIONA

RUDY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + MERCI

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + MERCI
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + PLYŠÁK
ks ? 0 Kč

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

PERL

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ + RAFFAELLO
ks ? 0 Kč

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

HAPPYS

ZILI

BEST

SMILE

ALICE

ALICE
oblíbené

AMALKA

SIDI

ŽANETA

KATRIN

GISEL

SABRINA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Oranžové růže

Oranžové růže

Symbolika oranžových růží

Tak trochu netradiční, ale krásná zářivá barva oranžových růží má hned na první pohled charakter trochu exkluzivní volbu. Kytice s jemným nádechem barvy ohně, citrusů nebo připomínající zapadající slunce, tohle a mnohem víc dělá z kytice oranžových růží ideální květinu pro prosluněné letní dny. Mandarinkové květy jsou nejen pro svou barvu jedinečné, ale díky svému zářivému vzhledu dokážou přinést pozitivní energii pro každou radostnou příležitost a to nejen během léta. Oranžové růže patří mezi relativně nové druhy  růží a jsou perfektním mixem zároveň klasiky a exotického nádechu, jak někomu rozzářit den.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly po Evropě 

V předešlém díle květinových festivalů po Evropě jsme si kromě vyhlášeného nizozemského Keukenhofu, představili také výjimečný květinový festival na Madeiře, britský jarní festival RHS Malvern nebo květinovou výstavu Floralia Brussels v Belgii. Dnes přinášíme další nálož významných evropských květinových festivalů, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Číst celé
Kytice 100 růží

Kytice 100 růží

Sto růží

Jedním ze snů každé ženy je rozhodně dostat kytici 100 růží.. Toto gesto jen tak neztratí na své hodnotě a hřát u srdce nás bude vždycky. Stovka růží je už odjakživa symbolem hluboké lásky, a romantiky. Zatímco různě barevné růže mají tendencí mít mírně odlišné významy, například žluté růže symbolizují přátelství, bílé růže jsou spojovány s nevinností a soucitem, tak spojení červených růží a nezaměnitelné romantiky rozhodně stále platí a dlouho platit bude.

Číst celé