Letní pyl pro alergiky, rostliny které podporují letní alergie

Které rostliny podporují letní alergie

 

Jarní období není bohužel jediný případ, kdy můžeme očekávat sennou rýmu, což je velmi smutná zpráva pro všechny alergiky, kterým znepříjemňuje jakýkoliv pobyt na čerstvém vzduchu. I léto patří mezi období, které podporují nepříjemné pčikání, kýchání, svrbění nosu a další nepříjemnosti. Letní rostliny také hojně uvolňují pyl do ovzduší, který může zhoršit alergii. A to nejen samotný pyl ale i kontaktní alergie jsou velmi běžné u citlivějších zahradníků. Proto jsme si pro vás dnes připravili speciální článek, ve kterém se vám budeme snažit představit alespoň některé typické rostliny, se kterými se přes léto pravděpodobně setkáte, podporují tuto nepříjemnou alergii. Poradíme vám také jak minimalizovat nepříjemné účinky, které by pouze zbytečně podráždily vaši alergii.

 

Typické letní alergické rostliny


Příznaky nepříjemné alergie, způsobené pylem asi všichni dost dobře známe. Upacný nos, nepříjemná rýma, ještě nepříjemnější bolest hlavy, kterou ne a ne zahnat. Do toho neustále uplakané oči a nekonečné svědění. Všechny tyto příznaky dokážou velmi rychle pokazit jakýkoliv pobyt venku a to ať už jdete na procházku do parku, nebo si užíváte dovolenou s rodinou. V dnešním článku si představíme několik rostlin, které způsobují letní alergie a dáme vám prostor k tomu, se jim vyhnout a soustředit se pouze na sluníčko a příjemnou společnost kolem vás. Bohužel mnoho rostlin, které způsobují alergie se v létě vyskytuje divoce v příkopech, polích a dalších opuštěných prostorách volně v přírodě. To znamená, že i krátká příležitostná túra pro ty, kteří jsou citliví na jemný pyl, se může stát skutečnou výzvou. I pole podél silnic jsou oblíbenými hostiteli právě rostlin podporující alergie.

 

Zde jsou nejčastější trávy, některými označovány také jako plevel, co roste všude kolem cesty, které jsou častými spouštěči právě alergických reakcí. V našich končinách se pravděpodobně nejčastěji setkáte se šťovíkem nebo jitrocelem, který se u nás ve volné přírodě vyskytuje opravdu hojně.

 

●     Abzonie

●     Jílek

●     Amaranth

●     Bojínek luční

●     Šťovík

●     Šťovík kyselý

●     Řepeň

●     Jitrocel větší

 

Některé z nich se navíc objevují spíše v sadech, lesích nebo na loukách a pastvinách. V těchto přírodních krajinách je dobré si dát pozor na:

 

·         Jilm

·         Horský cedr

·         Moruše

·         Javor

·         Dub

·         Ořech

·         Cypřiš

 

V tomto směru to budou mít alergici na určité druhy opravdu obtížné, jelikož javorů, dubů i jilmů je v České republice opravdu hodně. Mezi další obvyklé místa, kde se v letních měsících často vyskytujeme patří samozřejmě také naše zahrada. Jak by se dalo čekat, největšími pachateli způsobujícími alergii jsou rostliny produkující květy. Květy však často můžeme najít i na oblíbených keřích, které jsou pro lidi často formou plotu. V jednom případě to může být pyl, ale také samotná vůně, která způsobuje nepříjemné svědění vašeho nosu, mezi nejznámější patří například:

 

●     Heřmánek

●     Chryzantéma

●     Sedmikrásky

●     Zlatobýl

●     Levandule

●     Třapatka

●     Ptačí zob

●     Hortenzie

●     Japonský cedr

●     Jalovec

●     Wisteria

 

Na zahradě pro alergiky nejsou bohužel nebezpečím pouze rostliny, ale také okrasné trávy, do kterých bychom to často ani neřekli. Okrasné trávy jsou oblíbeným prvkem do každé zahrady a to zejména pro jejich snadnou péči a v mnoha případech i pro vysokou toleranci vůči suchu. Viníkem vaší alergické reakce tak velmi snadno může být i na první pohled neškodná tráva. Mezi oblíbené druhy patří:

 

·         Kostřava

·         Bermudská tráva

·         Tomka vonná

·         Psineček výběžkatý

 

Prevence před alergickými reakcemi, tipy pro alergiky


Existuje hned několik cenných rad a možností, které můžou alergici dělat, a i přesto si nadále užívat čas venku.

●     Brzké ranní procházky jsou ideální. V čase mezi 6:00 až 10:00 hodinou je vhodná doba vyrazit na procházku, pokud trpíte alergií. V tento čas je totiž množství pylu v ovzduší úplně nejslabší.

●     Procházku vždy pojistěte lékem na alergii nejméně 30 minut předtím, než vyrazíte, aby měly čas zapůsobit.

●     Po příchodu z venku si vždy dejte sprchu, abyste zajistili, že jste si s sebou žádný pyl nepřinesli domů.

●     Pokud víte, že míříte do oblasti, kde je výskyt pylu opravdu hojný, vezměte si sebou roušku nebo alespoň šátek, které ochrání vaše dýchací cesty před přímým spojením.

●     Pokud máte zahradu, pravidelně umývejte zahradní nábytek, na kterém se často usazuje pyl, jenom tak si na vaší zahradě vytvoříte příjemné posezení a budete si moci užívat léto s přáteli plnými doušky.

 

Při troše obezřetnosti si i alergici mohou užít veselé léto venku a nasávat příjemného letního sluníčka. Důležité je dbát na pravidelnou hygienu a být více obezřetný. Každopádně i s nepříjemnou alergií si můžete užít léto a krásnou přírodu kolem sebe.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

IRINA

IRINA
Neprodejné

SLUNEČNICE

SLUNEČNICE
Neprodejné

KONZUELA

KONZUELA
Neprodejné

PERL

PERL
Neprodejné

SHINE

SHINE
Neprodejné

HELI

HELI
Neprodejné

RŮŽE A SLUNEČNICE

RŮŽE A SLUNEČNICE
Neprodejné

TUTI

TUTI
Neprodejné

SLUNDY

SLUNDY
Neprodejné

SLUNEČNICE 1

SLUNEČNICE 1
Neprodejné

RŮŽE A SLUNEČNICE + MERCI

RŮŽE A SLUNEČNICE + MERCI
Neprodejné

RŮŽE A SLUNEČNICE + PLYŠÁK

RŮŽE A SLUNEČNICE + PLYŠÁK
Neprodejné

RŮŽE A SLUNEČNICE + RAFFAELLO

RŮŽE A SLUNEČNICE + RAFFAELLO
Neprodejné

RŮŽE A SLUNEČNICE + SEKT

RŮŽE A SLUNEČNICE + SEKT
Neprodejné

PERL + MERCI

PERL + MERCI
Neprodejné

PERL + PLYŠÁK

PERL + PLYŠÁK
Neprodejné

PERL + RAFFAELLO

PERL + RAFFAELLO
Neprodejné

PERL + SEKT

PERL + SEKT
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ SLUNEČNICE
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽE A SLUNEČNICE
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA

KVĚTINOVÝ KOŠ TEA
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY

KVĚTINOVÝ KOŠ MOLLY
Neprodejné

AMALKA

AMALKA
Neprodejné

IVETA

IVETA
Neprodejné

JOLANA

JOLANA
Neprodejné

LARISA

LARISA
Neprodejné

SARAH

SARAH
Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Rozdíly mezi odrůdami svátečních kaktusů

Jaké jsou odrůdy schlumberger

V období zimních svátků je k dispozici spousta svátečních rostlin, které se objevují právě v toto období. Nejčastěji se můžete se setkat s oblíbenými vánočními hvězdami, amarylkami, symbolickým jmelím. A samozřejmě také s nádhernými svátečními kaktusy. Bez ohledu na konkrétní přezdívku nebo název, možná budete překvapeni, že ne všechno je jeden vánoční kaktus, ale že i mezi těmito rostlinami existují skutečné rozdíly, o kterých jste možná dodnes neměli ani tušení. Jsou vánoční kaktusy a tajemný název Schlumbergera truncata nebo Schlumbergera bridgesii skutečně to stejné? Prozradíme vám, že patří do stejného rodu, ale jsou to dva zcela různé druhy. A abychom neopomenuli ještě jeden, významný sváteční kaktus, kterým je taktéž oblíbený velikonoční kaktus, i ten je zase úplně jiný druh. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit, jak rozpoznat vánoční kaktus, rozdíl mezi Schlumbergerou truncata a bridgesi, velikonočním kaktusem a zjistit jejich mírně odlišné potřeby pro správnou péči. 

Číst celé
Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Vánoční trendy v dekoru pro rok 2021

Jaké jsou letos trendy vánoční výzdoby

Ačkoliv je teprve listopad a do skutečných Vánoc zbývá spoustu času, s přípravou na výzdobu není nikdy brzy. Naopak, čím dříve začnete, tím déle si budete moci užívat dokonalou vánoční atmosféru u vás doma, která často se štědrým dnem upadá. V dnešním článku se budeme věnovat předpovědi vánočních trendů pro Vánoce 2021!  Podělíme se o to, jaké květinové motivy, dekorační triky a DIY vychytávky budou letos v kurzu a zároveň díky kterým bude váš domov vypadat krásně. Právě v čase Vánoc, je důležité dbát na interiér a jeho výzdobu. Přes sváteční dny trávíme v našich domovech skutečně hodně času a proto je důležité, abychom se v nich cítili co nejlépe a nejútulněji.

Číst celé
Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Sedm nejčastějších chyb při pěstování chryzantém

Jak nechybovat při pěstování chryzantém

 

V dnešním článku se zaměříme hned na několik nešvarů při pěstování chryzantém, čeho se při jejich pěstování vyvarovat, aby vydržely co nejdéle a měly co nejkrásnější květy. To všechno a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Na podzim se všude možně kolem nás objevují nádherné chryzantémy v odstínech červené, žluté, oranžové, fialové, bílé barvě a v mnoha dalších. Rádi je používáme na podzimní výzdobu na verandě dokonale si rozumí například s kukuřičnými stonky, tykvemi a dýněmi. Poté, co květy definitivně odkvetou, se je často snažíme vysadit na zahradě, protože většina květin jsou trvalky, které jsou schopny přežít zimu. Možná se vám ale stalo, že do následujícího jara jsou rostliny obvykle zredukovány na trsy mrtvých stonků. Ve skutečnosti pěstování zahradních chryzantém je poměrně snadné. Pokud navíc budete znát následující časté chyby, kterých je dobré se vyvarovat, můžete si být jistí, že se vašim chryzantémám bude jen dařit.

Číst celé