Květinové aranžmá na podzim

Podzimní aranžmá

Stejně jako ostatní sezony si i podzimní aranžmá žádá svoje jedinečné květiny, barvy a další dekorativní vychytávky. Všechny prvky, které celé aranžmá spojují musí být předem dobře promyšlené, pokud chcete dosáhnout opravdu zajímavého a poutavého aranžmá. Samozřejmě si můžete podzimní aranžmá koupit v každém květinářství nebo dekorativních obchodech, ovšem pokud vaše osobnost alespoň trochu oplývá citem pro barvy a kombinace různých druhů květin, můžete se o to pokusit sami doma. Bude to mít minimálně 2 bezkonkurenční výhody. Jednou je určitě cena, pokud budete tvořit ve větším, cena výsledných produktů rozhodně nebude vysoká. Další výhodou je bezpochyby výsledný pocit z finálního výrobku, který vám nikdo nevezme ani nikdo nenahradí. Tak jste připraveni na dávku podzimní inspirace? Pojďte se společně s námi podívat na hlavní barvy a oblíbence podzimu, které by u vás doma rozhodně neměly chybět!

Podzimní květiny

Jednou z nejoblíbenějších podzimních květin je slunečnice. Možná jste teď mírně překvapení, protože máte slunečnice spojeny hlavně s létem. Ano, my taky. Ovšem začátek podzimu je stále čas slunečnic a vy byste je měli využít nejlépe co to jen jde! Jejich obrovské květy s nádherně zářivými žlutými okvětními lístky dokážou skvěle rozzářit jakékoliv podzimní aranžmá, navíc díky žluté barvě se vám bude krásně kombinovat s dalšími podzimními květinami. A proto hlavně během září, kdy se pomalu, ale jistě začínáme loučit s létem, je ideální doba na slunečnice! Pokud přemýšlíte jaké květiny zvolit do vázy, růže jsou vždycky správná volba. Ideální barvy na podzim jsou krémové nebo žíhané, které zaujmou svým jedinečným vzhledem samy o sobě. Pokud chcete složenou kytici z více druhů, můžete k růžím přidat například lilie pro elegantnější vzhled, nebo karafiáty pro různorodější strukturu celkové kytice. Jícnovka vám naopak dodá odvážný odstín fialové, který ale krásně doplní oblíbené barvy podzimu. Pokud chcete dodat něco jemného, orchidej může být tou správnou volbou!

Doplňky

Podzimní kytice se nutně nemusí skládat výhradně z květin, existuje naopak spousta dalších doplňků které nádherně vyzdvihnou vaši kytici a dodají ji onen jedinečný podzimní vzhled. Ptáte se jaké? Odpoveď je možná mnohem prostší, než byste sami čekali. Během podzimu se na keřích objevuje spousta bobulovitých plodů, které dodají aranžmá ideální rustikální vzhled, nádhernou barvu a jedinečnou strukturu. Fungují tak naprosto skvěle jako výplňové květy. Dalším levným, ale opravdu efektivním doplňkem je také pšenice nebo jiné obilniny. Jednotlivé stonky přinesou ideální přírodní prvek do celkového vzhledu kytice. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na dýně, které nesmí chybět v žádném podzimním květináči nebo zahradním aranžmá.

Květináče a vázy

Jaké zvolit květináče nebo vázy pro vaše podzimní aranžmá? Zde máme jednu poměrně snadnou odpověď, snažte se držet co nejblíže k přírodním materiálům a nebojte se experimentovat, nebo si sami nějaký vyrobit! Leží vám doma několik korků od vína, které už pravděpodobně nenajdou žádné další využití? Co tak si s nimi vyzdobit květináč? Nebo omrknout na trzích alternativní květináče napřáklad z bambusu nebo dřeva, nabídka na trhu je opravdu široká. Stačí se pouze trochu rozkoukat a najít přesně ten, který vám bude vyhovovat! Co se týče řezaných květin a ideální vázy, zde je nutné myslet především na jednu věc a to aby váza byla dostatečně vysoká a dokázala si poradit i s vysokými stonky. O čistotě vázy se snad už nemusíme ani zmiňovat. Mezi oblíbené podzimní, trochu kýčovitější, květináče patří také například plastové dýně nebo tradiční košíky, které krásně podtrhnou přírodní vzhled celkového aranžmá. Navíc každý květináč nebo vázu můžete vždy jemně dozdobit přesně podle vašich představ jemnou stuhou v podzimních barvách oranžové, žluté nebo béžové.

 Jakmile si vyberete své vyvolené podzimní květiny, doplňky a také ideální květináč nebo vázu, už vám zbývá jenom ta příjemná, kreativní část a to je správné uspořádání. Nezapomeňte pro ohniskové květy vybrat větší květiny, které se stanou hlavním středobodem, právě pro tyto případy jsou ideální zmíněné slunečnice, které můžete doplnit drobnějšími květy nebo je naopak doplnit drobnými doplňky, které jsme si představili výše. Doufáme že vám náš dnešní průvodce pomohl ucelit pohled, jak by vaše podzimní kytice mohla vypadat a její výroba tak bude mnohem snadnější a jasnější. V dalším podzimním díle se podíváme na trendy letošního podzimu.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

RONY

RONY

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ

KYTICE ČERVENÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
ks ? 0 Kč

ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE
ks ? 0 Kč

ZITA

ZITA

TINSY

TINSY

ŽANETA

ŽANETA

VENDY

VENDY

ZARA

ZARA

VANDA

VANDA
NEJLEPŠÍ

TRUDY

TRUDY

TONI

TONI

TINA

TINA

TANA

TANA

RUDY

RUDY

REDS

REDS
ks ? 0 Kč

RISA

RISA

ADRIANA

ADRIANA

AGATA

AGATA

AGNES

AGNES

ALEXIS

ALEXIS
oblíbené

ALICE

ALICE
oblíbené

DARLA

DARLA

AMANDA

AMANDA

DOLORES

DOLORES

DOMINIKA

DOMINIKA

BABEL

BABEL

DOROTA

DOROTA

BARBARA

BARBARA

ELISE

ELISE

LEONA

LEONA

MONIKA

MONIKA

MIRIAM

MIRIAM

KELLY

KELLY

ROSI

ROSI
Neprodejné

GERBERY

GERBERY

LINSY

LINSY

KATRIN

KATRIN

ORANGE

ORANGE

CHRYZ

CHRYZ

ESTER

ESTER

DOLY

DOLY

SUNER

SUNER

RUZY

RUZY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Jak pěstovat, usušit a následně použít v kuchyni voňavé oregáno

Pěstování a další využití oregána

Oregáno patří rozhodně k nejpoužívanějším a nejuznávanějším bylinkám, které se u vás v kuchyni mohou objevit. Minimálně pro Italy představuje oregáno téměř národní bylinku! No vážně, dokážete si představit pizzový základ bez oregana? My rozhodně ne! Oregáno má také mnoho výhod, velmi snadno se pěstuje a dodává nezaměnitelnou chuť každému pokrmu. Je skvělé jak jako čerstvá bylinka, tak i ve své sušené formě, ve kterého můžete dlouho skladovat a mít ho pravidelně po ruce v kuchyni kdykoliv bude třeba. Pojďte se společně v dnešním článku dozvědět něco více o této kouzelné bylince, která doslova dokáže vyzdvihnut každé, nejen italské jídlo.

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Jak na zimní chmury pomocí květin

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

Číst celé
Květiny a jejich jedinečné vůně

Květiny a jejich jedinečné vůně

Jaké jsou vůně jednotlivých květin

Objevte tajemství ukrývající se za květinovou vůní. Mnoho květin je uznáváno pouze pro jejich krásu což je obrovská škoda, jelikož jejich potenciál sahá mnohem dál. Například leckdy vůně dokáže porazit samotnou krásu květin. Představte si, že vám někdo zaváže oči a nechá vás přičichnout k různým květinám. Byli byste schopni identifikovat některé známé květinové vůně nebo byste se cítili skutečně ztraceni? V dnešním článku vám představíme květiny, které jsou známé nejen pro svou krásu, ale také pro svou vůni, která je působivým indikátorem, který by vás mohl zaujmout. Nahlédneme jak na tradiční květiny, které všichni známe, ale zmíníme také další druhy, které tolik známé nejsou.

Číst celé